Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem hiszel Istenben? 21/L

Miért nem hiszel Istenben? 21/L

Figyelt kérdés

Kérlek mondd el ,hogy mi az elképzelésed a világről és mien szerpet töltesz be benne?


Én is el mondom az én hitvallásom.

Szerintem Isten teremtett mindent és mindenkit.

Az embert képmására teremtette lélekben és minden emberben ott van az Isteni hit még ha ezt tagadja is vagy elnyomja.Isten számára minden ember nagyon fontos és akkor is tudszeretni ha őt nem szeretik viszont.Ebben a szeretetében mutata meg mert el küldte a fiát JÉZUS KRISZTUST és az ő nevében van az üdvösség.


Most sok emer azt mondja nem létezik Isten evulúcióban hisznek.

Akkor az a kérdésem:Ha pl A sivatagban sétálsz és nincs semmi körülöted és elfárdva éshesen szomjasan rátalálsz a semmi közepén egy csodálatos házra ahol van víz, wc ,lékondi, ágy ,étel .tv stb.És meg kérdeznéd ez mit keres a semmi közepén és valaki azt felelné neked ez a semmiből let és a semmi hozta létre.Hát Lehet hogy ki akadnál hogy mondhat ilyen hülységet.De pedig az evulúcióról is ugyanez a sztorit nyomják és sokan el is hiszik.Mert a föld igen is megvan tervezve az emberi DNS soha nem jöt volna létre magától olyan pontosan van megtervezve.Pl mikor még az emberek azt hitték a föld lapos a biblában már régen ott volt ,hogy a föld kerek és semmire van függesztve.Vagy voltak régen olyan orvosi tudományok mint pl a vér csapolása és közben ott volt melletük a bibliában ,hogy a test lelke a vérben van.Vagy pl a csillagok ha egyetlen ici pici pont robbant fel ami az ős robbanás elmélete akkor miért van hogy minden bólygó más és más és miaz ,hogy a semmi létrehozta a semmit?Ha az emberek jobban szét néznének a világban akkor észre vennék hogy minden az össze omlás felé tart nem pedig az épülés felé.Szóval ha az evulúció igaz akkor az ember egy valmiből fijelödött valami és csak a bajt szaporítja és ha meghalsz semmivé leszel.



2012. jún. 8. 19:04
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Megrengettük a hitében :D

Nem, nem ám, de azért reagálhatnál valamit

2012. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
75%

Mert semmi értelme.

A világról az az elképzelésem, hogy egy önszabályzó dolog és én olyan szerepet töltök be benne, hogy élek benne.


A második bekezdést nem olvastam el, mert nem érdekel a hitvallásod.


A harmadik bekezdést szintén nem olvastam el, mert allergiás vagyok a hülyeségre.

2012. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
20%
Om mani padme hum
2012. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
67%

Nem kaptam vallásos nevelést. Így nem nagyon ismerkedtem meg a vallással amikor meg igen már túl "okos" voltam ahhoz,hogy valamit elhiggyek csak azért mert meggyőzően van leírva.


"Most sok emer azt mondja nem létezik Isten evulúcióban hisznek. "


Ezzel a csak veled egy értelmi szintű egyének érvelnek. Az evolúció és istenhit nem két egymást kizáró dolog. Van aki egyikbe se van aki mind2-be hisz.


Az áltudományos magyarázataid meg más már kivesézte.


"Szóval ha az evulúció igaz akkor az ember egy valmiből fijelödött valami és csak a bajt szaporítja és ha meghalsz semmivé leszel."


Evolúciónak semmi köze nincs a halál utáni élethez. De nem gond úgyse érdekel más véleménye csak a te felsőbbrendűséged szeretnéd terjeszteni.


Az,hogy te ezt nem viseled el nem változtat a tényen. Én se viselem el amikor nem nyerek a lottón, de az még nem változtat a tényen,hogy se a lottó se az élet nem úgy értünk működik.

"Kérlek mondd el ,hogy mi az elképzelésed a világről és mien szerpet töltesz be benne? "


A világ egy igazságtalan hely. Nem szar nem jó. Van aki tök jól leéli életét van akinek szinte szenvedés, de a többiek mindenből kapnak. És mondhatni így van jól ha mindig csak jó dolgok érnének nem értékelnéd.

De nem azzal kell jobbá tenni,hogy otthon ülsz vasárnaponként a templomban, és várod,hogy Jézus majd elkövesse a világ legnagyobb népirtását(pardon megváltás). Nem is tudom melyikőtök a szadistább. Isten aki végzi a tisztítást vagy te aki tűkön ülve várod. Láttad a Halál Lista filmet vagy sorozatot? Light módszere semmibe sem különbözik a Biblia megváltástól.


De tudod mit? Ülj csak az egód torony magas tornyán nézz le ránk szánalommal, és röhög amiért mi a pokolban fogunk égni.

2012. jún. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Mennyi indulatot vált ki ez a kérdés.Csak le írtam a saját nézeteimet nem tehetek róla ha valakit ez sért sőt szerintem senkit nem bántottam meg.Kíváncsi voltam ,hogyan gondolkodnak az ateisták.Isten nem hibás az emberi gonoszságért és az a célja ,hogy minden ember meg térjen és minden ártatlan lélek meg kapja jutalmát és a gonoszok is.És igen is meglehet tapasztalni Isten létezését csak közeledni kell hozzá.
2012. jún. 8. 20:35
 16/35 anonim ***** válasza:
95%
Nem hibás az emberi gonoszságért, de elméletileg ő teremtett meg minket ilyennek -.-
2012. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
93%
Attól még, hogy valaki nem hisz a keresztény Istenben, nem feltétlenül ateista, ezer más vallás, hit van még a világon
2012. jún. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"és az a célja ,hogy minden ember meg térjen és minden ártatlan lélek meg kapja jutalmát "


És akkor MIÉRT NEM mondja, hogy "legyen" ???

Egyszer már bejött neki!

2012. jún. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 rajcziz ***** válasza:
48%

Nem rosszból, de a kérdés az vol, hogy miért NEM hiszel Istenben. Nyilvánvaló tehát, hogy a mi véleményünkre volt kíváncsi. Mellesleg pedig hadd egészítsem ki a párbeszédedet:

- Tudod bizonyítani Isten létezését?

- Tudod bizonyítani az agyad létezését?

2012. jún. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
73%

Azért nem hiszek Istenben, mert nem részesültem vallásos neveltetésben. Ma már 20 éves vagyok, és egész jól elvagyok Isten segítsége nélkül.


Egyébként kérdező, javaslom, hogy tanulj meg rendesen írni, hidd el, az sokat dob 1-1 irományodon :) Egyébként meg: miért hiszed te azt, hogy ha az evolúció igaz, akkor az ember csak a bajt szaporítja? Ezt most nagyon nem értem. Szerinted a világon a problémákat az szüli, hogy az ember az evolúcióban hisz? Inkább mondanám ezt Istenről. Egy mindenható, mindentudó, kegyes Isten hogy lehet olyan balga, hogy létrehozza a bűnt? Mert ha mindenható, és kegyes, akkor eleve úgy hozza létre az embert, hogy nem hajlamos a bűnre, sőt, olyan világot teremt, ahol semmilyen formában nem fordul elő a bűn. Sőt, továbbmegyek: ha Isten létezett, mert ő a kezdet és ő a vég, akkor eleve minek hoz létre egy világot? Ennek mi értelme van? Mi értelme van a Mennynek? Az, hogy ha odakerülök, én boldog vagyok, azzal a tudattal, hogy közben a kegyes Isten, aki beengedett engem az országába, közben több száz, több ezer embert örök kárhozatra ítélt? És a Pokol? Egy Isten tényleg képes lenne örök kárhozatra ítélni embereket? Nem lenne ésszerűbb egyszerűen elpusztítani őket? Szerintem sokkal inkább Istenre, és a keresztény ideákra igaz a "semmiből semmi lett" logika, mint az evolúcióra. Az emberi DNS, az emberi test pedig valóban nem olyan tökéletesen megtervezett, mint hiszed. Vagy ha mégis, akkor hogy lehetséges, hogy a nyelőcsövünk és a légcsövünk egybefut? Egy rossz mozdulat, és félrenyelünk, megfulladunk. Szerinted ez pontos tervezés? Vagy miért van az, hogy ha erősen megszorítjuk a nyakat, nemcsak a vérellátást szüntetjük meg a fejbe, hanem meg is fulladunk? Ez pontos tervezés eredménye lenne? Kötve hiszem.


Végül is ezzel is magyarázhatom azt, miért nem hiszek Istenben. Egyszerűen jobban szeretem tudni a dolgokat, mint hinni bennük. És semmiképp se szeretem, ha valaki keveri a kettőt.

2012. jún. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!