Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem hiszel Istenben? 21/L

Miért nem hiszel Istenben? 21/L

Figyelt kérdés

Kérlek mondd el ,hogy mi az elképzelésed a világről és mien szerpet töltesz be benne?


Én is el mondom az én hitvallásom.

Szerintem Isten teremtett mindent és mindenkit.

Az embert képmására teremtette lélekben és minden emberben ott van az Isteni hit még ha ezt tagadja is vagy elnyomja.Isten számára minden ember nagyon fontos és akkor is tudszeretni ha őt nem szeretik viszont.Ebben a szeretetében mutata meg mert el küldte a fiát JÉZUS KRISZTUST és az ő nevében van az üdvösség.


Most sok emer azt mondja nem létezik Isten evulúcióban hisznek.

Akkor az a kérdésem:Ha pl A sivatagban sétálsz és nincs semmi körülöted és elfárdva éshesen szomjasan rátalálsz a semmi közepén egy csodálatos házra ahol van víz, wc ,lékondi, ágy ,étel .tv stb.És meg kérdeznéd ez mit keres a semmi közepén és valaki azt felelné neked ez a semmiből let és a semmi hozta létre.Hát Lehet hogy ki akadnál hogy mondhat ilyen hülységet.De pedig az evulúcióról is ugyanez a sztorit nyomják és sokan el is hiszik.Mert a föld igen is megvan tervezve az emberi DNS soha nem jöt volna létre magától olyan pontosan van megtervezve.Pl mikor még az emberek azt hitték a föld lapos a biblában már régen ott volt ,hogy a föld kerek és semmire van függesztve.Vagy voltak régen olyan orvosi tudományok mint pl a vér csapolása és közben ott volt melletük a bibliában ,hogy a test lelke a vérben van.Vagy pl a csillagok ha egyetlen ici pici pont robbant fel ami az ős robbanás elmélete akkor miért van hogy minden bólygó más és más és miaz ,hogy a semmi létrehozta a semmit?Ha az emberek jobban szét néznének a világban akkor észre vennék hogy minden az össze omlás felé tart nem pedig az épülés felé.Szóval ha az evulúció igaz akkor az ember egy valmiből fijelödött valami és csak a bajt szaporítja és ha meghalsz semmivé leszel.



2012. jún. 8. 19:04
1 2 3 4
 21/35 anonim válasza:
51%
Hiszek "Istenben", de a keresztény Isten nem létezik!
2012. jún. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
77%

Ne haragudj, de csak a címsorban szereplő kérdésre fogok válaszolni, provokatív módon.


Istenben való hit az egyenlő azzal, hogy olyat tisztelek és imádok, amit még sosem láttam, sosem tapasztaltam. Én állítok egy ilyet: "Képes vagyok kihegyezni egy ceruzát." - erről bárki megbizonyosodhat, tényleg megteszem. Ha azt kérem, higyj nekem, egyszerű megmutatnom.

Ha azt kéred, higgyek Istenben, nos akkor én azt válaszolom, hogy mutasd meg :)

A sivatagos példa tökéletes demonstrációja lenne Isten létének.


Nem hiszek benne, mert nem láttam.


A fizikai, csillagászati és biológiai példáidban az a szuper, hogy a Biblia mítoszai és gondolkodásmódja sokkal kisebb helyet foglal el az agyban, mint a tudományos érvelés, így hamarabb elsajátítható ugyanazon a szinten és amikor egy hívő a nemhívővel vitatkozik, (ha ugyanolyan okosak) a hívő fog nyerni.


21F

2012. jún. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.


Kiegészítés: ha a világ legszentebb embere rákos volna, Istennek minden indoka meglenne, hogy meggyógyítsa, de mégis egy orvos keze sokkal biztosabb, mint várni, nem? :)

2012. jún. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
80%

1. Nem kaptam vallásos nevelést.


2. A Bibliában(és az összes vallásban) annyi az önellentmondás, hogy egész honlapokat lehet készíteni róla


3. Mi a lélek? Az egyenlő a tudattal? Ha igen, akkor az elpusztul a halálunkkal az agyunkkal(mint szervvel) együtt.(Az agysérülések a tudatot, viselkedést nagyban befolyásolják, a kapcsolat a két dolog között egyértelmű)

Ha nem, akkor mi a különbség?


4. Ha a halálunkkal a tudatunk, "lelkünk" is meghal, akkor Isten léte irreleváns.


Egyéb: Mielőtt az evolúciót és az ősrobbanás-elméletet próbálnád cáfolni, "kicsit" pallérozódj, mert a fentiek annyira gyengék voltak, hogy csak azért nem szedtek szét a kommentelők, mert túl könnyű lett volna.

2012. jún. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim nem voltak vallásosak, de mindkét nagymamám igen. Kicsi koromban sokat voltam velük, megtanítottak imádkozni, elvittek templomba.

Amikor megnőttem, egyre többet tanultam és olvastam, és megszűnt a hitem.

Kicsit sajnálom, mert jó lehet hívőnek lenni: ha hiszek a túlvilágban, megszabadulok a megsemmisülés elviselhetetlen gondolatától, és a lelkiismeret-furdalásomat is csillapíthatom néhány imával.

Szóval jó lehet hinni, de nekem nem megy, és ez nem akarat kérdése.A tudomány logikus, a vallási tanok nem. Tudom, hogy ha meghalok, ugyanúgy nem leszek többé, mint ahogy nem voltam megszületésem előtt.

Ám ha mégis meg tudna győzni valaki arról, hogy létezik valamiféle felsőbbrendű entitás, akkor sem szeretnék a keresztény istenben hinni, aki annyi szenvedéssel sújt ártatlan embereket.

2012. jún. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
41%

2001. december 22-én estefelé egy 17 évesen részeg,drogos állapotban lévő srác elgázolt a zebránál ahol a gyalogosoknak volt zöld lámpájuk a nővéremet és a5 6 éves lányát. Mindketten meghaltak a helyszínen.


Na én azóta nem hiszek istenben. Nem hiszem el,hogyha létezik akkor ilyet képes megengedni..

2012. jún. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Teller Ede


Vers cím nélkül


Keresni, várni, semmit sem akarni,

Szeretni, vágyni, egyedül maradni.

Nézni a világot becsukott szemekkel,

Látni azt, amit még nem látott ember.

Gyönyörködni titkos mély harmóniákban,

Emlékezni arra, mit sohasem láttam.

Szeretni, imádni a szent tisztaságot,

A szelet, a felhôt, a havat, az álmot.

Tenni a helyeset, nem kis örömpénzért,

Nem a túlvilági örök üdvösségért.

Tudni, hogy nincs cél, tudni, hogy nincs Isten,

Félni, hogy talán igazság sincsen.

Tudni: az ész rövid, az akarat gyenge.

Hogy rá vagyok bízva a vak véletlenre.

És makacs reménységgel mégis, mégis hinni.

Hogy amit csinálok, az nem lehet semmi.

És örülni tudni a nagy megnyugvásnak,

A fájdalmat, örömöt gyógyító halálnak.

2012. jún. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
32%

Vannak fontosabb dolgaim is annál, mint hogy istenhitre pazaroljam az időm.

Idézném magamat tegnapról: Nincs fontosabb dolgotok, mint azon elmélkedni, hogy érdemes-e valami olyanban hinni, ami talán nem is létezik, illetve olyat tagadni, ami létezhet? Közben meg a valóság elrohan mellettetek és a következő generációkra egy élhetetlen világot hagyunk. Ahol már nem lesz sem idejük, sem lehetőségük ilyen kényelmes és felesleges gondolatokkal tölteni az idejüket.

2012. jún. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim válasza:
32%
Az én véleményem az, hogy az evolúció és Isten nem zárja ki egymást, inkább erősíti... Hiszek Istenben és kereszténynek tartom magam, de nem mindent úgy gondolok teljesen, ahogy a Bibliában írva van. Véleményem szerint, habár ezzel sokan nem fognak egyetérteni minden ember valahol legbelül hisz. Hisz abban, hogy jót cselekszik, akkor valamikor majd jót kap vissza, ha ez nem így lenne, miért próbálna meg bárki is erőfeszítéseket tenni azért, hogy a másiknak jó legyen. Hisz abban, hogy Ő valaki, különleges és egyedül álló, hogy van értelme küzdeni a munkahelyen és az életben, ha úgyis egyszer meghalunk és nem történik semmi, egyszerűen nem leszünk többé, mi értelme lenne mindezeket tenni?
2012. jún. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
0%
Én mégcsak 14 éves vagyok ,de vannak dolgok amiket jobban tudok. A mai tudomány (2012-ben vagyunk -.-) elismeri ,hogy van Isten. Tudom ,hogy most azt gondolod ,hogy "jaj egy taknyos gyerek kioktat" ,de most jól figyelj. A kutatók tudják ,hogy miért vagy szomjas, éhes, mikor fázol. Ezeket mind tudják. De amikor sértôdött, öngyilkossági gondolatok vagy más szellemi állapotban vagy akkor nemtudják. Ezek mind szellemi harcok. Elismerék ,hogy van valami különös, emberfeletti dolog. Innen már tudják ,hogy vannak szellemek. Most az a rész jön ,hogy rájönnek a szellemek eredetérôl............ Nem lehet egy kommentben megtéríteni egy embert sajnos :(. A mai emberek már csak a szemüknek hisznek.
2012. jún. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!