Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem hiszel Istenben? 21/L

Miért nem hiszel Istenben? 21/L

Figyelt kérdés

Kérlek mondd el ,hogy mi az elképzelésed a világről és mien szerpet töltesz be benne?


Én is el mondom az én hitvallásom.

Szerintem Isten teremtett mindent és mindenkit.

Az embert képmására teremtette lélekben és minden emberben ott van az Isteni hit még ha ezt tagadja is vagy elnyomja.Isten számára minden ember nagyon fontos és akkor is tudszeretni ha őt nem szeretik viszont.Ebben a szeretetében mutata meg mert el küldte a fiát JÉZUS KRISZTUST és az ő nevében van az üdvösség.


Most sok emer azt mondja nem létezik Isten evulúcióban hisznek.

Akkor az a kérdésem:Ha pl A sivatagban sétálsz és nincs semmi körülöted és elfárdva éshesen szomjasan rátalálsz a semmi közepén egy csodálatos házra ahol van víz, wc ,lékondi, ágy ,étel .tv stb.És meg kérdeznéd ez mit keres a semmi közepén és valaki azt felelné neked ez a semmiből let és a semmi hozta létre.Hát Lehet hogy ki akadnál hogy mondhat ilyen hülységet.De pedig az evulúcióról is ugyanez a sztorit nyomják és sokan el is hiszik.Mert a föld igen is megvan tervezve az emberi DNS soha nem jöt volna létre magától olyan pontosan van megtervezve.Pl mikor még az emberek azt hitték a föld lapos a biblában már régen ott volt ,hogy a föld kerek és semmire van függesztve.Vagy voltak régen olyan orvosi tudományok mint pl a vér csapolása és közben ott volt melletük a bibliában ,hogy a test lelke a vérben van.Vagy pl a csillagok ha egyetlen ici pici pont robbant fel ami az ős robbanás elmélete akkor miért van hogy minden bólygó más és más és miaz ,hogy a semmi létrehozta a semmit?Ha az emberek jobban szét néznének a világban akkor észre vennék hogy minden az össze omlás felé tart nem pedig az épülés felé.Szóval ha az evulúció igaz akkor az ember egy valmiből fijelödött valami és csak a bajt szaporítja és ha meghalsz semmivé leszel.



2012. jún. 8. 19:04
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

"A mai tudomány (2012-ben vagyunk -.-) elismeri ,hogy van Isten. Tudom ,hogy most azt gondolod ,hogy "jaj egy taknyos gyerek kioktat" ,de most jól figyelj. A kutatók tudják ,hogy miért vagy szomjas, éhes, mikor fázol. Ezeket mind tudják. De amikor sértôdött, öngyilkossági gondolatok vagy más szellemi állapotban vagy akkor nemtudják."


Nem gondolom, hogy egy taknyos gyerek kioktat, mert hülyeségeket beszél.

Miért ne tudnák, hogy mi a baja annak aki öngyilkos akar lenni? Hallottál már pszichológusokról? Szerinted ők mit csinálnak akkor? Sőt, még a mentális betegségeknek is ismerjük egy jó részét, ez a pszichiáterek szakterülete.

2012. jún. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Hogy miért nem hiszek Istenben?


Hawking egyszer azt nyilatkozta, hogy ő nem azt állítja, hogy Isten nem létezik, csak bebizonyította, hogy a világ keletkezéséhez nem volt szükség Isten közreműködésére, az végbemehetett spontán módon, bármilyen isteni beavatkozás, vagy segítség nélkül is.


És ahogy körülnézek, a mostani világ is egészen ól elműködget bármilyen isteni beavatkozás nélkül... A világ működéséhez most sincs rá szükség, és nyomát sem találjuk olyan dolgoknak, amelyek kizárólag az Isten közreműködésével jöhettek volna létre.


Azaz régen se, és most sincs szükség Istenre ahhoz, hogy a világ jelenségeit, történéseit megértsük. Akkor pedig teljesen felesleges feltételezni bármilyen természetfeletti lényt, akár Istennek nevezzük, akár Allahnak, vagy Buddhának...

2012. jún. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

***A mai tudomány (2012-ben vagyunk -.-) elismeri ,hogy van Isten.***


Kicsi lány, hol és miket olvasol te "tudomány" címén???

2012. jún. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
76%
Nincs isten. Csak kitalált személy, beültették az emberek agyába és sokan istenfélők lettek. Engem ne irányítson semmilyen kitalált lény aki figyel minket. Ateista vagyok.
2012. júl. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
100%
Én hittem benne, pedig nem kaptam semmilyen vallási neveltetést. Viszont már egyáltalán nem hiszek benne. Ez azért van, mert soha nem is segített. Nem ő fog segíteni, ha bajod lesz.... Segíts magadon, de az isten nem segít meg... Én úgy vallom, hogy ezek, hogy az isten, meg ördög, meg menny, meg pokol, mind csak kitalált baromságok.. Mint ahogy az egyik filmben is szól. A mennyet meg a poklot nem kell keresni, mert mindkettő itt van a földön...
2017. nov. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!