Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi igazolja az evolúciót?

Mi igazolja az evolúciót?

Figyelt kérdés

Találtak már teljes egész csontvázat, ami félig ember-félig majom, vagy éppen az emberré fejlődés fázisában volt?

Nem, a fog, vagy a tarkódarab nem ér. Tudna nekem mutatni valaki megdönthetetlen bizonyítékot az evolúcióra?



2012. nov. 13. 06:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/169 anonim ***** válasza:
79%

"Ha előások valahonnan egy olyan embert, aki átmenet a majom és az ember között (nyilván ilyen nincs, hiszen az evolúció folyamata észrevehetetlen lépésekben zajlott le, ezért is kell hozzá sok idő), de ha lenne ilyen ember, te azt is meg tudnád magyarázni Istennel."

Valami olyasmi ez, mint nézni a kismutatót az órán, hogy mikor mozdul már meg. Olyan lassan történik, hogy nem látod mozogni, de közben mégis mozog. Az evolúció ettől sokkal de sokkal lassabb, és nem ért ám még véget, ma is zajlik!

2012. nov. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/169 anonim ***** válasza:
63%

"Az evolúció elméletet, még sehol nem igazolták megkérdőjelezhetetlen bizonyítékokkal, az elmélet maga több sebből vérzik, ellentmond a forgalomban lévő és az evolúcióelmélettel ellentétben BIZONYÍTOTT és működő természeti, főleg a thermodinamikai törvényeknek. Szerintem inkább te vagy az, akit mesékkel etettek és etetnek, nem pedig a kérdező, aki egy teremtőben hisz ahelyett, hogy véletlenek összjátéka során szervetlen molekulákból, "őslevesben" képződő bonyolult és RADIKÁLIS mutációkban hinne. Az ősrobbanásról nem is beszélve.."



Isten létezését hol igazolták megkérdőjelezhetetlen bizonyítékokkal áruld már el nekem? :)

2012. nov. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/169 Hazardteam ***** válasza:
38%
És azt honnan is tudod? Egy "tudomány" elméletnek cáfolhatónak kell lennie, ez az egyik fő kritériuma. Hasraütés szerű állítások hangos bemondása nem elég. Hogy értsd: Ha én holnap azt találom mondani, hogy nem a felfúvódó világegyetem igaz, hanem a steady state, hogy márpedig minden 1000 évben, minden 1 fénylégköbméternyi térben hidrogén molekulák képződnek spontán, azt se ellenőrizni, se megcáfolni nem lehetne, ahogy azt sem, hogy láthatatlan boszorkányok röpködnének csütörtökönként a gellért hegy körül. Cáfolhatónak kell lennie. Te honnan is tudod ilyen bizonyossággal, ha még senki sem látta, saját bevallásod szerint nem ellenőrizhető, de mégis "történik". Fából vaskarika.. "nem látom, nem is látható, de van!" Tudod mi ez? Szép magyar szóval: HIT!
2012. nov. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/169 anonim ***** válasza:
68%
Darwin szeret téged!Amúgy sem értem miért keresed a hiányzó láncszemet.Nézz a tükörbe.Tökéletes példája vagy az evolúciós zsákutcának.
2012. nov. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/169 anonim ***** válasza:
100%
Oké, akkor más meg az evolúcióban, vagy az ufókban vagy Istenben vagy a sárga gumikacsában hisz. Innentől kezdve semmi jogod ily4en lekezelően beszélni vele, ahogy itt teszed. Mindenki abban hisz amiben akar:)
2012. nov. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/169 anonim ***** válasza:
24%
Hát persze,abban hisz amiben akar.Csak ne érezzen kényszert,hogy reklámozza milyen sötét.A vallás méreg.
2012. nov. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/169 anonim ***** válasza:
0%
Igen látom, hogy Hazardteam kényszeresen meg akar győzni mindenkit az igazáról, csak nem értem miért. Biztos valami komplexusa van...
2012. nov. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/169 Hazardteam ***** válasza:
63%

#ma 12:54: Senki nem "bizonyította" nem is vár el ilyesmit senki sőt! Éppen az egyik alapelv szerint senki nem láthatja, ha láthatnák (ha képesek lennének elviselni egyáltalán) testben az emberek, akkor sérülne az üdvterv. A jelenések könyvében szereplő 1000 éves királyság vége is ezért lett feljegyezve: Látták Istent, élték világukat, de ez senkit sem tesz jobbá, amint jött az első kísértés, egyből támadásba lendültek és ördögivé váltak, mert az "alap" természetük nem változott, ami az ember cselekedeteit irányítja. Istenről maga a biblia tanúskodik, hogy "rejtőzködő Isten", méghozzá szándékosan. viszont azt is írja, hogy már pusztán a természet és a minket körülvevő világ, univerzum is magán hordozza Isten kéznyomát annyira, hogy aki elfogulatlanul és nyitottan szemléli, akár már ezekből is rájöhet a Teremtő létezésére:


"Mert a mi az Isten felől tudható nyilván van ő bennök; mert az Isten megjelentette nékik: Mert a mi Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek.


Mert bár az Istent megismerték, mindazáltal nem mint Istent dicsőítették őt, sem néki hálákat nem adtak; hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívök megsötétedett.


Magokat bölcseknek vallván, balgatagokká lettek; És az örökkévaló Istennek dicsőségét felcserélték a mulandó embereknek és madaraknak és négylábú állatoknak és csúszó-mászó állatoknak képmásával.


Annakokáért adta is őket az Isten szívök kivánságaiban tisztátalanságra, hogy egymás testét megszeplősítsék;


Mint a kik az Isten igazságát hazugsággá változtatták, és a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a teremtő helyett, a ki mind örökké áldott. Ámen"


Ismerős? Az ember Isten hasonlatosságára lett TEREMTVE, de végtelen bölcsességében eljutott oda, hogy "az örökkévaló Istennek dicsőségét felcserélték a mulandó embereknek és madaraknak és négylábú állatoknak és csúszó-mászó állatoknak képmásával"


Más dolog: Az mióta "érv" egy ellenőrizhetetlen elmélet helyessége mellett, ha felhozok egy másik, szintén ellenőrizhetetlen elméletet? Nem tartod ezt körbenjáró érvelésnek? Az evolúció bizonyítékairól volt szó, a kérés is azokra az állítólagos bizonyítékokra irányult, amik miatt elméletben igazolva látják a benne hívők és amelyek alapján ilyen "100%-osan" hangoztatják reális TÉNYKÉNT a helyességét. Ilyen "bizonyítékok" sem itt, a kérdés feltevése után, sem a tudományos világban még nem láttak napvilágot, máskülönben 1. Köztudottak lennének annyira, hogy maga a kérdés se szülessen meg, vagy maximum vallási fanatizmusból olyan jelleggel, mintha a kérdező a tudományos tények és a magyarországon uralkodó iskolázottsági szint ellenére váltig állítaná, hogy a föld egy lapos, vagy 2. Nem volna kérdéses a rengeteg cáfolhatatlan és a végletekig alátámasztott, többszörösen igazolt evolúción kívülmással nem bizonyítható leletekkel, kövületekkel, genetikai bizonyítékokkal (ha lehetne) stb stb.

2012. nov. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/169 anonim ***** válasza:
77%

"Senki nem "bizonyította" nem is vár el ilyesmit senki sőt!"



Akkor miért várjátok el, hogy az evolúcióra itt bárki is bizonyítékot tárjon fel, ha ti nem vagytok hajlandóak ugyanezt tenni Isten létezésével kapcsolatban. Ők az evolúcióban hisznek. Pont.

2012. nov. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/169 Hazardteam ***** válasza:
100%

"Igen látom, hogy Hazardteam kényszeresen meg akar győzni mindenkit az igazáról, csak nem értem miért. Biztos valami komplexusa van..."


Senkit nem tisztem meggyőzni, felőlem mindenki abban hisz, amiben akar, hidd el, én ballisztikus pályáról letojom, ahogy a gyermeteg konzekvenciádat és személyeskedésedet is. Van komplexusom, de nem árulom el mi az, te meg úgysem jössz rá magadtól, de itt nem közvetítettem egyik komplexusomat sem. Csók

2012. nov. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!