Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek miért utálják...

Szerintetek miért utálják Jehova Tanúit? Őnáluk kedvesebb embereket nem láttam!

Figyelt kérdés
2009. aug. 15. 20:09
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/193 anonim ***** válasza:
48%
Hová lett a 10.21-es válaszom????
2009. szept. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/193 anonim ***** válasza:
48%
Megtaláltam!!
2009. szept. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/193 anonim ***** válasza:
89%

Én Főiskolás vagyok és albérletben élek. A lakótársam jó párszor elbeszélgetett ugyanazzal a Jehovás palival. De tényleg 20-30 perceket is néha. Név szerint kereste már a végén és tudatosan hozzánk jött. lakótársam nem akart csatlakozni de természetből adódóan foglalkoztatják a vallások: a zsidó ugyanúgy mint a muszlim, vagy akár a szerb ortodox.


Na már most a probléma a következő: A lakótársammal diákmunkát kényszerültünk vállalni hogy legyen egy kis zsebpénzünk, ezért elkezdtünk szórólapot osztani központi helyeken egy diákszervezet felkéréséből. Pont egy hipermarket parkolójában osztogattuk a szórólapot amit mindenki elfogadott. Aztán jött a jehovás barátunk, A mélyen vallásos, világmegmentő, teremtésmagyarázó, nyájas úriember és olyan alpári módon küldte el Név szerint ismert lakótársamat a p*csába hogy szó szerint sokkot kaptunk.

Hagyjatok már ezzel a szarral, nincs rá időm... De nekünk legyen rá hétvégén-délután-kora estéken amikor jön a süket dumával. Szóval az én szememben jehova tanúi lebőgtek csúnyán és csak az általuk használt frappáns szóhasználattal élnék. "Hagyjanak ezzel a szarral nincs rá időm!" Elnézést mindenkitől akit a fogalmazással megbántottam. Mellesleg gyerekkoromban az egyetlen helyet is sikerült bezáratniuk ahová a gyerekek sportolni tudtak járni, csak mert zavarta az istentiszteletet amit a művházban tartottak. Úgy nőttünk fel, hogy labdázás közben csak nézhettük a bezárt sportpályát.

2009. okt. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/193 anonim ***** válasza:
0%

"Hagyjanak ezzel a szarral nincs rá időm!"

-ijen sztorikat tudok és tapasztaltam,nem érdekes hol ,attol én is Jehova Tanuja letem mert olvastam a Bibliát és vonzot megához az Igaz Isten Jehova (Bibliában is van ilyen feljegyzések)KÉRLEK GONDOLKODJ ELL EZEN- "jaj annak aki megbontránkoztat és annak is jaj aki megbotránkozik"-Máté 18:7-Jaj a világnak a botláskövek miatt! A botlásköveknek persze szükségszerűen el kell jönniük, de jaj annak az embernek, aki által jön a botláskő!  

Judás is árulo volt (a többi apostolt elitéljem ezért),most nincsenek árulok!?-soha nem szabad általánositani,hajlamos a tökéletlen ember a végletekbe esni!



a Háromság ellen ezt irnám:RÓMA6/9,10,11-Jézus a feltámadása után és elöte is az életét ISTENNEK ÉLTE ÉS ÉLI MOST IS.RÓMA 6:9,10-"ÉLVE(Jézus)ISTENNEK ÉL"


Az apostolok és evangéliumok mindig külön beszélnek Istenről és a Fiárol feltámadása után is„.Jézus Krisztus nem bitorolta Isten helyét. Az ő egysége az Atyával nem jelent abszolút létazonosságot.EZ IGY VOLT ÉS IGY LESZ!

1KORINTHUSBELIEKHEZ IRT LEVÉL11/3,…..1KORINTH….15/27,28.stb.



János 9:31-" Tudjuk, hogy az Isten nem hallgat meg bűnösöket, de ha valaki istenfélő, és az ő akaratát cselekszi, azt meghallgatja."

Minden bizonnyal bölcsességre vall, ha ’hintjük’ a Jehováról és az ő szándékáról szóló ismeretet, és felajánljuk neki ’az ajkak gyümölcsét dicséretáldozatként’ (Héberek 13:15). Ám ahhoz, hogy ez az áldozat elfogadható legyen Jehova előtt, ’szentnek’ kell lennünk ’egész viselkedésünkben’ (1Péter 1:14–16). Salamon két ellentétes példabeszéddel erőteljesen felhívja a figyelmünket erre az alapvető igazságra: „A gonoszok áldozata utálatos Jehovának, a becsületesek imájában viszont örömét leli. A gonosznak útja utálatos Jehovának, az igazságosságra törekvőt azonban szereti” (Példabeszédek 15:8, 9).

Ezeket a Bibliában feljegyzet ismereteteket nem éljük nem alkalmazuk akkor bajban vagyunk igaz Isten nemtecését vonjuk magunkra!


(Példabeszédek 28:5)- A rossz emberek nem értik az ítéletet, de akik Jehovát keresik, azok mindent megértenek.

Pl 28:5 Ha ’keressük Jehovát’ az ima, valamint Szavának tanulmányozása által, ’mindent megértünk’, amire szükségünk van ahhoz, hogy elfogadhatóan szolgáljuk őt.

Evel buzditom a kérdezőt aki fiatal Tanúja Jehovának és az én hít-tesvérem az Urban.

2009. okt. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/193 anonim ***** válasza:
100%

"ijen sztorikat tudok és tapasztaltam,nem érdekes hol ,attol én is Jehova Tanuja letem mert olvastam a Bibliát és vonzot megához az Igaz Isten Jehova"


Ez a gondolatmenet és megfogalmazás meggyőzött, hogy elkerüljem Jehovát amilyen messzire csak tudom.

2009. okt. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/193 anonim ***** válasza:
48%

MÁS VÉTKÉÉRT NEM FORDITOK HÁTAT ISTENNEK!MERT NEM EMBERT IMÁDOK HANEM CSAK AZ IGAZ ISTENT JÉZUS ÁLTAL!-Ő az út hozzá (János 14:6)

NEM akartam részletezni ,tapasztalatomat részletezni,mert nem épit !Sajnálom ,hogy csalodást okoztam ezel neked !


NEKEM AZ A CÉLOM hogy:Róma12:17-21!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Akár gazdagok vagyunk, akár szegények, csakis úgy lehetünk boldogok, ha kitartunk a próbáink alatt (Jakab 1:12–15). Ha ép hittel kitartunk a próbák alatt, boldognak mondhatnak minket, mivel öröm származik abból, ha azt tesszük, ami Isten szemében helyes. Mivel mindhalálig ragaszkodnak hitükhöz, a szellem által nemzett keresztények megkapják „az életnek koronáját”, vagyis a halhatatlanságot az egekben (Jelenések 2:10; 1Korinthus 15:50). Ha földi reménységünk van, és megőrizzük Istenbe vetett hitünket, örömmel várhatjuk a paradicsomi földön lévő örökké tartó életet (Lukács 23:43; Róma 6:23). Milyen jó Jehova mindazokhoz, akik hitet gyakorolnak benne!

Máté 5:5!

2009. okt. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/193 anonim ***** válasza:
Csalódnom nem volt miben ebben a témában :) eleve elvárásaim sem voltak Jehova tanúi felé. Köszönöm azért hogy leírtad a véleményedet.
2009. okt. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/193 anonim ***** válasza:
82%

Bibliából idézgetés találomra kiragadott részekkel 100%

Önálló gondolatok, némi emberi intelligencia 0%

2009. okt. 31. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/193 anonim ***** válasza:
48%
0%=túlzás!!!!!!!!!!!
2009. okt. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/193 anonim ***** válasza:
8%
Két utólsó!Még az a szerencse,hogy a ti intelligencia szintetek olyan magas!Mi is lenne magyarországgal,ha nem ilyen emberek élnének itt.Ezért tart ott az ország ahol van,mert sok ilyen ember él itt.Csak a miheztartás végett:sok orvos ,professzor ,tanár...stb, van a tanúk között.Tehát én nem gondolom,hogy annyira buta emberek lennének.Sőt tovább megyek,közöttük nem nagyon akad munkanélküli,mint a világi emberek között.TISZTESSÉGES munkával tartják el a családjukat,amit valjuk be, a világi emberekről nem nagyon lehet elmondani.Nagyon nagy hányada a világi embereknek lop,csal,hazudik.Nézzük meg,hogy hány tanú ül börtönben ilyen dolgokért.Ők,ha voltak is börtönben csakis azért mert nem voltak hajlandóak megtagadni a hitüket.Hasonlítsuk össze a tanúk családi életét a világi családokkal.(tisztelet a kivétel,mert a világiak közt is van példamutató család ,és a tanúk közt is van sajnos néhány aki nem tesz eleget annak amit Isten elvár tőle,de senki sem tökéletes)A lényeg az ,hogy azért nagyon szembetűnő a különbség a tanúk és a világi emberek között.A magam részéről én nem szeretnék abban a társadalomban élni,amiben nem látok mást csak erkölcstelenséget, rasszizmust, bűnözést, csalást, lopást, hazugságot,...és még sorolhatnám,így megmaradok az Isten mellett és mindíg megpróbálom majd betartani,persze tőlem telhető legjobban(mert ugye én sem vagyok tökéletes)azt,amit Jehova Isten elvár tőlem és a családomtól!Ha ez valakinek nem tetszik,vagy szemet szúr ,az már nem az én bajom,de én ezért nem is fogom a sárgaföldig lehordani mint ahogy ezt teszik mi velünk.Ebben is különbözönk egymástól,mint ahogy sok mindenben!
2009. nov. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!