Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek miért utálják...

Szerintetek miért utálják Jehova Tanúit? Őnáluk kedvesebb embereket nem láttam!

Figyelt kérdés
2009. aug. 15. 20:09
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/193 anonim ***** válasza:
70%
Ha a Bibliára alapoznák...
2009. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/193 A kérdező kommentje:

Hát pedig Jehova Tanúi a bibliára alapozzák a tanításaikat.

Mondjuk a katolikusok miért alapoznák a bibliára a tanításaikat?

Pl.: Miből gondolják, hogy a háromság tantétele igaz?

A Fiú teremtés által jött létre, azelőtt Isten egyedül volt.

"A laodiceai gyülekezet angyalának pedig írd meg: ezeket mondja az Ámen a hű és igaz tanú,(Jézus Krisztus) az Isten teremtésének kezdete" (Jelenések 3:14).

De ha így nem tetszik idézhetek egy másik bibliai fordításból is:

"A Laodiczeabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az Ámen a hű és igaz bizonyság, az Istenteremtésének kezdete" (János Jelenései 3:14 Károli).

Ezt írja a János 1:18: "Istent (A Mindenhatót) egy ember se látta soha". Jézust a Fiút ellenben látták az emberek, hiszen János ezt mondja: "Az Ige (Jézus) testté lett, és közöttünk élt. Láttuk dicsőségét" (János 1:14 Katolikus fordítás). Akkor hogyan lehetne a Fiú része a Mindenható Istennek??

És ha a János 1:1-re hivatkoznának bizonyságul arra meg János, evangéliuma vége felé pontosan a János 20:31-ben összegzi a dolgokat: "Ezek azért lettek leírva, hogy higgyétek, hogy Jézus a Krisztus az Isten fia" (János 20:31).

Figyelemre méltó, hogy János Jézust nem Istennek hanem Isten Fiának nevezi Jézust. Ez a kiegészítő információ János evangéliumából megmutatja, hogyan kell érteni a János 1:1-et. Jézus, a Szó (vagy Ige) abban az értelemben "isten", hogy magas a rangja, de ő nem ugyanaz a személy mint a mindenható Isten.

És a Szent Szellemről, vagy ha úgy tetszik Szent Lélekről:

A szent szellem erő, nem személy: Miután pedig ezt mondta rájuk lehelt és így szólt hozzájuk: "Vegyetek szent szellemet (vagyis vegyetek erőt, szent erőt) (János 20:22).

Nem személy, aki az égben van Istennel és Krisztussal:

"És szüntelenül ezt kiáltják harsány hangon: A Megmentést a mi Istenünknek köszönhetjük, aki a trónon ül és a Báránynak (vagyis Jézusnak) (Jelenések 7:10).

Ha megfigyeltük nincs megemlítve a szent szellem amint ő is ott lenne Jézussal és Istennel az égben.

Összegzésként: Jézus Isten fia és a szent szellem Isten hatékony ereje. Szó sincsen arról hogy ezek egyek lennének.

_______________


Úgyhogy mielőtt kijelentesz valamit kedves válaszadó, járj utána!

(És ez csak egy hamis tanítás a sok közül amit mondjuk a katolikusok tanítanak)

2009. szept. 1. 15:43
 83/193 anonim ***** válasza:
31%
Nagyon jó lenne már ha valaki felnyitná az emberek szemét a szentháromságról.A Biblia sehol nem ír róla.Atya,fiú és szent lélek.Nem értem,hogy miért gondolják az emberek azt hogy egyenrangú lenne ez a három.Először is az Isten ,ezt mindenki tudja ,hogy ki ,de sajnos a nevét már nem olyan sokan tudják.A Bibliában 2Mózes 6:3-ban ,Zsolt.83:19-ben,Bírák 6:24-ben,ezeket meg lehet találni nagyon sokféle fordítású Bibliában.Persze van még több helyen is de akkor még egy pár sort betöltenék az idézetekkel. Most csak ennyit. Az eredeti Bibliában több mint hétezerszer vann benne.Csak mára már szinte majdnem minden fordításból kihagyták,és helyettesítették az atya,úr, mindenható...stb szavakkal.Ezekkel a szavakkal nincs is semmi gond de ezek nem az Istennek a neve.Ha belegondol az ember akkor ez mindd csak egy titulus mint pl:tábornok, miniszterelnök,igazgató...stb.Jézus amikor tanította az embereket azt mondta":Mi atyánk ki vagy a mennyekben,szenteltessék meg a te NEVED"...,ha nem tudom valakinek a nevét akkor hogyan szenteljem meg?A Ján.17:6-ban azt mondta az imában amikor Istenhez imádkozott,hogy:"nyilvánvalóvá tettem a nevedet azoknak az embereknek ,akiket nekem adtál a világból".Kérdem én ha nincs neve az Istennek akkor milyen nevet ismertetett meg az emberekkel? JÉZUS:sokan úgy gondolják,hogy Jézus is Isten.Ez nem igaz.Aki olvasta már a Bibliát és gondolkozott is az olvasottakon annak tudnia kell ,hogy kicsoda Jézus!!Isten egyszülött fia,Jehova egyetlen olyan fia ,akit egyedül teremtett meg.Ő az egész teremtés elsőszülöttje,minden más az égben és a földön általa lett teremtve. Tehát Isten mellett volt "mestermunkásként"(a Biblia így írja),ő segített neki megteremteni a földet és mindent ami rajta van.Megfigyelhető a Ján.17:3-ban,hogy Jézus nem magát, hanem égi atyját nevezte egyedül igaz Istennek benne! Saját maga jelenti ki az Isten a Bibliában,hogy ő az igaz Isten és "senkinek nem adja dicsőségét",tehát ő az egyedüli és nem osztozik senkivel sem ezen a tisztségen!!! Szent szellem:Jézus 'segítőnek'(görögül: pa-ra'klé-tosz)is nevezte a szent szellemet,és azt mondta,hogy ez a segítő 'tanítani',"tanúskodni",'szólni',és 'hallani' fog.(ján 14:16,17,26, 15:26, 16:13).A szellem gyümölcsei pedig:szeretet,öröm,béke,hosszútűrés kedvesség,jóság,hit,szelídség,önuralom (Pál apostol a Galáciabelieknek írt levelében az 5.fejezet 22,23-as verseiben írta)márpedig ,egy személy ezeket nem tudja megteremni egy másik ember szívében és viselkedéseiben!!!Ezeket csak azok tudják kimutatni akikben a szent szellem ereje munkálkodik.A Lukács:4:18, 31-35-ig,Jézus felolvasott az Ézsaiás által írt tekercsekből ami így hangzott:"Jehova szelleme van rajtam,mert felkent ,hogy jó hírt hírdessek"... Kicsit furcsa lenne ha valakin egy személy szent szellem lenne kicsit súlyos lenne tartani,neeeem?Ennyit akartam csak leírni,mert már sokalltam az emberek félre -és belemagyarázásait.Állítanak valamit de igazolni nem tudják.Nagyon sokan írják a szentháromságot de nem csak ,hogy ezen az oldalon az összes kérdésnél sem találtam egy olyan választ sem amikor alátámasztották volna a Bibliából csak egyetlen verssel is!!!!!!!
2009. szept. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/193 anonim ***** válasza:
43%

A Szentháromság tanításának bizonyítására bőségesen elegendőek Jézusnak a keresztség parancsáról mondott szavai:

Megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében. (Mt. 28.19.)


Tehát kereszteljenek a mindenható és egyetlen Isten, az ő egyik teremtménye és egy önállóan nem is létező isteni szellem (akarat) nevében???

Mindenki beláthatja, micsoda képtelenség.


De persze erre is érkezik majd egy szép hosszú jehovás csűrés-csavarás.

2009. szept. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/193 A kérdező kommentje:
Kedves 10:21-es ez a magyarázat tökéletesen igaz de én is ugyanezt írtam csak más szavakkal egyébként én a Mit tanít valójában a biblia? című könyvből idéztem és a Szentírás új világ fordításából. És most ezt a magyarázatot nekem szántad???
2009. szept. 2. 13:09
 86/193 anonim ***** válasza:
73%
Igen ezt így írja,de akár hányszor is olvasom el sehol nem találom,hogy egyenrangú istenek lennének.Ezt az egy részletet kiragadtad a versből!Pedig így szól az egész:Máté 28:19,20:"menjetek hát és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának,a Fiúnak és a Szent szellemnek nevében,20:és tanítsátok meg őket arra,hogy megtartsák mindazt amit parancsoltam nektek..."Ettől függetlenül még mindíg sehol nem találom,hogy hol van itt leírva,hogy mind a három egyenrangú Isten lenne.Itt pontosan arról van szó amit mi szoktunk idézni amikor megkérdezik tőlünk,hogy miért járunk házról-házra prédikálni.Nem azt írja ,hogy menjünk el a templomba és hallgassuk meg mit prédikál a pap ,hanem azt írja,hogy mi menjünk és tanítsunk másokat is arra,hogy az Isten útjain járjon!Az Ézsaiásban azt írja,hogy:én vagyok Jehova.Ez a nevem,és senki másnak nem adom dicsőségemet...,Zsolt:83:18-ban azt írja:"hogy megtudják az emberek,hogy te,akinek neve JEHOVA ,egymagad vagy a legfelségesebb az egész föld felett."gondolod ,hogy ilyen kijelentések után még fog osztozni az Isten más istennel/istenekkel??Ez nem "jehovás "csűrés csavarás,hanem a Biblia írja.Egyébként nem lehetünk "jehovások" mert Jehova az Istennek a neve.Ezt már tudhatnád, mert úgy gondolom,hogy ennyi oldal után biztos olvastad már párszor,és szerintem forgatod is néha a Bibliát,ha találtál azért egy verset amiben ki van írva a három szó amit ti a szentháromságnak gondoltok.De sajnos sok embernek nincs elég ismerete ahhoz ,hogy tudja,hogy ez a vers mit jelent valójában!!!Mi tehát JEHOVA TANÚI vagyunk és nem jehovások,mivel róla és az ő eredeti szándékáról beszélünk az embereknek!!!Nem tudom miért gondolják az emberek azt,hogy Jézus és Szent szellem egyenrangú Istennel!!Néhány példa:Ján.14:28:"Hallottátok,hogy azt mondtam nektek,elmegyek ,és visszajövök hozzátok.Ha szeretnétek engem,örvendeznétek,hogy elmegyek az Atyához,mert az Atya nagyobb nálam",1Kor.:11:3:"de akarom,hogy tudjátok,hogy minden férfinak a feje a Krisztus, az asszony feje pedig a férfi,a Krisztus feje pedig az Isten" 1Kor.:8:5,6:"mert még ha vannak is ,akiket istennek neveznek,akár az égben ,akár a földön,mint ahogy van sok 'isten' és sok 'úr',számunkra valójában egy Isten van ,az Atya,akiből van minden és mi őérte,és egy úr van ,Jézus Krisztus ,aki által van minden,és mi őáltala.Ézs:43:10,11:"Ti vagytok az én tanúim-ez Jehova kijelentése-,igen,szolgám,akit kiválasztottam,hogy ismerjetek és higgyetek bennem,és megértsétek,hogy én ugyanaz vagyok.Előttem Isten nem formáltatott,és utánam sem lett egy sem ,én, én vagyok Jehova rajtam kívül nincs megmentő" ez csak egy pár példa ,de ezen kívűl még van sok!!Azért írok ilyen sokat,hogy te is meg tudj bizonyosodni arról,hogy nem csak légből kapott dolgokat kavarunk itt össze,hanem ezt mindd a Bibliából vesszük.Köszi,hogy ilyen sok időt fordítottatok rám!
2009. szept. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/193 A kérdező kommentje:
Hát igen
2009. szept. 3. 14:41
 88/193 anonim ***** válasza:
67%
Kedves kérdező! Olvasd el ezeket a verseket: Lukács 10:16, Márk 13:13.
2009. szept. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/193 anonim ***** válasza:
31%
Nagyon jó az utolsó válaszban a két vers.Ezeket ha elolvasod akkor megtudhatod,hogy miért nem szeretnek minket!Ezt a sok sértegetést gyűlöletet stb..,Jézusért kapjuk,és ő érte kell is elviselnünk.Így legelább tudjuk,hogy a jó úton járunk,és nem vagyunk a világ részei.Hiszen azt mondta Jézus,hogy ,ha a világ részei lennénk akkor szeretnének minket,de mivel nem vagyunk annak részei ezért kapjuk a sok rosszat.Nekünk ennek örülni kell,mert akkor biztos,hogy az igaz úton maradtunk!!!!!ÉS EZ A LÉGFONTOSABB!!!Mindíg erre összpontosíts, és akkor nem tud eltéríteni semmi és senki az igaz Isten imádatától!
2009. szept. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/193 anonim válasza:
31%

Én is tanulmányozok. 16 éves lány vagyok.

Sokan nem tudják hogy miért is kopogtatnak Jehova Tanúi, és ok nélkül utálják őket.

Ha már jobban benne vagy, megérted hogy miről van szó...

(jah ezt nem neked írtam kérdező, mert örömmel olvasom hogy te is tanulsz)

ha akarsz írj vissza, akár privibe is.

2009. szept. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!