Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek miért utálják...

Szerintetek miért utálják Jehova Tanúit? Őnáluk kedvesebb embereket nem láttam!

Figyelt kérdés
2009. aug. 15. 20:09
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/193 anonim válasza:
63%

Van 2 osztálytársam, aki Jehova tanúja. A bátyám, és az egész családja beállt a "bandájukba". 7 ember engem folyamatosan próbál téríteni. Először mindig szépen elmondtam, hogy nem kérek belőle, de ők csak erőszakoskodnak. A bátyámmal megromlott a kapcsolatom, és "kitagadta" az egész rokonságot, mert mindenki keresztény.

Na ennyit a jehokról. :S

2009. aug. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/193 anonim ***** válasza:
65%
Drága 13:53-as válaszoló!Olvastam a gyönyörű hozzászólásodat. 1.mi nem tudunk kitakarodni a világból mert nem is élünk benne.Ha benne élnénk ugyanolyan barbár elvakított lennénk mint te. 2.én úgy gondolom és biztos,hogy nem egyedül vagyok ezen a véleményen,azok alapján amit leírtál minden jelző rád illik.Itt meg mutatkozott,hogy merre tart az intelligencia szinted.Semmi mást nem kívánok neked az életedben ,csak annyit,hogy ha majd valamikor is bármi rossz vagy tragédia történik veled senki más ne segítsen rajtad csak is egy tanú.Tudod az ISTEN nem késik és nem is siet,mindenkinek el jön majd az ideje.Sok szerencsét a te világodban. A kérdezőnek válaszolnék még egy pár mondatban.Nagyon örülök neki,hogy te is hozzánk tartozol,remélem egész életed során ki fogsz tartani JEHOVA mellett,és tudod nagyon jól ha mindvégig kitartassz mi lesz a jutalmad.Soha ne csüggedj el,mert ISTEN mindíg ad elég erőt ahhoz ,hogy szembe nézz sátánnak az ilyen csapdáival,mint ez a válaszoló.Bizzál mindíg Jehovában és ha kéred őt a segítséget is megkapod.Akérdésedre a válaszom az,hogy azért nem szeretnek minket mert nagyon sok ilyen ember él a földön mint a 13:53-as.Kívánom,hogy találd meg mindíg JEHOVA szolgálatában az örömödet és boldogságodat!
2009. aug. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/193 anonim ***** válasza:
62%
08-21 13:44 a vérátömlesztést nem a Mózesi törvény tiltja,hanem ISTEN.Legközelebb ha írsz valamit akkor előbb tájékozódj,hogy miről is van egyáltalán szó!
2009. aug. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/193 anonim ***** válasza:
76%

Pedig Jézus is azt mondta, hogy a világba küldi tanítványait!

Tehát ha JT kivonultak a világból, itt is megszegték Isten parancsát.


Tisztában vagyok vele, hogy a vér tilalma NEM isteni tilalom, hanem emberi. Ezt egy másik kérdésben be is bizonyítottam a kollégátoknak.

2009. aug. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/193 A kérdező kommentje:

Kedves 23:18 köszi a buzdító szavakat, ne félj engem egy ilyen 13:53-as nem fog eltántorítani az igaz imádattól.

Amúgy meg azért nem írtam kommentet a 13:53-asnak, mert nem szerettem volna hirtelen haragomban írni neki olyat amit utána nagyon megbánok. Ezért inkább elővettem a Szentírást és abból kezdtem olvasni. Ez mindjárt megnyugtatott, ja és ha észrevetted nemcsak a 13:53-as írt ilyen csúnya dolgokat hanem majdnem hangsúlyozom MAJDNEM mindenki.:(

Hát azért nem gondoltam volna, hogy egy ilyen ártatlan kérdés is ilyen vitákat tud szülni. De az benne a legelszomorítóbb, hogy majdhogy semmit sem tudnak Jehova Tanúiról mégis az ítélkezéseikből, rágalmaikből egy extra vastagságú könyvet lehetne írni(asszem ezt már egyszer írtam:D).

2009. aug. 25. 13:14
 76/193 anonim ***** válasza:
21%
Csakhogy pontosítsak 09.19-es válaszolónak:Jézus a világba küldte ki a tanítványait,PRÉDIKÁLNI,és nem azért ,hogy ebben a mocskos erkölcstelen világban éljék az életüket,úgyan így mi sem azért megyünk a világi emberekhez ,hogy velük eggyaütt gyakoroljuk azt a rengeteg bűnt,hanem éppen ellenkezőleg,próbáljunk nekik segíteni abban,hogy vissza találjanak ISTENHEZ!Amásik válaszával kapcsolatban csak annyit írnák,hogy olvassa el a Bibliában az Apostolok cselekedeteinél a 15. fejezet 20. 29. verset,amiben megtalálja,hogy hogyan vélekedik Isten a vér elfogadásáról.Nagyon érdrkes,hogy sehol nem találtam meg azt a Bibliában,hogy az emberek találták volna ki.Ez csak két péld de lehetne találni még példákat rá a Bibliában.De nem az én tisztem ezt bizonygatni,hanem amikor majd eljön a megfelelő idő akkor majd Jehova gófogja már bebízonyítani,hogy igenis ő így utasított minket.Csak sajnos akkor már nagyon sok embernek késő lesz.Ennyit szerettem volna leírni. Köszi,hogy szántatok rám egy kis időt!
2009. aug. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/193 anonim ***** válasza:
48%
Az utólsó válaszíró vagyok.Bocs a helyesírási hibákért de siettem.
2009. aug. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/193 anonim ***** válasza:
27%
Jehovának lehet, hogy tetszik a vér tilalma és emberek értelmetlen halála, de az egy igaz Istennek bizonnyal nem!
2009. aug. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/193 anonim ***** válasza:
60%
Az igaz Istennek a neve:JEHOVA.Ha olvasod a Bibliát ,vagy egy kis ismereted is van belőle akkor tudnod kellene,hogy ez a neve.Nem tudom ,hogy milyen fordítású Bibliád van,de azért írok neked egy pár verset a Bibliából ahol megtalálod Istennek a nevét.Károli fordítás:2Mózes 6:3,15:3,Zsoltárok:83:19,Ézsaiás:26:4. Katolikus fordítás:2Mózes 3:15,16,18, 5:1,2,3,17, 6:2 Jermiás:33:2.Itt a JAHVE formát használja.Az eredeti Bibliában több mint hétezerszer van benne Istennek a neve.Az úr ,az atya,a mindenható és a többi megszólítás csak egy titulus mint például miniszterelnök,tábornok stb...Gondolom a minta imát te is tudod,mert nem hiszem,hogy van olyan ember magyarországon aki ne tudná.Szóval így hangzik:mi atyánk ki vagy a mennyekben,szenteltessék meg a te NEVED... Ha nem tudom valakinek a nevét akkor,hogyan tudom azt megszentelni?Jézus is azt mondta amikor imádkozott Jehovához,hogy megismertettem velük a NEVED atyám.Akkor most ,hogy is van ez?Ki az igaz ISTEN?
2009. aug. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/193 A kérdező kommentje:

De jó egyre több a Jehova igazsága mellett kitartó ember :)

És ha megint azt írnák egyesek a kommentemre hogy: "Miből gondolod, hogy csak a te hited, vallásod az igaz?"

Annak azt válaszolom, hogy: Jehova Tanúi a bibliára alapozzák a tanításaikat így ha még Jehova Tanúinak nem is hinnék, a bibliának hiszek és ha Jehova Tanúi a bibliára alapozzák a tanításaikat akkor nyugodtan Jehova Tanúinak is hihetek.

2009. aug. 30. 10:47
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!