Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Egy kisgyermek...

Ms91 kérdése:

Jehova Tanúi! Egy kisgyermek valóban felelőssé tehető a szülők bűneiért?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán merült fel bennem a kérdés és szeretném ha megválaszolnátok ezt nekem.

Íme az előző kérdés:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


A válaszokat ide írjátok, ha kérhetem.



2013. ápr. 18. 15:11
1 2 3 4 5 6
 51/58 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdező, felületes voltál abban is, hogy leírtam a bibliai témában (melyet éppen te vetettél fel) a választ, oszt annyi!"


Azt nevezed te leírásnak, hogy bemásoltál egy Őrtortony cikket? Csodálkozol, hogy felületes voltam? Ember, a 30. válasz volt ez. Előtte végigolvastam mindent, de már belefáradtam, ellentétes választ kaptam tőletek. bocs, hogy kihagytam, tényleg az én hibám, de nagyobbrészt a tiéd, mert önálló gondolatod nincs a bibliai szövegekről, vagy legalább olyan, amiről elmondhatod: utánajártál, szinte minden véleményt megvizsgáltál és ez alapján x vagy y a véleményed. Ez már viszont nem az én hibám...


A 3 pontomat meg támadhatod, a véleményemen mit sem változtat, ezt annak a privátozósnak köszönjétek, tisztelt Juditnak, hogy nem merte itt felvállalni, hogy eltér a véleménye és így küldött inkább egy üzenetet. Gyomorforgató a hozzáállásom? Na és a tiétek? Ezt is igyekeztek kimagyarázni, de nálam már esélytelen.


TÉMA LEZÁRVA!!!

----------------------------------------------------------

2013. ápr. 27. 11:22
 52/58 anonim ***** válasza:
Te is azok közé tartozol, akik meghazudtolják az embert, csak hogy úgy tűnjön, nekik van igazuk? Ezek szerint igen, mert ugyanis Judit szövege NEM mondott ellent a többi Tanúnak. Ellenben, ha egy Tanú valamiben tévedne is, ez nem jelenti azt, hogy a szervezet nem egységes és nem bibliai választ ad!
2013. ápr. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:

Még mindig a baptista vagyok. Kérdezőnek:

"Nem ismered a saját Bibliádat?"


De igen, és Jerikó egy kánaánita város volt. Ennyi. Isten ellensége a bűnnek, és nem akarta, hogy mindenféle hibrid, perverz, debil, kannibál népségek még jobban elrontsák a hébereket annál, mint amilyen tökéletlenek egyébként is. Ahogy mondtam, egy jóérzésű ateista szerintem ne álljon ki az ilyen tömeggyilkos debil népekért épp keresztények vagy zsidók ellenében, csak mert hamis keresztényekkel meg zsidókkal volt tapasztalata. Eléggé visszás értékrendre utal.


Ami a muzulmánokat illeti, egy tanáromtól tudom, hogy mi a "térítő" tervük, hithű keresztény tehát nem hazudna és egy interjúban látta. És komolyan, annyiban tartozom neked számadással a "váddal", ha te is muzulmán vagy. Ha meg nem vagy, akkor nézz utána igaz-e. Amiket írtam, hogy a Korán merő ellentmondás, azok tények, "beszúrhatom" a szúrákat.


Ja és az is tény, hogy csak mert a Russellisták (direkte) rosszul értelmezik a saját ízük szerint a Bibliát, ráadásul meg is hamisítják, az még nem azt jelenti, hogy maga a kereszténység rossz vallás. A kereszténységet nem ál-keresztények alapján kell megítélni.


Ahogy idéztem, van eredendő bűn. Ezért képtelenség betartani a Törvényt is, akár a Mózesét, akár azt amit a Korán előír stb. Az ember nem tud maradéktalanul megfelelni az Isten elvárásainak, mert eredendően bűnös. Visszaeső bűnös. Ezért van szüksége Isten kegyelmére, amit Jézus, mint mindörökre szóló Páskha Bárány áldozatával nyújt az emberiségnek, aki hisz ebben a Kegyelemben. Jézus mondta: "Ha nem hiszitek, hogy ÉN VAGYOK, meghaltok a ti bűneitekben." Jézus a bűnök bocsánatát hirdette, folyamatosan erre hívta fel a figyelmet, Bemerítő János maga nevezte Őt Isten Bárányának, aki elveszi a világ bűneit.


Én a muzulmánokat sem a terroristák alapján ítélem meg, hanem a Korán-követők alapján. Az Iszlám, a JT meg a Mormon vallások mind azt állítják, hogy ők Izráel Istenének igazi "egyházai", igazi követői. Mind a három. És mind a három valami újat, valami kiegészítést, valami mást tett hozzá a Bibliához. Koránt, Újvilágfordítást, Mormon könyvét... Mind a három angyaltól/angyaloktól vette a tanításait. Jibril-től, Moroni-tól, meg másoktól.


Meg van írva: "De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, a mit néktek hirdettünk, legyen átok." Galátzia 1:8

2013. ápr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 A kérdező kommentje:

De az is írva van, hogy:


"Ne gondoljátok, hogy megszüntetni jöttem a törvényt vagy a prófétákat. Nem megszüntetni jöttem, hanem teljessé tenni.

Bizony mondom nektek, míg ég és föld el nem múlik, egy i betű vagy egy vesszőcske sem vész el a törvényből, hanem minden beteljesedik.

Aki tehát csak egyet is eltöröl e legkisebb parancsok közül, és úgy tanítja az embereket, azt igen kicsinek fogják hívni a mennyek országában. Aki viszont megtartja és tanítja őket, az nagy lesz a mennyek országában." (Máté 5:17-19)


Szerintem érthető miről beszél itt Jézus, egyszerűen nem a törvényeket eltörölni jött, erre meg ott van Pál apostol, aki minden törvényt szinte eltörölt. És még tőle idézel nekem? Inkább hagyjuk, elég volt ebből a vitatkozásból, előrébb már úgy sem fogunk jutni, mint ahogy már írtam Katy-nek is, értsünk egyet abban, hogy nem értünk egyet.

2013. ápr. 27. 20:48
 55/58 anonim ***** válasza:

"Szerintem érthető miről beszél itt Jézus, egyszerűen nem a törvényeket eltörölni jött, erre meg ott van Pál apostol, aki minden törvényt szinte eltörölt."


Mit mondott Jézus, mi a Törvény teljessége?

Máté 22

37. Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

38. Ez az első és nagy parancsolat.

39. A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.

40. E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.


Mégis láthattuk, hogy a Hegyi Beszéd tanításaival vagy a Szombati gyógyításokkal, kalásztépéssel stb. a farizeusok (mai judaisták) szerint mintha új Törvényt adott volna. Pedig nem. Jézus csak visszavezette a törvénymániásokat a Törvény lényegéhez:

Jánosn 5

39. Azért tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek, de ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam;

40. És nem akartok hozzám jőni, hogy életetek legyen!


Te is ezek szerint, és a muzulmánok és zsidók mind azt hiszitek, hogy a Törvény megtartásával elnyerhetitek az üdvösséget. Ez így is van, ELMÉLETBEN. Csak hogy Jézuson kívül erre senki nem volt és nem lesz képes. Mert nincs olyan ember, aki önmagát megigazíthatná, azért jött Jézus, mint tiszta áldozat: János 10:11. Én vagyok a jó pásztor: a jó pásztor életét adja a juhokért.


Szóval milyen törvényt törölt el Pál Apostol? Nevezd meg. Amennyire én tudom, max. arra mutatott rá, hogy nem a Törvény cselekedeteiből van az üdvösség, hanem Isten kegyelméből, a Jézus Krisztusba vetett hit által. Jézus tanításától nem tért el, amint láthatod.

2013. ápr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:

Még mindig a baptista vagyok:


Ézsaiás 64:5. És mi mindnyájan olyanok voltunk, mint a tisztátalan, és mint megfertéztetett ruha minden mi igazságaink, és elhervadánk, mint a falomb mindnyájan, és álnokságaink, mint a szél, hordának el bennünket!


Az ember, még a keresztény ember igazsága is olyan, mint a mocskos ruha Isten előtt. Nem lehet Neki megfelelni. Ezt sokan belátták már, akik csak a hiszékeny hitig jutottak, és folyton emészti az ilyeneket a bűntudat, és rettegnek, hogy mikor súlyt le rájuk Isten a bűneikért.


Sokan ezért kerülnek pszichiátriára, mert belátják ugyan, hogy Istennek igaza van, de nem képesek felfogni - pedig igen csak elcsépelt dolog az - hogy Jézus áldozatában Isten már minden bűnünket megbocsátotta. Jézus mondta: "Lukács 9:56. Mert az embernek Fia nem azért jött, hogy elveszítse az emberek lelkét, hanem hogy megtartsa."


Ezért mondja:


"Örüljetek és örvendezzetek, mert a ti jutalmatok bőséges a mennyekben: mert így háborgatták a prófétákat is, a kik előttetek voltak." Máté 5:12


Minden igazságunk olyan, mint a szennyes ruha. DE akik hisznek és bíznak Jézus kegyelmi áldozatában és a hitük jótetteket terem "Ezek azok, a kik jöttek a nagy nyomorúságból, és megmosták az ő ruháikat, és megfehérítették ruháikat a Bárány vérében." Jelenések 7:14



Aztán, szerinted Jézus nem akart meghalni az emberiség bűneiért? Tény, sokan nem értik ezeket a szavait:


"És monda: Abba, Atyám! Minden lehetséges néked. Vidd el tőlem ezt a poharat; mindazáltal ne az én akaratom legyen meg, hanem a tied." Márk 14:36.

VAGY

"Ismét elméne másodszor is, és könyörge, mondván: Atyám! ha el nem múlhatik tőlem e pohár, hogy ki ne igyam, legyen meg a te akaratod." Máté 26:42

VAGY

"Mondván: Atyám, ha akarod, távoztasd el tőlem e pohárt; mindazáltal ne az én akaratom, hanem a tiéd legyen!" Lukács 22:42


Egyszer kellett tartanom egy Imaórát ezen versek egyikéből. Nekem úgy jelentette ki Isten e szavai értelmét, hogy mivel Jézusban egyszerre volt meg az Isteni természet és az emberi természet, mert egyszerre volt maga az Isten, és egyszerre volt közönséges ember, aki mindenben kísértést szenvedett még sem vétkezett soha, az eredendő bűn nem érintette, mert a Szent Szellemtől fogant (DIREKTE EZÉRT HOGY NE ÉRINTSE), és minden gondunkat és bajunkat átélte és elszenvedte és magára vette. Ézsaiás 53 csak példának okáért.


Tehát Jézus átélte a halálfélelmet, mint minden ember átélné, mert a testünk erőtlen...ez olyan mint a fóbia, nem tudsz neki parancsolni...olyan mint a "vizsgadrukk", mint amikor kiállsz egy tömeg elé énekelni, és magától remeg a lábad, pedig magabiztos vagy stb. de mégis félsz.


Tehát Jézusban vívódott az emberi természet az Istenivel szemben, SZERINTEM ezt láthatjuk ezekben a versekben, és hogy az Isteni természetének alárendelte az emberit.



Továbbá, Jézus tudta, hogy neki meg kell halni az emberiségért, tudta, hogy Ő ezért született a világra, és háromszor is kijelentette a tanítványoknak, hogyan fog történni, és hogy fel fog támadni (amiről így is megfeledkeztek a sükebóka apostolok):

Máté 16

21. Ettől fogva kezdé Jézus jelenteni az ő tanítványainak, hogy néki Jeruzsálembe kell menni, és sokat szenvedni a vénektől és a főpapoktól és az írástudóktól, és megöletni, és harmadnapon föltámadni.

22. És Péter előfogván őt, kezdé feddeni, mondván: Mentsen Isten, Uram! Nem eshetik ez meg te véled.

23. Ő pedig megfordulván, monda Péternek: Távozz tőlem Sátán; bántásomra vagy nékem; mert nem gondolsz az Isten dolgaira, hanem az emberi dolgokra.

24. Ekkor monda Jézus az ő tanítványainak: Ha valaki jőni akar én utánam, tagadja meg magát és vegye fel az ő keresztjét, és kövessen engem.

25. Mert a ki meg akarja tartani az ő életét, elveszti azt; a ki pedig elveszti az ő életét én érettem, megtalálja azt.


Nem azért írom ezeket, hogy most kié legyen az utolsó szó, hanem hogy átlássad.

2013. ápr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:

"Ja és az is tény, hogy csak mert a Russellisták (direkte) rosszul értelmezik a saját ízük szerint a Bibliát, ráadásul meg is hamisítják, az még nem azt jelenti, hogy maga a kereszténység rossz vallás. A kereszténységet nem ál-keresztények alapján kell megítélni."


Kedves 53-as válaszoló! Mindenki, aki alaposabban is ismeri Jehova Tanúit, pontosan tudja, hogy ők nem "Russellisták"! Tehát a hiteltelenséged bizonyítod ezzel a rizsával. "Rosszul értelmezzük", "meghamisítjuk a Bibliát" (mellesleg nem vádaskodni, hanem bizonyítani kéne), de mégis egyedülálló módon cselekedjük a bibliában meghatározott "Isten akaratát", valamint nemzetközi szinten is(!!) a krisztusi semlegesség és a keresztényi szeretet jellemezi Jehova Tanúit.

2013. ápr. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Pál tényleg majdnem "minden törvényt eltörölt"? Vagy pontosan abban a szellemben gondolkozott és cselekedett, mint Jézus?


(Róma 3:27-31) "Hol van hát a dicsekvés? Ki van rekesztve. Milyen törvény által? A cselekedeteké által? Semmiképpen sem, hanem a hit törvénye által. Mert úgy vélekedünk, hogy hit által nyilvánítják igazságossá az embert, törvény szerinti cselekedetektől függetlenül. Vagy csak a zsidók Istene ő? Nem a nemzetekből valóké is? De igen, a nemzetekből valóké is, ha valóban e g y az Isten, aki igazságossá fog nyilvánítani körülmetélteket a hit eredményeként, és körülmetéletleneket a hitük által. Akkor tehát eltöröljük a törvényt a hitünk által? Sose legyen úgy! Ellenkezőleg, megerősítjük a törvényt."


Ez ugye nem azt bizonyítja, hogy Pál "eltörölte" a törvényt???


Hogy érthetőbb legyen a törvények és a hit szerepe a keresztények számára:


Jakab néhány olyan problémára irányítja a figyelmet, amelyek a gyülekezetekben felmerültek. Az egyik ilyen a sok nyugtalanságot okozó probléma a hit általi ingyen igazságosság ajándékról szóló tanítás volt, amit hit által nyertek el, s amit egyesek félreértettek és helytelenül értelmeztek (Róma 5:15–17). Ezek tévesen azt állították, hogy ha a kereszténynek hite van, nincs szüksége cselekedetekre —, hogy a hitnek semmi köze sincs a cselekedetekhez. Figyelmen kívül hagyták azt, hagy az igaz hitnek valamilyen cselekedetben kell megnyilvánulnia. Ezzel pedig tagadták, hogy Krisztus „Önmagát adta értünk, hogy mindenfajta törvénytelenségtől megszabadítson bennünket és egy jó munkára igyekvő népet tisztítson meg személy szerint a maga számára (Titus 2:14).


Jakab az olyanok felfogása ellen érvelt, akik azt vallották, hogy elegendő a keresztény számára a pusztán értelmen alapuló hit. Ez a nézet figyelmen kívül hagyja azt, hogy a hitnek a szívet is érintenie kell, s egyben tagadja, hogy a hitnek olyan ereje van, ami arra ösztönzi az embert, hogy a hit pozitív megnyilvánulásaként megváltoztassa egyéniségét és életmódját, és másokkal jót tegyen. Amennyiben ezek kitartanak helytelen felfogásuk mellett, olyanok lesznek, akikről Pál azt mondta, hogy „rendelkeznek az isteni önátadás bizonyos formájával, de hamisnak bizonyulnak annak erejét illetően” (2Timótheus 3:5).


Ne gondoljuk, hogy Jakab „a törvény cselekedetei nélkül” való igazságosság tanítása ellen érvelt. Ezt a tanítást Pál világosan megfogalmazta a Rómabeliekhez írt levél harmadik és negyedik fejezetében (Róma 3:28). Jakab mondanivalója és tanácsa a keresztényi magaviselettel kapcsolatban mindig „a mi Urunk Jézus Krisztus hitére épül (Jakab 2:1). Jakab semmiképpen sem azt mondja, hogy a cselekedetek önmagukban képesek megmentést hozni. Nem tudunk ugyanis olyan megfelelő szabályt vagy szervezetet felállítani, amelyen keresztül kieszközölhetnénk megmentésünket. Elsősorban hitre van szükség.


Amint Jakab világosan kihangsúlyozta, a jó cselekedetek önkéntelenül jönnek majd a szívből azzal a helyes indítékkal, hogy szeretettel és együttérzéssel segítsünk másoknak. Jó példa erre Jézus élete. A keresztények a „szabad nép törvényét” követik, nem pedig egy mózesi törvényhez hasonló törvénygyűjteményt (Jakab 2:12; Róma 2:29; 7:6; 2Korinthus 3:6). Ez pedig a keresztények szívébe írt isteni törvény (Jeremiás 31:33; Zsid 8:10).


Tehát amikor Jézus, vagy más Bibliaírók a "törvény megmaradásáról" beszélnek, akkor nem a szó szerinti írott Mózesi Törvényre gondoltak, hanem annak szellemére, alapelveire. A híres Hegyi Beszédében éppen az írott törvények mögött lévő alapelvekről beszélt Jézus.

2013. ápr. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!