Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Egy kisgyermek...

Ms91 kérdése:

Jehova Tanúi! Egy kisgyermek valóban felelőssé tehető a szülők bűneiért?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán merült fel bennem a kérdés és szeretném ha megválaszolnátok ezt nekem.

Íme az előző kérdés:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


A válaszokat ide írjátok, ha kérhetem.



2013. ápr. 18. 15:11
1 2 3 4 5 6
 21/58 A kérdező kommentje:

Ha más nem is, de akkor már ez jól mutatja, hogy a Biblia tele van ellentmondásokkal. Nem Isten műve, emberek készítették és rengeteg hibát ejtettek, nagyon jól látszik ezen is. Ott van feketén-fehéren előtted, mit mond Isten Ezékiel könyvében:


"Nézd, minden élet az enyém: az apa élete éppúgy az enyém, mint a fiú élete. AKI VÉTKEZIK, AZ HAL MEG!"


De ha feltűnne Isten még egy kérdésre is válaszol:


"Azt mondjátok: Miért nem viseli a fiú az apja vétkét?

Azért, mert a fiú jog és igazság szerint járt el, megtartotta minden törvényemet és követte őket, azért életben marad.

Aki vétkezett, az hal meg, a fiú nem viseli apja vétkét, és az apa nem viseli fia vétkét, az igaznak az igazsága, a bűnösnek meg a bűne számít."


Érdekes az is, ha tovább olvasod a 20-as verstől (Csak a lényeget emelem ki):


"Ezért mindenki fölött a maga útjai szerint ítélkezem, Izrael háza - mondja az Úr, az Isten. Térjetek meg, és forduljatok el bűneitektől, ne vigyenek titeket többé romlásba!" (Ezékiel 18:30)


Ha itt azt mondja, hogy mindenki fölött a maga útjai szerint ítélkezik, akkor mégis miért történtek ahhoz hasonló dolgok, amiket említesz nekem?

Segítek. Azért, mert ezek nem Isten szavai, hanem emberek kitalált történetei, amiket megpróbálnak Isten szavaként feltüntetni. Nem biztos, hogy mind az, de jól látható ez az ellentmondás, szerintem minden értelmes embernek.


Érdekes, hogy a Korán - ami azt állítja, hogy a Bibliát meghamisították, átírták - nem tanítja még csak az eredendő bűn tanát sem (illetve a judaizmus sem tanítja), sőt, inkább az Ezékiel könyvének logikájához hasonlít, mert azt mondja, hogy minden ember a saját vétkeiért felelős.


"Csupán azok számíthatnak Allahnál kiengesztelődésre, akik tudatlanságból követik el a rosszat, s aztán mihamar megbánást tanúsítanak. Ők azok, akik iránt Allah kiengesztelődik. Allah Tudó és Bölcs. Ám azok nem számíthatnak kiengesztelődésre, akik rossz cselekedeteket követnek el s megátalkodnak azokban egészen addig, amíg valamelyiküknél meg nem jelenik a halál; akkor azt mondja: "Most már megbánom, amit tettem." Azok sem számíthatnak rá, akik hitetlenként halnak meg. Fájdalmas büntetést készítettünk elő nekik a túlvilágon." (Korán 4:17-18)


Az egész eredendő bűn logika csupán Pál apostol nézeteiből ismertek, előtte nem volt ismeretes és az izraeliták még ma sem vallják, ez azért érdekes, nem gondolod? És akkor még csak ennyit említettem Pál apostolról, pedig Jézus tanításait teljesen átértelmezte.


Ja és végre válaszold már meg az alapkérdésemet:


Ha eljő a vég, és a kisgyermekek, akik még semmit nem fognak fel az életből, azok a szülők bűneiért felelősségre lesznek vonva???????????????????????

2013. ápr. 19. 14:55
 22/58 anonim ***** válasza:
0%

Azért válaszoltam Biblia verssel, hogy lásd nem Én találtam ki.


De ha ennyire ragaszkodsz akkor kimondom.

Igen.

De nem az eredendő bűn miatt, hanem mert ha a szülök nincsenek elfogadható állapotban azon a napon a Teremtő előtt, sajnos a gyermek sem maradhat életben.

S ezt nem egy Bibliai prófécia bizonyítja.

Mint például Jeremiás idejében is ez történt, a gyermekek is meghaltak a szüleik engedetlensége miatt.

Jehova nem kegyelmezett nekik.


Nos sajnálom, de nem Én találtam ki, ezt a Teremtő leíratta.

S ez nem ellentmondás.

Mert elég időt adott az embereknek, hogy változtassanak, leíratta mit kell tenni, prófétákat, embereket használt fel, hogy figyelmeztesse az embereket, de az emberek többsége a fülük botját sem mozdítják, sőt rá támadnak és bántalmaznak azokra akik a bibliában leírtakat őszintén elmondják.

Ami nem az emberek szája szerint való.

De a Teremtő nem hozzánk fog alkalmazkodni.


Bocsánat, hogy ha valakit ez bánt, de még talán tanulság azoknak akik szeretnének változtatni, ha élni szeretnének.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, értsünk egyet abban, hogy nem értünk egyet.
2013. ápr. 19. 17:36
 24/58 A kérdező kommentje:

(Saiid)

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,

padló a végtelen Föld, falak nincsenek.

Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,

határtalan horgolják illatok a kertemet.

Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,

hegytető az irodám, ottan, józan gondolkozom,

harmat-fűbe hajtom fejem, gond egy szál se, völgy a fotel,

Hotel Kontinens-tál, a 6 csillagos motel.


Tetőm színe minden nap azúrabb a vártnál,

egy vendég sem kérdőjelez, ki az Úr a háznál.

Hisz' minden istent szívkamrámra varrt a karma

kezembe Tórát adtak, és mégis hallak Allah!

Három igaz lányom, mindnek kezét kérték már,

Igaz, három fiam mindig dobálta a féltéglát,

három olvasmányom az évezredek élték át,

ezek büntető törvény-könyvek, az igazi BTK

Anagram-mozaik-kódban lapozom a Bibliát

Betűit Ismerve Belülről Láthatod Isten Arcát

Kinyitva Olvashatod Rögtön Allah Nevét,

Tézisek, Ódák, Regék Alkotják a Tórát

(de) cenzorok álfordítók, nem maradt semmi más

mára már, ez csak olyan 50-50 Szentírás,

II. Emanci Pál Pápa, lelkek kőházakban lesnek,

felfele, de az Istenek a fejükre estek.

Ezer hamis próféta, a gittegylet leszed!

Van fogalmad arról, hogy a hitgyülekezet

mekkora biznisz?! Én az égbe tartok kezet.

ez a markát tartva hitpénzből BMW-t vezet.

És tőlem kérdezed, hogy miért vagyok mogorva?

Tövis-korona - új Toyota Corolla.

De persze újkori imposztorok nem jutnak csak pokolra,

saját-Sátán kezében gyorsan jár a motolla.

Jézust nem érdekli a vallási reklámszakma,

csak hogy a valamivé válás feltámadna!

Én tisztellek, ha hiszel az egyházadban

De ahogy az elején mondtam, nekem egy Házam van.


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,

padló a féktelen Föld, falak nincsenek.

Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,

határtalan horgolják illatok a kertemet.

Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,

hegytető az irodám, ott tan', józan gondolkozom,

harmat-fűbe hajtom fejem, gond egy szál se, völgy a fotel,

Hotel Kontinens-tál, a 6 csillagos motel.


http://www.youtube.com/watch?v=AoyJ2s4XIv8

2013. ápr. 19. 17:42
 25/58 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.

Nem velem nem értesz egyet.


Illetve át vitt értelemben velem sem értesz egyet.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 A kérdező kommentje:

Kaptam egy privátot egy JT-től. Bemásolom, remélem nem haragszik meg, kedves Judit, ha mégis, akkor bocsánat.


Az üzenet küldője: Molnár Sándorné

Az üzenet címzettje: ms91

Az elküldés időpontja: ma 08:45

Az üzenet oka: A kérdés: Jehova Tanúi! Egy kisgyermek valóban felelőssé tehető a szülők bűneiért?

Az üzenet témája: válasz

Az üzenet szövege:


"T.Kérdező!

Természetesen egy gyermek sem felelős a szülei, vagy felmenői büneiért. Hiszen ha igy volna, akkor nem mondhatnánk azt, hogy Isten egy "szerető, gondoskodó" Isten lenne.

Viszont annak, hogy ma születnek gyermekek betegen, vagy fogyatékosan, annak meg van az oka.

Nem hivatkozom a "horpadt kenyér" témájára, ahogy irtad, ezt ismered. De biztosan tudod, hogy az első emberpár a "függetlenséget" választotta, és igy elszakadt Istentől. Tehát elvesztették a tökéletességüket. Igy minden utódjukra kihatott a tettük. Mivel elvetették Isten gondoskodását, igy egy másik hatalom alá kerültek, mégpedig Sátán hatalma alá. Erről ir a Biblia, hogy ma nem Isten, hanem Sátán uralkodik.

Tehát megkezdődött az ember hanyatlása. Jöttek a betegségek, és a halál. Az hogy ma valaki betegen születik, vagy hogy milyen betegségeket kap élete során, és hogy miben hal meg, az teljesen véletlenszerü. De mindenki szenved valamitől, és mindenki meghal, függetlenül attól, hogy gazdag vagy szegény. A halál mindenkit elér.

Tehát az emberek betegségei, nyomorusága mind Sátánnak köszönhető. Igy hatott ki az első emberpár büne miránk, az utódokra is.

Remélem hogy tudtam neked megfelelő választ adni?

Persze az a megközelités, amit a "kenyérformáról" emlitettél a legjobban közeliti meg a témát. Hiszen tényleg egy hibás formából csak hibás termék készülhet.

Igy az első emberpár büne, hibája az utódokra is kihatott. Üdvözlettel: Judit!"


-----------------------------------------------------

Ez nekem így már nagyon érdekes, több szempontból is:


1. Ezt miért nem írta ki a kérdéshez, miért kellett privátban?


2. Katy, aki szintén Tanú, pont az ellenkezőjét mondta, a gyermekek felelősek a szüleik bűneiért. Na most akkor melyikük téved, Ön, vagy Katy???


Abba meg tényleg érdekes belegondolni:

- a zsidó vallás nem tanítja az eredendő bűnt

- az iszlám szintén nem tanítja

- Jézus se tanította (Pál apostol fogalmazta meg először, így került bele a kereszténységbe, ha ez valakit jobban érdekel, nézzen utána, nem fogom részletezni, tessék informálódni)


A logika nincs is meg benne, ne kelljen már megint az Ez 18:20-at idéznem. Ott van feketén-fehéren: a fiú nem viseli apja vétkét. Akkor Ádám fiai miért kaptak volna büntetést Ádám bűnéért, ha Isten gondolkodásmódja az Ez 18:20 szerint pont az ellenkezője?

2013. ápr. 20. 09:01
 27/58 anonim ***** válasza:

"2. Katy, aki szintén Tanú, pont az ellenkezőjét mondta, a gyermekek felelősek a szüleik bűneiért. Na most akkor melyikük téved, Ön, vagy Katy???"


Kedves kérdező! Te itt a 26-ban meghazudtoltad Katyt, már bocsi! Katy a következőt írta erre a kérdésedre:

"Ha eljő a vég, és a kisgyermekek, akik még semmit nem fognak fel az életből, azok a szülők bűneiért felelősségre lesznek vonva??????"


Katy válasza:

"De nem az eredendő bűn miatt, hanem mert ha a szülök nincsenek elfogadható állapotban azon a napon a Teremtő előtt, sajnos a gyermek sem maradhat életben."


Azzal egészíteném ki Katyt, hogy természetesen az eredendő bűn a csecsemőket, és minden döntésképtelen gyermeket is érinti, de a kérdező direkt kérdésére ez a jó válasz.


Miért igazságtalan ez? Ha szülő vagy, biztosan alapvető szülői felelősségednek tartod, hogy a gyermekeid ÉLETE és JÓLÉTE a kezedben van, a te felelősséget. Sőt, igencsak meglennél sértődve, ha valaki (bárki) ezt kivenné a hatáskörödből, megfosztana eme alapvető jogodtól, igaz? Nos, ezt Isten sem teszi. Ennyi!


-------


Kedves 5-ös válaszoló!


"Akikre gondolsz, ők úgy gondolják, hogy erre lett teremtve a gyerek, ez lett neki elrendelve valami okból kifolyólag, amit Isten jobban tud. Egy értelmesebb nézet szerint a szülők felelőtlensége miatt történt ez."


Ugye nem baj, ha mi az "értelmesebb" nézetet valljuk, azaz a bibliai nézetet. Te valószínűleg a reformátusokkal keversz minket.

2013. ápr. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 A kérdező kommentje:

ha lenne értelmed, felfogtad volna, hogy itt az eredendő bűn csak másodlagos témakör és a kérdésem nem erre iránjyult. De mivel ennyire felhoztátok, elmondtam a véleményem róla. Ezzel van talán gondod?

Qrvára lesz.rom!


Ne hozz ki a sodromból, ma nincs könnyű napom, főleg ilyen hülyeségekhez nem, meg ilyen hülyékhez, akik végig sem olvassák a kérdést meg a rá érkező válaszokat! Szevasz te barom!

2013. ápr. 20. 19:12
 29/58 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező, ezek szerint akkor te is felfogtad volna, hogy én is csak érintettem a témát? Ugyanis arra a kiemelt kérdésedre válaszoltam, amit a 21-es válaszod végén kérdeztél. Egyébként pedig hamis érveket hoztál fel az eredendő bűnnel kapcsolatban is.


Az ókori izraeliták és Jézus is tanították, hogy szükség van a megigazulásra Isten előtt.

A Biblia vitathatatlanul tanítja a „megigazulás” tanát, vagyis azt, hogy az ember hogyan nyerheti el Isten előtt igazságos állapotát. Ez ugye - ha annyira jól ismered a témát -, akkor jól tudod, hogy az "eredendő bűnből" következő bibliai igazság. Ugyanis mindannyian bűnben születtünk a „harag gyermekeiként” és nem „Isten gyermekeiként” (Efezus 2:1–3). Ezt ugye Pál írta, de vajon Pál kire mutatott??? Vajon nem éppen Jézusra, aki mellesleg éppen azért jött a földre, hogy kiszabadítson minket ebből az eredendően bűnös állapotunkból. (De nyugodtan mond csak, hogy Jézus nem is tanította, a te dolgod)


Az, hogy Isten haragja rajtunk marad-e vagy sem, attól függ, elfogadjuk-e, illetve elutasítjuk-e a Vele, a szent és igaz Istennel való kiengesztelődés érdekében tett irgalmas gondoskodását (János 3:36). E szerető gondoskodás a „Jézus Krisztus által lefizetett váltságdíj” (Róma 3:23, 24).


Tehát Jézus áldozata megszabadít bennünket az öröklött bűntől. Gondolod, hogy ezzel éppen Jézus ne lett volna tisztában?

2013. ápr. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
0%

Miért kellett a Dávid és Betsabé bűnös viszonyából származó gyermeknek meghalnia, ha az 5Mózes 24:16 és Ezékiel 18:20. verse azt mondja, hogy egy fiú se haljon meg apja vétkéért?


Dávid és Betsabé, amikor házasságtörésüket elkövették, mindketten házasok voltak. Ebből a házasságtörésből eredően lett terhes Betsabé. Isten törvénye értelmében a házasságtörés halállal büntethető, súlyos bűn volt (2Sámuel 11:1–5; 5Mózes 5:18; 22:22). Ha Isten megengedte volna, hogy ezt az esetet a Törvény előírása szerint tárgyalják le emberi bírák, akkor a Betsabé méhében levő gyermek is meghalt volna anyjával együtt. De Jehova esetüket a szokásostól eltérő módon kezelte. Ehhez neki, mint „az egész föld Bírájának” feltétlen joga volt (1Mózes 18:25).


Amikor a próféta feltárta Dávidnak a bűnét, Dávid elismerte: „Vétkeztem Jehova ellen.” Isten szószólója ez után így szólt Dávidhoz: „Jehova viszont elengedi vétkedet. Nem halsz meg” (2Sámuel 12:13). Isten a Királyság-szövetségre való tekintettel gyakorolt irgalmat Dávid iránt. Kétségtelenül, mivel Isten tud olvasni az emberi szívekben, bizonyára Dávid esetében is meg tudta ítélni, őszinte volt-e megbánása vagy sem. Ezen az alapon indokoltnak látta, hogy irgalmát kiterjessze Dávidra és Betsabéra. Bűnüknek azonban nem kerülhették el minden következményét. Ezt olvashatjuk: „De mert ezzel a tetteddel minden bizonnyal tiszteletlenül jártál el Jehovával szemben, a fiú is, aki született neked, meghal” (2Sámuel 12:14).


Isten ’csapással sújtotta’ a gyermeket, akihez nem volt joguk; ezért a kisfiú megbetegedett és meghalt. Ha valaki a gyermek halálát az esettől elszigetelten akarja vizsgálni, azt gondolhatja, hogy Jehova kemény ítéletet szabott ki. Helyes azonban elménkben tartani azt, hogy ha a házasságtörés esetét a Mózes törvénye alatt álló bírák vizsgálták volna ki és ők hoztak volna döntést ebben az ügyben, akkor mind a hárman (Dávid is, Betsabé is, és a méhében levő kisfia is) meghaltak volna. Ilyen megvilágításban nézve a kérdést, Isten részéről nagyon is irgalmas tett volt, hogy hármojuk közül ketten életben maradtak. De mindmáig nem ismerünk minden tényt pontosan. Például azt sem, hogy egészségesen vagy betegen született meg a kisfiú. Ennek ellenére elfogadhatjuk Isten eljárásmódját, hiszen róla tudjuk, hogy eljárása pártatlan, bölcs, és igazságos. Még Dávid is elismerte később: „Ami az igaz Istent illeti, útja tökéletes” (2Sámuel 22:31; vö. Jób 34:12; Ésaiás 55:11).


Isten eljárását ez esetben nem tekinthetjük úgy, mint ami ellentétben áll az 5Mózes 24:16 és Ezékiel 18:20. versével.


A Törvény a következő isteni útmutatást tartalmazta: „Ne kelljen meghalniuk az apáknak a fiakért, a fiaknak se kelljen meghalniuk az apákért. Mindenkinek a maga vétkéért kell meghalnia!” (5Mózes 24:16). Ezek az irányelvek vonatkoztak az izraelita bírókra, amikor ilyen jogi eseteket tárgyaltak. A bírók nem tudtak senkinek a szívébe belelátni. Így kénytelenek voltak a szerint eljárni, amit a tények ismeretében tanúsított magatartás alapján megállapíthattak.


Ez elsősorban a felnőttekre vonatkozott. A szövegösszefüggésből az tűnik ki, hogy itt egy olyan fiúról van szó, aki szemtanúja volt apja valamilyen gonosz tettének, de ő maga nem vett részt abban; ehelyett ő Jehova bírói döntéseit követte és törvényei szellemében cselekedett. Ezért, még ha apja meg is halt bűne miatt, ő életben maradt (Ezékiel 18:14–17).


Tagadhatatlan viszont, hogy a gyermekek viselhetik apjuk cselekedeteinek következményeit. Tékozlóan vagy balgán élő szülők az egész családot képesek nyomorba dönteni. Ha dohányzik, vagy más káros szenvedélynek hódol a kismama, és a gyermek súlyos fogyatékossággal, vagy szellemi károsodással születik, vajon ki a felelős??? Vagy képzeljük el azt az esetet, amikor az egyik szülő bűncselekmény miatt börtönbe kerül. Még azok a szerencsétlenségek is, amelyeket Isten jogosan hozott az izraelitákra gonosz cselekedeteik miatt, súlyosan érintették az akkor élő gyermekeket (5Mózes 28:15, 20–32; Ezékiel 8:6–18; 9:5–10). Másrészt viszont Isten így buzdította népét: „Válaszd az életet, hogy életben maradhass, te és a leszármazottad, azáltal, hogy szereted Jehovát, a te Istenedet, hogy hallgatsz a szavára, és ragaszkodsz hozzá, mert ő a te életed és napjaid hosszúsága” (5Mózes 30:19, 20).


Dávid és Betsabé tapasztalata tehát nyilvánvalóvá teszi, hogy a szülők viselkedése igen nagy mértékben kihathat gyermekeikre. Ha a szülők ’Isten nevének félelmében járnak, az igazságosság napja felragyoghat áldásaival az egész család számára’ (Malakiás 4:2).

2013. ápr. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!