Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Egy kisgyermek...

Ms91 kérdése:

Jehova Tanúi! Egy kisgyermek valóban felelőssé tehető a szülők bűneiért?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán merült fel bennem a kérdés és szeretném ha megválaszolnátok ezt nekem.

Íme az előző kérdés:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


A válaszokat ide írjátok, ha kérhetem.



2013. ápr. 18. 15:11
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:

26%-os Russelistának:

EZT "Nézd csak meg a magukat (hamisan) keresztényeknek vallók történelmét és jelenét! Mind egyetértéséről van szó? Ugyan már! Még az azonos vallásúak is egymást irtották egy sátáni eszme miatt, melyet a Biblia világosan leleplezett volna, ha számított volna..., de az ún. kereszténység nagy részének most sem számít." kikre érted?

Nyugodtan fogalmazz konkrétan. Bár tudom, hogy ha ti muzulmánt akartok téríteni, akkor azt mondjátok, hogy nem vagytok keresztények. Végül is ti nem Krisztusiak vagytok, hanem "Jehovások". Azért csak lapozd fel az Újvilágfordításodat, mert találhatsz benne érdekességeket + "Sárgakönyvben". Mondjuk Zakariás 11:13. Vagy János 20:25? Vagy Zsidók 3:7? Amúgy JAHVEH, nem Jehova...utóbbi egy nőnemű félrefordítás.


Kérdező: Attól függ mire célzol. A Kánaániak pl. nem voltak emberek, hanem óriások (emberangyal-hibridek) a filiszteusokkal meg más népekkel egyetemben. És a több millió ember szívét kitépő és Napnak áldozó aztékoknál egy fokkal rosszabbak voltak... Én mondjuk sajnálom az aztékokat, inkákat, mert már Krisztus áldozata után vagyunk, amikor minden nép számára elérhető Isten kegyelme, de nem lehet eltagadni, hogy egy jóérzésű ateista embernek azért nem kéne kiállni az aztékok mellett a "keresztények" ellenében. Mert ugyebár a népirtás nem Krisztusi tanítás, hiába voltak katolikusok a spanyolok...nem mintha a katolicizmus valaha is KATOLIKUS/EGYETEMES lett volna, vagy keresztényi...pusztán rómaiak.


Kereszteshadjáratokra is lehet mutogatni, de 1. a muzulmánok kezdték Jeruzsálem elfoglalásával meg a hitük erőszakos terjesztésével (amit ma úgy csinálnak, hogy egyre többen beköltöznek egy országba és ott elszaporodnak, de nem integrálódnak, így végül "elfoglalják" az államot...és ezt BEVALLOTTÁK) és 2. megint csak nem volt keresztényi cselekedet. Viszont az irgalmasság, megvédeni másokat a muzulmán gyilkosoktól az volt, csak hát hová fajultak a dolgok...

Ma a terrorizmus-elhárítás nevében is sokan halnak meg szükségtelenül.


Amúgy a katolikusok mindig is üldözték a valódi keresztényeket (Pauliciánusok, Katharok, Valdensek stb.) és eretnekként megölték őket, ahogy a baptistákat is...na az anabaptistákat még a Luther is halálra üldözte.

2013. ápr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 homo ludensz ***** válasza:
Bár a kérdező kihangsúlyozta hogy nem vágjátok tele a válaszotokat sem Őrtorony sem Bibliai idézetekkel nagyrészt mégis az lett belőle. A végére Biblia szövegértelmezési vitává váltak a kérdésre adott válaszok. Talán a kérdező is de én mindenképp arra lennék kíváncsi hogy van e saját kútfőből való gondolatotok. Tisztában vagyok hogy sokat kérek mert önmagatokat kellene tárgyilagosan szemlélnetek és nem azt amit a neveltetésetek,kultúrkörnyezet stb. mélyen belétek vésett.
2013. ápr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:

Csak magadat járatod le 41-es, mivel te is tisztában vagy azzal, hogy sok tanításunk már túlhaladott a russelli időkön. Ha meg ezzel sem vagy tisztában, akkor az még inkább elgondolkoztató!! Még a nevét sem írod helyesen.


""Nézd csak meg a magukat (hamisan) keresztényeknek vallók történelmét és jelenét! Mind egyetértéséről van szó? Ugyan már! Még az azonos vallásúak is egymást irtották egy sátáni eszme miatt, melyet a Biblia világosan leleplezett volna, ha számított volna..., de az ún. kereszténység nagy részének most sem számít." kikre érted?"


Minden olyan magát kereszténynek tartó csoportra, mely mélyen beleavatkozott a világ gonosz és zavaros politikai ügyeibe, ezáltal megosztottá válva, gyakran egymás ellen fordulva... - ugye nem kell külön történelemóra??? Hosszú lenne a felsorolás. (Csakhogy elejét vegyem az esetleges mentegetőzésnek, ez nem csak a régmúlt, hanem a közelmúlt is.)


"Bár tudom, hogy ha ti muzulmánt akartok téríteni, akkor azt mondjátok, hogy nem vagytok keresztények."


Megint hülyeségeket beszélsz.

A három vers pedig már sokszor leleplezett álérv. Az utolsó szerint a szent szellem 'mondja' - nem semmi Jehova szent szelleme tud mondani valamit. Érdekes, amikor azt mondod, hogy "szól a rádió", akkor nem jut eszedbe azt gondolni, hogy közvetlenül egy külön személy szól hozzád!

Szerintem vagy te annyira intelligens, hogy azt sem hiszed el, hogy ha a Biblia azt MONDJA, hogy...", akkor ez azt jelenti, hogy egy személy a Biblia, igaz???? Ámde aki a Biblia mögött van, az TÉNYLEG egy élő személy, az Ő gondolatait tartalmazza a Biblia, mely NEM SZEMÉLY, de mégis azt "MONDJA", hogy a szent szellem NEM személy.


Igen, a Biblia "szól" hozzánk. Csakúgy, mint a szent szellem is "szólhat" hozzánk - aki pedig ez mögött egy személyt lát, csak azért teszi, mert egy nem bibliai, hamis filozófia befolyásolja.


"Amúgy JAHVEH, nem Jehova...utóbbi egy nőnemű félrefordítás."


Szerinted a Jeremiás, vagy a Jézus név nem "félrefordítás" az eredetihez képest???? Gondolkozz egy kicsit, mielőtt a demagóg érveiteket terjeszted.

2013. ápr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
82%

"van e saját kútfőből való gondolatotok. Tisztában vagyok hogy sokat kérek mert önmagatokat kellene tárgyilagosan szemlélnetek és nem azt amit a neveltetésetek,kultúrkörnyezet stb. mélyen belétek vésett."


És szerinted én mit csináltam? A saját felfogásomat írtam le, nem a "baptista-hitnézetet". Amúgy meg, én belém aztán nem véstek semmit, mert hitetlen háttérből származom, aztán meg sosem a mások értelmezését tettem a magamévá, hanem igyekszem magam utána járni a dolgoknak. Ezért nem lettem más, mint baptista.


26%-os Russellistának:

„Csak magadat járatod le 41-es, mivel te is tisztában vagy azzal, hogy sok tanításunk már túlhaladott a russelli időkön. Ha meg ezzel sem vagy tisztában, akkor az még inkább elgondolkoztató!! Még a nevét sem írod helyesen.”


Mivel járatlak le téged vagy magamat? Bocs, de nem foglak Jehovah tanújának nevezni, mert marhára nem vagy az. Szerintem.



„Minden olyan magát kereszténynek tartó csoportra”


Miért nem mered megnevezni azokat a megátalkodott egyházakat?



„Megint hülyeségeket beszélsz”


Lehet szerinted igen, mert te nem csinálnál ilyet, de tudod, nem vagytok egyformák. Amint az ellentmondásos privát levél is bizonyítja. Vagy említhetném azt a nézetkülönbséget, hogy egyikőtök szerint fognak házasodni az 1000 éves Királyság idején a feltámadottak (hivatkozva az Ézsaiási idézetre), másikótok szerint meg nem, mert hát ugye Jézus azt mondta az egyébként hozzátok hasonlító Saducceusoknak, hogy nem fognak házasodni, mert hát meg sem halhatnak többé és olyanok lesznek mint az angyalok. Nos akkor melyik is???



„A három vers pedig már sokszor leleplezett álérv. Az utolsó szerint a szent szellem 'mondja' - nem semmi Jehova szent szelleme tud mondani valamit. Érdekes, amikor azt mondod, hogy "szól a rádió", akkor nem jut eszedbe azt gondolni, hogy közvetlenül egy külön személy szól hozzád!”


Miért álérv? Mert a Sárgakönyvetek szerint a Zakariás Jézus 30 ezüstért való elárulását prófétálja meg, csakhogy ott éppen az Atyáról van szó? Ez inkább az Őrtorony ellentmondása, és a Szentháromság bizonyítéka.

Miért álérv? Mert a TI „bibliátokban” is az van, hogy Jézus két kezében két szeg volt, az Őrtorony meg a „bibliátok” hátuljába is belenyomtatta, hogy EGY szeggel verték át SZERINTETEK Jézus két kezét? Ez inkább az Őrtorony szarvas ellentmondása.



„A három vers pedig már sokszor leleplezett álérv. Az utolsó szerint a szent szellem 'mondja' - nem semmi Jehova szent szelleme tud mondani valamit. Érdekes, amikor azt mondod, hogy "szól a rádió", akkor nem jut eszedbe azt gondolni, hogy közvetlenül egy külön személy szól hozzád! Szerintem vagy te annyira intelligens, hogy azt sem hiszed el, hogy ha a Biblia azt MONDJA, hogy...", akkor ez azt jelenti, hogy egy személy a Biblia, igaz???? Ámde aki a Biblia mögött van, az TÉNYLEG egy élő személy, az Ő gondolatait tartalmazza a Biblia, mely NEM SZEMÉLY, de mégis azt "MONDJA", hogy a szent szellem NEM személy”


Ja, hát hogy neked nem istenkáromlás a Szent Szellemet rádióhoz hasonlítani, azon meg se lepődök. A Szent Szellem legalábbis élő „valami”, mert galamb képében jelent meg. Ezen felül, Jézus Vígasztalónak nevezi, másrészt János 16:13 a „bibliátokban”: „nem önmagától szól”...Önmagától, mint valaki, érted? Ráadásul hallani is tud, mert az Atya mond neki valamit, amit ugyanúgy közölni fog, ahogy Jézus tette. Nem szoktuk mondani, hogy a rádió vagy a Biblia önmagától szól mintha személy lenne, és főleg nem hallanak ezek a tárgyak.


ApCsel 5:3-4. A Szent Szellem kijátszása=Isten kijátszásával. ApCsel 8:29 „A szellem tehát ezt mondta Fülöpnek:” ApCsel 13:2; ApCsel 21:11

Róma 8:26-27 A Szent Szellem „maga emel szót érdekünkben”. Maga. Mint személy. Jézus mondta, hogy személy, olyan dolgokat csinál mint egy személy.


Na most magyarázd meg az Őrtorony ellentmondásait, és a Szellemre vonatkozó igéket a rádiós hasonlatoddal. Jézusom...



„Szerinted a Jeremiás, vagy a Jézus név nem "félrefordítás" az eredetihez képest???? Gondolkozz egy kicsit, mielőtt a demagóg érveiteket terjeszted.”


Ez megint az ÉN érvem. Én nem valami Őrtorony vagy Vatikán vagy teológiai iskola agymosottja vagyok. Ahol a Tetragrammatont használják, ott is csak Jahve-t írnak, ami szintén nem jó, mert a Tetragrammaton az JHVH, a „helyesírásra” meg tojok, az Isten nevéről van szó elvégre.

Amúgy meg, belőletek kiindulva a JHVH fontosabb, mint a Jézus, mert ugyebár szerintetek Jézus csak valami istenke, és persze nem támadt fel a halálból, hanem a teste elporladt, és szellemi lényként tért vissza. Ne zavartasson, hogy Péter Apostol ezt a meséteket lazán megcáfolta, amikor idézte Dávid Zsoltárát, miszerint „Nem hagyod az én testemet a sírban, nem hagyod, hogy a te szented rothadást lásson”. Péter szerint ugye Dávid nem önmagáról beszélt, hanem Jézusról. Jézus teste nem semmisült meg, ahogy az Őrtornyotok tanítja, hanem feltámadt. Sorry.


Próbálta az Őrtorony átírni a Bibliát, hogy a Genezis elejébe „Isten szelleme” helyére beszúrta, hogy „Isten tevékeny ereje” lássuk be, ez nem szerepel a legkorábbi iratokban, vagy a Róma 9:5, ahol Pál mondja, Jézus mindenek felette örökké áldandó Isten, azt két mondatba vette, hogy ne azt mondja, hogy Jézus az Isten, viszont a János 20:28-ról megfeledkeztek a „fordítóitok”, ahol ugye előtte mondja, hogy két szeg volt Jézus két kezében, és hogy „Én Uram és Istenem!”

2013. ápr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 A kérdező kommentje:

Bírom, ha ilyen népszerű lesz egy kérdésem :) És még soan azt mondják, hogy nem a vallás a gyűlölet legfőbb oka... már ezen megmutatkozik, hogy mennyire szenvedélyesen eltudunk rajta vitatkozni.


---------

"Nem kedves kérdező! Tévedsz. Russell idejében sem őt követték, hanem gyakran az ő nevéhez kötötték..." (40-es)


Már miért tévednék? Nem én tévedek akkor, hanem a 38-as válaszoló, aki ezt írta: "Nincsenek "Russellisták", Jehova Tanúi vannak, akik már sok mindenben NEM Russellt követik, mivel nem bálványoznak egy embert, mint sok-sok vallásos csoport, akik tagjai vagy magukra ismernek, vagy nem!!!"

Látod, mit írt? K Ö V E T I K !!! És még fontosabb a megfogalmazás: már sok mindenben nem követik... Erről ennyit szerintem.


"Nyilván a bibliai igazságok alapjait már Russell idejében lefektették, de ő maga is mindig elismerte, hogy mennyi mindent köszönhet másoknak."


Másoknak? Egész pontosan kinek? Akkor nem vele kezdődött a visszatérés az igaz imádathoz? Te miről beszélsz? Még tanúnak se vagy jó. De hogy művelődj is kicsit:


[link]


[link]

----------

"Kérdező: Attól függ mire célzol. A Kánaániak pl. nem voltak emberek, hanem óriások (emberangyal-hibridek) a filiszteusokkal meg más népekkel egyetemben." (41-es)


Nos, tudod a Bibliában tényleg vannak véres jelenetek, amiket Isten parancsolt vagy megengedett, csak gyors példa , hogy Jerikó elfoglalásánál Ráháb családján kívűl mindenkit lemészároltak. De ez csak abból a szempontból érdekes, hogy ha a Koránról van szó, az emberek szeretik elővenni azt a pár áját (verset), amit ismernek és arra hivatkozva az iszlám erőszakosságáról beszélni, holott ugyanilyen kijelentésekben a Biblia is bővelkedik. Nem ismered a saját Bibliádat?


"Kereszteshadjáratokra is lehet mutogatni, de 1. a muzulmánok kezdték Jeruzsálem elfoglalásával meg a hitük erőszakos terjesztésével (amit ma úgy csinálnak, hogy egyre többen beköltöznek egy országba és ott elszaporodnak, de nem integrálódnak, így végül "elfoglalják" az államot...és ezt BEVALLOTTÁK)"


Ez csúnya vád. Esetleg valami forrást tudsz megadni, mert ez így csak üres vagdalózás...

2013. ápr. 27. 04:07
 46/58 A kérdező kommentje:

Például olyanra sem emlékszem, hogy a 150 éves török uralom alatt erőszakos térítés lett volna, sokkal inkább azt, hogy adót szedtek a keresztényektől, de ettől független nyugodtan gyakorolhatták a vallásukat, annyi különbséggel, hogy a szobrok fejeit leverték, mert ugyebár a bálványimádás a Biblia és a Korán szerint is Isten elleni BŰN.

Hát nem érdekes?

Meg az is érdekes, hogy ha egy magyar pl. Törökországba nyaral, azt mondják, hogy milyen kedvesek a török emberek, meg mennyire szeretik a turistákat stb. stb.

De az itthoniakra meg rávágják, hogy nincs itt helyük, még integrálódni se tudnak...

Arra gondoltál már, hogy ez azért van, mert itt azt tapasztalják, hogy ellenszenvesek velük az emberek és terroristának nézik őket stb.

Tudod, ez a baj....

2013. ápr. 27. 04:14
 47/58 A kérdező kommentje:

Szép kis vita lett ebből, az eredeti kérdéstől nagyon eltértünk és tulajdonképpen a választ még mindig nem kaptam meg, na ez azért nem semmi. :D


Állítólag a 30-as megadta a választ. "Kedves kérdező! A 30-as válaszomban világosan elmagyaráztam, miként is lehet ezt ellentmondás mentesen érteni. Annak a válaszomnak pedig más Tanúk sem mondtak ellent! Nem kéne azért kiforgatni a válaszokat az értelmükből."


Kezdjük ott, hogy ez valami Őrtorony idézet lehet, bocsi, de végig se olvastam, máskor írd oda légyszi, hogy "ebben lesz a válasz" vagy valami hasonlót, mert őszintén szólva már unalmas a sok cikk, ami állandóan eltér a témától, de ezt még átnézem az állítólagos válasz után kutatva.


"Isten törvénye értelmében a házasságtörés halállal büntethető, súlyos bűn volt...De Jehova esetüket a szokásostól eltérő módon kezelte. Ehhez neki, mint „az egész föld Bírájának” feltétlen joga volt"


Az egész témakört ezzel az egy példával, Dávid példájával letudták? Az a komoly. És ami még ott szerepel: a szokásostól eltérően kezelte Isten ezt az esetet. Tehát a szokástól eltérően itt meg lett büntetve a gyermek a szülők vétkéért. Magyarul, nem ez Isten szokása.


"Tagadhatatlan viszont, hogy a gyermekek viselhetik apjuk cselekedeteinek következményeit..."

innentől viszont teljes sületlenség, a témától való eltérés ismét. Most komolyan arról akartok meggyőzni, hogy a gyerek meg lesz büntetve, mert szülei dohányoznak vagy börtönbe kerülnek? Persze, kihat a gyerekre, de ez még nem isteni büntetés.


Tehát ami elmondható:


1. Isten "a szokásostól eltérően" megölte Dávid és Betsabé gyerekét

2. Egy tanú szerint a gyerekek meg lesznek büntetve...

3. Egy másik szerint pedig nem


Következtetésem: a tanúk maguk sem tudják, hogy erre mi a helyes válasz, inkább linkelne hosszú cikkeket, hogy az ember elriadjon tőle ( és a valóságban semmitmondó) és így győztesnek érezzék magukat. De nem vagytok azok. Ebből már jól nem jöttök ki.

Ha Isten a szeretet Istene, akk az Ez 18:20 szerint gondolkodik és nem bünteti meg a gyereket a szülei bűnéért és ebből az következik, hogy az eredendő bűn se a valóságon alapul, tehát Jézus nem lehet váltságáldozat, ami ugyebár alapból logikátlan, mert miért is kellene meghalnia egy olyan embernek, aki így imádkozik előtte Istenéhez:


„Abba,​ Atyám, minden lehetséges neked; távolítsd el tőlem ezt a poharat! De ne az legyen, amit én akarok, hanem amit te akarsz.” (Márk 14:36)


Ha Jézus nem akart meghalni a bűneinkért, Isten miért is akarta volna, hogy mégis megtegye? Teljesen logikátlan.

Bár biztos erre is megvan a magyarázatotok. Mint mindenre :)

2013. ápr. 27. 04:46
 48/58 homo ludensz ***** válasza:
Ugye fentebb azt írtam hogy a vita a Biblia szövegértelmezésének különbözőségéből ered és mint látjuk szépen lombosodik pedig az 5 világvallásból csak a kereszténység lett tárgyalva.A Biblia egésze (Ó és Újszövetség) szétszedve,idézetek kiragadva, pró és kontra az idők végezetéig az egyén meggyőződését és vélt igazát fogja szolgálni.
2013. ápr. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:

"És még soan azt mondják, hogy nem a vallás a gyűlölet legfőbb oka... "


Kedves kérdező, ezzel a kijelentéseddel (IS) felületes vagy. Nem a "vallás" a gyűlölet legfőbb oka, mert a vallás önmagában és tágabb értelemben az a világnézet, mely mindenkinek van! Az ateistának is. A hamis, gyűlöletkeltő eszmék, vagy melyek ezen gyűlöletnek HELY ADNAK, tehát olyan világnézetek, melyek "befogadók" az ilyen uszításokra - nos ezek azok, melyek a gyűlölködésben, a személyes és a csoportos ellenségeskedésben okként megnevezhetők!!!


Jehova Tanúi NEM keltenek gyűlöletet, és a bibliai tanításuk kizárja, hogy valaha is befogadók legyenek az ilyesfajta primitív gyűlöletkeltésre.

Ezt sajnos NEM mondhatja el magáról a legtöbb, magát kereszténynek valló egyház...!


Remélem érthető voltam.

2013. ápr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, felületes voltál abban is, hogy leírtam a bibliai témában (melyet éppen te vetettél fel) a választ, oszt annyi! El sem olvastad. Hosszú volt? Nem hinném. Örkény Egyperceseihez képest sem... :)) De pont arról szólt, amit többek között kérdeztél.

No mindegy, legalább megtaláltad végre.


""Tagadhatatlan viszont, hogy a gyermekek viselhetik apjuk cselekedeteinek következményeit..."

innentől viszont teljes sületlenség, a témától való eltérés ismét. Most komolyan arról akartok meggyőzni, hogy a gyerek meg lesz büntetve, mert szülei dohányoznak vagy börtönbe kerülnek? Persze, kihat a gyerekre, de ez még nem isteni büntetés."


Ez NEM közvetlen Jehova "büntetése", hanem annak a hatása, amit a szülők tettek, vagy nem tettek meg a gyermekük egészsége és élete érdekében! Ugyanez az elv vonatkozik Armageddonra is. Isten NEM veszi ki az ember, a szülő kezéből a felelősséget a gyermekei sorsát, jólétét, életét illetően! Ha kivenné, ezzel az alapvető ok-okozat törvényét szegné meg. Isten nem fogja eltörölni senki bűnének a következményét!!! Viselnie kell. És ezt nehogy már számon kérjük rajta.


"1. Isten "a szokásostól eltérően" megölte Dávid és Betsabé gyerekét"


NEM mondhatjuk el, mert nem ismerünk minden részletet, amit elmondhatunk az az, hogy Isten IGAZSÁGOSAN döntött! Ebből a történetből NEM ez a részlet a lényeges, erkölcsi mondanivaló.

(remélem nem készülsz bírónak :))


"2. Egy tanú szerint a gyerekek meg lesznek büntetve... "


Viselik a szülők döntésének a következményét - tudod, a kauzalitás törvénye. Ilyen szempontból "bűnhődnek" - gondoltad volna????. Nem kéne kiforgatni a Tanú szavait, mert ő sem mondott mást!!!


"3. Egy másik szerint pedig nem"


Nagyon gyomorforgató a hozzáállásod, már bocs!


Igen, a kiragadott és egyoldalú, valamint a eleve rosszindulatú hozzáállás a 48-as válaszoló által leírt eredményt hozza. Kedves kérdező: büszke lehetsz magadra!

2013. ápr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!