Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz keresztények, miért kell...

Igaz keresztények, miért kell az emgert meg félemlítenek a pokollal? és amúgy vagytok egyáltalán ilyenkor?

Figyelt kérdés
van egy barátom, aki igazkeresztény lett, és teljesen a vallásának él. és engem már ki akaszt a pokollal, és azzal hogyha nem térek meg, akkor a pokolba égek. ha vele vagyok mindig feszült vagyok és ideges a baromságain! ti mitennétek nem valású emberek? megszakítanánok vele a kapcsolatot? (gyerekori barátomról vannszó )
2013. aug. 8. 01:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:

Egyszerűen gyűlölöm ezt a két hazug szektát. Nem az embereket, hanem a tanítást, amivel vallásos korcsá alakítják át a tagjaikat. Az adventista és tanú szekta sok sok tagja remélem megússza, mert hiszem, hogy a hazugságba vetett hitük tényleg csak az agymosás következménye.


" A pokol létezésének valóságosságát a

Biblia számtalan helyen állítja. Az Úr

Jézus Krisztusnak több

mondanivalója van a pokolról, mint

bárki másnak. Õ az a tanító, akiben

leginkább megbízhatunk; teljes

szavahihetõségét alátámasztja

bûntelen élete, csodálatos szolgálata

és az üres sír, amely nem tarthatta

Õt fogva.


"Ha megbotránkoztat téged az egyik

kezed, vágd le, mert jobb, ha

csonkán mégy be az életre, mint ha

két kézzel mégy a gyehennára, az

olthatatlan tûzre, (ahol férgük nem

pusztul el és a tûz nem alszik el.)

És ha az egyik lábad botránkoztat

meg téged, vágd le; mert jobb, ha

sántán mégy be az életre, mintha

két lábbal vetnek a gyehennára,

(ahol férgük nem pusztul el és a

tûz nem alszik el.) És ha az egyik

szemed botránkoztat meg téged,

vájd ki, mert jobb, ha fél szemmel

mégy be az Isten országába, mint

ha két szemmel vetnek a

gyehennára, ahol férgük nem

pusztul el és a tûz nem alszik el."

Márk 9,43-48


Ha valaki a pokol létezését és

valóságát tagadja, tulajdonképpen a

Biblia tekintélyét és az Úr Jézus

tekintélyét kérdõjelezi meg. A

keresztyén hit egy teljes egészet

alkot, ha egy ponton megtámadjuk,

az egész tanítás sebezhetõvé válik.

Az egész egy csodálatos logikai

egységet képez."


" Lk 16,19-31

Azon időben mondá az Úr

e példabeszédet: Volt egy

gazdag ember. Bíborban

és patyolatban járt, és

mindennap nagy lakomát

rendezett. Volt egy Lázár

nevű koldus is, ez ott

feküdt a kapuja előtt, tele

fekéllyel. Örült volna, ha

jóllakhat abból, ami a

gazdag ember asztaláról

hulladékként lekerült. De

csak a kutyák jöttek és

nyalogatták a sebeit.

Történt, hogy a koldus

meghalt, és az angyalok

Ábrahám kebelére vitték.

Meghalt a gazdag ember

is, és eltemették. Amikor a

pokolban kínjai közt

feltekintett, meglátta

messziről Ábrahámot és

kebelén Lázárt. Felkiáltott:

Atyám, Ábrahám! Könyörülj

rajtam! Küldd el Lázárt,

hogy ujja hegyét vízbe

mártva hűsítse nyelvemet.

Iszonyúan gyötrődöm

ezekben a lángokban.

Fiam - felelte Ábrahám -,

emlékezzél csak vissza,

hogy milyen jó dolgod volt

életedben, Lázárnak meg

hogy kijutott a rosszból.

Most tehát neki itt

vigasztalásban van része,

a te osztályrészed pedig a

gyötrelem. Ráadásul

köztünk és köztetek nagy

szakadék tátong, hogy akik

innét át akarnának menni

hozzátok, ne tudjanak, se

onnét ne tudjon hozzánk

átjönni senki. Akkor arra

kérlek, atyám - mondta

újra -, küldd el legalább az

atyai házba. Van még öt

testvérem, hadd

figyelmeztesse őket,

nehogy ők is ide jussanak

a gyötrelmek helyére.

Ábrahám ezt felelte: Van

Mózesük és vannak

prófétáik. Azokra

hallgassanak. De az

erősködött: Nem

hallgatnak, atyám,

Ábrahám! De ha a

halottak közül megy el

valakit, bűnbánatot

tartanak. Ő azonban így

felelt: Ha Mózesre és a

prófétákra nem hallgatnak,

ha a halottak közül támad

fel valaki, annak sem

hisznek.”


Jézus soha nem mondott olyan példázatot, amiben kitalált dolog lenne. Amikre ti hivatkoztok állandóan azok csak a testről szólnak, hisz azok fognak csupán feltámadni, hogy aztán teljes legyen ismét az élet!

2013. aug. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 anonim ***** válasza:
Ne higgyétek, hogy azért vagytok megvetve, mert tietek az igaz vallás. Hanem azért, mert a tiszta szívű ember képes érezni azt a tömény bűzt, ami mind a két szekta tanításából árad.
2013. aug. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/81 anonim ***** válasza:

A tájékozatlanságod felülmúlhatatlan.

Egy embert nem a vérátömlesztés ment meg.


Már réges rég tudják a szaktekintélyek, hogy a vérrel történő műtétek sokkal veszélyesebbek, és az a Tanú bár igyekezett helyes választ adni neked, de az nem tette hozzá, hogy Jehova Tanúi a legmagasabb szintű orvosi kezelést, ellátást választják minden esetben.


Más részt pedig ilyet ne írjál hogy emberek tömege hal meg miattunk, mert az igen csak hírül ment volna a világban, és ilyen hírek nem terjengenek.

Ha valaki meghal a legjobb kezelések ellenére az vérátömlesztéssel is meghalt volna.


Magam is vér nélkül estem át egy fej műtéten és itt vagyok nem haltam meg, sőt nem egy testvérem szív műtéteken estek át,vagy csípő, illetve térdprotézis műtéteke, és gyorsabban szaladnak mint én és aktívan járnak gyülekezetbe, és egyáltalán nincs a jele se hogy haldokolnának.


Ezért megkérlek, hogy ne nagyítsd fel akkorára a Te egyet nem értésedet hogy szinte már gyilkosoknak lennénk beállítva.

először is tájékozódjál a Hemoglobinokról és azok alkalmazásáról.


Katy Weaver

2013. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 anonim ***** válasza:

Amit beidéztél Ábrahámról és Lázárról, azt minden Biblia ismerő ember tudja, hogy itt nem szó szerinti tüzes pokolról van szó.


már csak azért sem, mert amikor a gazdag ember azt mondja, hogy az ujját mártsa Ábrahám, bele a vízbe, és ezzel enyhítsen rajta butaság, mert egy új csepp víz nem fog akkora hőséget kínt enyhíteni.


Ez a szemléltetés két osztályról szól,

Jézus itt a zsidó vallásvezetők szemléltetésére használja a gazdag embert, akik közé nemcsak a farizeusok és az írástudók tartoznak, hanem a szadduceusok és a főpapok is. Ők gazdag szellemi kiváltságoknak és alkalmaknak örvendenek, és úgy viselkednek, mint a gazdag ember. Királyi bíbor ruhájuk kiváltságos helyzetüket ábrázolja, a fehér gyolcs pedig álszent voltukat.

Ez a büszke gazdag ember osztály lenézi a szegény, egyszerű embereket ‛am ha·’a′rets vagyis pórnép kifejezéssel illetve őket. A koldus Lázár így azokat az embereket szemlélteti, akiktől a vallásvezetők megtagadják a megfelelő szellemi táplálékot és kiváltságokat. Ennélfogva, miként a gazdag lenézi a fekélyekkel borított Lázárt, ők is megvetően kezelik az egyszerű embereket mint szellemileg betegeket, akik csak arra jók, hogy kutyák társaságában legyenek. A Lázár-osztály tagjai természetesen éhezik és szomjúhozzák a szellemi táplálékot, és így ott vannak a kapuban, hogy kaphassanak a gazdag ember asztaláról lehulló szellemi táplálék-morzsákból.

Jézus most leírja, miféle változás következik be a gazdag ember és Lázár sorsában.

A gazdag ember a szellemi kiváltságokban és alkalmakban dúskáló vallásvezetőket ábrázolja, Lázár pedig azokat az egyszerű embereket, akik éheznek a szellemi táplálékokra. Jézus folytatja történetét leírva a férfiak körülményeiben beálló drámai változást.

„Idővel azután — mondja Jézus — meghalt a koldus, és az angyalok Ábrahám kebelhelyzetébe vitték őt. A gazdag ember is meghalt és eltemették. És a Hádeszben kínok között lévén, felemelte tekintetét, és távolról látta Ábrahámot és nála Lázárt kebelhelyzetben.”

Mivel a gazdag ember és Lázár nem betű szerinti személyek, hanem az emberek bizonyos osztályait szemléltetik, logikus módon a haláluk is képletes. Mit jelképez vagy szemléltet a haláluk?

Jézus éppen most mutatott rá a körülményeikben beálló változásokra mondván, hogy ’a Törvény és a Próféták Alámerítő Jánosig voltak, de attól kezdve az Isten királysága hirdettetik’. Ennélfogva János és Jézus Krisztus prédikálásával kezdődően mind a gazdag ember, mind pedig Lázár meghal korábbi állapotára vagy körülményeire nézve.

A Lázár osztályt képviselő alázatos emberek meghalnak korábbi szellemileg éhező állapotukra nézve, és az isteni kegy állapotába kerülnek. Jóllehet korábban a vallásvezetők szellemi asztaláról lehulló morzsát keresték, most a Jézus által közvetített szentírási igazságok elégítik ki szükségleteiket. Így ők a Nagyobb Ábrahám, Jehova Isten kebelállapotába, illetve az ő elismerésébe kerülnek.

Másrészt azok, akik a gazdag ember osztályt alkotják, az isteni kegyvesztettség állapotába jutnak, mivel konokul visszautasítják a Jézus által tanított Királyság-üzenetet. Ezáltal ők is meghalnak előbbi kiváltságos állapotukra nézve. Valójában úgy beszélnek róluk, mint akik jelképes kínok közt vannak. Figyeljük meg, mit mond a gazdag ember:

„Atyám, Ábrahám, könyörülj rajtam és küldd el Lázárt, hogy ujja hegyét mártsa a vízbe és hűsítse nyelvemet, mert gyötrődöm e lángoló tűzben!” Isten tüzes ítélet-üzenetei, amelyet Jézus tanítványai hirdetnek, az a gyötrelem, amelyet a gazdag ember osztály egyes tagjai élnek át. Azt akarják, hogy a tanítványok hagyjanak fel ezeknek az üzeneteknek a kihirdetésével, ettől remélve, hogy gyötrelmeik így némiképp enyhülnének.

„De Ábrahám ezt mondta: ’Gyermekem, emlékezz arra, hogy te már elvetted teljes mértékben a jó dolgokat életedben, hasonlóképpen Lázár is a sérelmes dolgokat. Most azonban ő itt vigasztalódik, te pedig ott gyötrődöl. És mindezeken felül egy nagy szakadék van köztünk és köztetek, úgyhogy azok, akik innen hozzátok kívánnak átmenni, nem tudnak, sem onnan ide nem tudnak átjönni.’ ”

Mennyire igazságos és helyénvaló, hogy ilyen drámai fordulat következzék be a Lázár-osztály és a gazdag ember osztály helyzetében! Erre a helyzetükben bekövetkező változásra i. sz. 33 pünkösdjén, néhány hónappal később kerül sor, amikor a régi törvényszövetség helyébe az újszövetség lép. Ez alkalommal félreérthetetlenül nyilvánvalóvá válik, hogy Isten ezeket a tanítványokat, nem pedig a farizeusokat és egyéb vallásos vezetőket részesíti kegyében. A jelképes gazdag embert Jézus tanítványaitól elválasztó „nagy szakadék” Isten megváltoztathatatlan, igazságos ítéletét szemlélteti.

A gazdag ember ezután kéri ’Ábrahám atyát’: „Küldd el őt [Lázárt] atyámnak házába, mert még van öt testvérem.” A gazdag ember itt nyíltan bevallja, hogy egy másik atyával áll szorosabb kapcsolatban, aki maga Sátán, az Ördög. A gazdag ember azt kívánja, hogy Lázár tompítsa le Isten ítélet-üzeneteit annyira, hogy „öt testvére”, vagyis vallásos szövetségesei ne kerüljenek „a gyötrelemnek erre a helyére”.

„De Ábrahám ezt mondta: ’Ott van nekik Mózes és a Próféták, ezekre hallgassanak.’ ” Igen, ha az „öt testvér” szeretné elkerülni a gyötrelmet, mindannyiuknak meg kellene szívlelniük Mózes és a Próféták írásait, amelyek Jézust mint a Messiást azonosítják, és utána tanítványaivá kellene lenniük. A gazdag ember azonban tiltakozik: „Nem úgy Ábrahám atya, hanem ha a halottak közül megy valaki hozzájuk, bűnbánatot tartanak.”

De ő azt mondta: „Ha Mózesre és a Prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki feltámad a halottak közül.” Isten tehát nem ad különleges jeleket vagy csodákat, hogy meggyőzze az embereket. Olvasniuk és alkalmazniuk kell az Írásokat, ha szeretnék elnyerni kegyét


Erről szól Jézus szemléltetése, nem a kínok közt való gyötrődésről.

2013. aug. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 A kérdező kommentje:
ha én fanatikus vagyok legalább nem ölök emger egy tévhit miatt. tény, hogy nem tömegeskihalás, de nem is itt a mennyiség a lényeg hanem szándék hogy inkább hagynátok belehalni. a másik az, hogy igen is a vér létfontosságú életmentésre, nem potyára kérik a vért, és vannak véradások. jah és mondtam h he írjatok ide, mert vagyok kiváncsi a prédikációtokra!! menjenek már innen el!!!!!!! kiröhög a világ titeket de nem istem miatt? hanem mert gyilkolni is képesek lennétek. és fanatikus vagyok alá írom. igazatok van. az igazságnak és a szeretnek vagyok fanatikusa! tehát el lehet húzni "tanuk" tessékmodébb menni
2013. aug. 9. 22:40
 76/81 A kérdező kommentje:
elnézést mindenkitől. de kiakasztanak. sojszor hallottam már, hogy meghaltak főleg gyerekek a vérhiányban. és most vannak kórházakban betegek akik vérnélkül meghalnának. és mivan akkor ha az ember elvérzik. sürgőssen vér kell nem? vagy ti festéket nyomnátok bele? ne szórakozzatokmár emberek. és még én vok a fanatikus hülye? hát akkor ti mik vagytok?!
2013. aug. 9. 23:01
 77/81 anonim ***** válasza:

Tudod Kedves Kérdező, vannak olyan kezelési módok, amik a vérhiányt pótolják ezt alternatív kezelésnek nevezik,

Két egyforma vér amúgy sincs,

S nem hagyjuk meghalni, mert magasabb szintű kezelés az alternatív gyógykezelés ebben a témában mint gondolnád.


A vér hulladék hordozó, és minden ember a saját hulladékát hordozza , ezért van az, hogy vannak esetek, amikor egy test nem fogadja be az idegen vért, és az egyén meghal, vagy vérfertőzést kap.

Először is tájékozódjál ezen a téren, mint mondtam,

Ha szaktekintélyes orvosok elismerően nyilatkoznak a vér nélküli kezelésekről akkor Te miből gondolod, hogy igazad van?

Tájékozódj!


Katy Weaver

2013. aug. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 anonim ***** válasza:
Most visszatévedtem ide 8 oldallal később, te nem is voltál keresztény akkor még, kérdező, most meg ördög vezet, meg satöbbi...
2013. aug. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:

"Tudod Kedves Kérdező, vannak olyan kezelési módok, amik a vérhiányt pótolják ezt alternatív kezelésnek nevezik,

Két egyforma vér amúgy sincs,

S nem hagyjuk meghalni, mert magasabb szintű kezelés az alternatív gyógykezelés ebben a témában mint gondolnád."


Előző(remélem) vagyok. Milyen alternatív kezelés jöhet szóba egy nyílt sípcsonttörésnél, ami a lábban egy rakás eret átvitt? Csak mert

1., Azt nem állítod el annyi idő alatt míg el nem vérzik

2., Az utána lévő műtéteket nem lehet súlyos vérveszteséggel megcsinálni.

2013. aug. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 A kérdező kommentje:
60 évvel ezelőtt még nem volt olyan technika amivel tudták pótolni a vért. ma lehet hogy tudják, de nem minden esetben. nem szált meg az ördög, meg nem lejáratás ez, a tényekről beszélek! nem akarják elfogadni az igazságot. fonsosabb nekik a saját igazuk, mintnegy ember élete. csak annyit mondok hogy ha nem úgy értelmeznék a "bibliát" ahogy, akkor rájönnének, hogy a ó -szövetség eltörlőtött és nem törvény alatt van az ember isten előtt, hanem kegyelem/szabadság aki ő benne hisz. és egy szerető atya nem néziel hogy vér hiány miatt hagyja meg halni az "embere" tásrást. minden ember testvér a földön. ha élvezetre használja fel az ember a vért az bűn, de az hogy a másik embert társat menteni vele dicsőség isten szemében. jézus mit tett? nem a vérét adta aznemberekért. nem az ő pédáját kéne követnetek ? de már tudom előre jönnek megint az őrtoronnyal meg az átfordított biblájukkal bizonygassák az igazukat. egy hit nem arról szól h énnbebizonyítom h igazam van! ez egoság, és ön felmagasztalás! a biblia mondja: "legyünk alázatosak" szeresd felebarátod mint magadat. ( na jöhetnek a őrtoronyzáporok)
2013. aug. 10. 13:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!