Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz keresztények, miért kell...

Igaz keresztények, miért kell az emgert meg félemlítenek a pokollal? és amúgy vagytok egyáltalán ilyenkor?

Figyelt kérdés
van egy barátom, aki igazkeresztény lett, és teljesen a vallásának él. és engem már ki akaszt a pokollal, és azzal hogyha nem térek meg, akkor a pokolba égek. ha vele vagyok mindig feszült vagyok és ideges a baromságain! ti mitennétek nem valású emberek? megszakítanánok vele a kapcsolatot? (gyerekori barátomról vannszó )
2013. aug. 8. 01:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 anonim ***** válasza:
30 A kárhozat és a pokol szerepel az igében és benne van a Bibliában, ahogy sátán is.
2013. aug. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/81 anonim ***** válasza:
A 29 is szerepel a Bibliában.
2013. aug. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 anonim ***** válasza:

Kedves 31-es.


a kárhozat, nem a kinzást jelenti, persze károli és az egyéb magyar fordítások igen rosszul adják vissza ennek a szónak a valódi jelentését.

az angol jegyzetes Biblia nem így fordítja, hanem ahogy eredetileg is értendő, vagy is hogy az ítélet a nem létezés állapota, a halál. és nem az örök gyötrelem, a pokol pedig az a hely ahova a halottat eltemetik.


Katy Weaver

2013. aug. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/81 anonim ***** válasza:

33 Kedves akárkicsoda.


Javaslok neked valami: ne máshonnan ollózgasd az írásidat, és ha már egy témába bewleóhajtasz szólni, akkor azt tedd úgy, hogy ne más véleményét állítod be magadénak, mindezt máshonnan ollózva.


Olvastam pár hozzászólásodat, teljesen egyértelmű a dolog.


Megköszönném, ha legközelebb úgy fogsz irni, hogy a minimálisan meggondolod, hogy mást nem fogsz félrevezetni egy olyan témában, amit egyértelműen nem tudsz.

2013. aug. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/81 anonim ***** válasza:

33 Ráadásul teszed mindezt úgy, hogy itt próbálod az ismerettel bírót előadni, majd nyitsz egy ilyen kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

2013. aug. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/81 A kérdező kommentje:
jah megjöttek a jehovák. én nem vagyok valásos csak a barátom által tapasztaltam meg, értettem meg miről szól az ő valássa. tapasztaltam jehova tanújákat is, mert a családomban elég sok jehovantanúja van. na most én úgy gondolom hogy a jehova tanúiban nem látom a kitartást h nekem jót akarnának, és próbálnának meg téríteni! nem látom bennük az akaratot. a barátom nem adja fel (igaz keresztény) és akárhogy is nézem ha igaz hanem amit ő hisz, de jót akar nekem ezt tudom. ezért tisztelem h harcor értem, pedig sokszor voltam durva vele. ajehovák pedik csak adnak egy cikket (amit ők csináltak) oszt csókolom. a tudományt taniutják. foggalmuk sincs a jehováknak a szellemi dolgokról! elítélik az eredeti bibliát, amit átfordítottak az ő agyuk szerint. de rájöttem, h a bibliát szellemileg kell fegfogni, nem tudomány szerint. tehát a jehovák csakis magukra gondolnak má elnézést.hogy miért állok ki ennyire a barátom mellet? mert a jehovák tettekel nem cselekednek. hanem hamis bibliával, és szellemfelfogásnlküli tanításaikkal jönnek! a háttérbe szoritják jézust, háttérbe szoritják a szent szellemet és háttérbe a károli bibliát. minden olysn lét fontoságú dolgot háttérbe szorítanak amik elengedhetetlen ahhoz, h isnenhez közel kerükjünk.
2013. aug. 9. 00:22
 37/81 A kérdező kommentje:
meg miaz, hogy vérrel embert védeni bűn ? tiszta ellentmonásos a tanításaikkal. egyszer, megkérdem egy jehovatanúi nőt hogy segítene-e a gyermekén ha vérre lenne szügsége. azta választ kaptam hogy NEM! megkérdeztem hogy akkor miért szülted ki ha a véredet nem adod a saját véredért? a te génjeid vannak benne! akkor bűn volt megszülnöd mondom, mert a véredet adtad h méhedben életelelegyen.kérdem, miért fosztanád meg a véredet a véredtől a gyerekedtől? erre csak bologatott és meg szólallni nem tudott. de persze azt észre vettem h matat a 'hamis' bibliájáért meg az őrtoronyért h megmagyarázza nekem. hát erre nincs mentség. jézus is a vérünket adta 'elméletileg' értünk. az ő példáját kellenw mutatniuk mer a károliban menne van, és a ő bibliájukban is. de miért nem teszik? na mind egy. az igaz keresztény barátom meg alig várja h vért adhasson másoknak! szabáj szerüen boldog, ha vért adhat! különbség a két hit között? SOK! ugye? kedves jehovaisták vegyétek észre h elvagytok tévedve. ha szarul esik hanem. mert ugye könnyebb nektek a könnyebb utat választani. 'nincs pokol, a jók paradicsomba, a rosszak meghalnak' -hamis taniutásaitok szerint. könnyebb elfogadni ezt mit a rideg valóságot h igenis létezik pokol! és sátán! és ugyanúgy szentszellem (nem isten tevékeny ereje) de nálok ez tabu. hogy miért? mert nem szellemileg működtök. és átfordított biliát tanúlmányoztok! és persze félteg elfogadni a valóságot (nem vagyok megtérve)
2013. aug. 9. 00:47
 38/81 A kérdező kommentje:

sátán elérte azt hogy tudatlan ember agyát hatalmába kerítve meg hamasítja isten (károli gáspár) igéjét. terjesztett egy szektát mitsem tudó naív emberekkel, akik kapnak a csalira. károli biblában levan írva érthetően a pokil 'fokcsikorgatás, jajjveszékelés' miért kellet ezt kivágni a bibliából kedves jehovák? bele van írva. hogy,aki elvesz, vagy hozzá tesz -e tekercsnek szavaiból az csapásokkal súlytja isten! szartatok a figyelmeztetésre és átírták. sok ige átvan csavarva a jehova bibliában a károliban nincs benne az, h vérrel ne ments embert. csak azt h megne edd a halott állatok alvatt vérét! de foggak köröbbel kiáltok az állításotokért ami nem volt a károliban. kivágtatok, hozzá tettetek! miért nem ismeritek be? jah, hogy rosszul volt lefordítva? érdekes több ezer évig mundenkinek meg felekt úgy a károli ahogy van. de jöttetek ti >

(egy szekta) és átvariáltátok, sok embert félre vezetve, sok ember halálát okozva, akinek vérre lett volna szüksége. vágod?

2013. aug. 9. 01:24
 39/81 anonim ***** válasza:

"30 A kárhozat és a pokol szerepel az igében és benne van a Bibliában, ahogy sátán is."


Persze, egyes bibliafordításokban szerepel, másokban más szavakkal szerepel. De a lényeg az, hogy MIT JELENTENEK valójában e szavak?!

Leírtam és bizonyítottam, hogy micsoda KÖVETKEZETLEN zűrzavar van egy fordításon belül is ezen és a többi szavak visszaadásában, hát még a fordítások között milyen ez a következetlenség.


A 34-es válaszod totál melléfogás!!! Ugye az elhamarkodottság és az előítélet nagy gondot jelent neked - nem is beszélve mások lenézéséről?


A 35-ös szintén ugyanez, hogy te milyeneket találsz ki.


Neked kedves kérdező pedig azt tanácsolom, hogy NE az érzelmek irányítsanak az igazságkeresésben (ha egyáltalán komolyan és őszintén keresed azt), hanem a lehető legnagyobb pártatlanság és elfogulatlanság. Mert ha nem így teszel, természetesen meg fognak vezetni.


"nem látom bennük az akaratot. a barátom nem adja fel (igaz keresztény) és akárhogy is nézem ha igaz hanem amit ő hisz, de jót akar nekem ezt tudom."


Tehát az, aki "nem adja fel" az "igaz keresztény"? Azért, mert nem adja fel? Én azt gondoltam, hogy valaki akkor lesz "IGAZ" Isten előtt, ha "szellemben és igazságban" imádja Istent - tévedtem volna?!


És mi az, hogy "ha igaz hanem amit ő hisz, de jót akar"? Neked mindegy, hogy igaz, vagy nem? Nem, félre ne értsd, NEM vonom kétségbe a jó szándékát, de ugye azt te is megérted, attól hogy nagyon hiszünk valamiben, még nem lesz igaz.


"ajehovák pedik csak adnak egy cikket (amit ők csináltak) oszt csókolom."


Ha a családodban vannak Jehova Tanúi, akkor miért írsz "jehovákat"? Nem hiszem, hogy nem tudod, hogy ez Isten Neve. Szándékos sértés, a másik hitének a lenézése lenne? Nem az?

Szóval Jehova Tanúi szerinted nem elég kitartók? Érdekes, mert itt ezeken az oldalakon is már rengeteg olyan kérdést tettek fel, melyek azt firtatták, hogy miért "térítünk" és hogy ők ezt az "állandó zaklatást" már nem is bírják, meg hasonló érdekességek. Most akkor kitartunk vagy nem? El kéne dönteni. :-)


"elítélik az eredeti bibliát, amit átfordítottak az ő agyuk szerint. de rájöttem, h a bibliát szellemileg kell fegfogni, nem tudomány szerint."


Milyen jól tudsz papagáj üzemmódban írni! Kár, hogy bizonyítani nem tudod, de ez a te bajod.

Tehát a bibliában nincs "tudomány", amit józan és racionális kutatással meg kéne érteni, elfogadni és alkalmazni? Tehát a szellemiség mögött nincs tudomány? És ezt ezzel az írásoddal is bizonyítod, igaz?


Jehova Tanúi a bibliai igazságot vinnék el hozzád, ha te hajlandó lennél OBJEKTÍVE azt megvizsgálni és az eredeti forrással, a bibliával összehasonlítani. Akkor arról is meggyőződhetnél, hogy az, amit a pokolról írtam, IGAZ!

Ja, nem tudom észrevetted-e, hogy az utánam író kritikusok nem foglalkoztak vele tárgyilagosan, hogy legalább megvizsgálnák, leellenőriznék, vagy valami, ugyan már, ilyesmire ők nem vetemednek. Helyette mit is csináltak??? Általánosságban támadták Jehova Tanúit minden konkrétum helyett, meg azok személyét, akik itt érveltek.


Ezt teszed te is?????

2013. aug. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 A kérdező kommentje:
39/39 válaszóló az nem igaz hogy nem tökéledbe az igazságot. te is kitértél a lényeges írásaimból. reménytelen vagy. én legalább az igazságot írtam aminek van alapja. de te csak hajtod magadét. szemét vigyorral mint aki jól beolvas. lépj innen tovább és ne írj ide. ha azt nem tudos betökélni. h átírtátok a bibliát. legalább azt tökélnéd be. de nincs miről beszélni. menj innen senki nem kíváncsi a véleményedre
2013. aug. 9. 01:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!