Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz keresztények, miért kell...

Igaz keresztények, miért kell az emgert meg félemlítenek a pokollal? és amúgy vagytok egyáltalán ilyenkor?

Figyelt kérdés
van egy barátom, aki igazkeresztény lett, és teljesen a vallásának él. és engem már ki akaszt a pokollal, és azzal hogyha nem térek meg, akkor a pokolba égek. ha vele vagyok mindig feszült vagyok és ideges a baromságain! ti mitennétek nem valású emberek? megszakítanánok vele a kapcsolatot? (gyerekori barátomról vannszó )
2013. aug. 8. 01:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 A kérdező kommentje:
tehát, isten nem dob el egy cigi att. és nem csinál lelkifurdolást egy szenvedély miat. de az ördög igen. én kívülállóként észre veszem h csabdába van. mindig olvassa az őrtörorony újságokat, és istenhez nem tud közelkerülni. istennek egy bűnös emger nem bűnös. hanem beteg és úgy tudtja meggyógyítani, ha az amber bízik benne. és egy szenvedéj miat nem hagy fel istennel. ő kivenné a bűneiből. dehát nem jó helyen van, lehetősége sincs ezt felfogni mert bevan etetetve a törvényekkel. és szarul esik az, h nagyon mszeretne istenhez kerülni, de nem tud a jehovatanúi miatt.
2013. aug. 9. 18:43
 62/81 A kérdező kommentje:
1 károli fordítású bibliában, egy szó sem volt arról, hogy a vérátömlesztést tiltaná isten. 2 károliban csak a vér fogyaztását tiltja. 3 írtatok egy bibliát, azal az ürügyel, hogy nem jó van lefordítva a (károli) amivel sok vérbeteg embert hagytatok elhunyni. 4 miért tagatjátok a pokok létetését holott a kg-biblában ott van szóról szóra? 5 miért csavartátok el egyes lét fontoságú igéket, benne? 6 szóról szóra levann írva benne, hogy aki hozzá tesz, vagy elvesz belőle, az isten csapásokkal sulytja. 7 miért szoritjátok háttérbe jézust h ő nem isten fia, hanem tanu? kg-bibliában levan írva, h az h az isten fia, és mikor levitte bűnünket ankereszten akkor isten neki adta a hatalmát. nélküle senki nem mehet az atyához. akkor csak egy tanú? 8 miért állítjátok rittig, h a neve jehova, holott az eredeti fordításban érthetően és világosan szent háromságról beszél? 'atya fiú és a szentlélek" és még sorolhatnám nem érnék a végére. nem vallásúak, szerintetek is ennyit hibázhattak régen a héber fordítók?
2013. aug. 9. 19:24
 63/81 anonim ***** válasza:

Nem dob el egy cigi miatt?


Hát kedves kérdező akkor Te nem ismered Istent. Egyetlen Izraelita hibája miatt 24000 ember halt meg Jehova ítélete miatt, és a csapás akkor ért véget, amikor a főpap, megölte a parázna Izraelitát.


Más részt a cigarettával megszentségteleníted az a teste amit Istentől kaptál.

Hálátlanságodat még mindjárt jutalommal is fogja megköszönni?

azt mondja Isten legyetek szentek, mert Én szent vagyok.

aki dohányzik az nem értékeli Istent

Más részt az nem igaz, hogy őrtorony cikkeket másolgatok be folyamatosan, mert igen sokszor írom le a bibliából olvasott saját véleményemet, ami lehet hogy furcsa,


azt pedig ne felejtsd el, hogy mások is előszeretettel használnak mások gondolataiból idézetet, és egyetértésüket azzal fejezik ki, hogy idéznek belőle, és nem azért, mert rá erőszakolták, hogy azt írja.


S ahogy az előbb említettem, Teológusok is elismerik, hogy a pokol nem az örök kínzás helye, hanem az ahova egy halottat eltemetnek.

Ez a Szó, a Héber Seol, és a görög Hádesz szóból fordították, és soha nem jelentett kínzó helyet, vagy gyötrelem helyet.


A Teremtő Isten a halált adta büntetésül, és nem leli örömét életek kínzásában

Ádámnak sem azt mondta, hogy örökké kínlódni fog valami gyötrelem helyen, hanem vissza tér abba az állapotba ahol előtte volt.

A Nem létbe. és a föld alkotó elemeire bomlik, ahonnan vétetett.

A tűz a bibliában pedig az örök megsemmisülést jelenti, vagy is nincs tovább élete az illetőnek


Katy Weaver

2013. aug. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 anonim ***** válasza:

üdv!

annyit szólnék hozzá, hogy az előző válaszoló említette, hogy az adventisták nem hisznek a pokolban.

adventistaként kijelenthetem, hogy ez egyáltalán nem igaz, a Biblia világosan ír a pokolról, csak azt nem írja, hogy ma éppen égne és emberek lennének benne


a barátod meg teljesen rosszul próválja elérni, bármit is akar, a megfélemlítés nem jó motiváció

2013. aug. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 anonim ***** válasza:

Azért milyen érdekes a kérdező.

Azt írja, hogy miért félemlítik meg a keresztények az embereket a pokollal?

Én és mások leírjuk, hogy nem félemlítünk meg senkit, mert oylan értelemben nincs pokol, hogy kínozzanak, erre nekünk esik, hogy miért tagadjuk a poklot


Most akkor baj, hogy ezzel ijesztgetnek másokat, vagy az a baj ha nincs ilyen hely?

Nem lehet kiigazodni rajtad.


Katy Weaver

2013. aug. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 A kérdező kommentje:

kérdeztem egy jehova tajuját előbb hogyha a gyerekének vérre lenne suügsége, és pont az ővérére, meg mentené-e élezét. a válasza a lentiekben megvigyelhető! gratula!

ez írta: Mivel Isten parancsa mindennel elobbre valo, igy a valaszom "nem". Hiszek a feltamadasban ami megigertetett. Ha ilyen elofordulna, akkor tudnam, ha betartom az Isten a000ltal adott parancsokat, akkor biztos hogy feltamadna a gyermekem. Ha megszegem Isten parancsat, akkor viszont elvesztem a lelkem. Szervusz: !U.i: Ugyan ez elmondhato sajat magamrol is. Semmikepp sem fogadnek el veratomlesztest, a fentiek miatt. Masreszrol ahogy irtam a veratomlesztest csak az 1800-as evek vege fele kezdtek alkalmazni, addig ismeretlen volt. A regi korokban meg plane.

2013. aug. 9. 21:54
 67/81 A kérdező kommentje:
szánalmasok vagytok! az orrotoknál fogva vezet az ördög! és a tudatlanságotok valami elképesztő. takarodjin el innen minden jehovaista!! nemmvagyok rájuk kíváncs! ne írjatok ide!!! fölháborító h egy gyilkosok vagytok!!!
2013. aug. 9. 21:57
 68/81 A kérdező kommentje:
náluk isten parancsa, hogy ne adjadjonakmvért a felebarátjuknak! de még a saját vérüknek sem! miaz hanem egy démonizált szekta? a mamám is tőletek szendved. és ha hejova lenne engem is inkább megölne? ha vérkéne nekem. egy gyilkost tudtok faragni azmemberből! pusztuljatok unnen szektások!!! fújjjjjj sátán korcsai
2013. aug. 9. 22:01
 69/81 A kérdező kommentje:
pont a legsújosabb bűnt tevékenykeditek a vallásotokban. hogy mit? az emberölés? benne a van 10 paracsolatban ! NE ÖLJ! erről beszéltem a fenti soraimból, sok okoskodók, bibliakutatók, a fordítások mind mind erre vezetett! én nem tudom... nem láttok a sajátnszemetekkel hogy elvagytok vezetve? komolyan. szeresd felebarátod önzetlenül! istenmaga a szeretet és nem tennéki az embert ilyen kemény szituációba, nem parancsolhatja! erre csak sátán képes.
2013. aug. 9. 22:20
 70/81 anonim ***** válasza:
Kedves Katy, ez a kérdező egy fanatikus, hagyd rá, nincs értelme vitázni vele szerintem.
2013. aug. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!