Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz keresztények, miért kell...

Igaz keresztények, miért kell az emgert meg félemlítenek a pokollal? és amúgy vagytok egyáltalán ilyenkor?

Figyelt kérdés
van egy barátom, aki igazkeresztény lett, és teljesen a vallásának él. és engem már ki akaszt a pokollal, és azzal hogyha nem térek meg, akkor a pokolba égek. ha vele vagyok mindig feszült vagyok és ideges a baromságain! ti mitennétek nem valású emberek? megszakítanánok vele a kapcsolatot? (gyerekori barátomról vannszó )
2013. aug. 8. 01:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 A kérdező kommentje:
elnézést a helyesírásért de fáradt vagyok és telón pötyögök. magam sem tudom már h mit higyek. valahol hiszek benne. de nem nekem való ez a valás. de sokat tudok a szellemidolgokról. és én felismerem az ilyet. rajtam se tudott pszihológus segíteni. csak adott gyógyszer amitől csak aludtam és fügővé tett!
2013. aug. 8. 03:08
 12/81 anonim ***** válasza:

A lány őrült, a szüleit nem érdekli, biztos jó ötlet elhitetni vele, hogy démonok szállták meg... (Természetesen jobb, ha azt hiszi, hogy ezek démonok, mintha azt hinné, hogy angyalok, és hallgatna rájuk, de azért messze nem a legjobb megoldás...)


"a nem látható dolgokmaz igazán valóságosak!"

Ez csak egy álbölcsesség, nincsen semmi értelme, csak jól hangzik. Azok az igazán valósak? Mi az, hogy igazán valós? Egyáltalán, mi erre a bizonyíték?


"szerintem meg jobb ha felismeri mimtörténik vele!"

*4 perc múlva*

"magam sem tudom már h mit higyek. valahol hiszek benne"

Jó lenne, ha nem olyankor döntenéd el, amikor mások testi épsége múlik rajta...


"a saját szülei nem segit rajta"

Na itt én hibáztam, nem olvastam el az összes választ, ezért nem tudtam, hogy már szólt az anyjának. Ettől függetlenül beszélnie kéne valakivel, aki normális, és figyel rá.


Amúgy én megyek aludni, bár valószínűleg már te se vagy itt.

2013. aug. 8. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/81 anonim ***** válasza:

Beszélj vele, és ha utána sem változtat, akkor bizony kevesebbet keresném a társaságát.

Bízz benne, hogy majd alábbhagy benne ez a nagy vallásosság és újra normális lesz.

2013. aug. 8. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy írták e, most nem olvastam végig a válaszokat, de ha te hallasz egy jó hírt, akkor meg akarod osztani a barátoddal is, ugye? Ha ehhez a hírhez társul következmény, akkor azt is.

A nem keresztényeknek fogalmuk sincs arról, amit mi minden egyes nap átélünk, amit megtapasztalunk, vagy épp érzünk, hogy minden nap kapcsolatban vagyunk Istennel, hogy a hit nem egyenlő a hiszékenységgel és a megtérést sem tudják megérteni, mert ők nem élték át, így szerintük nem létezik.

De létezik és a barátod azt szeretné, hogy te is átéld. Félt téged és azt hiszem inkább ezt kéne becsülni.

2013. aug. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:
Ha beszéltél is már vele,és ennek ellenére nem fogja fel,hogy ez téged zavar,akkor erős agymosásról van szó,amin nem sok esély van változtatni.Szerintem beszélj vele még egyszer,és mond el,hogy egyszer már beszéltél neki róla,hogy zavar,és ha továbbra sem veszi ezt figyelembe,akkor inkább nem találkozol vele.Szépen elfogynak majd mellőle a barátok,ismerősök,így a nagy koppanás fogja majd felébreszteni,persze lehet,hogy csak 10 év múlva,de addig legyen boldog a vallásával.Az ilyennel ezt tudod csak csinálni.
2013. aug. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 anonim ***** válasza:

Sátán legnagyobb trükkje és átverése az emberiség ellen, hogy tagadja a létezését, és magát mesének állítja be.A valóságot meg akkor tapasztalod, ha kiderül a jelenléte,és lelepleződik.

No ekkor szokott igazán elgondolkodni az ember.És úgy 1-1,5-2 évig a döbbenettől szinte szóhoz sem jut.

Lehet, hogy a kedves barátod szeretné, hogy legalább esélyed legyen az üdvösségre.Legalább esélyed.De igy:esélytelen vagy.

2013. aug. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/81 anonim ***** válasza:

A feszültség benned meg a két szellemi hatalom egymásnak feszülése miatt van. Hiszen láthatatlan de érezhető dolgokról van szó.


A pozitív meg a negatív töltés ha egymásnak feszül akkor villámlás van.

No már most, ezt egy világi ember képtelen lekezelni, hiszen azt sem tudja miről van szó, csak érzi, hogy dübörög a düh benne.

2013. aug. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/81 anonim ***** válasza:
*vihar, villámlás van.
2013. aug. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/81 anonim ***** válasza:

Szóval köszönd meg a barátodnak, hogy az orra hegyénél tovább lát, és szeretné ha megmenekülnél ebből a sötét világból.

Nem véletlenül nem jött még el Jézus második eljövetele: Ha most eljönne a világ jelen állása szerint kb:mint Szodoma-Gomora idejében kevés ember az aki üdvözülne.Istennek nem az a célja, hogy az emberi lelkek megsemmisüljenek, hiszen eredetileg a poklot sem az emberi lelkeknek szánta, csak hát az ember becsapható lény, és a kisértés miatt benyakalta sátán trükkjét és evilágot a kezére játszotta.

2013. aug. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/81 anonim ***** válasza:

Ha már Szodoma-Gomora:


Lóth is intette a környezetét, Ábrahám egyenesen vitázott és üzletelt Istennel: előszőr: ha 10 igazat talál a városba Isten ne veszítse el. Isten belement ebbe-de nem volt 10 igaz.Aztán tovább folyt az alku a megmentésére-de mint látjuk a történetből ......

2013. aug. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!