Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz keresztények, miért kell...

Igaz keresztények, miért kell az emgert meg félemlítenek a pokollal? és amúgy vagytok egyáltalán ilyenkor?

Figyelt kérdés
van egy barátom, aki igazkeresztény lett, és teljesen a vallásának él. és engem már ki akaszt a pokollal, és azzal hogyha nem térek meg, akkor a pokolba égek. ha vele vagyok mindig feszült vagyok és ideges a baromságain! ti mitennétek nem valású emberek? megszakítanánok vele a kapcsolatot? (gyerekori barátomról vannszó )
2013. aug. 8. 01:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 A kérdező kommentje:
nagyon megakarsz magyarázni mindent agyilag! jehovákra jellemző! "jehova isten neve" nem! jézust kihagytan kedves barátom! atya, fiú, és a szentlélek-ők hárman egyek és istenek! thát ha a károlit nézzük akkor buktad. de nagyon (bukott angyal vagy)
2013. aug. 9. 01:55
 42/81 A kérdező kommentje:
eszméletletlen hogy miért nem tudjátok elviselni hogy hamis tanítók vagytok. minden áron fortításokkal, és kutakodásokkal akartok bizonyítani jehovák. miértnakartok ennyire bizonyítani? miért zavar titeket annyira hogy többre becsülöm jézust, de a te szátokod többször van a vértagasás, mit jézus neve.
2013. aug. 9. 02:05
 43/81 anonim ***** válasza:
Nem én vagyok az ellenséged, te szerencsétlen!
2013. aug. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 A kérdező kommentje:
nem nekem vagy ellenségem, hanem saját magatoknak, és azoknak akiket a tévtanításotokkal félre vezettek. tudaton kívül, a vér ellenségei vagytok. nekem nem vagy ellenségem, csak elmondtam a jehovatanújákról az igazságot, és a véleményem. nem rosszindulattal. de ha ti ezt támadásnak veszintek, akkor bizony csak igazam van, mert az igazság fáj.
2013. aug. 9. 13:23
 45/81 anonim ***** válasza:

Kedves Válaszoló.


33-as vagyok


Tévedésben vagy, mert soha nem teszek fel kérdéseket, így amit írtál az nem igaz

Ide minden esetben csak válaszokat írok soha nem teszek fel kérdéseket.


a kárhozat szó jelentése: negatív ítélet.

Így azok akik kárhozatot kapnak ítélet gyanánt azoknak a halál a büntetésük ami a nem létezés állapota, mert az Isten senkit nem fog kínozni.


Aki pedig azt állítja Istenről, hogy az örök kínzást alkalmaz az egy aljas Sátáni hazudozó.

Bocsánat a kemény szavakért, de a szeretet Istene ilyet nem gondolt és nem is tesz.


Katy Weaver

2013. aug. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 A kérdező kommentje:

"kárhozat szó jelentése: negatív ítélet. Így azok akik kárhozatot kapnak ítélet gyanánt azoknak a halál a büntetésük ami a nem létezés állapota, mert az Isten senkit nem fog kínozni."jézus neveve akkor van a szátokon ha imátkoztok, és akkor ha prédikáltok! lélekkel ne vagytok alázatosak felé, és ezért nem fogad el majd titeket isten amíg megnem tértek, és megnem tapasztaljátok a szentléleket szívből!(nem isten tevékeny erejét) azzal h tanúlmányoztok és hírdetitek a 'jó hírt' addig az ördök nevet rajtatok és arra vár jöjjetek rá a valóságra mikor meghaltok. egyszektával sikerült elvezetnie benneteket, és a családomból egy párat és reménytelenek úgy ahogy te is. sátán valós dolog ez egy szellemi harc isten, és sátán között.


ebben te miért,vagy ennyire biztos? látom kitudjátok forgatni az embert, ahogy a bibliát is. de rendesen ám! nem isten fog kínozi! istenhez akkor kerülhetsz ha fiát elfogatod mint megváltót mint istent, szellemileg lelkileg, és nem úgy, mint egy történelmi alakra aki isten'tanuja volt'

2013. aug. 9. 16:20
 47/81 A kérdező kommentje:
jah és negatív életről beszélsz. bocsi h mindig a vérnél jukadok ki, de nem elég negatív,az, h emgereket hagytatok meghalni a szektátok végett?
2013. aug. 9. 16:25
 48/81 anonim ***** válasza:

Hogy támadásnak veszem-e? Miért kérdezed? Talán csak nem azért, mert te is tudod, én is tudom és mindenki tudja, aki őszintén olvassa a soraidat, hogy támadással válaszoltál a bibliai érvekre, mert az érzelmeid vezetnek, elfogult vagy! Én szeretettel tájékoztattalak, te pedig támadsz, ennyi. De ez engem nem ejt kétségbe, ahogy mondottam volt már az elébb, ez a te bajod.


És micsoda "bizonyítást" levágtál, nem semmi! Tehát ha "támadásnak veszem", ez azt bizonyítja, hogy neked van igazad. Hát..., nem tudom, de nekem úgy rémlik, hogy Jézus és a Bibliaíró apostolok sem így "bizonyították" a mondanivalójukat! Ha támadásnak veszed az én támadásom, akkor igazam van, nem semmi logika. :-)

Megengeded, hogy bebizonyítsam, mi derül ki a Szentírás logikus, RACIONÁLIS tanulmányozásából - mert ugye nem hiába adott nekünk Isten logikát és ésszerűséget, vagy neked hiába adott??


Most akkor a pokol örök kínszenvedés, vagy közös sír? Egyszerre mindkettő nem lehet, ezzel ugye egyetértesz? Talán meglep téged, ha megtudod, hogy néhány igen elismert bibliatudós kétségbe vonja ezt a nézőpontot. Nagy-Britanniában az egyikük, John R. W. Stott azt írja, hogy „az Írások a megsemmisülés felé irányítják a figyelmet, és ’az öntudatuknál lévők örökös gyötrése’ egy hagyomány, amely megadja magát az Írások legfelsőbb hatalmának.” (Essentials—A Liberal-Evangelical Dialogue.)


Mi vitte arra, hogy azt a következtetést vonja le: az örökkétartó gyötrelem nem alapszik a Biblián?


A nyelvészeti tanulság


Az első érve magában foglalja a nyelvészetet. Elmagyarázza, hogy amikor a Biblia a végső kárhozat állapotára utal („Gyehenna”), gyakran használja a „megsemmisítés” szóra a görög „apollumi (megsemmisít) igét és az apòleia (megsemmisülés) főnevet.” Vajon ezek a szavak a gyötrelemre utalnak? Stott rámutat arra, hogy amikor az ige cselekvést fejez ki és tárgyas ragozású, az „apollumi” jelentése „megölni” (Máté 2:13; 12:14; 21:41). Így, amikor a Máté 10:28 a Békés—Dalos fordítás szerint megemlíti, hogy Isten elveszti ’a lelket meg a testet is a pokolban’, a benne rejlő értelem: elveszteni a halálban, és nem pedig az örök szenvedésben. A Máté 7:13, 14-ben Jézus szembeállítja a ’keskeny utat, a mely az életre visz’ a ’széles úttal, a mely a veszedelemre visz’. Stott megjegyzi: „Furcsának tűnne akkor, ha az emberek, akik állítólag elszenvedik a pusztulást, ténylegesen nem semmisülnek meg.” Joggal jut el arra a következtetésre: „Ha a megölés azt jelenti, hogy megfosztják a testet az élettől, akkor úgy tűnik, a pokol mind a fizikai, mind a szellemi élet elvesztését jelenti, ami valójában a lét megszűnése.” (Essentials, 315, 316. oldal.)


Tehát Jézus logikusan érvelt: szembeállította a "keskeny út" ÉLETÉT, a "széles út" pusztulásával. Vajon mi az egyértelmű ellentéte az életnek? Tán az örökké tartó élet a pokolban? Nem, logikusan a teljes megsemmisülés, a halál! Ez a büntetés.

2013. aug. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 A kérdező kommentje:
félre olvastam. mind egy. akkor is igaz amit írok. negatív "ítélet" biből vagy annyire biztos benne, hogy meghalunk a halál után? tényleg ennyire veszitek ékomolyanami a károli ír? és elferdítettétek az evangélum üzeneteit. az istenhez való igazi utat. bizony a ti utanot széles, ami a kárhozat bavisz, könnyemmelfogadni mint azt h van pokol. de a keskeny útra nem léptek kénytelenek vtok megérteni a bibliát! a biblia ige! és nem olyan könyv amit átkell variálni.
2013. aug. 9. 16:37
 50/81 anonim ***** válasza:
Szerintem maradjunk az eredeti kérdésednél, mert ha össze-vissza csapongsz és kapkodsz, az azt jelenti, hogy ideges vagy, ha pedig ideges vagy, akkor pedig az azt bizonyítja, hogy nem vagy biztos a vádjaidban!
2013. aug. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!