Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem tudják tiszteletben...

Miért nem tudják tiszteletben tartani a vallásom?

Figyelt kérdés

Legtöbbször itt szoktam írni a vallásommal kapcsolatban, és mindig csak a támadások érnek. Nem térítek, csak simán leírom a tapasztalataim, gondolataim, de gyakran még a vallás kategóriában is lehülyéznek, amiért "hiszek a mesékben". Miért fáj az nekik, hogy én hiszek Istenben, és szeretem őt, ezért jó életet akarok élni?

Folyton győzködnek, hogy az rossz, elavult,amit én hiszek, de az ilyen szövegeket át is ugrom, mert nem tudnak hitetlenné tenni. Miért fáj nekik? Esetleg nektek, neked, ha te is ilyen vagy? Miért bántasz, ha én egy rossz szót sem szóltam? :(


2014. ápr. 22. 22:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
12%
Feltettél egy kérdést. Mégis, mire számítottál? A kérdésre válaszok érkeznek, akik nem te vagy, sőt, nagyon nem te. Ha problémázol, te sem tartod tiszteletben mások válaszát, akiket felkértél a nyilvános kérdéseddel. Ne legyél már ennyire mimóza!!! Lehet lepontozni!
2014. ápr. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
9-es, igazad van! Nem foglalkozom velük, és inkább azok társaságát keresem, akikben erős a hit! Miért is akarnám Sátánt győzködni?
2014. ápr. 23. 00:10
 13/22 anonim ***** válasza:
12%
Ha ilyen provokatív válaszokat írsz, akkor meg pláne ne csodálkozz, hogy mindenki elküld a francba. :)
2014. ápr. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:

"Miért is akarnám Sátánt győzködni?"


Én szeretem tiszteletben tartani a mások vallását, meg minden, de ezen mondatod után olyan érzése lehet az embernek, hogy enyhén fanatikus vagy. Nem csak a te vallásod létezik, nem sátán mindenki más.


Más: mégis ki bántott? Csak azért kérdezem, mert leírtad, hogy támadások érnek, de senki nem lát semmit, így hogyan higgye el az ember? Még csak egy linket sem adtál (hogyha arról lenne szó, hogy itt, a gyakorikerdesek-en bántottak).


Amúgy nem vagyok megkeresztelve, nem vagyok vallásos semmilyen szempontból, de például (csak azért, hogy említsek egyet) a Biblia története az szép. Beszélgetni szívesen beszélgetek néha ilyesmikről is. Egészen addig a pontig, ameddig el nem jutunk odáig, hogy a másik megpróbál megtéríteni. Akkor tisztelettel megköszönöm a beszélgetést, és áttérünk más témára. Ha az nincs, akkor csinálunk valami mást.

2014. ápr. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nem ti vagytok a sátánok! Sátán=minden rossz, gonosz dolog. Ez a Biblia alaptanítása. Ha bánt a dolog, és foglalkozom vele, az csak megerősíti a sátánt.
2014. ápr. 23. 00:54
 16/22 Vadkan01 ***** válasza:
Ha Jézuson is fogást kerestek a kritizálói, akkor rajtad miért ne keresnének? Minden prófétát és térítőt kritizáltak, gyakran a halálukkal végződött a munkájuk, neked csak olyan kritizálóid vannak, akikkel nem is találkoztál. Egyébként ne akarj ne akarj megfelelni az embereknek, ha csak Istennek megfelelsz az már bőven elég. Gondolj arra, hogy amikor a számadáskor megkérdi tőlük Isten: "Mit mondtál a könyvemre? Mesekönyv?" Akkor már nem lesz akkora szájuk. Ne foglalkozz mással, csak a tanítással, a többit hagyd Istenre.
2014. ápr. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 openyoureye ***** válasza:

Épp úgy ahogy neked is, másnak is van véleménye. Miért várod el, hogy mindenki azt vallja amit te, ha te sem vallod más nézetét?

Én a saját nézeteim azért vallom, mert meg vagyok győződve róla, hogy úgy van és meg is tudom védeni. Ha te úgy érzed a hited nem elég erős és nem tudod megvédeni, akkor


1, ne hirdesd


2, ismerd meg jobban, hogy ha kell meg tudd védeni


A tanulástól még senki nem lett butább, hátrányod nem származhat belőle.

2014. ápr. 23. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, az élet szép. Ne hagyd elvenni a kedved attól hogy egyeseknek más a nézetük. :)


Tudod ez is az emberi szabadság egyik formája. Tudunk vitatkozni, gondolkodni.


Ha eröszakos támadás ér, gondolj arra, hogy az illetö másként van meggyözödve bizonyos dolgokról, vagy egyáltalán nincs meggyözödve semmiröl sem, hanem kutat, keres....

Lehet ösztinte,jóindulatú, lehet alattomosan buta, elvakult. Kár elrontani az életet, a jókedvet :)


Katy

2014. ápr. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Szeressük egymást ***** válasza:

Jobban kell bírnod a gyűrődést. :-)


Apcs 5:41 Ők annak okáért örömmel menének el a tanács elől, hogy méltókká tétettek arra, hogy az ő nevéért gyalázattal illettessenek.

2014. ápr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 KZitus ***** válasza:
# 14/19 ma 00:23 - itt a pont a kérdésedre
2014. ápr. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!