Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Homoszexuális emberek lehetnek...

Homoszexuális emberek lehetnek keresztény hívők?

Figyelt kérdés

2014. máj. 15. 10:41
 71/111 anonim ***** válasza:
48%
Ha netalántán októberben rehabilitálják a melegeket remélhetőleg egy papnak nem kell megáldania az ilyen házasságokat és akkor ott vagyunk amiről beszéltem. Már csak azért is így gondolom, mert vannak egyházi vezetők is akik melegek.
2014. máj. 23. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/111 anonim ***** válasza:
47%

Püspöki szinódust előkészítő kérdőívről:


[link]


[link]


[link]


[link]

2014. máj. 23. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/111 anonim ***** válasza:
84%

Válasz a kérdést feltevőnek:


[link]

2014. máj. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/111 anonim ***** válasza:
65%

Hát, elolvastam ezt a mozaikközösséges cuccot...


Én vagyok az, aki melegből hetero lett.


Azt gondolom, lehet csűrni-csavarni a dolgot, de mégis végtelenül egyszerű:


A Biblia bűnnek tartja, hitre jutottam Jézusban, ezzel együtt mindabban, a mit a Biblia tanít. Megkereszteltettem, megtagadtam a bűnt és a Sátánt.


Isten pedig megtetten azt, amit megígért: "Megismeritek az Igazságot és megszabadít benneteket." Ha Jézus megszabadít bennünket, valóban szabadok leszünk.


Isten cselekedett: kimunkálta a hitet bennem és megadta a szabadságot. A Bibliával azonos álláspontra helyezkedve Isten aszerint cselekedett, ahogy megígérte: újjáteremtett.


Ezzel letette a voksát, mégpedig saját Igéje igazságát bizonyította is hatalmas szabadító erejével. Ez döntően érvel az eredeti értelmezés mellett.


Lehet ezt bonyolítgatni, érvelgetni, de nincs értelme: ha van olyan ember, mint én (és már hallottam többről) aki Jézusban való hite nyomán megszabadult, az olyan csoda, ami Isten igéjének maradandó örökérvényű igazságára mutat rá.


Ezeket a - kétségkívül ritka, csodaszámba menő - tanúságtételeket kéne meghallgatni, odafigyelni rájuk, mert szerintem valóban figyelemreméltó az ilyen változás. Azt kéne nézni, ha x-nek, meg y-nak életében Jézus megtette a csodát, az enyémben s de jó lenne, a megtenné. Ezért imádkozni.


Nem pedig hajtogatni az egyre újabb érveket, hogy ez tulajdonképpen miért is jó, meg miért is nem úgy kell érteni azt, ami le van írva, ahogy...


Az, hogy egy homoszexualitását korábban elfogadó ember megtér és megszabadul, döntő érv kéne, hogy legyen, nemde?!? Pláne, ha többen is vagyunk, akik erről bizonyságot tesznek!

2014. máj. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/111 anonim ***** válasza:
69%

kellene!

de sajna sok lúd disznót győz!

2014. máj. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/111 anonim ***** válasza:
23%
az, hogy te azt állítod, melegből hetero lettél, nem jelenti sem azt, hogy Isten szerint melegnek lenni bűn, sem azt, hogy te meleg voltál, sem azt, hogy Isten "változatott" át.
2014. máj. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/111 anonim ***** válasza:
62%
És azt se jelenti, hogy az ember nem egy állat, aki csak az ösztönei szerint tud cselekedni és így az ember-állatra nem vonatkoznak a trv-ek, ahogyan a többi állatra sem vonatkozik.
2014. máj. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/111 anonim ***** válasza:
25%
pontosan.
2014. máj. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/111 anonim ***** válasza:
88%

Nem mindegyik Egyház tiltja. Oda kell menni amelyik nem tiltja: Krishna, Zsidó


lásd: [link]


vagy itt egy magyarázat az eredeti kárdásre válaszolva:

[link]

2014. máj. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/111 anonim ***** válasza:
86%

Katolikusok válasza a kérdésre:


[link]

2014. máj. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!