Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Léteznek meleg-keresztény párok?

Léteznek meleg-keresztény párok?

Figyelt kérdés
Akik együtt járnak, egy párként, azonos neműek és keresztények is.

2014. jún. 19. 21:37
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/142 anonim ***** válasza:
24%

"Bocsi Attila meg 15-ös, és a hasonlóan túlfűtötten kegyes hívők, de szerintem bölcsebbek lennétek, ha nem folytatnátok keresztes hadjáratot ebben a témában."


A 15-ös vagyok, a magam részéről már lezártnak tekintettem a témát, de erre azért mégszeretnék reagálni.



A kereszténység alapokmánya a Isten igéje a (másik nevén a Biblia), amely a hívők szerint Isten ihetett szavát tartalmazza, amelyet a próféták és az apostolok írta le Isten parancsára. Jézus Krisztus a főpapi imájában az igét "igazságnak" nevezi, (Ján 17,17) amely megszenteli az embert. A világmindenséget teremtő Isten nem bízta a taníványaira azt, hogy megváltoztassák az embereket, mert az a Szentlélek munkája, azt viszont rájuk bízta, hogy vigyék el az evangéliumot a föld végső határáig, és ismertessék meg az emberekkel az ő törvényeit. Ahogyan a próféták Isten parancsára kiálltak a nép elé, és rámutattak a bűneikre, úgy kell Isten népének is manapság rámutatni a bűnökre, és megtérésre szólítani felaz emebereket. A világmindenséget teremtő Isten azonban nem alkalmaz erőszakot és kényszert senki felett, mindazonáltal a bűnei következményeitől nem fogja megőrizni azt, aki azonosult a bűneivel. János apostol óriási leleplezést tesz azokkal a magukat keresztényeknek nevező emberekkel kapcsolatban, akik vallják ugyan, hogy szeretik Istent, de a törvényeiben nem akarnak megmaradni:


"A ki ezt mondja: Ismerem őt, és az ő parancsolatait nem tartja meg, hazug az, és nincs meg abban az igazság." (1Jn 2,14)


Nem kell ehhez kommentár. Az azonban biztos, hogy János apostol szent látomásban szemlélte azokat az embereket, akik bűnösök voltak, de Isten megszabadította őket a bűneikből, azután megigazította őket, és Istennek szeplőtelen gyermekei lesznek. Mert meg van írva, hogy Isten maga elé fogja majd állítani az Ő egyházát dicsőségben, és nem azon semmi szeplő, vagy sömörgőzés, hanem szent legyen, és feddhetetlen (Ef 5,27).


Mi ebben hiszünk, és elvisszük az evangéliumot minden embernek. Aki hisz Jézusnak, az alá is fog merítkezni, ezzel megköti vele a szövetséget, és Isten célba fogja juttatni az életét. "a ki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében." (Ján 3,18).


Mindenkinek magának kell tehát eldöntenie, hogy hogyan szeretné álni az életét. A döntés azonban az emberé.


Remélem, érthető voltam.

2014. jún. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/142 anonim ***** válasza:
31%
Nem a mi dolgunk az ítélkezés, szerintem nem is akar itt senki ítélkezni, ez egy bűn és kész. Mindenki bűnös, ki ebben, ki abban. Az viszont tény, hogy aki meleg, az NEM keresztény, ebben talán mindenki egyetért. Javaslom, hogy ne tartsátok annak magatokat. Keressétek Jézust éjjel és nappal, kérjétek a Szent szellemet, hogy mutassa meg nektek. Meg van írva: Aki kér, az kap, aki keres, az talál.
2014. jún. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/142 A kérdező kommentje:

Nem tehetek róla ha a fiúkhoz vonzódom. :(


Mindig is így éreztem, nem értem miért akarod megmagyarázni nekem hogy direkt szeretem Jákobot, meg hogy direkt kék a szemem és direkt nőttem magasra. :(

2014. jún. 20. 13:47
 84/142 anonim ***** válasza:
41%
Én is bűnös vagyok, ha nem is abban, amiben te, de szüntelenül keresem az Urat, hogy árassza rám a kegyelmét, mert bűnben nem érdemes élni.
2014. jún. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/142 anonim ***** válasza:
12%

"- nácizmus

- rasszizmus

- nő jogok semmibe vétele (pl. India társadalma)

- kannibál törzsek

- stb"


Azt hiszem, hogy fogalmad sincs, miről írtam.Egyébként egyik példa sem kivétel az alól, amiről én beszélek.Nem azt mondtam, hogy mindenki egyenlő és azt sem, hogy mindenkinek 100% garantált boldog és felhőtlen élete van a társadalom által meghozott szabályok között, mert nincs tökéletes társadalmi berendezkedés.

Másrészt a nácizmus nem törvény, a rasszizmus sem törvény, ezek egyszerűen izmusok, ahogy a kannibalizmus is.De ki mondta, hogy ez jó?Hiszen ezeket egy normális ember élből elutasítja, tehát az igazam máris bizonyosságot nyert.Gyakorlatilag példákkal támasztottad alá azt, amiről én írtam.

2014. jún. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/142 anonim ***** válasza:
28%
Ha meleg ember NEM lehet keresztény akkor mi a francért keresse istent meg a többi baromságot. Hiszen NEM lehet keresztény akkor nem tökmindegy?
2014. jún. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/142 anonim ***** válasza:
75%
A kettő kölcsönösen kizárja egymást. Valaki vagy keresztény, vagy homokos.
2014. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/142 anonim ***** válasza:
54%
Ezt már hallottuk több, mint elégszer, a kérdés az, hogy MIÉRT?Eddig senki sem talált rá logikus választ.
2014. jún. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/142 anonim ***** válasza:
43%
Miért homoszexuális? Ez egy megkötözöttség. Átok van rajta a bűnök miatt, lehet generációs átok is. Nem a szellemi emberen van az átok, hanem a testin. Lehet így élni, de nem érdemes, látszólag úgy tűnik, hogy igen, ez így van rendben, nagyon kellemesen elvagyunk, de ha nem hal meg a bűnnek, később még jobban megsokszorozódnak a hibák és a vétkek, az egyik behívja a másikat,aminek hosszútávon igen rossz következményei lesznek.
2014. jún. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/142 A kérdező kommentje:

Milyen megkötözöttség szerinted? És mit vársz, hogy mit tegyek?


Ha akarsz imádkozhatsz értem.

2014. jún. 20. 16:55
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!