Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Léteznek meleg-keresztény párok?

Léteznek meleg-keresztény párok?

Figyelt kérdés
Akik együtt járnak, egy párként, azonos neműek és keresztények is.

2014. jún. 19. 21:37
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/142 anonim ***** válasza:
47%

Tisztelt Kérdező!


A 15-ös válaszoló vagyok.


Hogy mi a Biblia szerinti boldogság, azt Jézus elmondta a hegyi beszédben a 8 boldogmondásban, Máté Evangéliuma 5. fejezetében. Mivel Isten a Teremtő, ezért Ő tudja, hogy mi a jó. A világmindenséget létrehozó Isten azonban senkire nem kényszeríti rá a maga akaratát.


Ő elmondta a homoszexualitásról a véleményét és azt is, hogy az örök életből való kizárással járhat ennek a dolognak a gyakorlása. Tegyük hozzá, hogy azok sem mehetnek majd be az újjáteremtett földre, akik másmilyen, vagy egyáltalán valamilyen bűnben élnek. János apostol, amikor látomást kapott az új földről, a következőt írta:


"És nem megy abba be semmi tisztátalan, sem a ki útálatosságot és hazugságot cselekszik, hanem csak a kik beírattak az élet könyvébe, a mely a Bárányé." (Jel 21,27)


Te döntesz, hogy mit szeretnél. Vagy elfogadod Jézus Krisztust megváltódnak és Uradnak, és a segítségével küzdesz, és végzed azt a munkát, amit rád bízott, vagy pedig tovább éled a mostani életed.


A döntés a tiéd.

2014. jún. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/142 A kérdező kommentje:

Értem.


Tehát akkor rosszul látom hogy boldog vagyok mert szerinted nem lehetek az, hiába vagyok az. :(


Nem tudtam hogy nem vagyok boldog. :(

Azt hittem szeretem Őt. De akkor mégse szeretem. :(


Most hogy megtudtam hogy hiába szeretem Jákobot és vagyok veled boldog mégse szeretem és boldogtalan sz*r az életem. Most akkor mit tegyek?


Legyek szingli és "boldog" örök agglegény?

2014. jún. 20. 00:31
 53/142 anonim ***** válasza:
24%

Most bizonyítanod kell Palinak, hogy ne törjék majd ki a nyakad. Azt akarják, hogy csonkítsd meg őt....tudod, kit. (Jákobot). De előtte mosakodj meg Jézus vérében.

Hogy legyen kire mutogatni.

2014. jún. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/142 anonim ***** válasza:
17%

Alleluja, te szegény, keserű, boldogtalan ember!

Mehetsz most már zárdába kását enni, ott van az igaz boldogság, az apácák bugyijában.

2014. jún. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/142 anonim ***** válasza:
6%

4-esnek szeretném küldeni, hogy miután a drága apostol szerint az emberek egy jelentős csoportja nem kerülhet a Paradicsomba, az idézet így folytatódik:


"Isten azonban megtisztított, a maga számára elkülönített, és elfogadott benneteket az Úr Jézus Krisztus nevében és Isten Szelleme által."


Bármilyen fura, de a szöveg értelme nem ezeknek az embereknek a megbélyegzése, hanem hogy Jézus miattunk szenvedett kereszthalált, és áldozata lehetővé teszi, hogy mindenki, aki bűnbánatot tanúsít, a Paradicsomba mehessen.

Ez azért elég csábító ajánlat.

Arra szólít fel, hogy egymás teste helyett az egyház és Krisztus testében egyesüljünk.

2014. jún. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/142 anonim ***** válasza:
46%
Kilehet forgatni Isten szavát,lehet bármit mondani,Isten szava attól nem fog megvaltozni,ami nyilvánvalóan kijelenti,hogy a homoszexualitás utálatos dolog előtte.Isten a bűnt gyűlöli de a bűnös embert szereti,van szabadulás a homoszexualitás bunebol is,Istennek van hatalma megszabaditani az embert,sok homoszexuális ember megszabadult már eddig is,aki valóban szabadulni akar azt Isten nem hagyja a megkotozotsegeben.
2014. jún. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/142 anonim ***** válasza:
9%
Önmagában a homoszexualitás nem bűn, de mivel alkalmazzátok és emberek között éltek, rossz példát mutattok embertársaitok és főleg a gyerekek felé, véleményem szerint ezért igen nagy bűn. Hogyan lehettek keresztények? Újjá vagytok e születve?
2014. jún. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/142 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz


Forró téma! Látod mennyien reagáltak?

Visszatérve a kérdésedre. A kommenteidből derül ki, téged személyesen érint ez a téma. Tipikusan abba a hibába estél te is, sajnos, hogy a Bibliából próbálod igazolni azt, hogy ami veled törtlnik az normális, helyes. Valahol a szavaid mögött az látszik, szeretnéd, hogy Isten helyeselje azt, ami veled történik. Elég sok ember vágya ez. De Isten egyféle irányadó mértéket ad az embernek, és nekünk kell ahhoz igazodni, és nem Istentől elvárni azt, hogy mindenki problémájához igazítsa az értékrendjét. Mivel a legtöbb ember szt szeretné, pontosan ez miatt van káosz itt a földön.

A szekszualitásról az Isten véleeménye nem változott az évezredek alatt. Valószínüleg azért, mert mivel Ő teremtett meg minket, Ő tudja a legjobban, mi az ami az embernek hasznára válik, és boldoggá teszi - hosszútávon.

Ha "nem jó az embernek egyedül" címszó alatt Isten nem nőt, férfit teremt Ádám mellé, akkor most nem lehetne lehetőséged hamis érvekkel igazolni egy bibliai történet leírását.


Vannak, sajnos, veleszületett betegségek, amelyekkel egész életet kénytelen az ember leélni. Ez nem jelenti azt, hogy ezt Isten helyesli. Ez az ádámi bűn következménye.

De ami nálad van, az nem az. Senki sem születik "meleg"-nek. Csak a körülményei miatt azzá válik. Ebből ki is lehet "válni", ha megismerjuk, és megszeretjük Istent. Hiszen hamarosan boldog nők és férfiak lakják a földet úgy, ahogyan azt eredetileg Isten megtervezte. Csak Sátán és a démonok már nem fogják "másságra" ösztönözni az embert. Bárcsak megéreznéd milyen csodálatos érzés az!

2014. jún. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/142 anonim ***** válasza:
71%

Tisztelt 00:53-as válaszoló!


A 4-es (márismertebben a 15-ös vagyok)


Azt hiszem félreértetted a szándékomat az idézeted illetően, de talán még magát az idézetetet is. Akkor vizsgáljuk meg:


Pál apostol az (1Kor 6,9-10)-ben felsorol olyan bűnöket amelyeknek gyakorlói "nem örökölhetik Isten országát."(10/b vers). Ebben bent van a mai szóhasználattal "homoszexualitásnak" nevezett bűn. (Káldi nagyon jól visszaadja az eredeti szöveg értelmét, jobban mint Károli). Azt gondolom, ezen nincs mit vitázni, mindenki megértette azt, amit apostol mondott Korintusban is, ez látszik a gyülekezetnek írott második levélből (2Kor 7,8-10). Pál azonban nem azért sorolja fel azokat a bűnöket, mert kárhoztatni/ akarja azokat az embereket. Arról van szó, hogy Isten gyűlöli a bűnt (Zsid 1,9). A bűn gyűlöletes, mert megrontotta az életet a földön, halált eredményez, és Jézusnak is a bűnök miatt kellett meghalni. Ahogy azonban Pillinszky János megfogalmazta: Kereszténynek lenni annyit jelent, hogy szeretni a bűnöst, de gyűlölni a bűnt. Isten pont így tekint erre a témára. A (1Kor 6,11)-ben pedig - miután az előző versekben felsorolta a bűnöket, akkor azt mondja, hogy "Ilyenek voltatok pedig némelyek" - tehát ők is éltek olyan bűnökben - "de megmosattattatok, de megszenteltettetek, de megigazíttattatok az Úr Jézusnak nevében és a mi Istenünk Lelke által.".


Vagyis arról van szó, hogy a korintusi gyülekezet tagjai is szenvedtek olyan bűnökben amikről Pál beszélt, de amint a 11. versben mondja, ezek az emberek "megigazíttattak". Éppen ezért ez a szakasz is bizonyíték arra, hogy bizony a homoszexalitástól is meg lehet szabadulni.

2014. jún. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/142 anonim ***** válasza:
53%

"Lehet egy démon van benned. Ez a démon pedig folyton csalogat téged a bűnre, te meg engedsz is neki... "


Vicces, hogy az emberek egy része a gént keresi, ami kiváltja a homoszexualitást, a másik része pedig ráfogja valami démonra és kész.

Mégsem ért véget a sötét középkor.

2014. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!