Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Léteznek meleg-keresztény párok?

Léteznek meleg-keresztény párok?

Figyelt kérdés
Akik együtt járnak, egy párként, azonos neműek és keresztények is.

2014. jún. 19. 21:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/142 A kérdező kommentje:

Kedves Attila!


Sajnos nem írtál le semmit sem világosan.


1. Nem fejtetted ki hogy MIÉRT bűn a melegség.

2. Nem írtad le miért lettem meleg.

3. Nem írtad le mit tegyek.


Feltételezem persze hogy nem gondoltad egy viccnél komolyabban a gyülekezetet.

2014. jún. 19. 23:58
 42/142 anonim ***** válasza:
0%

#39, nem baj, akkor is igazad van, ha nem vagy meleg:)

Én leköpném Istent, ha jó embereket pokolba akarna küldeni.

De az én Istenem nem ilyen.

2014. jún. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/142 anonim ***** válasza:
35%

@Kérdező


A 15-ös válaszoló vagyok.


Először is a témával kapcsolatban az alaphelyzetet kell megérteni. Először is azt, hogy Isten nem teremtett homoszexuális embereket. Heteroszexuáis embereket teremtett, ezt saját magad is elolvashatod, keresd ki a Bibliádból az (1Móz 1,24) szakaszt. Másodszor pedig azt, hogy a homoszexualitás a bűneset után jelent meg a világunkban. Lót idejében már elég egyértelmű utalást találunk arra, hogy mi erről Istennek a véleménye, majd körülbelül 400 évvel később pedig, szolgája Mózes által ezt írásba is foglaltatta, amint azt a próféta harmadik könyve 20. fejezetének 13. versében olvashatjuk (előbbi kommentben idéztem teljes terjedelmében). Ilyen tehát mint bűn, nem származhat Istentől, mert az apostolok tanítása szerint Istentől rossz nem származik (Jak 1,13; 1Jn 1,5).


Remélem, eddig érthető, tehát haladjunk tovább.


János apostol azt tanította, hogy "Ha azt mondjuk, hogy nincsen bűn mi bennünk, magunkat csaljuk meg és igazság nincsen mi bennünk."(1Jn 1,8). Tehát mindannyian bűnösök vagyunk, mindenkinek van valamilyen bűne, rossz szokása. Egy homoszexuális ember nem hivatkozhat arra, hogy ő olyan, amilyen. Küzdenie kell hajlamaival, ahogyan egy indulatos ember, akinek dühkitörései vannak, sem hivatkozhat arra, hogy őt márpedig el kell fogadni. Neki akkor az indulataival kell küzdenie. Ebben a küzdelemben azonban felajánlja Krisztus a segítségét. Pál apostol úgy tanította a római keresztényeket, hogy "miképen egy embernek engedetlensége által sokan bűnösökké lettek: azonképen egynek engedelmessége által sokan igazakká lesznek." (Róm 5,19). De hogyan lehetséges ez? Pál apostol a korintusi gyülekezetnek írt levelében megadja a választ:


"Mi pedig az Úrnak dicsőségét mindnyájan fedetlen arczczal szemlélvén, ugyanazon ábrázatra elváltozunk, dicsőségről dicsőségre, úgy mint az Úrnak Lelkétől" (2Kor 3,18).


A Bibiában Isten dicsősége az Ő jellemét jelenti. Vagyis az apostol tanította, hogy Krisztus jellemét szemlélve ugyanarra a jellemre változunk át. De hogyan lehetséges Krisztus jellemének a szépségét szemlélni? A Szentírás által, mert Jézus élettörténetét az apostolok az evangéliumokban írták le az utókor számára. Ha tisztességesen küzdesz, olvasod a Bibliát mindennap gondolkodva, és továbbra is imádkozol, és hiszel Istennek, akkor nem fog elmaradni az eredmény. Ne felejsd el, hogy mindenkinek vannak az életében küzdelmei. Pál apostol azonban azt mondta, hogy ez egy "nemes harc" (2Tim 4,7), és győzhetsz is. Jézus Krisztus a bűn felett győző embereknek óriási jutalmat ígért:


"A ki győz, megadom annak, hogy az én királyiszékembe űljön velem, a mint én is győztem és ültem az én Atyámmal az ő királyiszékében." (Jel 3,21).


Ez a szakasz nemhiába fejeződik be a követkető gondolattal:


"A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek." (22. vers).

2014. jún. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/142 anonim ***** válasza:
17%

"A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek."


Akinek van szíve, az pedig meg is érti :P

2014. jún. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/142 A kérdező kommentje:

Kedves 15-ös!


Ezt értem, viszont azt nem értem hogy akkor én nem élhetek boldogan? Nem élhetek együtt azzal akit szeretek? Isten nem akarja hogy legyen párom mint mindenki másnak?


Isten azt akarja hogy agglegény maradjak?


(Én nem szeretnék agglegény maradni, mert így sincs túl sok barátom, testvérem sincs.)

2014. jún. 20. 00:04
 46/142 anonim ***** válasza:
52%
Na jó kész, én feladom :D Meg kell tanulnom megférni a vallásos őrültekkel együtt ebben a világban, a beszéd felesleges.
2014. jún. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/142 anonim ***** válasza:
41%
Hagyd 15-ös, a kérdező szerintem direkt nem akarja felfogni a saját maga kívánságai miatt, hogy ez bűn és ezen változtatni kell.
2014. jún. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/142 anonim ***** válasza:
69%

76%-os ha neked ez jó, hogy itt vagy akkor miért a mi szemünkre hányod, mintha rosszul éreznéd magad itt? Neked Isten nem adott volna szabad akaratot? :D


Ott van az az internet csatlakozó nálad is, bármikor kihúzhatod O:-)

2014. jún. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/142 A kérdező kommentje:

Kedves Attila!


Felfognám, ha elmondanád mit fogjak fel. :)


Vagy fogjam fel azt esetleg, hogy amilyennek születtem és amiről nem tehetek az azért bűn mert (nem tudtátok megmagyarázni) és emiatt változzak meg (valahogy, mert ezt se tudtátok megmagyarázni) és legyek heteró, mert nektek az jobban tetszik?


Fogjam fel ezt?


Tehát valami démont Isten belém engedett 7 évesen, hiszen rút gyilkosságokat követtem el óvodásként.... jó ég... lebuktam... pedig mondtam anyának hogy az disznó láb a hűtőszekrényben nem a szomszéd bácsi lába... elhitte... abból volt kocsonya pár héttel később... :)


Tehát továbbra is várom hogy mik azok az objektív, józan ésszel belátható (!) tények amik azt az állítást támasztják alá hogy gonosz vagyok.


Az is jó ha tételesen felsorolod azokat akiknek ártok azzal ha boldog vagyok a Barátommal. A két kiskutyámat előre szólok ne vedd a listára. Ők nem ugatnak meg minket, sőt, még azt is hagyják hogy megsimogassa őket Jákob.

2014. jún. 20. 00:13
 50/142 anonim ***** válasza:
41%
Nem érzem magam rosszul itt, nem tudom, miről beszélsz. Összességében gondoltam a magadfajtákra, hogy el kell fogadjalak titeket és inkább részvétet érezni irántatok. Tehát nem szeretnék tovább vitatkozni, mert közben rájöttem, hogy részemről céltalan logikus vitát folytatni. És igazam is van, nem? :D De a kérdezőt azért szeretném támogatni, hogy továbbra is hallgasson a szívére és az erkölcsére (ami nálunk belső és valódi, nálatok külső és mesterséges)
2014. jún. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!