Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Léteznek meleg-keresztény párok?

Léteznek meleg-keresztény párok?

Figyelt kérdés
Akik együtt járnak, egy párként, azonos neműek és keresztények is.

2014. jún. 19. 21:37
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/142 anonim ***** válasza:
47%

Kedves kérdező!


Jézus szeret téged és minden bűnt megbocsát de meg kell térned a bűnből.

A pokolban azok szenvednek a legjobban akik ismerik Jézust de mégis a bűnt cselekedték. Nem lehet egyszerre az Istent is és a Sátánt is szolgálni.

Addig térj meg amíg itt a földön vagy mer a pokolban már nincs rá lehetőség!

2014. jún. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/142 anonim ***** válasza:
47%
Ádám és Éva is lehet úgy gondolták senkinek nem ártanak ha esznek a gyümölcsből, aztán tessék minden ember emiatt szakadt el Istentől.
2014. jún. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/142 anonim válasza:
66%
Ha létezne Isten és valóban olyan lenne, mint amilyennek ezek az elvakult tökéletes emberek bemutatják, akkor inkább megölném magamat, mint hogy egy ilyen torz képben higyjek. Ja de akkor tuti a pokolra jutnék... Én szegény. A homoszexualitás nem betegség! Az, hogy ti hisztek ebben az elba**ott világképben az egy undorító ragályos betegség. Ha belegondolsz eddig a kereszténység csak rombolásra volt képes. Volt egy-két nemesnek tűnő húzása az egyháznak, de csak azért, hogy fenntartsa a látszatot.
2014. jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/142 anonim ***** válasza:
70%

Amíg nem szembesültem a saját másságommal, addig egyrészt nem is foglalkoztatott különösebben a melegség témája, illetve környezetemből, neveltetésemből adódóan tabutéma volt, de annyit én is tudtam a Bibliából, hogy bűn.

Aztán szépen lassan ráeszméltem arra, hogy nő létemre a nőkhöz vonzódom. Hozzáteszem, hogy vallásos (református) közegben nevelkedtem, sőt mi több, a rokonságban vannak egyházi hivatásban lévők is.

Évekig csöndben, magamban kínlódtam a másságommal, hiszen tudtam, hogy erről hogyan kell gondolkozni. De aztán lassan rájöttem, nem minden csak fekete vagy csak fehér. Most már a másik oldalról is látom a dolgokat. Pontosan látom, hogy vannak, akiknek közük nincsen a témához, és vallásosokként úgy rúgnak bele a másikba, aztán még gyorsan fel is mutatják a Bibliát védekezésül. Bocsi Attila meg 15-ös, és a hasonlóan túlfűtötten kegyes hívők, de szerintem bölcsebbek lennétek, ha nem folytatnátok keresztes hadjáratot ebben a témában. Ez legfeljebb az érintettre (meleg, leszbikus) és Istenre tartozik. Köszönjük, de nem kérünk az ítélkezéseitekből, meg "én csak azt mondom, ami a Bibliában van" típusú szövegekből.

Ismerlek titeket, azokat, akik már-már pótcselekvésként élitek meg a hiteteket, ezért ölt olyan hatalmas méreteket, ami szerintem éppen, hogy nem az élet. Ha pedig képtelenek vagytok néha kicsit elrugaszkodni a Bibliától, és most is csak azt mondanátok, hogy pedig meg van írva, hogy "buzgón imádkozzatok", akkor megérdemlitek, hogy csőlátású keresztényekként éljetek. Csak kár, hogy ezzel másoknak ártotok (tudom, ti ezt nem veszitek észre).


És ha nem haragszotok, nem kezdem el a magam igazát bizonygatni (mint ahogy ti teszitek erőszakosan), úgy sem értenétek meg, mert egyrészt nincs meg bennetek az elfogadás és empátia képessége, másrészt nem vagytok érintettetek a témában. (Bár higgyétek el, van egypár meleg a ti környezetetekben is, csak legfeljebb nem tudtok róla. Ha tesóról, barátról derülne ki, nálatok is sok minden borulna.)

Csak annyit mondok, hogy tudom, ki vagyok. Honnan jöttem, hová tartok. Egészséges kapcsolatot ápolok Istennel, kiegyensúlyozott, boldog ember vagyok.


De hogy a kérdésre is válaszoljak. Kedves kérdező: biztosan vannak meleg-keresztény párok, csak csöndben élnek (gondolom éppen az ítélkezések miatt). Én szívesen találkoznék ilyen párokkal, legalábbis sokat jelentene számomra, ha élő példáját látnám.

2014. jún. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/142 anonim ***** válasza:
65%
Én is voltam velem azonos neművel de már megtértem belőle.
2014. jún. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/142 Szeressük egymást ***** válasza:
40%

Meg van írva:



3Móz 20:13 És ha valaki férfival hál, úgy amint asszonnyal hálnak: utálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak; vérük rajtuk.


3Móz 20:13 És ha valaki férfival hál, úgy amint asszonnyal hálnak: utálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak; vérük rajtuk.


3Móz 20:13 És ha valaki férfival hál, úgy amint asszonnyal hálnak: utálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak; vérük rajtuk.

2014. jún. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/142 A kérdező kommentje:

Kedves 74-es! :)


Köszönöm szépen a válaszod! :)


Kedves "meg kell térni belőle" emberekék!


Hogyan kell megtérni belőle? Mit kell tenni konkrétan? Leírnátok lépésről lépésre mit tegyek? Hogyan térjek meg abból ha szeretek valakit (gonosz módon törődik vele) és konkrétan hogyan lássam be hogy gonosz vagyok ha vigyázni akarok Jákobra, vagy ha felhívom és megkérdem hogy van.. ilyesmi. Mert ezek nyilván otromba és gusztustalan tettek.


(Csak nem látom miért.)


Ha Isten mindenható és okos és bölcs, akkor a törvényei mögött van értelem? Ész?


Mert ha a törvénykezése logikus és ésszerű, akkor nyilvánvalóan van emögött is értelem. Márpedig ha van nyilván le tudjátok vezetni logikus érvek mentén miért rossz dolog szeretnem Jákobot.


Nos, várom az ésszerű levezetést. :)


+ A "megkelltérnibelőle"-t is várom. Írhatnátok könyvet is egyébként. "Youshallnotbegay for Dummies". :)

Ez lenne az angol verzió. :P


Magyarul: "Megkelltérnibelőle kezdőknek"

2014. jún. 20. 12:13
 78/142 anonim ***** válasza:
36%

Én nem vagyok egyáltalán vallásos. Soha életemben egy vallás szent könyvét sem forgattam buzgalommal.


Szerintem azt, hogy meg kell térni belőle, úgy értették/érthették, hogy szakítanod kell a pároddal, a szexualitásoddal (illetve úgy magában a szexualitással), és Isten kegyelmét kell keresned. Tehát elvonultan, remeteként élned, és hagynod, hogy az Istennel való kapcsolatod kielégítse minden egyéb vágyad. Ha ez megtörtént, akkor megtisztulsz, vagy megüdvözülsz, vagy minek nevezik.

Szóval durva lemondás, alázat és Istennek tetsző élet. Szerintem erre gondoltak.

2014. jún. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/142 anonim ***** válasza:
76%
Imádom ezt a dumát, hogy a melegek rossz példát mutatnak a gyerekeknek.Tehát Pistike meglát egy meleg párt, a homlokára csap és hirtelen rájön, hogy a lányok uncsik? :D
2014. jún. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/142 anonim ***** válasza:
36%

Hát én is szeretem anyukámat, néha felhívom telefonon beszélgetünk. Néha átjön hozzánk akkor is szeretem, de ez a szeretet nem egyenlő a szexel, mer az ilyen dolog utálatos bűn.

Megtérni akkor tudsz ha bűnbánatot tartasz kéred Jézustól a megbocsátást és igyekszel nem elkövetni többé.

2014. jún. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!