Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi nem rémiszt meg...

Jehova Tanúi nem rémiszt meg benneteket egy kicsit sem az alábbi hasonlat?

Figyelt kérdés

„Az iszlám alapítójáról szóló klasszikus életrajzok szerint Mohamed kilenc – illetve egyes források alapján tizenkét – évesen találkozott egy arab származású keresztény remeté­vel, akinek a jövendölése és nézetei meghatározó befolyást gyakoroltak a Korán később feljegyzett üzenetére” – állítja Filiu az Apokalipszis az iszlámban (Apocalypse in Islam) című, 2008-ban megjelent könyvében.

Ez a találkozás a mai Szíria délnyugati szegletében – az ókori Dekapolisz térségében – fekvő Boszra városában történt. A fiatal Mohamed Mekkából utazott nagybátyjának karavánjával, amikor egy Bahira nevű szerzetes-remete megállította őket, és kérte, hogy térjenek be hozzá. A karaván vezetői elfogadták a meghívást, és közben a gyermekre bízták a tevék őrizetét. A szerzetes azonban ragaszkodott hozzá, hogy mindenki telepedjen le az étkezéshez. Az egyik legkorábbi iszlám történetíró, Ibn Hisám beszámolója szerint Bahira felismerte, hogy az ifjú Mohamed prófétaságra hivatott. Szüleit arra figyelmeztette, hogy óvják a gyerme­ket „a zsidók gonoszságától és a keresztény bizánciak erőszakosságától”.

A szerzetes arra hivatkozott, hogy a Mohamed eljöveteléről szóló jövendöléseket az „eredeti, hamisítatlan evangéliumokban találta meg, amelyek másolatát barlangjában őrzi”. Bahira azt állította, hogy A KERESZTÉNYEK ezeket a hivatkozásokat KITÖRÖLTÉK A SZENT IRATOKBÓL. Mohamed és rokonai elfogadták a szerzetes jöven­dö­lését. Jean-Pierre Filiu szerint ennek köszönhető, hogy később a Koránnak a zsidókkal és keresztényekkel kapcsolatos véleménye nagyban emlékeztet a Bahira apokalipszise címet viselő, szír és arám nyelvű apo­krif irat tanítására.

Bahira remetét a keresztény tradícióban gnosztikus eretneknek tartják, aki a nesztoriánus (más vélemények szerint ARIÁNUS) tanokat követte. A keleti egyház egyik legnagyobb szentjé­nek tartott Damaszkuszi Szent János – aki néhány évtizeddel Mohamed halála után született – azt írta: „Mohamed korán rábukkant az Ó- és az Újszövetségre, amelyekből – miután egy ARIÁNUS szerzetessel találkozott –, (egyes részeket kiragadva) MEGALKODTA A SAJÁT eretnek TANÍTÁSÁT.”

János véleménye alapján a korai kereszténységben a Koránt úgy tekintették, mint a Bibliából „plagizált” zavaros iratot, mondván, Mohamed úgy torzította el a Szentírást, hogy az alátámassza a Bahira által megjövendölt prófétai küldetését. Úgy vélték, Mohamed számos bibliai szereplőt és történetet eltorzított, hogy az új értelmezésekről kijelenthesse, ezek a Teremtő „hamisítatlan üzenetei” az emberiség számára, amelyek átadását rá mint prófétára bízta.

A Biblia és a Korán közötti párhuzamokat a mai iszlámkutatók is elismerik. Az apokalipszis értelmezését alapvetően a keresztény felfogás határozza meg: a fogalom az elrejtett valóság feltárulkozására utal, ami eszkatológiai kereteken belül történik meg. Jean-Pierre Filiu szerint az iszlám apokaliptikus érdeklődést a múltban és ma is az utolsó ítéletről szóló keresztény és zsidó látomásokkal szembeni „riadt pánikreakciók” motiválták. Különösen a keresztény cionizmus megjelenése volt az, amivel szemben védekezésképpen megerősödött az apokaliptikus dzsihád tanítása. „Bár a muzulmánok nagy többsége ma is bizonytalan a végítélet időzítésének a kérdésében, egyre többen vannak olyanok, AKIK SZERÍNT KÜSZÖBÖN ÁLL AZ APOKALIPSZIS, ÉS AZT VALLJÁK, a muzulmánok feladata az, HOGY TEGYENEK IS ENNEK MIELÖBBI BEKÖVETKEZÉSÉÉRT” – állítja Filiu.


Nos Tanúk mi a véleményetek?

Ki emeltem néhány szót nagybetüvel, hogy lássátok a hasonlóságot, ha netán nem vennétek észre.

Mint pl. az arianizmusra való utalás, vagy a Biblia átírása arra hívatkozva, hogy azt a kereszténység "meglopta" vagy a végidőkre készülödés, és az igyekezetetek arra, hogy az mihamarabb bekövetkezzen.


Nem tudom, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy "egy kéz" irányitja ezeket, csak azzal a különbséggel, hogy az egyiket fegyverrel, a másikat meg tollal és papírral, de a cél bizony ugyan az...A KERESZTÉNYÉG TÁMADÁSA minden eszközzel.



2015. júl. 9. 22:47
 131/163 anonim ***** válasza:
73%

"számos verset hamisítottak meg annak érdekében, hogy Jézust egyenlővé tegyék Istennel.De ezek a hamisítások lelepleződtek"


Honnan tudod hogy minden hamisítás lelepleződött? Mi erre a garancia? Meg tudod ezzel az a gond hogyha valaki olvassa a Bibliát nem lehet 100 százalékig biztos benne hogy amit éppen olvas az nem hamisítás. Mindig ott lesz a fejében az a gondolat, hogy lehet ez is hazugság.



"De hát az ószövetségi iratok voltak hamarabb, nem a Korán! Sőt, Jézus is hamarabb jött a földre, mint a korán írója (Mohamed "próféta"). Tehát Isten Jézust és az ószövetségi prófétákat választotta arra, hogy vezesse népét."


Hamarabb jött mint a Korán mert az egy néphez jött, a Korán pedig az egész emberiséghez. Azt kérdezed mi szükség volt a Koránra én meg akkor azt kérdezem mi szükség volt Bibliára? Egyszerű a válasz. Zsidók meghamisitották a Tórát ezért Isten elküldte hozzájuk Jézust a Bibliával. Tehát a Biblia felülirta az addigi szabályokat, igy a Tóra helyett a Biblia volt érvényes és Jézus tanitása. Idővel ugyanez történt a Bibliával. Meghamisitották és eltértek Jézus tanításától. Mivel A Korán az utolsó Könyv Isten garantálja hogy sértetlen és az is marad és nemcsak egy népre vonatkozik hanem minden emberre. Ahogy mondtam korábban is, ha nem fogadod el a Koránt és Mohammed próféta tanítását azzal Jézust is elutasítod.



"Figyelmeztetésének (hogy az ő eljövetele előtt nagy jeleket és csodákat tévő hamis Krisztusok és próféták jelennek meg) a Máté 24:24-ben csak akkor van értelme, ha ezek mind a hamis próféták ismertetőjegyei lesznek."


Nálunk is vannak figyelmeztetések hamis krisztusok és prófétákra vonatkozóan. Csakhogy itt nem Mohammed a hamis próféta. Sajnálatos hogy Isten utolsó prófétáját hamisnak gondolod. Amire itt Jézus figyelmeztet, és ugyanez meg van nálunk is, az az antikrisztus (dadzsal). Ezzel kevered. Tudjuk róla hogy egyszemű, és nagyonsok embert meg fog téveszteni. Gondolom a szem mint szimbólum ismerős. Láthattad egyes keresztény templomokban is. Akkor ők kit is várnak? :)



"Na mármost, ha a megbízható és ihletett Biblia szava és a Korán nem egyezik, akkor ugye nem Isten mond ellent önmagának, hanem valamelyik nem igaz?!"


Te is elismerted hogy a Bibliában egyes verseket meghamisitottak, így meg is van a válsz.



Igazábol egyszer már ezeket leirtam, meg kicsit hosszúra nyult már, de érdekelne amit korábban kérdeztem. Jehova tanui mit gondolnak a tulvilági életről, menyország, pokol feltámadás és mire alapozzák. Ezt még leirhatnád. De inkább nyitok majd egy új kérdést.

2015. júl. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/163 anonim ***** válasza:
és 100....
2015. júl. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/163 anonim ***** válasza:
48%

"Hamarabb jött mint a Korán mert az egy néphez jött, a Korán pedig az egész emberiséghez."


Jézus jött az egész emberiséghez! De a korábbi, zsidó teokráciában is bárki szolgálhatta Istent, bármely nemzetből csatlakozzon is a szidókhoz.


"Azt kérdezed mi szükség volt a Koránra én meg akkor azt kérdezem mi szükség volt Bibliára?"


Ezzel nem válaszoltál a kérdésemre, csak kitértél előle. Ha a Biblia is bizonyíthatóan tisztáz minden hamis tant, melyet ma az iszlám is elvet, akkor mi szükség volt egy újabb vallásra Mohammed részéről?

2015. júl. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/163 anonim ***** válasza:
48%

"Idővel ugyanez történt a Bibliával. Meghamisitották és eltértek Jézus tanításától."


Ez teljességgel hamis érv és csak azt bizonyítja, hogy NEM ismered a Bibliát! Pont azt írtam, és példákkal bizonyítottam, hogy a Bibliából bármilyen hamis tant le lehet leplezni, melyet ma a hitehagyott kereszténység vall, vagy amit esetleg az iszlám elvet. Bezony, ez a van.

2015. júl. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/163 anonim ***** válasza:
48%
Ezzel nem mondok ellent Istvánnak, aki utalt arra, hogy vannak a Bibliában olyan versek, melyek egyes fordításokban az adott egyház hamis tanát (pl. a háromságot) igyekszik alátámasztani az elfogult fordításával, hiszen ettől függetlenül a teljes Írás, vagy már sokszor a szövegkörnyezetet is leleplezi az igazságot.
2015. júl. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/163 anonim ***** válasza:
31%

"Ezzel nem válaszoltál a kérdésemre, csak kitértél előle. Ha a Biblia is bizonyíthatóan tisztáz minden hamis tant, melyet ma az iszlám is elvet, akkor mi szükség volt egy újabb vallásra Mohammed részéről?"


Válaszoltam a kérdésedre de úgy látom nem akarod elfogadni:


Egyszerű a válasz. Zsidók meghamisitották a Tórát ezért Isten elküldte hozzájuk Jézust a Bibliával. Tehát a Biblia felülirta az addigi szabályokat, igy a Tóra helyett a Biblia volt érvényes és Jézus tanitása. Idővel ugyanez történt a Bibliával. Meghamisitották és eltértek Jézus tanításától. Mivel A Korán az utolsó Könyv Isten garantálja hogy sértetlen és az is marad és nemcsak egy népre vonatkozik hanem minden emberre.



Ti is elismeritek hogy a Bibliában egyes verseket meghamisitottak. Honnan tudod hogy minden hamisítás lelepleződött? Mi erre a garancia? Az is hamisitás ha kivesznek belőle nemcsak az ha hozzáirnak. Egyébként is emberek döntöttek arról mi kerüljön a Bibliába és mi ne sok évvel Jézus után. Ezek is bizonyitják amit a Korán állit, egyértelmüen megválktoztatták a Bibliát.


Tehát van két szent köny, a Biblia és a Korán és tudjuk hogy Isten szava sértetlenül megmarad az utókornak. Feljebb leirtam hogy mi a helyzet a Bibliával, elismeritek hogy hamisitottak verseket, Koránban is egyértelmüen szerepel ez, és te mégis ezek után ugy látod a Bilblia a hiteles. Biztosan sok embert meg tudsz győzni ezzel az élrveléssel :)


Sajnos az a helyzet a kereszténységgel hogy sokan a saját kényük kedvük szerint változtatták a történelem folyamán, ezért is van kb ezer ág, irányzat, szekta stb és mind azt mondja ők az igaz keresztények.


Ha gondolod leirhatom még tizszer ugyanezt mert ez a válasz. De te is válaszolhatnál arra a kérdésemre hogy miért muszlimok imádkoznak úgy ahogy Jézus tanitotta, és ez szerepel a Bibliában is. Azt állitjátok ti vagytok Jézus igazi követői és mégsem ugy imádkoztok ahogy Ő, ezzel szemben mi muszlimok igen.

2015. júl. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/163 anonim ***** válasza:

"Honnan tudod hogy minden hamisítás lelepleződött? Mi erre a garancia?"


„a teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a dolgok kiigazítására, az igazságosságban való fegyelmezésre hogy az Isten

embere teljesen alkalmas, minden jó cselekedetre hiánytalanul felkészített legyen." ( 2Timóteus 3:16-17).


Az garantálja, hogy Isten képes megőrizni a szavát, nem hagyta, hogy helyrehozhatatlanul tönkre tegyék, mert az ellenkezne a szándékával ( van számos prófécia, ami a vég idejére szól, például Dániel könyvében, de az Újszövetségben is temérdek ilyen jövendölés található, ezek szerint a szándéka az, hogy ezzel a könyvvel a minket is az igazságra vezessen.


A Bibliában minden le van írva, amire szükségünk van, Jézus tanításai is. Akik üdvözülni szeretnének, azoknak Krisztust kell követniük, aki pedig azt mondta:


Jézus pedig odament, és így beszélt hozzájuk: „Nekem adatott minden hatalom az égben és a földön. 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


„A királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég” ( MÁTÉ 24:14 ).


Hogy vannak rossz fordítások, az még nem jelent semmit, mivel a korai másolatok, illetve a teljes írás tanítása is leleplezi ezeket.


"Hamarabb jött mint a Korán mert az egy néphez jött, a Korán pedig az egész emberiséghez."


Jézus tanításai minden emberhez szólnak, azt mondja " tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből valót".


"Azt kérdezed mi szükség volt a Koránra én meg akkor azt kérdezem mi szükség volt Bibliára? Egyszerű a válasz. Zsidók meghamisitották a Tórát ezért Isten elküldte hozzájuk Jézust a Bibliával. Tehát a Biblia felülirta az addigi szabályokat, igy a Tóra helyett a Biblia volt érvényes és Jézus tanitása. Idővel ugyanez történt a Bibliával."


Azt nem árt, ha tudod, hogy az ószövetségi iratok is a Biblia része, tehát a Tóra is. A zsidók pedig nem hamisították meg a tórát, az újszövetségi iratok az Ószövetség ihletett folytatása, az Ószövetségben írt próféciák az Újszövetségben teljesednek be.


"Mivel A Korán az utolsó Könyv Isten garantálja hogy sértetlen"


Jézus pedig azt garantálta, amit már korábban leírtam. Vagyis hogy lesznek hamis próféták, akik sokakat meg fognak téveszteni. Akik viszont Jézus tanításait követik, azok könnyen fel ismerik ezeket.


"Nálunk is vannak figyelmeztetések hamis krisztusok és prófétákra vonatkozóan. Csakhogy itt nem Mohammed a hamis próféta."


Szerintem meg az, mert a csodatevések pontosan a hamis próféták ismertetőjegyei.


"Jehova tanui mit gondolnak a tulvilági életről, menyország, pokol feltámadás és mire alapozzák."


A halottak semmit sem tudnak, így nem is szenvedhetnek sehol. Főleg, hogy még Jézus nem is kezdte meg az ítélkezést. Akik Isten akaratát cselekszik, azok Öröklik Isten országát, örökké élhetnek a földön, ami viszont újjá lesz téve.


„Maga az Isten lesz velük. És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak” (Jelenések 21:3, 4 ).


„Az igazságosak öröklik a földet, és örökké rajta lakoznak” ( Zsoltárok 37:29 ).


"Sajnos az a helyzet a kereszténységgel hogy sokan a saját kényük kedvük szerint változtatták a történelem folyamán, ezért is van kb ezer ág, irányzat, szekta stb és mind azt mondja ők az igaz keresztények."


A Biblia pontosan ezt a hitehagyást, szektásodást jövendöli meg, szóval minden a Biblia szerint alakul.


"Azt állitjátok ti vagytok Jézus igazi követői és mégsem ugy imádkoztok ahogy Ő, ezzel szemben mi muszlimok igen."


Ezt kifejtenéd bővebben? Nem tudom, miről beszélsz...

2015. júl. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/163 anonim ***** válasza:
48%

„a teljes Írás Istentől ihletett"


Pont erről van szó. A Bibliát emberek irták, A Korán viszont Isten szava.


"hogy ezzel a könyvvel a minket is az igazságra vezessen."


Hamisitott könyvel nem jutsz el az igazságig.


"Hogy vannak rossz fordítások, az még nem jelent semmit, mivel a korai másolatok, illetve a teljes írás tanítása is leleplezi ezeket."


Jézus arámi nyelven beszélt, a legrégebbi változat pedig ógörög. Amit te ma Bibliának nevezel az egy sokadik fordítás. Ezzel szemben a mai Korán az utolsó betűig ugynaz mint a 7. században.



"Jézus tanításai minden emberhez szólnak, azt mondja " tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből valót".


Akkor miért a zsidók akarták megölni?


"A zsidók pedig nem hamisították meg a tórát, az újszövetségi iratok az Ószövetség ihletett folytatása"


Az Újszövetség nem az Ószövetség folytatása, hanem leváltotta azt. Zsidók elfogadták az Újszövetséget? Hát sajnos nem.



"Szerintem meg az, mert a csodatevések pontosan a hamis próféták ismertetőjegyei."


Mondtam már hogy ez az antikrisztusra vonatkozik. Jézus is tett csodákat ahogy Mohammed is.



"Azt állitjátok ti vagytok Jézus igazi követői és mégsem ugy imádkoztok ahogy Ő, ezzel szemben mi muszlimok igen."

Ezt kifejtenéd bővebben? Nem tudom, miről beszélsz...


Máté 26:39 Majd kissé előrement, arccal a földre borult, és imádkozni kezdett.


Jézus igy imádkozott, muszlimok is így imádkoznak. Jehova Tanui nem.



Feltettem egy kérdést Jehova Tanuknak a tulvilági élettel kapcsolatban. A kapott válaszok még több kérdést vetnek fel.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..



"de nem lesz számonkérés. a biblia szerint a bűn zsoldja a halál: aki meghalt, lefizette az árat a bűneiért"


Ezt válaszolta az egyik tanú. Ezt tényleg igy gondoljátok?

2015. júl. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/163 anonim ***** válasza:
58%

"Egyszerű a válasz. Zsidók meghamisitották a Tórát ezért Isten elküldte hozzájuk Jézust a Bibliával."


Nem, az imádatukat meghamisították, de Isten ihletett Szavát nem tudták meghamisítani. Abban tévedsz, hogy kétségbe vonod Isten szándékát, ezen kívül a képességét is, hiszen a szándéka a TELJES BIBLIA (nemcsak a Tóra, hanem mind a 66 könyv) megbízható formában való megőrzése a mi korunknak is.


Miért hagyta volna, hogy végérvényesen meghamisítsák az IHLETETT Szavát az ószövetségi, majd az újszövetségi könyveket is, amikor nem ezt ígérte bennük, másrészt miért nem hagyta a Korán meghamisítását, mi arra a garancia, hogy pont azt már nem hagyta? Mert az az "utolsó" szerinted? Ebbe semmi logika és ésszerűség sincs.


Valamint az Ó- és Újszövetség szoros és KÖVETKEZETES kapcsolatban van egymással, nem mondanak ellent semmiben sem, de ez már messze nem igaz a Koránra. Számtalan dologban tér el azoktól! Az pedig határozottan bizonyítható, hogy mind a Héber Iratok (Ószövetség), mind a Keresztény Görög Iratok (Újszövetség) gyakorlatilag és lényegében pontosan megőrződött a kezdetektől fogva. Ami eltérés az idők során belekerült, az mind helyrehozható, javítható.


De a legfőbb kérdésemre még mindig nem válaszoltál:


"Ezzel nem válaszoltál a kérdésemre, csak kitértél előle. Ha a Biblia is bizonyíthatóan tisztáz minden hamis tant, melyet ma az iszlám is elvet, akkor mi szükség volt egy újabb vallásra Mohammed részéről?"


Tehát hogy érthetőbb legyen: ha Mohammed látta, hogy NEM A BIBLIÁVAL van a baj, hanem az azt kiforgató és hamisan értelmező hitehagyott kereszténységgel, akkor MIÉRT lett a Korán? Márpedig ha tényleg alaposan megvizsgálta volna a témát, akkor látnia kellett volna, hiszen ez még ma is EGYÉRTELMŰEN és VILÁGOSAN látszik, hát még akkor!!


A Biblia egy az egyben leleplezte (és ma is leleplezi) azt az ő korában élő "kereszténységet", mellyel neki dolga volt. Márpedig ha leleplezi, akkor nem kellett volna a Korán, hiszen egyértelműen nem a Bibliával volt a gond. Tehát az egy mesebeszéd, hogy a Bibliát hamisították meg, ez nem igaz! Ha ez igaz lenne, akkor a mai hitehagyott kereszténység minden hamis tanát és filozófiáját tökéletesen alátámasztaná, méghozzá oly módon, hogy FEL SEM LEHETNE ISMERNI, hogy tévúton járnak. :-)

2015. júl. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/163 anonim ***** válasza:
58%

"Ti is elismeritek hogy a Bibliában egyes verseket meghamisitottak. Honnan tudod hogy minden hamisítás lelepleződött? Mi erre a garancia?"


Isten! Ezek apróságok és erőtelen próbálkozások voltak az isteni mű ellen, de ezt a Biblia maga jelzi előre.


"Egyébként is emberek döntöttek arról mi kerüljön a Bibliába és mi ne sok évvel Jézus után."


A bibliai könyvek kánonja már a Biblia befejezése után egyértelmű volt, és ezt Isten szelleme döntötte el! Amit évszázadokkal később a katolikus egyház csinált, már csak annak megerősítése volt, hiszen ők is elismerték azt a kánont, a Biblia 66 könyvét. De később a saját apokrif iratainak a belecsempészése pedig magát a Bibliában megjövendölt hitehagyást bizonyította, de nem magának a Bibliának a hiteltelenségét, mert az lényegében nem változott.


"Tehát van két szent köny, a Biblia és a Korán és tudjuk hogy Isten szava sértetlenül megmarad az utókornak. Feljebb leirtam hogy mi a helyzet a Bibliával, elismeritek hogy hamisitottak verseket, Koránban is egyértelmüen szerepel ez, és te mégis ezek után ugy látod a Bilblia a hiteles."


Ez az érvelésmenet igen kusza. Különbség van szent könyv és "szentnek" tartott könyvek között. Nyilvánvaló, ha az eredeti szent könyvnek más, később íródottak homlokegyenest ellent mondanak, akkor valamelyik nem igaz. Márpedig NEM A BIBLIA tér el az Istentől ihletett eredetitől, hanem a többi, mert az abban tanított igazságok (Isten egyetlensége, háromság elvetése, a bálványimádat tiltása, lélekhalhatatlanság és a pokoltűz elvetése, a paradicsomi föld, mint ma is létező remény tanítása az égivel kiegészítve, stb.-stb.) ma is VÁLTOZATLANUL megtalálhatók benne. Tehát nem a bibliai igazságokat hamisították meg, hanem a mai kereszténység tért el ezektől a bibliai igazságoktól.

2015. júl. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!