Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Mi a véleményete...

Jehova tanúi! Mi a véleményetek ezekről a versekről, és Bibliai tényekről?

Figyelt kérdés

Lehet provokatívnak fog tűnni, de válaszolnátok erre a pár kérdésre:


1.: Mi véleményetek? (János evangéliuma 14:1-10):


1 Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higyjetek Istenben, és higyjetek én bennem.

2 Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.

3 És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek.

4 És hogy hová megyek én, tudjátok; az útat is tudjátok.

5 Monda néki Tamás: Uram, nem tudjuk hová mégy; mimódon tudhatjuk azért az útat?

6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

7 Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.

8 Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

9 Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? aki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

10 Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, amelyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, aki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.


VAGY



(János evangéliuma 1:1-3): "Az örökkévaló Ige(nem "SZÓ") testté lett":

1 Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

2 Ez kezdetben az Istennél vala.

3 Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, ami lett.



És mivel magyarázzátok azt, amit át írtatok (többek közt ezt is): (Zsidókhoz írt levél 1:8):


8 A Fiúról pedig így szól: A te trónod, ó, Isten, Mindörökké megáll, és királyságod pálcája az igazság pálcája.


Új világ fordításotok(forrás: jw.org): (héberek 1:8):


8 De a Fiúról: „Az Isten a trónod örökkön-örökké,+ és királyságod jogara+ az egyenesség jogara.



2.:Ugye ti azt mondjátok, hogy Jézus csupán egy angyal, volt, nos akkor, hogy tudott gyógyítani, és támasztotta fel Lázárt is többek közt. A Zsidóknál, volt 3 feltétel, ahogy megismerhetik a Messiást:

1.: Betegek meggyógyítása.

2.: Halottak feltámasztása.

3.: Születése óta vak meggyógyítása.

Ő mindet megtudta tenni, a farizeusok, és más írástudók nem hittek neki még így sem, hogy Ő maga Isten.

Ugyan akkor a Biblia írja, csak is Isten az, aki gyógyíthat vagy támaszthat fel embereket. Szeretném, megtudni, mit gondoltok erről. Vehetitek provokációnak is.



2016. febr. 10. 14:06
 31/96 Roxy333 ***** válasza:
33%

Az 1. és a 2. vers is azt mondja, hogy kezdetben „Istennél volt”,

Lehet-e valaki valakinél úgy, hogy egyszersmind ő maga is az a személy?


Lehet,mert ez pont azt írja le,hogy egy és ugyanaz. Kezdetben Istennél volt,tehát ez azt jelenti,hogy ott volt mindig,csak akkor még nem külön megtestesülésben,hanem az Atya volt maga és kész. Ez azt írja le,hogy a Szentlélek,és Jézus még nem létezett mint külön megtestesülés,hanem egy testben is volt,és ez volt az Atya.

2016. febr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/96 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, hogy milyenről beszélsz, de interneten csak a görögöt találtam meg már régen, az viszont nem az ógörög. Aki ismeri a két nyelvet, tudhatja, hogy semmi köze egymáshoz, persze van, de kb annyi, mint a magyar halotti beszédnek a mai magyarhoz. Viszont nekem megvan az ógörög, és abban így van.

A trónod Isten hosszú időn át (egyes esetekben örökkévalóság), stb.

Ha megfigyeled a szövegből mi az igazság pálcája? Az országod pálcája. A mondat első részében is beazonosítás van. Mi az igazság pálcája? Az országod pálcája. Mi a trónod? Az Isten. A mondat első részben is értelmetlen a mondat, ha megnevezéssel van az Isten. Olyan, mintha azt mondanám, a trónod, Gergő (mint megszólítás) és nincs befejezve a gondolat. Így semmi értelme. Viszont úgy, hogy a trónod, a királyi széked maga Gergő, úgy van, főleg, hogy Istenről beszélünk, tehát a fiú királyi széke maga az Isten. Ahogy az Isten zsámolya a föld, például, hogy értsd..."


"Bible Discovery" nevű programot tudom ajánlani, ahol mindet megszerezheted ingyen is! Tehát, mint mondtam, mindenkinek bírtokában áll az Ógörög biblia is, ahol megtudja maga foglamazni, az értelmezőszótár segítségével, hogy mi is áll ott. Valóban Interneten csak a Görög van (Ujszov.hu), de nem sokban tér el az Ógörögtől. Ógörög bibliai fordítás: "De a Fiúnak: A te trónod, Isten, örökké valóságig áll, és pálcád az igazságosság pálcája, és a királyság pálcája."

2016. febr. 10. 18:45
 33/96 Roxy333 ***** válasza:
40%
Amúgy meg ha valaki Istenfélő embernek vallja magát,mint a Jehovisták pl,akkor egy Mindenható Istenről szóló részben fel sem szabadna merülnie olyan kérdésnek,hogy "hogy lehetne?". Mert ez már hitetlenséget jelöl,hogy nem fogadod el még a mindenhatóságát se,nemhogy a személyét.
2016. febr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/96 KZitus ***** válasza:
0%

Szia:-)


"Vehetitek provokációnak is."- ezt hogyan értsem? akkor vehetem, vagy nem vehetem:-)?

ez szól a 11-nek is:-)

2016. febr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/96 Roxy333 ***** válasza:
22%
Veheted,mert nincs megtiltva,meg is tetted,de ez még nem jelenti azt,hogy az is. Tényleg ez a baj a Biblia értelmezésetekkel is. Ha szó szerint nincs a szátokba rágva valami,akkor következtettek. Nincs leírva sehova,hogy ez itt egy provokáció. De ti már a lehetőségben is utasítást láttok,hogy na,ezt vedd provokációnak,mert az. :)
2016. febr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/96 A kérdező kommentje:

"Jézusnak az Istene kente fel, társainál inkább...

vagy is olyan hatalmat kapott, amit soha senki nem kaphatott,, és nem is fog kapni, csak Jézus, és Ő is ezer évre kapja."


A verssel nincs is különösebb bajom, mivel az eredetiben is inkább, vagy, jóval inkább/jobban felkent Jézus, társainál. Tehát ezzel nem is kívánnék jobban foglalkozni. Ami számomra igen csak szemetszúrt az az, hogy Jézus hatalma 1000 évig lesz csak. Nos, Isten örök királyságról beszél a Jelnések 22:1-5-ben, ahol uralkodni fog Isten, és a Bárány örökkön-örökké.

2016. febr. 10. 19:21
 37/96 A kérdező kommentje:

"Ők Krisztussal együtt egy égi kormányzatot alkotnak az emberiség áldására a földön.

Jézus szavai nem azt jelentik, hogy minden jó ember a mennybe megy, vagy hogy a menny az emberiség otthona."


(János evangéliuma 3:3-5) Itt Jézus maga beszél arról, hogy csak lélek álltal mehetünk Isten országába. Nem arról beszélt itt Nikodémusnak, hogy már pedig nem a mennybe mentek, épp ellenkezőleg Jézus pont arról beszél, hogy bemehetnek, ha újá születnek.



"Isten tudta, hogy az emberi kormányzatok sohasem lesznek sikeresek a földi ügyek irányításában. Ezért intézkedést tett egy égi kormányzatra vagy Királyságra, amely végül átveszi a föld feletti ellenőrzést és eredeti céljának megfelelően Paradicsommá alakítja át (Máté 6:9, 10). Isten Királyságának a Királya Jézus"


Ahogy a Biblia is írja (Jelenések 21:1), hogy lesz új ég, és lesz új Föld is, mivel a régi ég, és a régi Föld elmúlik. Itt lesznek majd a 144.000 Zsidó, akik elvannak pecsételve a tizenkét törzsből (Jelenések 7:1-8) Ezek, mint királyok fognak az új földön ezer évig uralkodni, de ők csak a Zsidók! Mi is ott leszünk, csak mi valószínüleg a mennyben.



"Istent soha senki nem látta, és ember nem is láthatja, mert az élete véget érne. ezért a fiúnak nagy felelőssége volt abban is, hogy az atyját a tetteivel bemutassa az embereknek.

s itt nem fizikai látásról beszél Jézus.

Hanem Isten személyiségéről, szándékáról. Ezzel mutatta be az Atyját az embereknek."


Teljes dicsőségében, valóban nem láthatta senki, mivel aki mégis látta az a szíve miatt vagy meghalt, vagy úgy esett össze, mint a holtak. De láthatta Dániel, és Mózes is. Ismerni viszont nem ismerheti más csak a Fiú, vagy az akinek a Fiú kijelenti.

Bocsánat, hogy nem tértem ki mindre, de rengeteg ez így egyszerre.

2016. febr. 10. 20:08
 38/96 Roxy333 ***** válasza:
40%

"Vagy ahogy Joseph Henry Thayer tudós, az American Standard fordítás egyik készítője mondta: „A Logosz [vagy Ige] isteni volt, de nem maga az isteni Lény.” "


Ne emberekre hallgass,hanem Istenre.A keresztények közül senkit nem érdekel,mit mondott egy tudós. Nem nagy emberi nevekkel kell alátámasztani egy hazugságot,mert az emberek közül pont a legnagyobbak mondják a legnagyobb hazugságokat. A nagy név mögött bújó emberek vannak leginkább gonoszságra,hazugságra használva,pont emiatt,mert tanúsítottátok nem egyszer,hogy ha egy ilyen meg olyan tudós mond valamit,az csak igaz lehet. Ezek pont erre jók,hogy meghalljátok a nevét,és már azzal félre vagytok vezetve.

2016. febr. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/96 A kérdező kommentje:
A 28-asnak még annyit mondanék, hogy az ezeréves királyságban, valóban ott lesz a Krisztus is, mivel vele együtt uralkodnak/uralkodunk majd. De neki továbbra is uralma lesz Istennel együtt! (Jelenések 5:13-14)
2016. febr. 10. 20:11
 40/96 A kérdező kommentje:

"Vagy ahogy Joseph Henry Thayer tudós, az American Standard fordítás egyik készítője mondta: „A Logosz [vagy Ige] isteni volt, de nem maga az isteni Lény."


Nos, isteni Lény volt, mivel (I)ge nagy kezdő betű vagyis, mint főnév jelenik meg, ha "Szó" is lenne ott (mert ugyan csak helyes ez is), akkor is, mint Prófécia, mint Prédikáció, illetve mint tanítás jelenik meg a szóhasználatban a "Szó".

2016. febr. 10. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!