Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Mi a véleményete...

Jehova tanúi! Mi a véleményetek ezekről a versekről, és Bibliai tényekről?

Figyelt kérdés

Lehet provokatívnak fog tűnni, de válaszolnátok erre a pár kérdésre:


1.: Mi véleményetek? (János evangéliuma 14:1-10):


1 Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higyjetek Istenben, és higyjetek én bennem.

2 Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.

3 És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek.

4 És hogy hová megyek én, tudjátok; az útat is tudjátok.

5 Monda néki Tamás: Uram, nem tudjuk hová mégy; mimódon tudhatjuk azért az útat?

6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

7 Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.

8 Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

9 Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? aki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

10 Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, amelyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, aki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.


VAGY



(János evangéliuma 1:1-3): "Az örökkévaló Ige(nem "SZÓ") testté lett":

1 Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

2 Ez kezdetben az Istennél vala.

3 Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, ami lett.



És mivel magyarázzátok azt, amit át írtatok (többek közt ezt is): (Zsidókhoz írt levél 1:8):


8 A Fiúról pedig így szól: A te trónod, ó, Isten, Mindörökké megáll, és királyságod pálcája az igazság pálcája.


Új világ fordításotok(forrás: jw.org): (héberek 1:8):


8 De a Fiúról: „Az Isten a trónod örökkön-örökké,+ és királyságod jogara+ az egyenesség jogara.



2.:Ugye ti azt mondjátok, hogy Jézus csupán egy angyal, volt, nos akkor, hogy tudott gyógyítani, és támasztotta fel Lázárt is többek közt. A Zsidóknál, volt 3 feltétel, ahogy megismerhetik a Messiást:

1.: Betegek meggyógyítása.

2.: Halottak feltámasztása.

3.: Születése óta vak meggyógyítása.

Ő mindet megtudta tenni, a farizeusok, és más írástudók nem hittek neki még így sem, hogy Ő maga Isten.

Ugyan akkor a Biblia írja, csak is Isten az, aki gyógyíthat vagy támaszthat fel embereket. Szeretném, megtudni, mit gondoltok erről. Vehetitek provokációnak is.



2016. febr. 10. 14:06
 81/96 anonim ***** válasza:
42%

Mit mondott Péter, mikor megkérdezte, hogy ők minek látják? Azt mondta, hogy Te vagy az Isten???

"Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia"


Mt 5,45

Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, a ki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak.


Képzeld, az emberek és te is istenek vagytok. Ezt maga Jézus mondta:

"Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok?

Ha azokat isteneknek mondá, a kikhez az Isten beszéde lőn (és az írás fel nem bontható),

Arról mondjátok-é ti, a kit az Atya megszentelt és elküldött e világra: Káromlást szólsz; mivelhogy azt mondám: Az Isten Fia vagyok?!"


Mit rugózol ezen az isten dolgon?


Az, hogy kzitus mit mond, az nem a tanúk véleménye. Nem egyszer korrigálták zitust a tanú társai. Az a nagyjából hat év alatt, amióta ide válaszolgatok, nagyjából 2700 kérdésre megtettem már, és magam is feltettem már hozzávetőlegesen 700 kérdést itt, ezen az oldalon, és a túlnyomó többsége tanúkhoz illetve sok kérdés adventistához szólt, tudom, hogy nem minden esetben fogalmaznak itt jól a tanúk, és eltérnek a jw.org oldalon található információktól. Le sem sz@rom, hogy tanúnak vagy adventistának titulálsz, ha meghazudtolsz, mert azt mondom, hogy nem vagyok sem tanú, sem adventista, és soha nem is voltam. Felhoztam nem kevés példát, hogy miért is nem lehetek tanú, de cseszel elolvasni, vagy értelmezni.


Bocsi, de nem bírok felkapaszkodni ehhez az igaz hithez, amit te képviselsz, és ahhoz a páratlan intelligenciához, amit itt nekünk nyújtasz. Én csak csendesen csodálkozom nagyságodon, és hihetetlen tévedhetetlenségeden, amit páratlan módon kamatoztatsz azzal, hogy frenetikus módon tudsz kikeresni interneten keresőprogramokkal bibliai helyeket, amit be tudsz ide másolni. Én csak megalázkodva kérek bátortalanul engedélyt, én kicsiny hitetlen, hogy ha majd lesz egy kis időm, ha ki tudok szakadni az evilági rabigámból, és fel tudok csak egy kicsit tekinteni arra a magaslatra, ahol Te, ó nagy igaz keresztény letekintesz reánk, tévelygő hamisakra, válaszolhatok egy kiemelt idézetedre. Ja, bocs, már az egyiket ki is emeltem, mert olyan balga vagyok, hogy csak egyel tudok foglalkozni, de sajna ó nagy hívő, nem tudsz leereszkedni, és kitárgyalni azt az egyet, hogy utána tovább haladva sorra vegyünk mindegyiket. Igazad van, sújts le reám igaz keresztény szavaddal, hogy mennyire gonosz, és ítéletre méltó vagyok, mert csak Te ó nagy igaz hívők közösségéből Te nemes keresztény szavad által talán megérthetem egyszer, hogy miről is szól Isten szava. Te általad érthetem meg, mert Te mondasz csodálatos, és tévedhetetlen idézetekkel tanítást, mert igaz, és nagy keresztény tanító vagy az állításod szerint. Bocsáss meg, hogy nem aláztam meg nagyságod előtt magamat. De már világosan látok, mert írtad, hogy igaz keresztény vagy. Taníts kérlek, önts szavakba tévedhetetlenséged, és bibliai programjaid arzenálját, hogy csak egy kicsiny szikráját megérthessük annak a magas fennkölt értelmezésnek, amit Te, igaz keresztény értesz.

2016. febr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/96 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érveidet, és mégegyszer nagyon köszönöm. Pár kérésem lenne: 1.: A program csupán kiegészítő, ahogy magad is mondtad, ezzel úgy tudom, egyet is értettem. 2.: Nem a magam javát keresem, hanem Istenét, te vagy vak, hogy ezt nem látod (tudom, isteni hatalmamban áll ezt megérteni). 3.: Érvekkel nyüzsögsz, ha jól értelmezem, és egyet is értesz velem (vagyis Jézus Istenségén, és Mihály arkANGYAL angyali mivoltján), no meg, a szentháromsággal is egyet értesz, mivel nem hoztál fel semmi ellen érvet, köszönöm tehát mégegyszer, hogy íly módon képes voltál nekem igazat adni. Isten=Jézus, Mihály=angyal, ezt mondtad ki a hallgatással. Egyébként, hozzá tenném (mégegyszer, csak, hogy értsd) a Bible Discovery számomra csak egy nagyon jó segéd eszköz, mindent a saját Károli Gáspár, illetve régebbi Katolikus(jó fordítása miatt) Bibliámból írok, vagy keresek, de semmi képpen sem, a saját magam dicsőségére, hanem Isten dicsőségére cselekszem, sajnálni tudlak már azért is, hogy ezt nem vagy képes végre fel fogni. Mint mondta itt valaki, meddő vita ez (lehet te, nem tudom, nem is érdekel külömösebben) szerintem, menj el, és tedd fel a 701. vagy tedd meg a 7001. válaszodat/kérdésedet. Köszönöm! :)
2016. febr. 15. 21:30
 83/96 A kérdező kommentje:

Hibás: 7001.

Javított: 2701.

2016. febr. 15. 21:33
 84/96 anonim ***** válasza:

Nagyon sok bibliai példát felhoztam, de úgy hittem, hogy nem kell hivatkoznom például arra, hogy Máté 25, hanem csak meg kell említenem az eszes és ostoba lányok példázatát. (Csak példa volt)

Azért, mert nem virít a szövegben, hogy Mt 34, Lk23;2-5; Apcsel30;5-20, attól én a Bibliából idézek, és hozok fel példát.


Nem hiszek a szentháromságban, mert Jézus ezt soha nem támasztotta alá. Jézus az Atyával beszélt "folyamatosan" és nem saját magával. Jézus kijelentette, hogy az Atyja nagyon őnála. Pál leírta, hogy miután Jézus mindent elintézett, amit kellett, visszaadja hatalmát az Atyának. (Persze a Jelenések könyvéből tudjuk, hogy a hatalom megmarad) Jézus nem tudja, hogy mikor lesz az utolsó nap, ezt ő jelentette ki, kijelentette, hogy nem magától jött, hanem az Atya küldte, le van írva, hogy van egy Isten ÉS van egy Krisztus, stb.


„Megkérdezted, hogy mi a véleménye a Tanúknak a János 14;1-10-ről, meg a János 1;1-3-ról, megkérdezted, hogy mivel magyarázzák a Zsidók 1;8-at, és felhoztad, hogy miért gondolják angyalnak Jézust.”


Akkor megpróbálom világosan a tudtodra adni, hogy lesz@rom a tanúk véleményét. Én kizárólag a magam véleményét osztottam meg veled. Ettől függetlenül ismerem a véleményüket, csak nem érdekel.


„és felhoztad, hogy miért gondolják angyalnak Jézust.”


Nem, hoztam semmi olyat fel, hogy miért gondolják angyalnak Jézust. (megjegyzem, a szó szó szerinti értelmében maga Jézus mondja magát angyalnak, mivel azt mondja, hogy őt az Atya küldte. Az angyal jelentése küldött)


„Érvelj erre is: Jézus a farizeusoknak azt mondta Máté evangéliuma 15:7-9-ben: "Ízajás, jól mondta, hogy e nép csak szájával tisztel engem. Mit ír Ízajás próféta (Ízajás 29:13-ban)? "Azt mondja az ÚR: Ez a nép csak szájjal imád engem!" Ezt valóban angyal mondta?”


Nem vágod, hogy nem mondom egyetlen esetben sem azt, hogy angyal lett volna Jézus. Ahogy mondtam, a paraszt főnöke nem paraszt, a munkás főnöke nem munkás, a polgárok főnöke nem polgár, és az angyalok főnöke nem angyal. Mutass nekem olyan igehelyet, ahol az szerepel, hogy az angyalok fejedelme angyal lenne. Ne rugózz, nincs ilyen.


„Mitőrtént a Sátánnal vagyis akkor még Luciferrel, mikor magát Istennek kiálltotta ki? Le vettetett a mennyekből, mért? Mert gőgös volt. Nem függ nektek össze? :)”


Hogy egy kicsit olvass is, talán rájössz, hogy mekkora marhaságot is mondtál:

[link]


Aki kikiáltotta magát Istennek, az ember volt, mégpedig a babiloni király.

„Embernek fia! mondjad Tírus fejedelmének: Ezt mondja az Úr Isten: Mivelhogy felfuvalkodott szíved és ezt mondtad: Isten vagyok én, Isten székében ülök a tengerek szívében, HOLOTT CSAK EMBER VAGY és nem Isten, mégis olyanná tetted szíved, amilyen az Isten szíve.”


„Nos, nem válaszoltál, annyit reagáltál rá, hogy van ott egy "ó" szócska, vagy 30x ezt elmondtad még a késöbbiekben, de ez nem válasz, főleg nem érv!”


De, érv, ugyanis merőben megváltozik a mondat jelentése. De ha neked mindegy, hogy csapra sz@rni, vagy sz@rba csapni, akkor az a te dolgod.



„Tudom nincs "ó" szócska a Zsidókhoz írt levél 1:8-ban! Ne az Ószövetségbe ragadj le, Jézus kimondta, hogy Ő a Vagyok, ezért is akarták megkövezni a Zsidók.”


Azért akarták megkövezni, mert Isten fiának nyilvánította magát. De arról nem veszel tudomást, hogy Jézus maga is azt mondta, hogy legyünk mi is Isten fiai, és azt is mondta, hogy maga az Isten nevezte az embereket Istennek, és ezt Jézus is megerősítette.


Nem másoltam be rahedli idézetet, keresd meg mindet magad, de ha nem boldogulsz, beírhatom.

Szerintem meg te nem érveltél semmit, de semmit azzal kapcsolatban, hogy miért is kellene nekem hinnem a többistenhitű háromságtanba. Minden bibliai idézeted, hivatkozásodra reagáltam, és a Bibliából cáfoltam meg eddig is, és ezután is.

2016. febr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/96 Roxy333 ***** válasza:
100%
Tírusz királyáról szálljunk már le,az egy nem létező személy,egy példázat Luciferre. Ez csak egy szimbolikus történet a Sátán elbukására,sose élt olyan ember,aki oltalmazó kérub lett volna,és olyan emberről se tudok,aki tüzes köveken tudott volna járni,és kiterjesztett szárnyai lettek volna...
2016. febr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/96 Roxy333 ***** válasza:
100%
Az,hogy ember,az azért van odaírva,mert egyrészt ez egy példázat,ahol persze,hogy emberként van leírva,de azért is,mert ugyanolyan a gondolkodása,ő is Isten akar lenni,és az emberek is azt állítják magukról,hogy ők a maguk istenei...
2016. febr. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/96 anonim ***** válasza:

Tirusz királya nem létező személy?


[link]


Ha volt ország, volt uralkodója is.

2016. febr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/96 A kérdező kommentje:

"Nagyon sok bibliai példát felhoztam, de úgy hittem, hogy nem kell hivatkoznom például arra, hogy Máté 25, hanem csak meg kell említenem az eszes és ostoba lányok példázatát. (Csak példa volt)

Azért, mert nem virít a szövegben, hogy Mt 34, Lk23;2-5; Apcsel30;5-20, attól én a Bibliából idézek, és hozok fel példát.


Nem hiszek a szentháromságban, mert Jézus ezt soha nem támasztotta alá. Jézus az Atyával beszélt "folyamatosan" és nem saját magával.

Jézus kijelentette, hogy az Atyja nagyon őnála. Pál leírta, hogy miután Jézus mindent elintézett, amit kellett, visszaadja hatalmát az Atyának.

(Persze a Jelenések könyvéből tudjuk, hogy a hatalom megmarad) Jézus nem tudja, hogy mikor lesz az utolsó nap, ezt ő jelentette ki, kijelentette,

hogy nem magától jött, hanem az Atya küldte, le van írva, hogy van egy Isten ÉS van egy Krisztus, stb."



Jézus nem is mondja ki ennyire nyíltan de, Pál beszél arról (1Korintus 12:12-14), hogy a Szentlélek álltal egyek vagyunk Jézussal, de mint test nem vagyunk Krisztuséi.

Aztán, amit már azt hiszem említettem, 1János 5:1-9, itt arról beszél a Biblia, hogy van Lélek(Szentlélek), Víz(az Úr), Vér (A Krisztus) tehát ezek alátámasztják a szentháromságot!



"Nem, hoztam semmi olyat fel, hogy miért gondolják angyalnak Jézust.

(megjegyzem, a szó szó szerinti értelmében maga Jézus mondja magát angyalnak, mivel azt mondja, hogy őt az Atya küldte.

Az angyal jelentése küldött)"



Megint csak azt tudnám mondani, hogy igen elküldte az Atyja, de ugyan akkor többször is elmondta, hogy Ő maga Isten! Sehol nem állította Jézus ugyan, azt sem, ahogy szerinted a szentháromságot sem,

(viszont Ő maga mondja, és János is Mondja rá, hogy Ő a lélek álltal keresztel, Jézus pedig azt, hogy ha én elmegyek, az én Uram életet ad a lélek álltal), hogy Ő egy angyal, ez ellenben, viszont

azt igen, hogy Ő Isten is egyben (rengeteg helyen pár ezekből: János evangéliuma 5; János evangéliuma 8:48; János evangéliuma 14:1-14; Máté 15:7-9).



"Nem vágod, hogy nem mondom egyetlen esetben sem azt, hogy angyal lett volna Jézus.

Ahogy mondtam, a paraszt főnöke nem paraszt, a munkás főnöke nem munkás, a polgárok főnöke nem polgár, és az angyalok főnöke nem angyal.

Mutass nekem olyan igehelyet, ahol az szerepel, hogy az angyalok fejedelme angyal lenne. Ne rugózz, nincs ilyen."



Magad mondtad: "Nem, hoztam semmi olyat fel, hogy miért gondolják angyalnak Jézust.

(megjegyzem, a szó szó szerinti értelmében maga Jézus mondja magát angyalnak, mivel azt mondja, hogy őt az Atya küldte. Az angyal jelentése küldött)"

Tehát, szerinted mégis angyal, nem? valóban küldöttet jelent, és igazad van abban is, hogy a Paraszt főnöke nem paraszt, ahogy Jézus sem angyal, hanem Isten.

De akkor mért írtad ennyire félre érthetően, ha még te se hiszed el ezt a sületlenséget, akkor mért mondod azt, hogy Ő maga mondta, hogy Ő egy angyal?



"Hogy egy kicsit olvass is, talán rájössz, hogy mekkora marhaságot is mondtál: linked"



Hogy mondjak újat is (már, ha tudok neked ilyet) felelj ezekre kérlek:

1.: Ezékiel 28:14 kérdés: Hogy lehet egy ember Kiterjesztett szárnyú kérub?, Hogy lehetett volna egy ember Isten szenthegyén illetve, hogy lehetett volna tüzes köveken?

2.: Ezékiel 28:15 kérdés: Hogy lehet egy ember tökéletes?, Hogy lehetett egy ember Ádám utáni teremtése (vagyis születése) tökéletes?

3.: Ezékiel 28:16 kérdés: Hogy lehet óltalmazó kérub egy ember?

4.: Ézsaiás 14:12 kérdés: Ézsaiás ugyan arról beszél, mint Ezékiel akkor, hogy lehet Hajnalpírnak fia(erdetiben: "ó, Lucifer" van!)

Nem üdvösség kérdése, és nem is erről van szó, de ez nem emberről szól, hanem Luciferről egy hajdani angyalról.



"Azért akarták megkövezni, mert Isten fiának nyilvánította magát. De arról nem veszel tudomást, hogy Jézus maga is azt mondta, hogy legyünk mi is Isten fiai, és azt is mondta, hogy maga az Isten nevezte az embereket Istennek, és ezt Jézus is megerősítette.


Nem másoltam be rahedli idézetet, keresd meg mindet magad, de ha nem boldogulsz, beírhatom.

Szerintem meg te nem érveltél semmit, de semmit azzal kapcsolatban, hogy miért is kellene nekem hinnem a többistenhitű háromságtanba.

Minden bibliai idézeted, hivatkozásodra reagáltam, és a Bibliából cáfoltam meg eddig is, és ezután is."



János evangéliuma 5:18-ban ez van írva: "E miatt aztán még inkább meg akarák őt ölni a zsidók, mivel nem csak a szombatot rontotta meg, hanem az Istent is saját Atyjának mondotta, egyenlővé tévén magát az Istennel."

Azért kéne hinned benne, mert ez a Tírusz királyáról szóló Példázat ellenében, ez igenis üdvösség kérdése, ha nem hiszed el, hogy Jézus egy Istennel nem érted az evangéliumot sem, de még a véráldozatot sem.

Isten=Szentlélek, Isten=Jézus, Isten=Atya!!!

2016. febr. 15. 23:52
 89/96 anonim ***** válasza:

Kezdem a végével, és nem kell felhúznod magad, sok esetben kérdésedre kérdéssel fogok válaszolni, vagy beleszövök újabb és újabb kérdéseket:


„János evangéliuma 5:18-ban ez van írva: "E miatt aztán még inkább meg akarák őt ölni a zsidók, mivel nem csak a szombatot rontotta meg, hanem az Istent is saját Atyjának mondotta, egyenlővé tévén magát az Istennel."”


Szerinted Jézus megszegte a tízparancsolatot, és azon belül is a szombatot? Mert ha a válaszod igen, akkor nincs miről vitatkoznunk, mert ezzel azt mondanád, hogy a megölése jogos volt, mivel a törvény kimondja, hogy ha valaki megrontja a szombatot, akkor meg kell halnia. Tehát Jézusnak, mint héber születésű, körülmetélt embernek jogos lett volna a halála. De szerintem azzal egyetérthetünk, hogy ez nem igaz, Jézus soha nem szegte meg a szombat nap törvényét, csak a zsidók értették azt félre. Te azt mondod, hogy ebben a mondatban ott van, hogy az Istennel egyenlő. meg ott van az is, nem tudom, hogy észrevetted-e, hogy megrontotta a szombat nem törvényét.

De vajon ezt mondta Jézus? Nézzük már meg, hogy mi is hangzott el:

„És e miatt üldözőbe vevék a zsidók Jézust, és meg akarák őt ölni, hogy ezeket művelte szombaton.

Jézus pedig felele nékik: Az én Atyám mind ez ideig munkálkodik, én is munkálkodom.”

Jézus azt mondta, hogy az Istennel egyenlő? Nekem úgy tűnik, hogy az atyjának nevezte az Istent. Ha ez egyenlőséget jelent szentháromságtanilag, akkor mi a szent sokadikba vagyunk benne, mert Jézus azt mondta, hogy legyünk fiai az Atyának. Szerintem t eis imádkoztál már így: Miatyánk…


Következő:

„Hogy mondjak újat is (már, ha tudok neked ilyet) felelj ezekre kérlek:

1.: Ezékiel 28:14 kérdés: Hogy lehet egy ember Kiterjesztett szárnyú kérub?, Hogy lehetett volna egy ember Isten szenthegyén illetve, hogy lehetett volna tüzes köveken?

2.: Ezékiel 28:15 kérdés: Hogy lehet egy ember tökéletes?, Hogy lehetett egy ember Ádám utáni teremtése (vagyis születése) tökéletes?

3.: Ezékiel 28:16 kérdés: Hogy lehet óltalmazó kérub egy ember?

4.: Ézsaiás 14:12 kérdés: Ézsaiás ugyan arról beszél, mint Ezékiel akkor, hogy lehet Hajnalpírnak fia(erdetiben: "ó, Lucifer" van!)”


Felteszek ezekre a négy kérdésekre négy kérdést ugyan ebből:

1.: Mi a francnak sétál a sátán egy szent hegyen valamiféle tüzes kövek között? Kitört a vulkán? Mi a fenének öltözik fel karniollal, topázzal és jáspissal, társiskővel és onixxal, berillussal, zafirral, gránáttal és smaragddal? Mi az, hogy „karikáid mesterkézzel és mélyedéseid aranyból készültek”? Sátánnak vannak karikái, és mélyedései? Persze mondhatod, hogy mindez ez emberre? Igen, persze, hogy mondhatod ugyan így, de mondom én, hallottál-e már a megszemélyesítésről, és a metaforáról?

2.: Hogy lehet tökéletes? Hogy lehet igaz ember Jób? Talán Jézus nem azt mondta, hogy legyünk tökéletesek? És azt is megmondta, hogy hogyan. Nem lehet, hogy neked nem jól működnek a fogalomértelmezéseid?

3.: Hogy lehet oltalmazó kerúb? Hogy lehet, hogy a sátán kereskedett. És nagyon sok mindent lehet ráhúzni arra, hogy mit is jelent a kereskedés szó itt, a bibi ott van, hogy nagyon részletesen ecsetelve van, hogy Tírusz királya pontosan kikkel és mivel kereskedett. Nem véletlenül szól erről lapozz csak vissza a 27. fejezethez, és olvasd el az egészet. Ugyanis Tírusz királyának gazdagsága a kereskedelemből származott. A gazdagságtól fuvalkodott fel. Hogyan lehet oltalmazó kerúb? Úgy, hogy létezik olyan irodalmi fogás, hogy metafora.

4.: A sátán, mint fényhozó? Ezt mégis hogyan gondolod? Sátán semmiféle világosságot nem hoz. Jézus a világosság, ezt neked tudnod kellene.

Holott az egész fejezet Babilon királyáról szól. Egy gúnydal. A gúnydal így veszi kezdetét:

Ézsaiás 14,4. E gúnydalt mondod Babilon királya felett, és szólsz…

Babilon királya felmagasztalta magát, holott a dicsőséget az Úrnak kellett volna adnia, mivel Ő tette oda, ahol volt. De az Úr megprófétáltatta Ézsaiással, hogy véget vet az uralkodásának, és letaszítja trónjáról.

A Bibliában nincs arról szó, hogy a sátán egyfajta világosságot, értelmet, fényt hozó lenne. Ő hazugságot hoz, fényt nem. Márpedig ami nem valós, az sötét. Lehet fényesen tálalni, de attól még sötét. És nincs arról sem szó a Bibliában, hogy sátán fellázadt volna Isten ellen, felmagasztalta volna magát, vagy oltalmazó kerub lett volna. Ezek a megállapítások kiragadott, és félreértelmezett részek folytán születtek.


Következő:

„Tehát, szerinted mégis angyal, nem? valóban küldöttet jelent, és igazad van abban is, hogy a Paraszt főnöke nem paraszt, ahogy Jézus sem angyal, hanem Isten.

De akkor mért írtad ennyire félre érthetően, ha még te se hiszed el ezt a sületlenséget, akkor mért mondod azt, hogy Ő maga mondta, hogy Ő egy angyal?”


Hé, hé, hé! Ne engem csesztess! Te magad mondtad most az elébb, hogy szerinted is angyal!

„valóban küldöttet jelent…”

Az angyal szó jelentése küldött! Ebben ezek szerint egyetértünk, igaz? Ezen nincs mit vitázni.

Jézus ezt mondta:

Jn 5,37 A ki elküldött engem, maga az Atya is bizonyságot tett rólam.

Jn 6,44 Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem

Jn 6,57 A miként elküldött engem amaz élő Atya, és én az Atya által élek (Margóra:hogy a fenébe, hogy egy Istennek egy másik Isten, illetve egy másik része által él??)

Na, tehát Jézus küldött. Ennek az külföldi szava az, hogy angyal.

Jézus=küldött, küldött=angyal, ha A=B-vel és B=C-vel, akkor A=C-vel.


Következő:

„azt igen, hogy Ő Isten is egyben (rengeteg helyen pár ezekből: János evangéliuma 5; János evangéliuma 8:48; János evangéliuma 14:1-14; Máté 15:7-9).”


A Jn 5 15-16 körüli részeket most írtam.

Jn 8:48????

„Felelének azért a zsidók és mondának néki: Nem jól mondjuk-é mi, hogy te Samaritánus vagy, és ördög van benned?”

Ez ugyan miért? Ne könnyítsd meg ennyire a dolgom!

Jn 14;1-14 Látod, ezért mondtam, hogy csak nekemzúdítasz egy rahedli részt, és én vesézgessem ki. Csak tippelek, hogy melyek azok a részek, amikről úgy gondoltad, hogy Jézus Istennek mondta magát. Jézus ebben a 14 sorban egyetlen részben sem mondta Istennek magát, legalábbis úgy nem, ahogy te/ti értitek. Mondta, hogy az Isten az Atyja. Ahogy mondta azt is, hogy nekünk is legyen atyánk. Miatyánk… Ebben a sorokban mondta, hogy egyek Ők ketten. Ahogy azt is mondta, hogy mi is legyünk egyek, és mi is legyünk őbennük egyek. Most akkor hány Isten is van? És akkor Te hányadik is vagy?

Ebben a részben mondott olyat is, hogy aki látta Őt, az látta az Atyát is. Szerinted ezt ugyan hogyan értette, mikor senki nem látta az Istent? A mennyei Atyának emberi ábrázata lenne? Szerintem így látatlanban úgy gondolom, hogy egyetértünk, hogy nem erről van szó. Akkor szerinted hogyan??? Úgy, ahogy Jézus is megmondta, hogy azt cselekedte, amit az Atyától látott, és azt tette, amit az Atya mondott neki. Tehát amit tett, azt úgy tette, mintha az Isten tette volna. Erre nagyon szép ószövetségi példa a fáraó és József esete, mint előképe Jézusnak.

IMózes41

41. Monda továbbá a Faraó Józsefnek: Ímé fejedelemmé tettelek az egész Égyiptom földén.

42. És levevé a Faraó a maga gyűrűjét kezéről, és adá azt József kezére; és felöltözteté őt drága gyolcs ruhába, és aranylánczot tőn az ő nyakába.

43. És meghordoztatá őt az ő második szekerén, és kiáltják vala ő előtte: Térdet hajtsatok! Így tevé őt fejedelemmé az egész Égyiptom földén.

44. És monda a Faraó Józsefnek: Én vagyok a Faraó; de te nálad nélkül senki se kezét, se lábát fel ne emelhesse egész Égyiptom földén.


Következő:

„Jézus nem is mondja ki ennyire nyíltan de, Pál beszél arról (1Korintus 12:12-14), hogy a Szentlélek álltal egyek vagyunk Jézussal, de mint test nem vagyunk Krisztuséi.

Aztán, amit már azt hiszem említettem, 1János 5:1-9, itt arról beszél a Biblia, hogy van Lélek(Szentlélek), Víz(az Úr), Vér (A Krisztus) tehát ezek alátámasztják a szentháromságot!”


IKor 12;12-14 pont azt mondja, hogy Krisztus éppen olyan testrész, mint amilyenek a hívők. Ez nem full Istenkijelentés…

Van egy kis gond az IJán5-tel.

„Mert hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy.”

És ennek Te magad is utánanézhetsz, de ez nem újkeletű dolog, csodálkozom, hogy nem hallottál még róla:

Ezt az idézetet utólag adták hozza Isten Igéjéhez. A szöveg a mennyei bizonyságtevésről nincs benne egyik Görög kéziratban, sem amelyek a tizenötödik század előtt voltak írva. Nincs idézve egyik Görög egyházíró által sem; sem a korai Latin atyák által, még akkor sem mikor a tárgy, amelyet vitattak természetesen, rávezette volna őket, hogy hivatkozzanak rá bizonyság céljából. E kijelentés igaz voltát bizonyítja azon tény, hogy a modern fordítások (kivéve a Római Katolikus fordítások a Latin szövegekből) nem tartalmazzák a szöveget. A magyar nyelvű fordítások közül az Újfordítású Biblia (Magyar Bibliatársulat, és nem összetévesztendő az újvilág fordítású hamisított JT Bibliával) figyelmeztet erre a lábjegyzetében. Nézz utána magad, nem kell nekem hinned.

2016. febr. 16. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/96 Roxy333 ***** válasza:
Jézus nem küldött,hanem csak annyit mondott,hogy az Atya elküldte. Embereket is el szokott küldeni,de ezzel nem jelenti ki,hogy küldött,és ettől még nem változik angyallá egy ember se. Ebből nem lehet kiindulni.
2016. febr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!