Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Mi a véleményete...

Jehova tanúi! Mi a véleményetek ezekről a versekről, és Bibliai tényekről?

Figyelt kérdés

Lehet provokatívnak fog tűnni, de válaszolnátok erre a pár kérdésre:


1.: Mi véleményetek? (János evangéliuma 14:1-10):


1 Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higyjetek Istenben, és higyjetek én bennem.

2 Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.

3 És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek.

4 És hogy hová megyek én, tudjátok; az útat is tudjátok.

5 Monda néki Tamás: Uram, nem tudjuk hová mégy; mimódon tudhatjuk azért az útat?

6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

7 Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.

8 Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

9 Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? aki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

10 Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, amelyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, aki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.


VAGY



(János evangéliuma 1:1-3): "Az örökkévaló Ige(nem "SZÓ") testté lett":

1 Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

2 Ez kezdetben az Istennél vala.

3 Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, ami lett.



És mivel magyarázzátok azt, amit át írtatok (többek közt ezt is): (Zsidókhoz írt levél 1:8):


8 A Fiúról pedig így szól: A te trónod, ó, Isten, Mindörökké megáll, és királyságod pálcája az igazság pálcája.


Új világ fordításotok(forrás: jw.org): (héberek 1:8):


8 De a Fiúról: „Az Isten a trónod örökkön-örökké,+ és királyságod jogara+ az egyenesség jogara.



2.:Ugye ti azt mondjátok, hogy Jézus csupán egy angyal, volt, nos akkor, hogy tudott gyógyítani, és támasztotta fel Lázárt is többek közt. A Zsidóknál, volt 3 feltétel, ahogy megismerhetik a Messiást:

1.: Betegek meggyógyítása.

2.: Halottak feltámasztása.

3.: Születése óta vak meggyógyítása.

Ő mindet megtudta tenni, a farizeusok, és más írástudók nem hittek neki még így sem, hogy Ő maga Isten.

Ugyan akkor a Biblia írja, csak is Isten az, aki gyógyíthat vagy támaszthat fel embereket. Szeretném, megtudni, mit gondoltok erről. Vehetitek provokációnak is.



2016. febr. 10. 14:06
 11/96 anonim ***** válasza:
78%

"Szia


Kedves kérdező:-) mivel írod, hogy a kérdésed provokáció, mi értelme rá valaszolni?

De ha egyszer tényleg érdekel majd a véleményem(ünk), szívesen válaszolok a kérdésedre. Sok szeretettel: Zita"


Figyeljetek emberek, a kérdező azt írta, hogy "provokációnak fog tűnni" ezzel szemben Zita mit ír? "Mivel a kérdésed provokáció"


Ugye látjátok az őrtorony részvénytársaság képviselőjének a gondolkozását? Teljesen szándékosan elferdíti az igazságot, és a lehet provokációból, ő egyértelmű tényt közöl, pontosan ugyan ez történik a biblia tanulmányozás időszakában is, ahol fél igazságokkal a kárhozatba vezetik a gyanútlan embereket, és természetesen az új "Bibliájuk" is efféle képen készül.

2016. febr. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/96 Roxy333 ***** válasza:
24%
Akiben én bízom,az a Biblia által kijelentett valódi Isten,aki maga jött el meghalni az emberekért. Nem pedig egy álszent Jehova,aki elvárja,hogy őt imádjuk megváltóként,holott csak elküldött valakit. Így én is tudok álsegítséget nyújtani,hogy mondom valakinek,hogy na,megoldom a problémád,segítek neked,aztán szólok a páromnak,és elküldöm,hogy haljon már meg azért az emberért. Ez a hárítás emberi tulajdonság,hogy mindig mások végzik a piszkos munkát,de mégis ő aratja le a babérokat.
2016. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/96 Roxy333 ***** válasza:
90%
Előttem szólóval meg teljesen egyetértek,ezzel csak igazolták a kérdező által kijelentetteket.
2016. febr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/96 anonim ***** válasza:
59%

"És mivel magyarázzátok azt, amit át írtatok (többek közt ezt is): (Zsidókhoz írt levél 1:8):


8 A Fiúról pedig így szól: A te trónod, ó, Isten, Mindörökké megáll, és királyságod pálcája az igazság pálcája. "


Azzal, hogy ez a Zsolt 45,7-ből van idézve, ahol a héber szövegben nincs ó szócska, ahogy az ógörögben sincs. A te trónod Isten, Mindörökké megáll, és királyságod pálcája az igazság pálcája.

2016. febr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/96 anonim ***** válasza:
63%

"Ugyan akkor a Biblia írja, csak is Isten az, aki gyógyíthat vagy támaszthat fel embereket. Szeretném, megtudni, mit gondoltok erről."


És mit szólsz ehhez?


Mk 5,30

Jézus pedig azonnal észrevevén magán, hogy isteni erő áradott vala ki belőle, megfordult a sokaságban, és monda: Kicsoda illeté az én ruháimat?

2016. febr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/96 anonim ***** válasza:
26%

Tisztelt Kerdezo !

Feleslegessen irod a kerdesedet en is tettem fel a tanuknak sok kerdes a valaszok tele voltak kontorfalazassal,terelessel es sumakolasokkal sosem talalkoztam meg oszinte beismeressekkel a tevedeseiket illetoen mert akkor alapjaiban szakadt volna ossze az ortorony szintarsulat.

Ez a viselkedes engem a kepmutatasra emlekeztet !!!

2016. febr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/96 A kérdező kommentje:

"Azzal, hogy ez a Zsolt 45,7-ből van idézve, ahol a héber szövegben nincs ó szócska, ahogy az ógörögben sincs. A te trónod Isten, Mindörökké megáll, és királyságod pálcája az igazság pálcája."


Nos, bírtokában áll mindenkinek, akit érdekel, az ógörög Biblia, Ógörög nyelven, magyar értelmező szótárral. Utána leseskedtem, és az ógörög szószerinti fordítása, így hangzik: "8 A Fiúhoz pedig: A trón a tiéd, Isten, örökidőkre, és jogarod az igazságé, és a királyi uralomé."

Szóval beszélgethetünk, hogy mit is ír az ógörög Biblia, de mindig Jézus az Istennel való egyenlőségéről lesz szó. :)

2016. febr. 10. 17:18
 18/96 A kérdező kommentje:

"És mit szólsz ehhez?


Mk 5,30

Jézus pedig azonnal észrevevén magán, hogy isteni erő áradott vala ki belőle, megfordult a sokaságban, és monda: Kicsoda illeté az én ruháimat?"



Azt, hogy rossz fordítást olvasól. A Károli Gáspár fordítású Bibliában, így van írva: (Márk evangéliuma 5:30): "30 Jézus pedig azonnal észrevette, hogy erő áradt ki belőle, megfordult a sokaságban, és azt kérdezte: Ki érintette a ruhámat?"

Az ógörögben majdnem ugyan ez (szótár szerinti fordítás): "30 És azonnal felismerve Jézus, hogy erő áradt ki magából, megfordúlva a tömegben azt mondta: Ki érintette a ruhámat?"

A vérzéses nőt megálldotta, és tovább ment Jézus, ezt. :)

2016. febr. 10. 17:31
 19/96 A kérdező kommentje:

"Tisztelt Kerdezo !

Feleslegessen irod a kerdesedet en is tettem fel a tanuknak sok kerdes a valaszok tele voltak kontorfalazassal,terelessel es sumakolasokkal sosem talalkoztam meg oszinte beismeressekkel a tevedeseiket illetoen mert akkor alapjaiban szakadt volna ossze az ortorony szintarsulat.

Ez a viselkedes engem a kepmutatasra emlekeztet !!!"


Nagy valószínüségben igazad van, a Jehova tanúi nem fognak, el zárkózni az Őrtorony tanításaitól, mert azt hiszik "szent Bibliájuknak", valahányszor át írják a Bibliát sajátmaguknak, én úgy gondolom, hogy onnan teszik. Ez egy nagyon eretnek, és Istennek nem tetsző dolog, mert Jézus azt mondta a jelenések könyve 22:18-ban: "Bizonyságot teszek pedig mindenkinek, aki e könyv prófétai beszédeit hallja: Ha valaki ezekhez hozzátesz, azt Isten e könyvben megírt csapásokkal sújtja; és ha valaki e prófétai könyv beszédeiből, annak Isten elveszi az osztályrészét az élet fájából, a szent városból és azokból, ami e könyvben megírattak."

2016. febr. 10. 17:42
 20/96 Roxy333 ***** válasza:
55%
Bocsánat,3 nagy problémájuk van,a 3. az az,hogy a név és az őrtorony köré van építve minden,nem Isten személye köré. Bálványoznak egy nevet,meg egy kis füzetet.
2016. febr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!