Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Mi a véleményete...

Jehova tanúi! Mi a véleményetek ezekről a versekről, és Bibliai tényekről?

Figyelt kérdés

Lehet provokatívnak fog tűnni, de válaszolnátok erre a pár kérdésre:


1.: Mi véleményetek? (János evangéliuma 14:1-10):


1 Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higyjetek Istenben, és higyjetek én bennem.

2 Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.

3 És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek.

4 És hogy hová megyek én, tudjátok; az útat is tudjátok.

5 Monda néki Tamás: Uram, nem tudjuk hová mégy; mimódon tudhatjuk azért az útat?

6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

7 Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.

8 Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

9 Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? aki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

10 Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, amelyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, aki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.


VAGY



(János evangéliuma 1:1-3): "Az örökkévaló Ige(nem "SZÓ") testté lett":

1 Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

2 Ez kezdetben az Istennél vala.

3 Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, ami lett.



És mivel magyarázzátok azt, amit át írtatok (többek közt ezt is): (Zsidókhoz írt levél 1:8):


8 A Fiúról pedig így szól: A te trónod, ó, Isten, Mindörökké megáll, és királyságod pálcája az igazság pálcája.


Új világ fordításotok(forrás: jw.org): (héberek 1:8):


8 De a Fiúról: „Az Isten a trónod örökkön-örökké,+ és királyságod jogara+ az egyenesség jogara.



2.:Ugye ti azt mondjátok, hogy Jézus csupán egy angyal, volt, nos akkor, hogy tudott gyógyítani, és támasztotta fel Lázárt is többek közt. A Zsidóknál, volt 3 feltétel, ahogy megismerhetik a Messiást:

1.: Betegek meggyógyítása.

2.: Halottak feltámasztása.

3.: Születése óta vak meggyógyítása.

Ő mindet megtudta tenni, a farizeusok, és más írástudók nem hittek neki még így sem, hogy Ő maga Isten.

Ugyan akkor a Biblia írja, csak is Isten az, aki gyógyíthat vagy támaszthat fel embereket. Szeretném, megtudni, mit gondoltok erről. Vehetitek provokációnak is.



2016. febr. 10. 14:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/96 Roxy333 ***** válasza:
Sőt,a Szentlelket is elküldi,és mégsem angyal.
2016. febr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/96 Roxy333 ***** válasza:
Jézusra a legnagyobb Istenkáromlás ezt mondani,mivel egy angyal egyáltalán nem jó áldozatnak. Csak egyedül Isten tökéletes,az angyalok sem bűnöznek,de nem is tökéletesek,tehát már alapból bukta,hogy angyal lett volna. Másrészt nekik semmi közük a megváltáshoz,azt Isten maga intézi.Ha nem,akkor az már nem az az Isten,ezért hívják azt Jehovának,mert abszolút nem arról az Istenről van szó. Ez elég ellentmondásos,hogy szerintük egy angyal áldozta fel magát,és mégsem szabad imádni. Ja,végülis csak az örök életet köszönheted neki,de nem érdemel semmit. Innen is látszik,hogy nem angyal,Istent kell csak imádni,és Ő nagyon is jó okot adott rá már azzal is,hogy eljött a földre,nem pedig csak elküldött egy kis angyalt maga helyett. "Aki jobban szereti apját,mint Engem,az nem méltó Hozzám." Angyal ilyet nem mond,hogy szeresd őt jobban bárminél.Ez pont az imádatot jelöli. Jobban kell Istent (Jézust) szeretned mindenkinél,még a saját családodnál is,ez egy angyalra nem igaz.
2016. febr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/96 Roxy333 ***** válasza:
Még annyit,hogy akkor imádjatok,tiszteljetek,akit akartok,köszöngessétek az angyalkátoknak az örök életet,de majd a házamra kiteszek egy cédulát,hogy hol nem kíváncsiak Jehovára. Mi maradunk annál az Istennél,aki úgy szeretett minket,hogy Maga jött a földre,és halt meg értünk,és ha találok mégegy jehovista katalógust a postaládában,azzal fogunk begyújtani. :)
2016. febr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/96 A kérdező kommentje:

"Szerinted Jézus megszegte a tízparancsolatot, és azon belül is a szombatot? Mert ha a válaszod igen, akkor nincs miről vitatkoznunk, mert ezzel azt mondanád, hogy a megölése jogos volt, mivel a törvény kimondja, hogy ha valaki megrontja a szombatot, akkor meg kell halnia. Tehát Jézusnak, mint héber születésű, körülmetélt embernek jogos lett volna a halála. De szerintem azzal egyetérthetünk, hogy ez nem igaz, Jézus soha nem szegte meg a szombat nap törvényét, csak a zsidók értették azt félre. Te azt mondod, hogy ebben a mondatban ott van, hogy az Istennel egyenlő. meg ott van az is, nem tudom, hogy észrevetted-e, hogy megrontotta a szombat nem törvényét.

De vajon ezt mondta Jézus? Nézzük már meg, hogy mi is hangzott el:

„És e miatt üldözőbe vevék a zsidók Jézust, és meg akarák őt ölni, hogy ezeket művelte szombaton.

Jézus pedig felele nékik: Az én Atyám mind ez ideig munkálkodik, én is munkálkodom.”

Jézus azt mondta, hogy az Istennel egyenlő? Nekem úgy tűnik, hogy az atyjának nevezte az Istent. Ha ez egyenlőséget jelent szentháromságtanilag, akkor mi a szent sokadikba vagyunk benne, mert Jézus azt mondta, hogy legyünk fiai az Atyának. Szerintem t eis imádkoztál már így: Miatyánk… "



Igen, megszegte a szombatot, emiatt akarták megkövezni, de mit mondott Jézus? akár Lukács evangéliuma 13:10-17-ig nézzük Egy púpos asszonyt gyógyít meg szombaton. A zsidók szólnak neki, hogy hát szombaton nem szabad gyógyítani, és az asszonynak is azt mondják: "6 nap van a munkára, ne szombaton gyertek tehát magatokat meggyógyítatni!"

Erre Jézus azt mondta: Képmutatók! nem oldja-e el mindegyiktek szombaton az ökrét vagy a szamarát a jászoltól, és nem viszi itatni? Hát Ábrahám e leányát nem kellett volna feloldani a baja alól szombaton?

De nézhetjük Máté evangéliuma 12:10-ben, ahol egy bénát gyógyított meg szombaton. Itt azt mondta Jézus: "Ki az az ember köztetek, akinek ha egyetlen juha van, és szombaton beleesik egy gödörbe, nem fogja meg és nem húzza ki azt?"

Szerintem, igen megszegte, ahogy a Biblia is írha, de Ő Isten, és azért jött el, hogy megmásítsa a törvényt, mivel ha tökéletes lett volna az első nem lenne hely az újnak. Jézus maga mondta ezt. :)



"1.: Mi a francnak sétál a sátán egy szent hegyen valamiféle tüzes kövek között? Kitört a vulkán? Mi a fenének öltözik fel karniollal, topázzal és jáspissal, társiskővel és onixxal, berillussal, zafirral, gránáttal és smaragddal? Mi az, hogy „karikáid mesterkézzel és mélyedéseid aranyból készültek”? Sátánnak vannak karikái, és mélyedései? Persze mondhatod, hogy mindez ez emberre? Igen, persze, hogy mondhatod ugyan így, de mondom én, hallottál-e már a megszemélyesítésről, és a metaforáról? "



Bizony, ismerem a metafórát, és pont emiatt nem tudom ezt annak venni. :) egy ember nem fogja Isten csillagai fölé helyezni trónját. Isten csillagai az angyalok! Mivel hajdan -bizonyára ismered ezt a dolgot- a Sátán is angyal volt, sőt mindközül legszebb és legelső. A Sátán...vagyis akkor még Lucifer, Isten szenthegyén állhatott mert kiváltságos volt. Tüzes köveken járhatott, mert kiváltságos volt. Ékkövekbe öltözhetett, mert ö volt a legszebb angyal. Vésetei és mélyedései, a ruháján lévő

vésetek és mélyedések voltak.


"2.: Hogy lehet tökéletes? Hogy lehet igaz ember Jób? Talán Jézus nem azt mondta, hogy legyünk tökéletesek? És azt is megmondta, hogy hogyan. Nem lehet, hogy neked nem jól működnek a fogalomértelmezéseid?"



Valóban ezt mondta, de ha tökéletesek lehetnénk, nem tudnál bűnözni, Jézus azt mondja: "Csak egy aki jó, és egy aki tökéletes is!" Mi törekedhetünk arra csupán, de tökéletesek soha nem leszünk, csak akkor, mikor a hústestet levetkőzzük, és megdicsőülünk. :)



"3.: Hogy lehet oltalmazó kerúb? Hogy lehet, hogy a sátán kereskedett. És nagyon sok mindent lehet ráhúzni arra, hogy mit is jelent a kereskedés szó itt, a bibi ott van, hogy nagyon részletesen ecsetelve van, hogy Tírusz királya pontosan kikkel és mivel kereskedett. Nem véletlenül szól erről lapozz csak vissza a 27. fejezethez, és olvasd el az egészet. Ugyanis Tírusz királyának gazdagsága a kereskedelemből származott. A gazdagságtól fuvalkodott fel. Hogyan lehet oltalmazó kerúb? Úgy, hogy létezik olyan irodalmi fogás, hogy metafora."



Szerinted, a Sátán nem kereskedik ma is? Szerinted, csupán az emberek tudnak kereskedni? A Sátán is kereskedik, mert a bűnnek atyja, és rá vehet az embert, kokain vásárlásra is, ha mai világról beszélünk. Ha nem a mai világot nézzük akkor, szerinted annó nem kereskedett gonosz a gonosszal?



"A sátán, mint fényhozó? Ezt mégis hogyan gondolod? Sátán semmiféle világosságot nem hoz. Jézus a világosság, ezt neked tudnod kellene.

Holott az egész fejezet Babilon királyáról szól. Egy gúnydal. A gúnydal így veszi kezdetét:

Ézsaiás 14,4. E gúnydalt mondod Babilon királya felett, és szólsz…

Babilon királya felmagasztalta magát, holott a dicsőséget az Úrnak kellett volna adnia, mivel Ő tette oda, ahol volt. De az Úr megprófétáltatta Ézsaiással, hogy véget vet az uralkodásának, és letaszítja trónjáról.

A Bibliában nincs arról szó, hogy a sátán egyfajta világosságot, értelmet, fényt hozó lenne. Ő hazugságot hoz, fényt nem. Márpedig ami nem valós, az sötét. Lehet fényesen tálalni, de attól még sötét. És nincs arról sem szó a Bibliában, hogy sátán fellázadt volna Isten ellen, felmagasztalta volna magát, vagy oltalmazó kerub lett volna. Ezek a megállapítások kiragadott, és félreértelmezett részek folytán születtek."



Bizony, a Sátán már nem is hoz semmit sem. De Luciferként, még gyönyörű volt, ahogyan Ezékiel, és Ézsaiás próféták is leírják. :) kiről tudjuk, hogy felmagasztalta magát és Istennek mondja ki saját magát? Luciferről, ezért vettetett le a mennyekországából. :)



"Hé, hé, hé! Ne engem csesztess! Te magad mondtad most az elébb, hogy szerinted is angyal!

„valóban küldöttet jelent…”

Az angyal szó jelentése küldött! Ebben ezek szerint egyetértünk, igaz? Ezen nincs mit vitázni.

Jézus ezt mondta:

Jn 5,37 A ki elküldött engem, maga az Atya is bizonyságot tett rólam.

Jn 6,44 Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem

Jn 6,57 A miként elküldött engem amaz élő Atya, és én az Atya által élek (Margóra:hogy a fenébe, hogy egy Istennek egy másik Isten, illetve egy másik része által él??)

Na, tehát Jézus küldött. Ennek az külföldi szava az, hogy angyal.

Jézus=küldött, küldött=angyal, ha A=B-vel és B=C-vel, akkor A=C-vel."



Pedig ezt csak te mondtad. :) Én valóban azt mondtam, hogy Isten küldte őt, de azt is mondtam, hogy azt nem mondta Jézus soha sem, hogy ő angyal lett volna, de viszont többször is kimondta, hogy Ő maga Isten! :)

Valóban küldöttet jelent, de ezt Jézus, soha nem mondta, hogy ő angyal lenne. Csak azt amit pál is Isten küldte, de csak ismételném magam.

nem értettem veled egyet abban soha sem és nem is fogok, hogy Jézus angyal lett volna. :)



"A Jn 5 15-16 körüli részeket most írtam.

Jn 8:48????

„Felelének azért a zsidók és mondának néki: Nem jól mondjuk-é mi, hogy te Samaritánus vagy, és ördög van benned?”

Ez ugyan miért? Ne könnyítsd meg ennyire a dolgom!

Jn 14;1-14 Látod, ezért mondtam, hogy csak nekemzúdítasz egy rahedli részt, és én vesézgessem ki. Csak tippelek, hogy melyek azok a részek, amikről úgy gondoltad, hogy Jézus Istennek mondta magát. Jézus ebben a 14 sorban egyetlen részben sem mondta Istennek magát, legalábbis úgy nem, ahogy te/ti értitek. Mondta, hogy az Isten az Atyja. Ahogy mondta azt is, hogy nekünk is legyen atyánk. Miatyánk… Ebben a sorokban mondta, hogy egyek Ők ketten. Ahogy azt is mondta, hogy mi is legyünk egyek, és mi is legyünk őbennük egyek. Most akkor hány Isten is van? És akkor Te hányadik is vagy?

Ebben a részben mondott olyat is, hogy aki látta Őt, az látta az Atyát is. Szerinted ezt ugyan hogyan értette, mikor senki nem látta az Istent? A mennyei Atyának emberi ábrázata lenne? Szerintem így látatlanban úgy gondolom, hogy egyetértünk, hogy nem erről van szó. Akkor szerinted hogyan??? Úgy, ahogy Jézus is megmondta, hogy azt cselekedte, amit az Atyától látott, és azt tette, amit az Atya mondott neki. Tehát amit tett, azt úgy tette, mintha az Isten tette volna. Erre nagyon szép ószövetségi példa a fáraó és József esete, mint előképe Jézusnak.

IMózes41

41. Monda továbbá a Faraó Józsefnek: Ímé fejedelemmé tettelek az egész Égyiptom földén.

42. És levevé a Faraó a maga gyűrűjét kezéről, és adá azt József kezére; és felöltözteté őt drága gyolcs ruhába, és aranylánczot tőn az ő nyakába.

43. És meghordoztatá őt az ő második szekerén, és kiáltják vala ő előtte: Térdet hajtsatok! Így tevé őt fejedelemmé az egész Égyiptom földén.

44. És monda a Faraó Józsefnek: Én vagyok a Faraó; de te nálad nélkül senki se kezét, se lábát fel ne emelhesse egész Égyiptom földén."



Én kérek elnézést elírtam János evangéliuma 8:58-ban mondja magát Istennek, mivel kimondja, hogy mielőtt Ábrahám lett Én Vagyok!

SZóval javítottam a hibám, és elnézést érte. De valóban 8:48-59-ig elolvashatnád! :)



"IKor 12;12-14 pont azt mondja, hogy Krisztus éppen olyan testrész, mint amilyenek a hívők. Ez nem full Istenkijelentés…

Van egy kis gond az IJán5-tel.

„Mert hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy.”

És ennek Te magad is utánanézhetsz, de ez nem újkeletű dolog, csodálkozom, hogy nem hallottál még róla:

Ezt az idézetet utólag adták hozza Isten Igéjéhez. A szöveg a mennyei bizonyságtevésről nincs benne egyik Görög kéziratban, sem amelyek a tizenötödik század előtt voltak írva. Nincs idézve egyik Görög egyházíró által sem; sem a korai Latin atyák által, még akkor sem mikor a tárgy, amelyet vitattak természetesen, rávezette volna őket, hogy hivatkozzanak rá bizonyság céljából. E kijelentés igaz voltát bizonyítja azon tény, hogy a modern fordítások (kivéve a Római Katolikus fordítások a Latin szövegekből) nem tartalmazzák a szöveget. A magyar nyelvű fordítások közül az Újfordítású Biblia (Magyar Bibliatársulat, és nem összetévesztendő az újvilág fordítású hamisított JT Bibliával) figyelmeztet erre a lábjegyzetében. Nézz utána magad, nem kell nekem hinned."



Ezzel a fordítással még egyértelműbb az egész Az Atya(Isten) az Ige(Fiú) a Szentlélek(Lélek). Az Ige testé lett írja az írás. Szóval köszönöm, ez így még egyértelműbb. :)

Neked nem is fogok soha, és hazugoknak főleg nem. :) Két görög fordítást is megnéztem, (1524-est, 1624-est) ott van. :)

2016. febr. 16. 11:22
 95/96 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy Jézus előképe: 4Mózes 20:11-ben van mikor a Kősziklára rá üt Mózes, és víz folyott belőle. Isten is lesújtott Jézusra, és az élet jött belőle, akkor jött a szentlélek is.
2016. febr. 16. 11:34
 96/96 anonim ***** válasza:
0%

" olyan szavakat toldottatok bele, ami nem szerepel benne. Ez hamisítás."

Miben nem szerepel? Amit az apostolok írtak? Olvastad az apostolok által írt szöveget? Tedd már nyilvánossá, hogy mindenki olvashassa!

2016. febr. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!