Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Mi a véleményete...

Jehova tanúi! Mi a véleményetek ezekről a versekről, és Bibliai tényekről?

Figyelt kérdés

Lehet provokatívnak fog tűnni, de válaszolnátok erre a pár kérdésre:


1.: Mi véleményetek? (János evangéliuma 14:1-10):


1 Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higyjetek Istenben, és higyjetek én bennem.

2 Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.

3 És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek.

4 És hogy hová megyek én, tudjátok; az útat is tudjátok.

5 Monda néki Tamás: Uram, nem tudjuk hová mégy; mimódon tudhatjuk azért az útat?

6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

7 Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.

8 Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

9 Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? aki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

10 Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, amelyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, aki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.


VAGY



(János evangéliuma 1:1-3): "Az örökkévaló Ige(nem "SZÓ") testté lett":

1 Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

2 Ez kezdetben az Istennél vala.

3 Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, ami lett.



És mivel magyarázzátok azt, amit át írtatok (többek közt ezt is): (Zsidókhoz írt levél 1:8):


8 A Fiúról pedig így szól: A te trónod, ó, Isten, Mindörökké megáll, és királyságod pálcája az igazság pálcája.


Új világ fordításotok(forrás: jw.org): (héberek 1:8):


8 De a Fiúról: „Az Isten a trónod örökkön-örökké,+ és királyságod jogara+ az egyenesség jogara.



2.:Ugye ti azt mondjátok, hogy Jézus csupán egy angyal, volt, nos akkor, hogy tudott gyógyítani, és támasztotta fel Lázárt is többek közt. A Zsidóknál, volt 3 feltétel, ahogy megismerhetik a Messiást:

1.: Betegek meggyógyítása.

2.: Halottak feltámasztása.

3.: Születése óta vak meggyógyítása.

Ő mindet megtudta tenni, a farizeusok, és más írástudók nem hittek neki még így sem, hogy Ő maga Isten.

Ugyan akkor a Biblia írja, csak is Isten az, aki gyógyíthat vagy támaszthat fel embereket. Szeretném, megtudni, mit gondoltok erről. Vehetitek provokációnak is.



2016. febr. 10. 14:06
 61/96 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos a "Jehova Tanúi" jobban ismerik a Bibliát mint ,mi keresztyének.

Egyszer kipróbáltam,meg áltam beszélgetni egy tanúval,gondoltam majd jól ki osztom ,-én már 30.éve tanulmányozom a Bibliát,biblia iskolába is jártam Tóalmáson stb..- A LÉNYEG HOGY MINDENRE VOLT VÁLASZA!!!

Nagyon ki vanna k tanítva,nem bírni velük.Fel adtam,...

Egyedűl csak az imádság használ,hogy Jézus nyissa meg a szemüket,és lássák meg Jehovát az ő arcán.


Minnél jobban provokálja valaki őket ,ők annál erősebnek érzik magukat.

Ki kéne próblni ,hogy ha egy évig senki nem kritizálná őket ,mire gondolnának?Lehet hogy arra ,hűha senkit nem érdekel,a "tévtanításunk" lehet mégis Jézusnak van igaza,amikor azt mondta ,hogy aki Engem lát az Atyát látja,és aki bennem hisz ,az abban hisz aki elküldött engem,lehet hogy még is Ő a láthatatlan Isten képe?


Bárcsak lehulna szemükröl a lepel ,és meglátnák Isten dicsőségét Krisztus arcán..

2016. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/96 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy velem beszéltél? Mögöttem is van 30 év b.kutatás. Akkor folytathatjuk nyilvánosan?
2016. febr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/96 A kérdező kommentje:

"Nézzük sorra, amiket felhoztál idézeteket:


János evangéliuma 14:1-10

Itt ugye Jézus kijelenti, hogy Ő, és az Atya egy és ugyan az, és Ő az Atyában van, az Atya meg benne. Remélem nagyjából jól foglaltam össze, hogy miért másoltad be ezt a részt. És ha csak ennyit másolsz be, akkor teljesen igazad is van. Nincs is mit hozzáfűzni ehhez. Viszont én bemásolnék valami más részt is:

János szerinti evangélium 17. rész

11. És nem vagyok többé e világon, de ők a világon vannak, én pedig te hozzád megyek. Szent Atyám, tartsd meg őket a te nevedben, a kiket nékem adtál, hogy egyek legyenek, mint mi!

21. Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem.

23. Én ő bennük, és te én bennem: hogy tökéletesen eggyé legyenek, és hogy megismerje a világ, hogy te küldtél engem, és szeretted őket, a miként engem szerettél.


Szerintem senki sem egy és ugyan az a másikkal, pedig Jézus azt mondta, hogy pont úgy legyünk egyek egymással, ahogy Ő az Atyával. Lehet, hogy ez az egyek dolog nem is olyan, mint ahogy Te/Ti akarjátok hinni?"



Rendben, nézzük sorra. Ha tovább olvasod azt írja az írás (pontosabban: János evangéliuma 17:21-ben), hogy Isten és Jézus egyben vannak, mint ahogy mi Jézusban egyek vagyunk, a Szentlélek álltal. Valóban nem ugyan az, de Isten, és ezt többször is kijelenti az írás (Zsidókhoz írt levél 1:8, János evangéliuma 14:7, János evangéliuma 5:17-18, János evangéliuma 8:58),

Főleg János evangéliuma 8:58-ban ott még ki is mondja, hogy: "én vagyok!". Mit mondott az úr Mózesnek 2Mózes 3:14-ben? "Vagyok, aki Vagyok...Így szólj izrael fiaihoz: A Vagyok küldött!". Tehát, János 8:58-ban teljesen érthetően, és ténylegesen, elmondta, hogy Ő maga Isten! Ugyan akkor valóban, mivel megüresítette magát, és teljesen ember is volt, nem csak Isten

(mint ahogyan, mindenki teljesen az anyja, és teljesen az apja is!) Istennek tökéletes áldozat kellett, ha egy angyal jött volna le az nem lett volna tökéletes, mivel az angyalok is bűnöztek, és elbuktak! (lásd: Ezékiel 28 <- nem, ez nem egy emberről szól, fölkent oltalmazó kérub, nem lehetett ember!) Tehát, angyal Isten szemében nem lehetett volna tökéletes áldozat,

Ő maga viszont igen! Gondolkozz picit, egy MINDENHATÓ Istennek ez nem lehetséges, hogy megüresíti magát, emberré lesz, és feláldozza magát? Istennek ez lehetetlen, de egy "közönséges" angyalnak meg lehetséges? Egyébként, a Szentháromságot János is alá támasztja (pontosabban: 1János 5:1-9-ben) Itt arról ír, hogy a Lélek (Szentlélek), a víz, és vér (Úr, Jézus Krisztus) egyek, itt is kimondja, hogy aki bizonyságot tesz az a Lélek, és aki

Az Úr azt mondja: "tőlem árad az élet vize! (Mózes mikor rá csap a kőre és víz ömlik belőle kétszeri eset 1.:4Mózes 20:8; 2.:2Mózes 17:5-6. Sámson, mikor az ezer filiszteus meggyílkolása után megszomjazik és a kőből víz folyik Bírák 15:18-19), a vér pedig értelemszerüen Krisztus. Szóval van Szentháromság, benn van a Bibliában csak olvasni kéne. :)



"8 A Fiúról pedig így szól: A te trónod, ó, Isten, Mindörökké megáll, és királyságod pálcája az igazság pálcája.”


Ezt már leírtam. Nemes egyszerűséggel egyáltalán nincs ott sem a Zsoltárok könyvében, sem a levélben az „ó” szócska. Viszont ha ott nem szerepel, akkor anélkül olvasva teljesen más értelmet nyer a mondat. Nem beszélve arról, hogy az „ó” szócskával kissé értelmetlenné válik a mondat, mivel az „ó” szócska miatt az Isten megnevezés egy megszólítás. annyira fáradt vagyok, ó Béla… Ezzel kijelentem, hogy Béláról/Bélával beszélek. Tehát ha egyszerűsítjük a mondatot, mivel a mondandója nem az, hogy közölje velünk, hogy kiről beszél, akkor így néz ki: A Fiúról pedig így szól: A te trónod, Mindörökké megáll, és királyságod pálcája az igazság pálcája.

Az, hogy a trónja megáll örökké, teljesen jó, de az igazság pálcájával már átgondolatlanná válik a mondandó. Viszont ha helyesen olvasva azt olvassuk, hogy a trónja maga Isten, amely örökké megáll, pont azért, mert a biztosíték maga az, hogy trón nem más, mint az Isten, és a királyság pálcája, azaz az irányítása az igazság. Tehát itt egyfajta komplex biztosíték van leírva, hogy miért is jó és miért van rendben az, hogy Jézus uralkodik, és neki lett megadva az uralom. Mert a biztosíték maga az Isten, és az igazság. De itt nem beazonosításról van szó."



Nos, ott az "ó" szócska, és? megbeszéltük már, nem?



"Amikor azt írtam, hogy hogyhogy nem tudta, hogy ki érintette meg, és látszólag az akaratától független gyógyult meg a vérfolyásos asszony, akkor azzal jöttél/jöttetek, hogy ez azért van, mert emberré lett, és Isten által tette a gyógyítást. Most meg azt mondod, hogy ő maga gyógyított? Ez nem kettős mérce, hogy mindig a szerint válaszoltok, ahogy tetszik neked, ahogy alátámasztja az igazadat? De válaszolok erre is:

Én úgy tudom, hogy a JT-k nem azt mondják, hogy angyal volt, ahogy én se, bár ahogy írtam, én nem vagyok tanú. Mondok egy sarkított példát: A parasztok fejedelme a földesúr. A földesúr ezek szerint paraszt? Szerintem nem. Attól, hogy azt mondják, hogy az angyalok fejedelme Jézus, attól még nem azt mondják, hogy angyal. Ezt már te/ti költitek hozzá. Jézus, Isten elsőszülött fia, aki által teremtette a világot, nem angyal, nem egy hírvivő, hanem maga az a valaki, akiről a hírvivők szóltak.

A tanúk sem mondanak erről mást. De ettől még az angyalok ura és fejedelme, aki parancsol nekik. Mihály arkangyal. Mihaéli jelentése, ki olyan, mint Isten. Az arkangyal jelentése angyalok fejedelme. Tehát az angyalok fejedelme, ki olyan, mint Isten. Ha úgy gondolod, hogy ez Jézus maga, szerintem nem tévedsz nagyot, ha nem így gondolod, akkor sem hinném, hogy üdvösségkérdés lenne, hogy mit gondolsz erről."



Aham, ez az érv a mellett, hogy Mihály és Jézus egyek? Én ettől elzárkózom nagyon-nagyon messze, mivel ez ellentmond a Biblia tanításainak. Mint fejjebb már írtam Jézus többször is elmondta, hogy Ő maga Isten! Ez nem bizonyíték arra, hogy Jézus és Mihály egyek, sőt...



"Egyéb kérdés, vagy folytathatom a szurkálódást? Mert ha te feltehetsz egy provokatív kérdést, (bár szerintem nem az, de úgy állítottad be) ami megjegyzendő, a szabályzat is tilt, akkor nem tudom, hogy mit vagy fennakadva azon, ha szurkálódok. :P"



Szóval, akkor mégegyszer mert ahogy KZitus úgy te sem tudtad felfogni: Mint láthatod azt írtam, hogy: "Lehet provokatívnak fog tűnni..." avagy: "Vehetitek provokációnak is." Nem annak szántam, csak ti vesztek mindent annak, és gondoltam, ezt oda írom.

Mondat értelmezés: Ha elsőre nem tudtad megérteni, nem szégyen, ha kétszer elolvasod!

2016. febr. 11. 16:54
 64/96 Roxy333 ***** válasza:
40%
Még te is azt mondod,hogy szerinted Jézus Mihály arkangyal. Fentebb meg azt,hogy ti nem tartjátok angyalnak Jézust. Hát a Mihály arkANGYAL, szerinted mi,ha nem angyal,levestészta?
2016. febr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/96 A kérdező kommentje:

"Szóval van Szentháromság, benn van a Bibliában csak olvasni kéne. :)"


Ehhez a részhez még annyit fűznék hozzá, hogy olvasni kéne, nem pedig át írni ott, ahol tudjátok! :) (így teljes a mondat)

2016. febr. 11. 17:08
 66/96 Roxy333 ***** válasza:
40%
Sosem értettem,miért olyan irdatlanul nehéz elfogadni,hogy Mihály egy olyan angyal,aki szolgál Jézusnak,és imádja,pont úgy,mint a többi testvére. Miért kéne nekem,hogy megváltson egy angyal? Hát kösz nem,én teljesen beérem maga Isten megváltásával is,nem megszólni akarom az angyalokat,mert dicsőségesebbek nálam,de elég szánalomraméltó látvány lett volna,hogy Isten szemében a legfontosabb dologról,az emberek megváltásáról esik szó,és ott ugrándozik egy "kis angyal",hogy majd ő. Ez olyan,mintha egy drámafilmet kiparodizálnának. Angyalnak néhány dolog nincs megengedve,és soha nem is lesz,kivételezés se lesz köztük sose,hogy pl "angyal nem válthat meg,kivéve Mihály arkangyal,mert ő nagyon nagy jampi". Ilyet én sehol nem olvastam eddig. Mihály csak szolgál,nem vált meg. Ez olyan,mintha a szobalányra azt mondanád,hogy ő amúgy a ház úrnője,és igazából ő irányítja az egész kócerájt,csak senki se látja. A Biblia leírása szerint angyal (beleértve Mihályt is): nem gyógyíthat,nem taníthat,nem csinálhat dolgokat random ötlettől vezérelve,vagy ha csinálhat is,nem csinálja,mert alázatból meghagyja,hogy Isten adjon neki feladatot,mert az tökéletes lesz,amit az angyal magától,önerejéből kitalálna,az már Istentől való függetlenedést jelentene,aminek következtében úgy járnának,mint a Sátán. Folyamatosan dícsérik Istent,és Jézust is,Mihállyal az élen. Nem válthatnak meg,mert az megint az ő szabados gondolkodásuk lenne,ami ellentmondana azzal,hogy csak Isten egyedül tökéletes. Miért kell embereknek annyira,hogy egy angyal megváltsa? Miért nem jó nekik az,hogy maga a Teremtőjük halt meg értük,mert Ő alkotta meg őket,tehát csak Ő csinálhatja ezt meg,az angyaloknak ehhez semmi köze. Mihály seregvezető,az tény. De ez még nem jelenti azt,hogy Jézus. Tegyük fel,hogy van egy osztály,ezek az angyalok. Mihály az osztályfőnök. Jézus viszont annál is több,mert Ő az egész iskola igazgatója. Ha valaki csak egy angyalfejedelem,az még nem jelent semmit. Az csak és kizárólag az angyalok fejedelme,Jézus viszont mindenki fejedelme.
2016. febr. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/96 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, de úgy csapongsz a témák között…


Eddig az volt az észrevétel, hogy Jézus kijelenti, hogy Ő és az Atya egyek, ezzel kvázi bizonyítandó, hogy ők egyek. De ezt megcáfolandó közölte Jézus, hogy éppen ugyan így legyünk mi is egyek, ahogy ők, és legyünk bennük, ahogy ők vannak egymásban, igaz? Tehát ha jól sejtem, ezt a részt talán kipipálhatjuk, mivel semmilyen ellenérvet ezzel kapcsolatban nem hoztál fel.


Ha nem gond, nem veszem újra végig az írásodat mondatról mondatra, sőt, egyelőre az egészet sem veszem végig, mivel nekem van jobb dolgom is az ilyen esztelen és csapongó vitáktól, de épeszű, normális beszélgetést szívesen folytatok, de ennek feltétele, hogy egyszerre csak egyetlen témát, egyetlen részt beszélünk át. Ha benne vagy, rendben, ha nem, akkor további minden jót, de szia.


Tehát mennék tovább abban, amit írtál:

Azt írod, hogy Jézus többször mondta, hogy ő a vagyok. Szerintem egyfelől soha nem mondta, mert amikor mondta, hozzá tett valami teljesen mást is. Én vagyok a világosság, én vagyok a jó pásztor, stb. Azt soha nem mondta az evangéliumok szerint, hogy vagyok, aki vagyok… Most nem olvasom el az egészet, de én nem emlékszem mindenesetre ilyenre.

A második gondom ezzel a kijelentéseddel, hogy maga Jézus volt az, aki az égő csipkebokornál azt mondta, hogy Vagyok, aki Vagyok. Ugyanis az Istent senki nem látta. Sem égő csipkebokor alakban, sem forgószélben, sem tűzoszlopban sem.


Korinthusbeliekhez írt I. levél 10. rész

1. Nem akarom pedig, hogy ne tudjátok, atyámfiai, hogy a mi atyáink mindnyájan a felhő alatt voltak, és mindnyájan a tengeren mentek által;

2. És mindnyájan Mózesre keresztelkedtek meg a felhőben és a tengerben;

3. És mindnyájan egy lelki eledelt ettek;

4. És mindnyájan egy lelki italt ittak, mert ittak a lelki kősziklából, a mely követi vala őket, e kőszikla pedig a Krisztus volt.


Pál pontosan tudta, hogy Krisztus volt az, aki a népet Egyiptomból kivezette. Az ószövetség JHVH-ja Jézus volt, az égő csipkebokorból Jézus szólt, stb. De ettől még nem lesz szentháromság.

2016. febr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/96 anonim ***** válasza:
0%

A János 14:10-et (Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, amelyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, aki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.) csak tovább kell olvasni. . János 17:21

"Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ŐK IS EGYEK LEGYENEK MI BENNÜNK: hogy elhigyje a világ, hogy TE KÜLDTÉL engem. "

Ha szó szerint értjük, Jézus minden tanítványa egyenlő vele és Istennel.


Az első fejezetben ezt írja: és az Íge vala az Istennél. Tehát az ige Istennélk volt, vagyis két külön személy.


"Ugye ti azt mondjátok, hogy Jézus csupán egy angyal," NEM. Jézus nem csupán egy angyal, hanem -ahogy a Biblia is írja- Isten elsőszülött fia. Ráadásul feltámadása után "az Isten is felmagasztalá őt" (tehát megint csak nem lehetnek egyek) és Királlyá teszi minden felett.

2016. febr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/96 anonim ***** válasza:
0%
* illetve tette, múlt időben :)
2016. febr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/96 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, te nem voltál képes 2 kérdésre, először jöttél azzal, hogy a Zsoltárok 45:7-ből idéztem. Való igaz a két vers egy, de ez akkor is a Zsidókhoz írt levélből volt (pontosabban: Zsidókhoz írt levél 1:8-ból). Aztán másodjára, még te kérdezted, hogy Márk evangéliuma 5:30-ról mi a véleményem. Most ez komoly? én vagyok a kérdező ember, nekem kéne válaszolnod, holott én válaszolok a te kérdéseidre. És még én csapongok, te térsz ki mindig a válasz alól. :P harmadjára szóba jött egy program, és arról voltál képes velem 2-3 órát vitázni, hogy ógörög vagy nem ógörög, és hogy mennyire vannak a programnak hibái. Ki nem szarja le? A lényegén nem változtat: Isten és Jézus egy! Azt mondod csapongok, mikor te válaszolsz kérdéssel, a kérdésre. Könyörgöm, ott van a szemed előtt a kérdés, és nem vagy rá képes, és akkor még én vagyok leszolva, hogy mennyire elkörcstelen vagyok. :D Szóval, innentől kezdve, írj nyugodtan, de amíg TE nem vagy képes válaszolni normálisan, azokra a kérdésekre, amiket feltettem, addig én sem fogok, a tied. Főleg, hogy még én válaszolok is, itt töltök elég sok időd, épp ezért, és te azt mondod válasz helyett, hogy csapongok, meg mennyire nem értem a Bibliát, utána olvastál? (nem a Jehova Bibliában, és nem az Őrtoronyban ugye?) Megnézted az Igéket? Hát, látszólag nem, úgyhogy tessék először válaszolni, aztán majd én is fogok. ;)
2016. febr. 11. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!