Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Mi a véleményete...

Jehova tanúi! Mi a véleményetek ezekről a versekről, és Bibliai tényekről?

Figyelt kérdés

Lehet provokatívnak fog tűnni, de válaszolnátok erre a pár kérdésre:


1.: Mi véleményetek? (János evangéliuma 14:1-10):


1 Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higyjetek Istenben, és higyjetek én bennem.

2 Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.

3 És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek.

4 És hogy hová megyek én, tudjátok; az útat is tudjátok.

5 Monda néki Tamás: Uram, nem tudjuk hová mégy; mimódon tudhatjuk azért az útat?

6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

7 Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.

8 Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

9 Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? aki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

10 Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, amelyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, aki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.


VAGY



(János evangéliuma 1:1-3): "Az örökkévaló Ige(nem "SZÓ") testté lett":

1 Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

2 Ez kezdetben az Istennél vala.

3 Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, ami lett.



És mivel magyarázzátok azt, amit át írtatok (többek közt ezt is): (Zsidókhoz írt levél 1:8):


8 A Fiúról pedig így szól: A te trónod, ó, Isten, Mindörökké megáll, és királyságod pálcája az igazság pálcája.


Új világ fordításotok(forrás: jw.org): (héberek 1:8):


8 De a Fiúról: „Az Isten a trónod örökkön-örökké,+ és királyságod jogara+ az egyenesség jogara.



2.:Ugye ti azt mondjátok, hogy Jézus csupán egy angyal, volt, nos akkor, hogy tudott gyógyítani, és támasztotta fel Lázárt is többek közt. A Zsidóknál, volt 3 feltétel, ahogy megismerhetik a Messiást:

1.: Betegek meggyógyítása.

2.: Halottak feltámasztása.

3.: Születése óta vak meggyógyítása.

Ő mindet megtudta tenni, a farizeusok, és más írástudók nem hittek neki még így sem, hogy Ő maga Isten.

Ugyan akkor a Biblia írja, csak is Isten az, aki gyógyíthat vagy támaszthat fel embereket. Szeretném, megtudni, mit gondoltok erről. Vehetitek provokációnak is.



2016. febr. 10. 14:06
 21/96 anonim ***** válasza:
59%

"Azt, hogy rossz fordítást olvasól. A Károli Gáspár fordítású Bibliában, így van írva"


A Károliból idéztem, úgyhogy bukta. Amúgy nem vagyok Tanú, tehát tőlem soha nem fogsz újvilág fordítást olvasni. :)

2016. febr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/96 anonim ***** válasza:
0%

"Azt, hogy rossz fordítást olvasól. A Károli Gáspár fordítású Bibliában, így van írva: (Márk evangéliuma 5:30): "30 Jézus pedig azonnal észrevette, hogy erő áradt ki belőle, megfordult a sokaságban, és azt kérdezte: Ki érintette a ruhámat?"

Az ógörögben majdnem ugyan ez (szótár szerinti fordítás): "30 És azonnal felismerve Jézus, hogy erő áradt ki magából, megfordúlva a tömegben azt mondta: Ki érintette a ruhámat?"

A vérzéses nőt megálldotta, és tovább ment Jézus, ezt. :)"


1: Nem tudta hogy ki illette

2: Akaratán kívül áradt ki az erő, csupán a nő hite által

2016. febr. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/96 anonim ***** válasza:
0%

"Nos, bírtokában áll mindenkinek, akit érdekel, az ógörög Biblia, Ógörög nyelven, magyar értelmező szótárral. Utána leseskedtem, és az ógörög szószerinti fordítása, így hangzik: "8 A Fiúhoz pedig: A trón a tiéd, Isten, örökidőkre, és jogarod az igazságé, és a királyi uralomé."

Szóval beszélgethetünk, hogy mit is ír az ógörög Biblia, de mindig Jézus az Istennel való egyenlőségéről lesz szó. :)"


Nem tudom, hogy milyenről beszélsz, de interneten csak a görögöt találtam meg már régen, az viszont nem az ógörög. Aki ismeri a két nyelvet, tudhatja, hogy semmi köze egymáshoz, persze van, de kb annyi, mint a magyar halotti beszédnek a mai magyarhoz. Viszont nekem megvan az ógörög, és abban így van.

A trónod Isten hosszú időn át (egyes esetekben örökkévalóság), stb.

Ha megfigyeled a szövegből mi az igazság pálcája? Az országod pálcája. A mondat első részében is beazonosítás van. Mi az igazság pálcája? Az országod pálcája. Mi a trónod? Az Isten. A mondat első részben is értelmetlen a mondat, ha megnevezéssel van az Isten. Olyan, mintha azt mondanám, a trónod, Gergő (mint megszólítás) és nincs befejezve a gondolat. Így semmi értelme. Viszont úgy, hogy a trónod, a királyi széked maga Gergő, úgy van, főleg, hogy Istenről beszélünk, tehát a fiú királyi széke maga az Isten. Ahogy az Isten zsámolya a föld, például, hogy értsd...

2016. febr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/96 anonim ***** válasza:
0%

szervusz.


Most olvastam a kérdésed, és a válaszokat is..


Talán Zitus, félre értette, de nem szándékosan írt rosszat, lehet, hogy fáradt, vagy rossz napja volt,

bárkinél megeshet, hogy elolvas egy szócskát, és ezért félre ért egy mondatot.


Ha nem veszed tolakodásnak szívesen elmondom a véleményemet a Biblia versről.


Az első verset ha megfigyeled, ott van egy "és" szócska, ami azt jelenti, hogy Jézus felsorolást végez, és nem azt mondja, hogy Ő az Atya is.

Vagy is mind a kettőjükben hinni kell, persze első sorban az Atyjában ezért is van a "felsorolás" elején.

Benne pedig azért kell hinni, és ezt az akkori Zsidó tanítványainak mondta elsősorban, hogy Ő az aki váltságot fog biztosítani, Az Atya Őt küldte, Ő a megváltó. Ugyan is sokan nem ismerték, s még ma sem ismerik fel, vagy ismerik el.


az újvilág fordítás szerint ez egyébként így hangzik:

(János 14:1) 14 „Ne nyugtalankodjon a szívetek. Gyakoroljatok hitet az Istenben, gyakoroljatok hitet bennem is. . .

a nyelvtani értelme gyakorlatilag ugyan az.


Ami magyarázatra szorul, az Jézusnak az égi reménységre tett utalása volt. Amikor arról beszélt a tanítványainak, hogy felmegy az égbe, és helyet készít nekik, akkor ők nem értették, hogy mire gondol.

Jézus követői csak azután értették meg, hogy a trónjaik az égben lesznek, miután i. sz. 33 pünkösdjén Isten felkente őket a szellemével jövőbeli királyokká

Az a reménység, hogy valaki égi életet örököl, kinyilatkoztatás volt, és a Keresztény Görög Iratok ihletett leveleinek a központi témája lett.


Ugyan is eredetileg nem volt tervben és ezért nem is ír a Héber iratok, vagy is az Ó testamentum erről.

Jehova az Izraelitáknak azt a kiváltságot szerette volna adni, amit maga Ábrahám is kapott,

hogy Ők fogják az embereket, más nemzeteket az igazságra, az igaz imádatra tanítani, és megismertetik a Teremtőt. és az elvárásait, törvényeit ezekkel az emberekkel,


(2Mózes 19:5, 6) . . .. 6 Ti pedig papok királysága és szent nemzet lesztek nekem.«. . .


Sajnos a folytonos lázadásukkal, és a szövetség felrúgásával kivívták Isten haragját, és azzal ki is estek ebből a kiváltságból, hogy a szövetség követét, Jézust is megölték.


(Héberek 3:1) 3 Ennélfogva, szent testvérek, az égi elhívás részesei, tekintsetek az apostolra és főpapra, akit mi megvallunk: Jézusra.


Ebből láthatod, hogy Pál itt azokat szólítja meg, akik égi elhívásban részesülnek.

(Jelenések 14:1) 14 És láttam, és íme, a Bárány ott állt a Sion-hegyen, és vele száznegyvennégyezren, akiknek a homlokukra van írva az ő neve és az ő Atyja neve.

Ők Krisztussal együtt egy égi kormányzatot alkotnak az emberiség áldására a földön.

Jézus szavai nem azt jelentik, hogy minden jó ember a mennybe megy, vagy hogy a menny az emberiség otthona.


Isten tudta, hogy az emberi kormányzatok sohasem lesznek sikeresek a földi ügyek irányításában. Ezért intézkedést tett egy égi kormányzatra vagy Királyságra, amely végül átveszi a föld feletti ellenőrzést és eredeti céljának megfelelően Paradicsommá alakítja át (Máté 6:9, 10). Isten Királyságának a Királya Jézus


A Biblia előre megmondta, hogy akik felvitetnek a mennybe, „királysággá és papokká” lesznek „a mi Istenünknek, és uralkodni fognak a földön [mint királyok]” (Jelenések 5:10,


a hatodik versig bezárólag ez a lényege, a 6. vers arra utal, hogy ahhoz, hogy Ők is "tudják" az utat, vagy ott legyenek, ahhoz előbb Jézusnak haza kell mennie, és az atyjának bemutatni az elvégzett munkát, áldozatának vérét, s ha Jehova elfogadhatónak tartja, akkor nyílik meg az Út a felkent keresztények előtt is, és a földön maradottak előtt is az örök életre.


A Fiú tehát lehetővé tette, hogy megbékéljünk Istennel (Róma 5:8–10). Úgy ápolhatunk jó kapcsolatot Istennel, ha hiszünk Jézusban, és engedelmeskedünk neki (Ján 3:36).

*** w09 5/15 31–32. o. 14. bek. Miért kövessük ’a Krisztust’? ***

Jézus „az igazság”, de nemcsak azért, mert mindig az igazságot szólta, és aszerint élt, hanem azért is, mert benne teljesedett be a Messiásról szóló valamennyi prófécia, melyekből nagyon sok van. „Bármennyi ígérete van is Istennek – írta Pál apostol –, ezek őáltala lettek »igenné«” (2Kor 1:20). Még a mózesi törvényben lévő „eljövendő jó dolgok árnyéka” is Krisztus Jézusban vált valósággá (Héb 10:1; Kol 2:17). Jézusra mutat az összes prófécia, és ezek segítenek megértenünk, hogy ő központi szerepet tölt be Jehova szándékának a kibontakozásában (Jel 19:10).


Jézus „az élet”, hiszen a vérével megvásárolta az emberiséget, az örök élet pedig Isten ajándéka „Krisztus Jézus, a mi Urunk által” (Róma 6:23). Jézus azok számára is „az élet”, akik már meghaltak (Ján 5:28, 29). Továbbá gondolj arra, hogy mit fog tenni főpapként a millenniumi uralma idején. Örök szabadítást szerez a bűntől és a haláltól földi alattvalói számára (Héb 9:11, 12, 28).

Tehát nagy jelentősége van számunkra annak, amit Jézus válaszolt Tamásnak. Jézus az út, az igazság és az élet. Isten őt küldte el a világba, hogy megmentse azt általa


Továbbá senki sem jut az Atyához, csakis őáltala.

A kérdés, hogy most az Atyához jut valaki, vagy Jézushoz?

Mert a vers szerint nem Jézushoz jutunk, hanem Jézus által Istenhez az atyához jutunk, aki sokan nem is ismernek, mert Jézust ismerik és az Atyát nem....


Fülöpnek pedig azt mondta, hogy amit tett vagy Tesz, azt az Atya mondta neki, és az Ő akarata az ami történik.

Tehát ezekből a Tettekből és dolgokból a fiú bemutatta Atyja személyiségét, ugyan is az atya nem jöhet az emberek közé úgy ahogy Jézus. De azzal amit az atyától tanult, és elsajátított, azt pontosan úgy tette, ahogy az Atya tette volna, ha Ő jött volna közénk.


Istent soha senki nem látta, és ember nem is láthatja, mert az élete véget érne. ezért a fiúnak nagy felelőssége volt abban is, hogy az atyját a tetteivel bemutassa az embereknek.

s itt nem fizikai látásról beszél Jézus.

Hanem Isten személyiségéről, szándékáról. Ezzel mutatta be az Atyját az embereknek.


AAhhoz nem kell valakit látni, hogy tudjuk milyen llehet az illető.

2016. febr. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/96 anonim ***** válasza:
0%

(János 1:1–3) 1 Kezdetben volt a Szó, és a Szó az Istennél volt, és a Szó isten volt. 2 Ez volt kezdetben az Istennél. 3 Minden őáltala jött létre, és tőle függetlenül semmi sem jött létre.. . .



A Katolikus fordítás szerint ez a vers így szól: „Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél [görögül: ton the·onʹ] volt, és Isten [the·oszʹ] volt az Ige.” Ebben a versben a görög the·oszʹ (isten) főnév két formában is előfordul. Az első előtt a görög határozott névelő egyik formája a ton (az) áll, és ebben az esetben a the·onʹ szó a mindenható Istenre vonatkozik. A második esetben azonban a the·oszʹ szó előtt nincs határozott névelő.

János evangéliuma koiné nyelven, azaz görög köznyelven íródott, melynek egyértelmű szabályai vannak a határozott névelő használatát illetően.


Egy ilyen szerkezetben az alany és az állítmány egyáltalán nem ugyanaz, nem egyenlő és nem azonos

Sok görögtudós és bibliafordító elismeri, hogy a János 1:1 nem „az Ige” kilétéről, hanem egy tulajdonságáról beszél.

János nem azonosítja az Igét Istennel. Egyszerűen szólva, nem mondja azt, hogy Jézus volt az Isten.

A János 1:1-ben az Ige nem az egyetlen és egyedüli Isten, hanem egy isten, vagyis egy isteni természetű személy

Vagy ahogy Joseph Henry Thayer tudós, az American Standard fordítás egyik készítője mondta: „A Logosz [vagy Ige] isteni volt, de nem maga az isteni Lény.”

2016. febr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/96 anonim ***** válasza:
0%

A János 1:18 ezt írja: „Istent soha senki sem látta.”

Az 1. és a 2. vers is azt mondja, hogy kezdetben „Istennél volt”,

Lehet-e valaki valakinél úgy, hogy egyszersmind ő maga is az a személy?

Philip B. Harner a „Minősítő értelmű, névelő nélkül használt főnévi állítmánykiegészítő a görögben

János 1:1-ben található mondat is, „névelő nélkül használt és az igét megelőző állítmánnyal elsősorban minősítő értelműek. Arra utalnak, hogy a logosznak theosztermészete van.

Vagy is a Szónak ugyanaz volt a természete, mint Istennek«” (Journal of Biblical Literature. 1973, 85., 87. o.).

2016. febr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/96 anonim ***** válasza:
0%

Nem olvastam el a válaszod, de szemet szúrt egy mondat:

"A Biblia előre megmondta, hogy akik felvitetnek a mennybe, „királysággá és papokká” lesznek „a mi Istenünknek, és uralkodni fognak a földön [mint királyok]” (Jelenések 5:10,)"


Ebben csak az első rész nincs benne: A Biblia előre megmondta, hogy akik felvitetnek a mennybe...

2016. febr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/96 anonim ***** válasza:
0%

(Héberek 1:7, 8) . . .” 8 De a Fiúról: „Az Isten a trónod örökkön-örökké, és királyságod jogara az egyenesség jogara.


Vegyük figyelembe a szövegkörnyezete és az egész Bibliát, s nem átírtuk, hanem kijavítottuk az ellentmondást.

Az előző versekből megtudjuk, hogy Isten a beszélő, tehát nem ő a megszólított. A következő vers ezt a kifejezést használja: „az Isten, a te Istened”, ami rámutat, hogy a megszólított nem a legfelségesebb Isten, hanem ennek az Istennek az egyik imádója.


(Héberek 1:9) . . .Ezért kent fel az Isten, a te Istened, az ujjongás olajával társaidnál inkább.”


Jézusnak az Istene kente fel, társainál inkább...

vagy is olyan hatalmat kapott, amit soha senki nem kaphatott,, és nem is fog kapni, csak Jézus, és Ő is ezer évre kapja.

2016. febr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/96 A kérdező kommentje:

"1: Nem tudta hogy ki illette

2: Akaratán kívül áradt ki az erő, csupán a nő hite által"


1.: Mivel megüresítette magát, és hasonló lett, mint az ember (Filippiekhez írt levél 2:5-11)

2.: Mivel megüresítette magát, így olyanná vált mint az emberek, így mint ember nem tudhatta, ki érintette meg, de viszont, mint Isten meggyógyította: "Asszony hited megtartott, menj és élj békességben." Mint Isten tudta Ő, hogy ki érintette meg, de mint ember nem!

2016. febr. 10. 18:33
 30/96 A kérdező kommentje:

"A Károliból idéztem, úgyhogy bukta. Amúgy nem vagyok Tanú, tehát tőlem soha nem fogsz újvilág fordítást olvasni. :)"


Pedig ez rossz fordítás, akár Károli akár nem, a Károli sem az ógörög. Ezért kell nézni az eredetit is! :)

2016. febr. 10. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!