Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon lehetek-e jó keresztény...

Vajon lehetek-e jó keresztény akkor is ha melegnek születtem és melegként élem az életem?

Figyelt kérdés
Nem közbotránkoztató módon, félreértés ne essék. De férfiként férfit szeretek, nem az utcán, hanem a négy fal között. Tisztességes, becsületes, templomba is járó és valóban hívő embernek tartom magam a hétköznapok sodrában. Ettől még lehetek valóban jó keresztény vagy nekem küzdenem kellene ez az egész ellen akkor lennék jó keresztény?

2016. okt. 14. 15:43
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:

40.Hsz.


Én a te hozzászólásodra válaszoltam,s nem a felvetett témára.


A bűn,és nem bűn kérdésére rendszerint a lelkiismeret ad választ,bár egyesek lelkiismerete patika finomságú,míg másoké hidmérleghez hasonló,de Isten,a lelkiismereten keresztül szólít meg.Ezért született meg ez a kérdés is.

2016. okt. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
És a gonoszság szó hogy jött ide?Se a kérdező írásához nem kapcsolódik,se az én hozzászólásomhoz.Nem vagyunk egy véleményen az írásod többi részében sem,de ez nem baj.Nem vagyunk egyformák.
2016. okt. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:

Bár a biblia nem ír pozitívan a homoszexualitásról, mégis úgy gondolom, hogy igen, attól lehetsz jó ember és jó keresztény.


Egyrészt, mert te magad mondod, hogy nem botránkoztatod meg az embereket. Persze a 6.parancsot neked kell meggyónnod.


Viszont azt sose elejtsd el, hogy minden ember egyedi és megismételhetetlen csodája az Istennek. Az Úr már születésünk előtt, anyánk méhétől fogva ismer és szeret bennünket, mindenféle fenntartás nélkül.

Az Isten nem küld üres leveleket a földre, mindenki okkal teremtetett olyannak, amilyen.

2016. okt. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:

42.Hsz.


A párhuzam,a"Jó,és gonosztudás fája"képéből jött be.


Nyilván nem ítélhetünk el senkit,különösen nem,ha valaki végtagok nélkül,vagy akár téves hormonokkal született,de aki úgy-csak BULIBÓL- levágja végtagjait,vagy természettől ellentétes szexuális életet él,azt nem tarthatjuk jónak!

2016. okt. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 A kérdező kommentje:
Azoknak akik nem érintettek melegség tekintetében sehogy és csak a tv-ből látják, azok számára "felvilágosításképp" mondom, kiterjedt és elismerő oklevéllel szerzett orvosi és pszichológiai ismeretekre támaszkodva, hogy ez nem tanulható és nem megváltoztatható dolog az ember agyi kódolásában. Elnézve a társadalom megítélését és azt, hogy le kell mondani a leggyönyörűbb dologról a világon, hogy gyermekem szülessen, és még így sem élhetem át azt a boldogságot amit minden heteroszexuális ember oly természetesnek vesz, hogy megfogja a párja kezét az utcán, átölelheti mások előtt. Sose gondolnak bele mások, hogy ez olyan természetes, nekünk meg nem az... A társadalom miatt. És végül: Ki választana magának egy ilyen életet ha ez csak választáson vagy átkódolható rossz szokáson, rosszul berögzött dolgokon múlna? Hiszem, hogy senki sem. Amikor valaki a melegeket ítéli el, előbb gondolja át, hogy a melegek zöme egész életében önmaga bezártságában és félelmeiben él, ami kizárólag a negatív hozzáviszonyulások miatt történik nem pedig azért mert Isten vele teremtette a szomorúságot vagy a kételyeket, a félelmet és a boldogtalanságot. Vajon, Isten mit szeretne? Hogy boldog legyen az ember a földön, vagy, hogy tele legyen félelmekkel és kételyekkel önmaga megismerésében? Hiszem, hogy Isten jósága nem, de a társadalom megkövezése vezet oda, hogy nem képes az ember önmagát értékesnek tartani a hívő közösségben ha azok ilyen szemléletű emberekből állnak mint ahogyan itt néhányan gondolkodnak. De biztató, hogy vannak, akik nem csak olvasnak hanem értelmeznek is sorokat, és ez bizakodásra ad okot számomra, hogy a jóság talán felülkerekedik az emberek előítéletén és negatív gondolatain.
2016. okt. 18. 21:23
 46/55 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező!Szerintem Te tudod azt,hogy a Jóisten szeret Téged.Lehet hogy jobb ha ilyen kérdést nem ilyen jellegű oldalon teszel fel,látod milyenek sokan...Többet ártanak mint használnak a ítélkezésükkel.Minden jót,és lelki békét kívánok Neked.Imádkozom érte hogy megkapd.
2016. okt. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:

Még talán annyit, hogy bizonyára nem volt könnyű elfogadni magad olyannak, amilyen vagy, s a családtagjaidnak sem. S persze az ember sosem gondol bele a másik helyzetébe, alkot egy véleményt, amit jónak ítél vagy amit belé neveltek.


Nyilván aki a normától különbözik, azt elítélik, pedig senki sem írta elő, hogy csak a norma a jó. Ha így lenne, akkor minden ember jó lenne.


Könnyen fogadom el a másságot, mert a közvetlen környezetemben nincs ilyen ember (talán csak egy barátom, akiről hivatalosan nem is tudom, hogy az-e)

De biztos nem tudnám egyik napról a másikra megemészteni, ha majd a gyerekem egyszer csak azzal állít haza, hogy anya, én a fiúkat szeretem. De ha a JóIsten ezt adná keresztnek, akkor elfogadnám, megpróbálnék megbirkózni vele.


Sok kegyelmet az élethez és tedd a jót! Ne azzal foglalkozz, hogy mit mondanak mások.



#43-as voltam

2016. okt. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtató amit írtok. Belegondoltam, hogy nap mint nap hányszor mondja a tv, hogy kis pici gyermekek halnak meg, vagy szenvednek valami borzasztó gyógyíthatatlan betegségekben. Vajon ezeknek a gyerekeknek a szülei, mennyire örülnének ha ők választhatnák, hogy a gyermekük a szörnyű kórság helyett meleg legyen. Tényleg nézőpont kérdése! Hogy amíg nincs semmi "baj" addig a melegség is szörnyű és elviselhetetlen teher de ha lenne igazi teher, akkor az egy örömteli semmiség volna, hogy "csak ez". Érdekes ebbe belegondolnom !
2016. okt. 19. 17:04
 49/55 anonim ***** válasza:
37,40,42,46 vagyok.Igen,egyetértek,ez tényleg jó gondolatmenet.Élnek emberek olyan tragédiákkal együtt,hogy örülnének ha inkább a helyedben lennének.A világon minden nézőpont kérdése.más téma:Te orvos vagy?Ezt csak kíváncsiságból kérdezem.
2016. okt. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 20. 17:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!