Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon lehetek-e jó keresztény...

Vajon lehetek-e jó keresztény akkor is ha melegnek születtem és melegként élem az életem?

Figyelt kérdés
Nem közbotránkoztató módon, félreértés ne essék. De férfiként férfit szeretek, nem az utcán, hanem a négy fal között. Tisztességes, becsületes, templomba is járó és valóban hívő embernek tartom magam a hétköznapok sodrában. Ettől még lehetek valóban jó keresztény vagy nekem küzdenem kellene ez az egész ellen akkor lennék jó keresztény?

2016. okt. 14. 15:43
1 2 3 4 5 6
 31/55 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


B.meg


Eljösz a kődobálók közé, hogy hol a szivacs?

2016. okt. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Előre szólok, hogy rohadt sokat fogok írni, viszont van mögötte háttértudás. :D


Egyrészt, arra a jelenségre, hogy azonos neműek vágynak egymással tiszteletteljes, szeretetteljes kapcsolatra, és azt meg is élik esetleg, a 19. században lett csak szavunk, ami ugye a homoszexualitás. A Biblia idejében azonban ez a fogalom még teljesen mást jelentett. Azok az igeversek, amik a "homoszexualitás" ellen irányulnak (és valamelyik válaszoló ki is másolta őket neked), eredeti kontextusban és eredeti nyelven megnézve teljesen mást jelent. Röviden és tömören (de üzenetben kifejthetem hosszabban is): a Léviták könyvében levő kettő igevers arra az erőszakos bánásmódra utal, amivel a nőket illették akkoriban (és egyébként ha elolvassuk a kontextust is, azt is írja, hogy ne egyél tengeri herkentyűket, vagy hordj több anyagból készült ruhát). Szodoma és Gomorra történetében a városlakók idegengyűlölet miatt akarták megerőszakolni az angyalokat, a bírák könyvében hasonló volt a helyzet. Az újszövetségi szakaszok pedig görögül egy olyan fogalmat jelölnek, ami olyan férfiakra utal, akiknek van felesége, de mellette fiatal fiúkkal szexelnek. Ezeket ítéli el a Biblia, és nem az olyan szeretetteljes párkapcsolatot, amivel senki másnak nem ártasz. Csak - gondolom én - azokból az időkből, amikor a legfőbb vallásos iratok keletkeztek, meg úgy egészen a 19. századig az emberek az addigi ismereteik alapján következtettek, szóval ha láttak két pasit együtt (vagy két nőt), azonnal elkönyvelték bűnnek.


Ha már kereszténység: a keresztény szó azt jelenti, hogy "Krisztust követő", úgyhogy érdemes megnézni az ő tanításait is. Ő pedig arról beszélt, hogy szeressük egymást, ne ítéljünk, segítsünk a rászorulóknak, tegyük a világot jobb hellyé, stb. Ez alapján érthető is, hogy miért nem tetszik Istennek a nemi erőszak. Szóval úgy kb. ezek a legfontosabbak.


Amúgy meg ha esetleg akarsz beszélni a témáról, nagyon sokat olvastam/néztem utána, tudok esetleg ajánlani könyveket, meg dokumentumfilmeket, amiben hús-vér keresztény melegek nyilatkoznak arról, hogy ezt hogyan élték meg. Igaz, a nagy többségük angol, sőt, egy magyar könyvről tudok csak.


Meg ha Pesti vagy, akkor tudom ajánlani a Keresztények a melegekért csoportot (fenn vagyunk Facebookon), igaz, itt főleg heterok vagyunk és ez egy aktivista csoport. Van a Mozaik közösség is, meleg keresztény csoport elsősorban, illetve a Szimpozion egyesület tart most keresztény-meleg párbeszédeket, ingyenes előadássorozatok érdekes előadókkal, és ha vidéki vagy, fizetik az útiköltséget. :) Az elsősorban meleg közösség, de találkoztam köztük pár kereszténnyel is.


Ha van bármi, írj nyugodtan!

2016. okt. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 How Arrow ***** válasza:

Róm 1:27 Hasonlóképpen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésüknek méltó jutalmát elvevén önmagukban.

Róm 1:32 Kik jóllehet az Isten végzését ismerik, hogy akik ilyeneket cselekesznek, méltók a halálra, mégis nemcsak cselekszik azokat, hanem az akképpen cselekvőkkel egyet is értenek.


A biblia nem mellette hanem ellene van a bűnnek.

2016. okt. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:
Én nem hiszem, hogy Jézus azt mondaná, hogy bűnt követtek el ha szereti két ember egymást önzetlen és feltétlen segítő szeretetben. Mert ha így volna mindaz amit tanított egymás segítéséről és szertetéről gyakorlatilag semmi volna. Azt hiszem, hogy a 2000 évvel ezelőtt leírt dolgok azért nem passzolnak ezer százalékosan mindenre. Ha így volna akkor kihalt volna már az egész keresztény világ. Ami persze még megtörténhet ha ennyire maradian és UPDATE nélkül értelmezik majd a Bibliát. (Vonatkozik ez a Koránra is majd). Nem hiszem, hogy ez a világ életben tud majd maradni a réges régi vallási tanok alapján ha nem mennek vissza a hívek az alap gondolatok értelmezéséhez, mint a szeretet, a segítőkészség, a becsület, az igazság. Ha csak az fontos pontosan mi van leírva, az elkövetkező 150 évet nemigen éli majd túl egy vallás sem, csak a pénz és a hatalom vallása. :-(
2016. okt. 16. 08:52
 35/55 anonim válasza:

Isten mindenkit egyformán szeret.

Az,hogy az emberi agy ezt hogy kombinálja ki és milyen hülyeséget találgatnak,nem kell vele foglalkozni.

A szerelem,a boldogság,az őszinteség nem férfi vagy nő függő.

2016. okt. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
90%

Szarj le mindenkit aki azt sugallja ,hogy melegként nem lehet teljes az életed.


Az Ószövetség szerint az LMBTQ nem bűn. Az anális szexet tiltotta csak -egészségügyi kockázatok miatt- ,de ma már idejét múlt ez a tiltás.


Szóval ezen ne görcsölj. ;)


#Pietrosol:


Te is megb🅰szhatod azért. 😂

2016. okt. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem Te egy nagyon jó ember vagy.A kérdéseddel kapcsolatban egy idézet jutott eszembe: Vajon ki a megmondhatója,mi a bűn Isten szemében?
2016. okt. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:

37.Hsz!


Isten nem hagyott minket kétségek közt,hogy mi jó,és mi rossz,de becsukhatjuk a szemünket.


Embernek nincs joga ember felett ítélkeznie,de kötelessége jóság,és gonoszság közt különbséget tennie.

2016. okt. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:
A melegség tehát, nyilvánuljon meg bármilyen önzetlen, a valódi jóságon alapuló szeretet formájában is, akkor is bűn a döntés értelmében tehát? Én nem hiszem, hogy Isten előtt nem tetszene, hogy az életem (amit hozzáteszek nagyon szeretek és értékelem, hogy élhetek!) is adnám annyira előrébb helyezem magamnál azt a valakit. Csak őt. Ez tényleg lehet bűn? Miért nem mondja azt a vallás, hogy a szeretet a lényeg és nem a nemiségen kijelentett férfi nő szeretet? Hiszen, ha kijelentené nem lenne se több se kevesebb meleg. Legfeljebb, teherként leesne mint nehéz szikla sokak lelkéről, hogy végre megélhetik a szeretetet anélkül, hogy azt sulykolnák ez bűn. Jól esik, hogy vannak itt emberek, akik értik, hogy ezt nem én választottam de nem akarok magányosan és értelmetlenül élni. Mert én azt hiszem, az emberi élet értelme a szeretet. Persze, fontos a karrier is nyilván, de mégiscsak oda jutok melegként is, hogy mi értelme bármilyen karriernek vagy akárminek ha nincs akihez tartozzak és aki hozzám tartozzon pláne, hogy nincs se közös vagyon se közös gyerek, csak a szeretet utáni vágy?
2016. okt. 17. 17:49
 40/55 anonim ***** válasza:
38 Hsz!Nem értelek,sokszor támadnak az embernek kétségei azzal kapcsolatban hogy mi számít bűnnek.És hogy jön az adott témához a gonoszság?
2016. okt. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!