Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon lehetek-e jó keresztény...

Vajon lehetek-e jó keresztény akkor is ha melegnek születtem és melegként élem az életem?

Figyelt kérdés
Nem közbotránkoztató módon, félreértés ne essék. De férfiként férfit szeretek, nem az utcán, hanem a négy fal között. Tisztességes, becsületes, templomba is járó és valóban hívő embernek tartom magam a hétköznapok sodrában. Ettől még lehetek valóban jó keresztény vagy nekem küzdenem kellene ez az egész ellen akkor lennék jó keresztény?

2016. okt. 14. 15:43
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:

elhányom magam jehova tanúinak és másoknak a fröckölődésétől felháborító, hogy egy olyan felekezet amely köztudottan hamisítja a szentírást azzal merészel előhozakodni hogy nem vele vitatkozom hanem Istennel


most erre biztos jön majd hogy "elhányod magad, ez a krisztusi szeretet?" persze itt már el is van felejtve hogy ő az imént akart tarkón lövetni minden meleget


egyszer bioetika órára írtam egy szemináriumi dolgozatot amiben következetesen igyekeztem bizonyítani, hogy a bibliában még az ószövetségben sem arról a fajta homoszexualitásról van szó ami pl a kérdező esete is, igény szerint adjatok e-mail címet és elküldöm

2016. okt. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 How Arrow ***** válasza:
4%

A dilemma és a kérdés az mikor Isten azt mondja hogy NE!

Engedelmeskedek neki vagy nem.

Isten a Szeretet mérvadója és nem az ha mi szeretünk vagy sem.

Isten aki a szeretet az első intézménye a házasság férfi és nő közt.

Két férfi és két nő közti intézmény nem Istentöl hanem a gonosztol van vége a"lelkében kárt vall"

2016. okt. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
A melegséged csak rád, a társadra és a négy falra tartozik - ahogy azt magad is írod ! Ettöl az életmódtól még lehetsz igaz hívö ember ! Csak NE gyóndd meg a melegséged; mert a melegség NEM bün !
2016. okt. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 How Arrow ***** válasza:

#21

Nem a te dolgozatod adja meg az Isten igazságának a valóságát hanem Isten ígéje.

Ha egy keresztény embernek akarsz bizonyitani akkor azt az Isten ígéjéböl tedd ne a te kigondolásodbol és következtetésedböl.

2016. okt. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:
köszönöm! Az egyik hozzászólásra: Házasság férfi és nő között. De akkor a lassan nagy többség, akik összekötik életüket csak úgy, gyermekük lesz, akkor lényegébe rájuk is vonatkozik, hogy nem jó keresztények? Vagy összeköltözni csak két külön neműnek elfogadott még ha nem is házasodnak össze? A szexuális együttlétről pedig abszolút állítom, hogy ha szeret valakit az ember, akkor annak örömszerzési céllal tesz meg dolgokat a szexben, nem pedig azért, hogy saját vágyait parázna módon kiélje. Nem? Magyarul, ha szeretünk és ezt kifejezzük testileg is, akkor nem tök mindegy végül is, hogy kin és hogy fejezzük ki férfin vagy nőn? Továbbá, miért vetik meg az emberek a melegeket? Talán azért, mert az RTL híradón a meleg felvonulást látják Pesten? A melegek jelentős többsége, merem kijelenteni, hogy 90% fölötti része normális értékes és erkölcsös életet él és semmi köze ahhoz amit a melegfelvonuláson tangában vonulók jelképeznek. Ha csak ennyit lát a melegekből valaki, és ez alapján ítélkezik, vajon nincs e teljes tudatlanságban ha most rádöbben, hogy a jelentős többsége a melegeknek szintén elítéli és eszébe sem jutna ilyen nevetséges felvonuláson ilyen valóban gagyi ruhákban megjelenni? Ilyen alapon, vajon elfogadóbb lenne-e a vallási közösség minden meleggel szemben, ha tudnák, hogy a melegek nem az Andrássy úti tv-ben látott emberek a mindennapi életben és többségben?
2016. okt. 15. 18:37
 26/55 How Arrow ***** válasza:
0%
De bűn és a 7. Parancsolat foglalja magában.
2016. okt. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 How Arrow ***** válasza:

Kedves kérdező

Ne érts félre nincs gondom és nem útálom a melegeket nem ezzel van a gond! A melegséggel mint fogalommal van a gond.

A biblia tanitása szerint aki nem kötött házasságot és ugy él nemi életet az paráználkodik.

A házasságon kivüli nemi élet paráznaság és ugyan olyan kategóriába esik a "ne paráználkodj" mint a "ne lopj" mindkettő bün!

2016. okt. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 How Arrow ***** válasza:
A büntöl pedig van szabadulás a megoldás Jézus! Hozzá imátkozz és Ő megmutatja a helyes utat!
2016. okt. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:
Azért egyet leszögeznék, hogy nem az volt a kérdésem, hogy a bibliában leírt életet élhetek-e melegként hanem az, hogy a felekezet és az egyház szemében élhetek-e normális és értékes életet melegként is úgy hogy az akár tetszhessen is Istennek és Jézusnak. Nem az, hogy szó szerint megvalósíthatom-e a bibliában leírtakat mint programozott utasításkódot.
2016. okt. 15. 19:06
 30/55 How Arrow ***** válasza:
0%

Róm 1:27 Hasonlóképpen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésüknek méltó jutalmát elvevén önmagukban.


Róm 1:32 Kik jóllehet az Isten végzését ismerik, hogy akik ilyeneket cselekesznek, méltók a halálra, mégis nemcsak cselekszik azokat, hanem az akképpen cselekvőkkel egyet is értenek.



Ott kezdődnek a bajok hogy magadat jónak látod(még Jézus se mondta magát jónak pedig Ő az igazi jóság)

Nagyon ravasz kisérlet az mikor egy bünt szeretettel és jósággal öltöztetünk föl hogy megmagyarázzuk magunknak.

Én is csináltam már ilyet és hogy egy olyan bünt amit szerettem kimagyarázgattam magamnak hogy ne tünjön annak, de a vége szomorú.

Az meg kiváltaképpen szomoru lessz az ítéletnél, ha ilyen terjesztek.



Ézs 5:20 Jaj azoknak, akik a gonoszt jónak mondják és a jót gonosznak; akik a sötétséget világossággá s a világosságot sötétséggé teszik, és teszik a keserűt édessé, s az édest keserűvé!

2016. okt. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!