Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evolúcionista hívők, ti...

Evolúcionista hívők, ti hogyan egyeztetitek össze Isten tökéletes teremtését ezzel?

Figyelt kérdés

Azzal, hogy az ember előtt is voltak emberszerű lények, akik gyilkoltak, bűnöket követtek el, illetve a világban eleve jelen volt a szenvedés, a halál, a katasztrófák.


Nem kötözködni akarok, de tényleg nagyon kíváncsi vagyok


2016. okt. 21. 19:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/233 anonim ***** válasza:
100%

Te bűnösnek tartasz egy pókot, aki elkapja a legyet, hogy ő ezáltal túléljen?

Ezt, hogy az ember által jelent meg a bűn, én személy szerint mindig is úgy értelmeztem hogy az ember megtanult túllépni az ösztönein, meghatározni olyan fogalmakat mint a jó és rossz, vagy hogy mi a bűn.

Egy állaton nem kérhetsz számon semmilyen bűntettet, hiszen fel sem fogja mi az. A különbség ebben van, hogy az ember viszont képes elvont fogalmakban gondolkodni, tudatában van annak hogy amit tesz az helyes vagy sem.

Így jelent meg a bűn, szerintem, hogy képessé váltunk értelmezni, meghatározni azt.

2016. okt. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/233 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
51%

#11 meg felhozhassa az emberszerueket


ezek akkor allatok voltak? csak osztoneik voltak? csak toled kerdezem de en is azt mondtam hogy az elso emberek (a valoban "mai" emberek) nem ok voltak


igy az ember teremtesekor teremtette a tokeletes paradicsomot


de az ember a jo helyett a rosszat valasztotta, az ember ma is mindeg igy tesz igy mit nehez ebben elhinni, felfogni?


mint irtam ha a kerdesre vonatkoztatsz hogy csak az osemberekrol mit tanit a biblia nagy vegyuk vallasnak mas vallasok is


akkor semmit nem talalsz vagy nagyon apro dogokat


mi nem osszegyeztetheto azzal hogy a vizozonkor pusztultak el ezek az osemberek (akik eltek akkor meg hiszen most mar nem elnek

2016. okt. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/233 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
76%

teged jobban, vagy nagyon... erdekelhetnek:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..


kedvedert vegig olvasom de nagyon hosszuak...

2016. okt. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/233 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
76%

amugy kivancsi lettem te mit akarsz igazan, mert kotozkodni nem azt mondtad de akkor?


a bibliaban sok mas sincs benne, s keresztenyek ezeket nem tagadjak, vagyis peldaul ma mar muteteket hajtanak vegre es kereszteny orvosok is vannak


igyhat ha a bibliaban nincs benne valami akkor az a tobbiben sem mondhat igazat?


biblia nem azert keszult hogy mindent magabafoglaljon csak isten uzeneteit foglalja magaban az emberekhez

2016. okt. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/233 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%
annyit irnak hogy keptelenseg elolvasni...
2016. okt. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/233 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy evolúcionista hívő, ez NEM hit kérdése!
2016. okt. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/233 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
51%

#16 akkor mie?


ha kerdezo te pont ugy gondoltal ra hogy olyan kereszteny

vagy vallasos mindegy milyen

hisz az evolucioban es a teremtesben is vagyis egyiket sem tagadja

2016. okt. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/233 Cerevisiae ***** válasza:
67%

#1: "evolucionista (mar ha van ilyen) az a tudomanyban hisz es mondhatni ateista is egyben"


Értem. Tehát a katolikus egyházban sokan akik elfogadják az evolúciót tényként, sőt van sok katolikus tudós is, aki kutatja az evolúció nyomait és működését, azok ateisták?

[link]


Amikor a suliban valami kémiai kísérletet hajtottatok végre, és az történt, amit előre vártatok, akkor éppen hittél a tudományban? Ha nem sikerült a kísérlet, akkor nem hittél a tudományban? Ha kimentél az utcára, akkor már nem hittél a tudományban? Ha működött a TV, akkor hittél a tudományban, ha bementél a templomba, akkor már nem?


"a vallas a biblia a keresztenyseg tudtommal semmit nem emlit osemberekrol ha arra gondoltal igy hivatalosan semmit sem tarthat roluk mivel szentirasok nem irnak roluk"


Ezt honnan lehet tudni? Arról se ír, hogy olyanok lettek volna, mint a mai emberek, ezt csak úgy magától értetődőnek vesszük. Holott a Biblia erről egy deka szót nem ír.


Ádám és Éva nem vízözön előtti lények voltak?

2016. okt. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/233 Cerevisiae ***** válasza:
51%

Kedves kérdező: "Evolúcionista hívők"


Olyan, hogy evolucionista, van, de annak nem sok köze van a biológiai evolúciót kutató emberekhez.

[link]


Ha olyan emberekre gondolsz, akik egyszerre hisznek a teremtésben és elfogadják tényként az evolúciót is, azok a teista evolúciót valló embereknek inkább.


Ha azt hiszed, hogy általában létezik evolucionista hit, na olyan nincs, mint ahogy nincsenek matematikisták sem.


Az általad leírt dolgok akkor válhatnak csak bűnné, amikor elkezdi a tudat ezeket bűnként értelmezni.

2016. okt. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/233 Cerevisiae ***** válasza:
100%

#2: "isten tokeleteset teremtett, ellenben az ember bunt kovetett el, olyant tett amit nem lett volna szabad"


Tökéleteset? Hol van ilyen leírva a teremtésbeszámolóban?

2016. okt. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!