Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívők! Mit lehet tenni a...

Istenhívők! Mit lehet tenni a homoszexualitás ellen? Isten mit gondol egy ilyen emberről? Milyen életvitelt kell folytatnia egy ilyen férfinak?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy meleg férfi vagyok és Istenhívő. Mi lenne Istennek a legkedvesebb mit gondoltok, ha férfival vagy nővel élnék?


Ez mindig is ilyen volt, mindig is az voltam. Sajnos be kell lássam, ez az igazság. Ha férfivel lennék, az Isten szemében rossz lenne, ha nekem boldogságot okozna? Isten azt akarhatja, hogy ennek ellenére nővel legyek? Mennyire elfogadható erkölcsileg, hogy egy nővel éljek, akihez igazából testileg nem vonzódok?


A hit nem változtat meg, én hittem benne, de semmi nem történt és felvetődött bennem a kérdés, lehet Isten azt akarja, hogy elfogadjam magam, mivel ilyennek születtem és az ő gyermeke vagyok.



2017. febr. 1. 15:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 anonim ***** válasza:

"Gondolod, hogy hinnék egy olyan könyvnek, ami tele van ellentmondással?"


Igen, sőt, a legtöbb vallásos ember így van ezzel. Ezt a jelenséget úgy hívják: duplagondol.

2017. febr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 anonim ***** válasza:

"Igen, sőt, a legtöbb vallásos ember így van ezzel. Ezt a jelenséget úgy hívják: duplagondol."

Nem, az tök más. Ott mindkét nézet el van fogadva. Az ellenmondás mentesség az én esetemben csak egyféle egy nézet, egyféle magyarázat elfogadását jelenti. Azt sem tudjátok, mit jelent, amivel érveltek, csak elhiszitek, mert írják valamelyik blogon:)

Érted? Feloldom a látszólagos ellentmondást, és elmagyarázom, hogy miért nem ellentmondás. A relatív igazságoknak vagy egy abszolút magyarázata is. Egy!

2017. febr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 Pietrosol ***** válasza:

#13!


Mire hivatkozol, amikor azt állítod, hogy a homoszexualítás bűn?

2017. febr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 anonim ***** válasza:

"Nem, az tök más."


A duplagondol-jelenség egyik gyakori eleme az, hogy azt hiszed, hogy a gondolatrendszeredben nincs is ellentmondás.

2017. febr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 anonim ***** válasza:

Nézd kedves Kérdező.


Isten senkinek nem ad feloldozást, ha nem hagy fel a helytelen életével. Ahogy írtam a verset, Isten határozottan kijelenti, hogy ne vezessenek félre...

vagy is ne akard magaddal elhitetni, hogy a Teremtő megváltoztatja az erkölcsi elveket, illetve engedményeket tesz ezekben.

Akkor mindenben meg kellene tennie.Tulajdon képen akkor felesleges volt a Bibliát leírattatni, nem kell senkinek semmit betartania, úgy is megment bennünket.


De a törvényeket, az alapelveket nem azért állította fel, hogy legyen mit nem betartani.

Nekünk kell alkalmazkodni ezekhez, ami bizony lemondásokkal jár.


A keresztény élet nem Haway DJ. napfény.


(Cselekedetek 14:22) . . .„Sok nyomorúságon át kell bemennünk az Isten királyságába.”

(Jakab 1:21) 21 Vessetek le azért minden szennyet és a rosszaságot, mint ami fölösleges, és fogadjátok szelídséggel azon szó beplántálását, amely képes megmenteni a lelketeket.

2017. febr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 anonim ***** válasza:

Bocsánat, a legfontosabb lemaradt Kedves Kérdező.


Jézus azt mondta:

(Máté 5:29, 30) 29 Ha pedig a jobb szemed botlásba visz téged, vájd ki, és dobd el magadtól. Mert jobb neked, hogy egy vesszen el tagjaid közül, mint hogy egész testedet a gyehennába vessék. 30 Ugyanígy, ha a jobb kezed visz botlásba, vágd le, és dobd el magadtól. Mert jobb neked, hogy egy vesszen el tagjaid közül, mint hogy egész tested a gyehennába jusson.


ez nem azt jelenti, hogy a testrészeinket szó szerint le kell vágni.

ez egy igen erőteljes szókép arra, hogy milyen nagyon fontos a változtatás.


Megérné feláldozni az örök élet reménységét az érzéki gyönyör néhány röpke pillanatáért?

*** w10 1/1 7. o. Helyes szemlélet az alkoholról ***

Ő azt hangsúlyozta, hogy készeknek kell lennünk, jelképesen szólva, kivágni minden olyasmit az életünkből, ami szellemileg kárt okoz. Persze nagyon fájdalmas lehet megtennünk bizonyos lépéseket, de ezek megvédenek az olyan szemléletmódtól és helyzetektől, ami miatt elveszítjük Isten helyeslését.


Legyél kész teljesen „kivágni”, azaz kiiktatni az életedből. Bármilyen fájdalmas is ez a lépés

Ez a Biblia vers bizony erről szól.

2017. febr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 anonim ***** válasza:

Bocsánat, véletlenül egy rossz cikk szalagcímet linkeltem be.

Azt hagyd figyelmen kívül.

2017. febr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Adok magamnak egy kis időt, ha kell pár évet a változásra. Megpróbálom.

Én nem hagytam egyébként semmit sem figyelmen kívül, csak van olyan, amivel nem értek egyet. Nem nevezném magamat egyébként Biblia hívőnek, inkább Jézus hívőnek. Az ószövetségben nem hiszek, pont ilyenek miatt, amit írt az egyik válaszoló is, nem hiszem, hogy Jézus apja gyilkos lenne. Nem hiszem, hogy az ő parancsára gyilkolásztak volna a zsidók az ígéret földjén. Nekem nem fér bele és ehhez nekem jogom van. De köszönök minden segítő szándékú választ, nem olvastam még végig, de el fogom olvasni!

2017. febr. 2. 15:47
 59/81 A kérdező kommentje:
Persze minden ellentmondásra lehet gyártani dolgokat, ki lehet magyarázni. Nincs olyan dolog a világon, amire nem lehet magyarázatot (ki)találni.
2017. febr. 2. 15:50
 60/81 A kérdező kommentje:

Megnéztem a leszoktatással kapcsolatos linkelt oldalakat. Elborzadtam. Tele van hazugsággal...


Pl az, hogy a homoszexuálitás jele, hogy a másik nem akar lenni az illető. Ez csak keveseknél fordul elő. Olvastam ilyet is, hogy a népesség mindössze 1,5-2%-a homoszexuális, a többi aki annak vallja magát csak azt hiszi magáról. Ezen nevettem.


Valódi adatok szerint a biszexuálisokkal együtt minimum 30% a saját nemét kedvelő emberek aránya. Pl a brit fiatalok több, mint 50%-a volt már azonos neművel.


Csak leszoktatást ír, nem esik szó a heteroszexuálissá válásról. Ha elmennék ilyen lenevelő szakértőkhöz, annyit érne, mint halottnak a csók, mégha sikerülne is "kigyógyulni". Mert ettől még nem lennék heteroszexuális, ami a lényeg, hogy vonzódjak a nőkhöz..

2017. febr. 2. 16:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!