Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívők! Mit lehet tenni a...

Istenhívők! Mit lehet tenni a homoszexualitás ellen? Isten mit gondol egy ilyen emberről? Milyen életvitelt kell folytatnia egy ilyen férfinak?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy meleg férfi vagyok és Istenhívő. Mi lenne Istennek a legkedvesebb mit gondoltok, ha férfival vagy nővel élnék?


Ez mindig is ilyen volt, mindig is az voltam. Sajnos be kell lássam, ez az igazság. Ha férfivel lennék, az Isten szemében rossz lenne, ha nekem boldogságot okozna? Isten azt akarhatja, hogy ennek ellenére nővel legyek? Mennyire elfogadható erkölcsileg, hogy egy nővel éljek, akihez igazából testileg nem vonzódok?


A hit nem változtat meg, én hittem benne, de semmi nem történt és felvetődött bennem a kérdés, lehet Isten azt akarja, hogy elfogadjam magam, mivel ilyennek születtem és az ő gyermeke vagyok.



2017. febr. 1. 15:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 A kérdező kommentje:
De mondtatok téves információkat. Például, hogy fejben dől el. Hát akárhogy próbálom, nem tudok úgy nézni egy nőre. A tudósok szerint meg mindenképpen van genetikai háttere. Pl egypetéjű ikreknél ha az egyik homoszexuális, akkor nagy valószínűséggel a másik is az lesz. Tehát az anyaméhben eldől. De nem tagadják, hogy más tényezők is befolyásolhatják. Én ezt nem választottam egyáltalán. És valahogy kicsi gyerekkoromban is tudtam, hogy az leszek, mert már akkor az azonos neműek tetszettek..:(
2017. febr. 1. 17:20
 22/81 A kérdező kommentje:
Mivel nagyon vallásos családban nőttem fel, így én is az vagyok, hiszek Istenben. Szerintem ő elfogad, ha nem tudok változtatni akkor is.
2017. febr. 1. 17:22
 23/81 anonim ***** válasza:

""Az Isten BŰNTELENNEK teremtette az embert, ám szabad akaratot is adott neki, és az ember a bűnt választotta"


Ha bűntelennek teremtette,akkor tökéletes volt ugye?

Ha tökéletes volt,akkor nem választhatta a bűnt.

Tehát butaság amit írsz."


Kihagytad a képletből a szabad akaratot. Természetesen nem a bűnt választotta, hanem ebben az esetben nem Istennek hitt. "Klasszikus", mai értelemben vett bűnt valóban nem tudott elkövetni, de lehetősége volt a tiltás ellenére enni a fáról. Ha nem lett volna jó és gonosz tudásának fája és a tiltás, akkor nem lett volna szabad akarat sem. Szerintem ez egyébként könnyedén belátható, megérthető annak, aki meg is akarja érteni.

Bűntelen az bűntelen, de nem tökéletes (max a bűn tekintetében). Tökéletes csak az Isten.

Egy vak sem azért tökéletlen, mert bűnös ...

2017. febr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 A kérdező kommentje:
Megnéztem "Odds are against us" című szám magyar fordítását. Igen, tetszett, olyan szabad szám, talán egy kicsit szomorú, de felemelő is, mert van benne remény.:) Köszi.
2017. febr. 1. 17:31
 25/81 anonim ***** válasza:

"De mondtatok téves információkat. Például, hogy fejben dől el."

A pszichés betegségek valamennyire persze fejben dőlnek el, de nem véletlen vannak szakemberek. Több összetevője van a melegség létrejöttének, ezt ők tudják, és a leszokás módját is. Úgy valóban nem lehet, ahogy írod.


"egypetéjű ikreknél ha az egyik homoszexuális, akkor nagy valószínűséggel a másik is az lesz"

Hát én inkább az ellenkezőjét olvasom sok helyen. Csak kb. 10% körül lesz a másik is meleg.


"És valahogy kicsi gyerekkoromban is tudtam, hogy az leszek, mert már akkor az azonos neműek tetszettek"

Nálad lehet, hogy ez döntött, ennek nem kell, hogy köze legyen a genetikához. Ez inkább pszichés zavarra utal


Bocs, hogy így "felboncoltam" a válaszod

2017. febr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 A kérdező kommentje:

Én most nem szeretnék veszekedni, csak vitatkoznék veled, mert nem értek egyet.


Nincsenek már szakemberek. A tudomány elfogadta, hogy ezen nem lehet változtatni. Vagy ha vannak, én még nem olvastam ilyeneket, hogy sikerült leszoktatniuk embereket. Mára már nincsenek erre specializálódott emberek, mert tudományosan elfogadott, hogy nem megváltoztatható. Ha meg van, szerintem csak vallási közösségekben.


Én nem tudom már mennyi %-ot olvastam, de tuti nem 10-et. Bár bevallom nem emlékszek pontosan. De tegyük fel, hogy ez az adat 10%. Ha ennyi, szerintem ez is bőven bizonyítja azt, hogy veleszületett (is) a dolog. Meg persze vannak más tényezők, de ezekre a tényezőkre teszik a kisebb hangsúlyt.


Mi döntött nálam végül is te miről beszélsz? Az, hogy már gyerekkoromban előjött a saját szexualitásom, úgy, mint más gyereknek? Csak más fiúk értelemszerűen a lányokat kezdték el figyelni. Gyerekkoromban ez nem tudatosult még bennem, csak így visszagondolva. Nevetséges arra fogni, hogy azért lettem ilyen, mert gyerekkoromban úgy gondoltam.

2017. febr. 1. 17:44
 27/81 A kérdező kommentje:
Sokat gondolkodtam, én 50%ra emlékszek, de nem vagyok benne biztos.
2017. febr. 1. 17:46
 28/81 anonim ***** válasza:

"Kihagytad a képletből a szabad akaratot. Természetesen nem a bűnt választotta, hanem ebben az esetben nem Istennek hitt. "Klasszikus", mai értelemben vett bűnt valóban nem tudott elkövetni, de lehetősége volt a tiltás ellenére enni a fáról. Ha nem lett volna jó és gonosz tudásának fája és a tiltás, akkor nem lett volna szabad akarat sem."


Rendben,akkor Isten buta,és teremtőjében kételkedő embert teremtett,akit meg is büntetett ezért,holott nem az ember tehetett róla.Így már sokkal értelmesebb a történet.

Van még valami,amit kihagytam a képletből?

2017. febr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


A fejben dől el kifejezés alatt nem azt értettem, hogy Nőkkel kapcsolatban tegye meg.


Kössön szövetséget a szemeivel, ahogy Jób is tette, és ahogy Jézus is oktatott,

Az elméjét, az keresztény életének szentelje, a tökéletlenségével pedig ne foglalkozzon.

S akkor nem lesz ideje a tökéletlenségével foglalkozzon.

2017. febr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 A kérdező kommentje:
De egy társ akkor is kell az életre, mint minden normális embernek. A nemét nem írtad le. Ha nem foglalkozok vele, az azt jelenti, hogy megmarad a homoszexualitás, csak éppen figyelmen kívül hagyom. Vallási szempontból mennyire helyes, ha egy homoszexuális ember nővel él és szexel? (házasságon belül) És a vágyai pedig megmaradnak változatlanul.
2017. febr. 1. 18:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!