Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívők! Mit lehet tenni a...

Istenhívők! Mit lehet tenni a homoszexualitás ellen? Isten mit gondol egy ilyen emberről? Milyen életvitelt kell folytatnia egy ilyen férfinak?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy meleg férfi vagyok és Istenhívő. Mi lenne Istennek a legkedvesebb mit gondoltok, ha férfival vagy nővel élnék?


Ez mindig is ilyen volt, mindig is az voltam. Sajnos be kell lássam, ez az igazság. Ha férfivel lennék, az Isten szemében rossz lenne, ha nekem boldogságot okozna? Isten azt akarhatja, hogy ennek ellenére nővel legyek? Mennyire elfogadható erkölcsileg, hogy egy nővel éljek, akihez igazából testileg nem vonzódok?


A hit nem változtat meg, én hittem benne, de semmi nem történt és felvetődött bennem a kérdés, lehet Isten azt akarja, hogy elfogadjam magam, mivel ilyennek születtem és az ő gyermeke vagyok.



2017. febr. 1. 15:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 anonim ***** válasza:
43%

Kedves kérdező!

A homoszexualitás pszichés rendellenesség. Lehet, hogy itt is fogják mondani, hogy genetikai betegség, de ez nincs bizonyítva. Gugli rengeteg jó írást lehoz, rengeteg meggyógyult meleg tesz bizonyságot. Sok meleget ki tudtak gyógyítani. Isten várja szeretettel a meleg embert is, ott is "csak" azt nézi, hogy ember. Ha megtér, hinni kezd Isten Igéjében, elfogadja Pál szavait a Róma 1.18-32 részben, utánanéz a dolgoknak, hogy mennyire kamu, hogy genetikai másság, imádkozik, kezelteti magát és meggyógyul. És persze örök élete is lesz.

Nem bántásból csak szemléltető példaként, de ez kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy Istennek mi baja azzal, hogy szeretek ölni vagy lopni? Nem élek bűnben, csak más vagyok, gyilkos, kleptomániás. Miért nem fogja fel mindenki változatosságnak, szabadon élésnek. Kérlek ne értsd félre, nem húzok egyenlőséget a gyilkosság és a melegség közt, de mindkettő egy rossz állapot, amiből meggyógyít az Ige.

Ettől még mindenki isten gyermeke, mindenkit vár a megtérésre. De a megtérés Jézusban való hitet és életet jelent a Biblia Igéi alapján.

Én is tele voltam bűnnel, rossz szokással, ami rosszabb, mint a meleg állapot, mégis elfogadott Isten Jézusban, és haladok a megszentelődés (bűntelenné válás) útján. Szívből meggyűlöltem a bűnt és a bűnös cselekedeteim, és gyönyörködöm Isten parancsolataiban, rendelkezéseiben és az Igében. Ez nem azt jelenti, hogy tökéletes vagyok, távolról sem, de haladok hitben, megyek előre Jézussal az Ige tükrében

2017. febr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 Pietrosol ***** válasza:
57%

#11!


"...ez kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy Istennek mi baja azzal, hogy szeretek ölni vagy lopni?"


Ja, csak azzal másnak ártana, azzal meg hogy meleg nem árt másnak. Per favore, ne kend Istenre az ellenszenved!

2017. febr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/81 anonim ***** válasza:
46%

"Ja, csak azzal másnak ártana, azzal meg hogy meleg nem árt másnak."

Ez más téma, természetesen a lopás és a melegség nem egy kategória, tehát valahol egyetértek. Példám azért helyes, mert mind a bűn következménye. írtam, hogy nem húzok egyenlőséget. Per favore, olvass, értelmezz!

"Per favore, ne kend Istenre az ellenszenved!"

? A bűnnel szemben? Mert a melegekkel szemben nincs. Bűnnel szemben meg persze, hogy Istenre "kenem":) Örülök, hogy felnyitotta a szemem.

Felhívom a figyelmed, hogy a vallás rovatban vagyunk. Meg akarsz térni, hogy itt vibrálsz? A kérdező feltett egy kérdést, én válaszoltam, Te meg OFF-olsz, kötekedsz.

"Istenhívők"--> magadra vetted, hogy válaszolsz?

2017. febr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 anonim ***** válasza:
57%

Az előttem lévők jól mondták! :D :)

Ha hiszel istenben , tudod , hogy ő akarta hogy ez igy legyen és ilyen légy . Ne változtass! Légy boldog , éldd ugy az életed ahogy TE akarod , és élvezd ki minden percét :) mind1 hogy férvival vagy nővel. :) !!! ;)

Nézdd meg Billy-től az "Odds are against us" című számának a magyar forditását! :D lehet tetszeni is fog ☺☺ Kérlek irj ha esetleg megnézted :D :)

2017. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:
0%

"A hit nem változtat meg, én hittem benne, de semmi nem történt és felvetődött bennem a kérdés, lehet Isten azt akarja, hogy elfogadjam magam, mivel ilyennek születtem és az ő gyermeke vagyok."


Megválaszoltad magadnak a kérdésedet.

2017. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 anonim ***** válasza:
23%

Kedves kérdező!

Ne higgy azoknak, akik azt mondják, hogy Isten teremtett homoszexuálisnak, és jó vagy így!


Az Isten BŰNTELENNEK teremtette az embert, ám szabad akaratot is adott neki, és az ember a bűnt választotta, amikor Éva elfogadta a Sátán kezéből az almát. A homoszexualitás is bűn. Mindenkinek lehetnek rossz gondolatai, ám ha enged nekik, az az igazi bűn!


Jézus megmutatja nekünk a helyes utat, ám keskeny út az! Semmi nem bizonyítja, hogy a homoszexualitás öröklődik, ez csak egy politiaki vélemény. Sok hívő keresztény ember Krisztus segítségével KIGYÓGYULT a homoszexualitásból, és ma már boldog családapa, és szerető párt alkot a feleségével, és a rossz gondolatok nem kínozzák.


Egy másik kérdésre adott válaszok talán segítenek Neked!

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..

2017. febr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/81 anonim ***** válasza:

Akik ilyen dologgal küszködik, annak nem ez a megoldása, amit Te írtál,


Isten sehol nem írta, hogy a törvény betartása nem tartozik az ilyen vagy olyan születésű emberekre.

S ezért szemet huny számukra az erkölcsi törvényei felett.

Mert akkor bárki érvelhetne, hogy "Én ilyen vagyok, fogadjon el így" punktum.


Kérlek figyeld meg a következő Biblia verset:


(1Korintusz 6:9–11) 9 Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát. 11 Pedig ilyenek voltak némelyek közületek. De tisztára mostak, de megszenteltek, de igazságossá nyilvánítottak benneteket Jézus Krisztus, a mi Urunk nevében, és a mi Istenünk szellemével.


Ha megfigyeled, akkor abban az időben is voltak olyanok akik küszködtek ilyesmivel. Azt írja, hogy "ilyenek voltatok", s később már változtattak, és méltók lettek arra, hogy Istent képviselővé, kereszténnyé váljanak.


A hit hegyeket mozgat meg, ahogy Jézus is mondta:


(Lukács 17:6) . . .„Ha akkora hitetek lenne, mint egy mustármag, és ezt mondanátok ennek a feketeeperfának: »Szakadj ki gyökerestől, és ültetődj a tengerbe!«, az engedelmeskedne nektek.


Ha nem tudna megváltoztatni, akkor nem íratta volna le ezeket a szavakat.De leíratta, mert semmi sem lehetetlen Isten szellemével.


"Ilyennek születtem"

Nem nem ilyennek születtél, valamilyen ok miatt alakult ki benned vagy váltál azzá.

ez a legkönnyebb módja, hogy bemeséljük azt, Isten tudja hogy ilyen vagyok és fogadjon így el.

Ám a Bibliában és az életben is bizonyíték van rá, hogy a változtatást nem lehet és nem is szabad elkerülni, mert a Teremtő senkinél nem tesz kivételt, dolgozni kell rajta az embernek, hogy leszokjon egy rossz élethelyzetről.


ez a Biblia versekből is kiderül, sehol nem írja, hogy "kivétel ez, meg az az ember mert Ő így meg úgy született"

S ha emberek ezrei, milliói tudtak változtatni, akkor mindenki, csak akarni kell.

Minden a fejben dől el.


Mennyire akarod, szereted e a Teremtődet és a megváltódat, hogy felhagyj egy rossz szokásoddal, és tisztán elfogadhatóan állj előtte?


Az ilyen nehézségekkel küszködőknek egyedül kell maradniuk, és Isten új rendjében megfognak "gyógyulni"

2017. febr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/81 anonim ***** válasza:

Talán még annyit, hogy az említett versben írva van egy kifejezés:


(1Korintusz 6:9) . . .Ne vezessenek félre titeket. . . .


Vagy is ne gondolja senki, hogy a felsorolt helytelenségeket nem fogja számon kérni, különböző ember által gyártott, kifogások miatt.

(1Korintusz 6:10) . . .nem fogják örökölni Isten királyságát.


Vagy is nincs kifogás, meg megmagyarázás, Istent nem lehet megcsúfolni.

(Galácia 6:7) 7 Ne vezessenek félre titeket: Istent nem lehet megcsúfolni. Mert amit vet az ember, azt fogja aratni is;

2017. febr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/81 anonim ***** válasza:

"Az Isten BŰNTELENNEK teremtette az embert, ám szabad akaratot is adott neki, és az ember a bűnt választotta"


Ha bűntelennek teremtette,akkor tökéletes volt ugye?

Ha tökéletes volt,akkor nem választhatta a bűnt.

Tehát butaság amit írsz.

2017. febr. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/81 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ!
2017. febr. 1. 17:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!