Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívők! Mit lehet tenni a...

Istenhívők! Mit lehet tenni a homoszexualitás ellen? Isten mit gondol egy ilyen emberről? Milyen életvitelt kell folytatnia egy ilyen férfinak?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy meleg férfi vagyok és Istenhívő. Mi lenne Istennek a legkedvesebb mit gondoltok, ha férfival vagy nővel élnék?


Ez mindig is ilyen volt, mindig is az voltam. Sajnos be kell lássam, ez az igazság. Ha férfivel lennék, az Isten szemében rossz lenne, ha nekem boldogságot okozna? Isten azt akarhatja, hogy ennek ellenére nővel legyek? Mennyire elfogadható erkölcsileg, hogy egy nővel éljek, akihez igazából testileg nem vonzódok?


A hit nem változtat meg, én hittem benne, de semmi nem történt és felvetődött bennem a kérdés, lehet Isten azt akarja, hogy elfogadjam magam, mivel ilyennek születtem és az ő gyermeke vagyok.



2017. febr. 1. 15:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim ***** válasza:
"Te is jelentsd ki magad heteroszexuálisnak." Ez nem más mint érzelmek elfojtása...
2017. febr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 A kérdező kommentje:

# 40


Köszönöm, ezt kipróbálom. Bár bevallom őszintén, amióta szerelmes voltam egy azonos neműbe, egyre kevésbé akarok megváltozni, de motiválásnak mindenképp jó és hátha változna. Az bőven elég lenne, ha a nőkhöz is tudnék vonzódni testileg, a homoszexualitással meg nem foglalkoznék, ha megmaradna akkor sem.:)

2017. febr. 1. 22:01
 43/81 A kérdező kommentje:

"egyet ne felejts el, amilyen döntést hozol annak a következményét fogod learatni."


Ez tény és való. De ha a homoszexuális kapcsolat mellett döntenék, ennek a döntésnek a következményét csak Isten tudhatja. Ha akarnál sem tudnál evvel bántani, elvégre nem tudhatod, hogy hogyan bírálna ezért Isten, vagy bírálna e egyáltalán. Csak sejtésed lehet róla.

2017. febr. 1. 22:04
 44/81 anonim ***** válasza:

De tudhatom, és Te is.


Legfeljebb nem akarod elfogadni, és abban bízol, hogy nálad más kép dönt.


Leírta a Bibliába, hogy ne vezessenek félre, különböző beszédekkel, mert akkor sajnos nem leszel Isten királyságában.

2017. febr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 A kérdező kommentje:
Nem, te nem tudhatod. Max azt hiszed magadról. Elég sok minden van a Bibliában, ami nem úgy történt, vagy ellentmondásos, vagy esetleg átírták.
2017. febr. 1. 22:21
 46/81 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Isten mindenkit úgy szeret amilyen. Fogadd el magad, mert, ha egy olyan emberrel élsz együtt akihesz nem vonzódsz, akkor fel fogy gyűlni benned rengeteg kétség, aggodalom és később magad fogod okolni, hogy miért nem a helyes utat választottad. Rosszabb esetben utálni fogod magadra ezért. A válsz: élj és legyél olyan, amilyen lenni akarsz, ne hagyd, hogy azért, mert a társadalmi és vallási "normák" mást mondanak ne úgy élj, ahogy neked az a legjobb.

Úgy gondolom, Isten mindenkit okkal teremt olyannak amilyen... de ez már csak saját véleményem. Remélem tudtam segíteni. :)

2017. febr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 KZitus ***** válasza:

Szia


Nem vetted figyelembe azokat a bibliai idézetket, amelyeket living ír neked.

Azért gondolod, hogy Isten elfogad tégedet úgy ahogy vagy, mert ezt akarod hinni, azt szeretnéd, hogy úgy fogadjon el tégedet, ahogy vagy! De ezzel saját magadat csapod be.

Istennek joga van a teremtményeinek irányadó mértéket szabni, ahogyan a szüleidnek is joga volt gyermekkorodban megmondani neked, mi az amit szabad, és mit nem szabad.

Gondolj Szodoma és Gomora esetére. Isten elfogadta az ottani homoszexuálisok álláspontját? Eltörölte a várost, és azt mondta, soha többé nem fog ott élni ember, annyira útálatos volt előtte az amit tettek. Nem változott a véleménye ma sem ezzel kapcsolatban, a Korintusziaknak írott levélből ez egyértelműen kiderül.De ahogyan ott írva volt, "ilynek voltak némelyek", de megváltoztak, megtisztultak helytelen szokásaiktól, úgy neked is tud Isten segíteni, hogy megaszabadulj tisztátalanságodból, és éppen Krisztus kiontott vére tud ahhoz segíteni tégedet, hogy ha leszoktál/elhagytad helytelenségedet, soha többé ne vegye figyelembe azt, ami előtte történt az életedben „megbocsátom az ő bűneiket, és vétkeikről többé meg nem emlékezem” Jeremiás 31:34


Kedves kérdező:-) Isten törvényeiben éppen az a csodálatos, hogy nem másokat, saját magunkat tudjuk irányítani/megváltoztatni a gondolkodásunkat általa. Ezt tanuld meg :-)

2017. febr. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 anonim ***** válasza:

Szia Keérdező! A 26-os válaszodra írnék. A 25-ös vagyok. Én sem szeretnék veszekedni.


Ha jól tudom, Magyarországon valóban csak egyházi szervezetek foglalkoznak ezzel, de külföldön pszichológusok is sikeresek a kezelésben.

Kérlek, hogy ne vitának vedd, hanem vizsgáld meg a dolgokat ebből a szempontból is. Évek óta vizsgálom az ateista materializmust a Biblia támadás szemszögéből. Az ateista materialista liberális lobbi hatása az, hogy ma inkább elfogadott tény, hogy a melegség veleszületett, genetikailag determinált dolog, bár a gént még nem találták meg. Ha genetikailag determinált lenne, akkor az ikrek 100%-a meleg lenne. Ha genetikai + pszichés tényezők együtt hatnak, akkor - kérlek gondold végig - valójában csak pszichés hatástól függ, mivel a genetika mellé kell a pszichés tényező is. Ebből az következik, hogy ki lehet kezelni a meleget, mivel a genetikai tényező önmagában kevés. Ráadásul a genetikai determináció még nincs bizonyítva, tehát ebből következtetve megegyezhetünk, hogy a pszichés hatás a biztos.

Innentől az egyének világnézetétől függ, hogy viszonyulnak a betegséghez. A nem Biblia hívő elfogadja, hogy ez nem betegség, a Biblia hívő pedig betegségnek tartja és ki akar gyógyulni. Az első tehát nem tartja betegségnek, a második igen.

Ráadásul a materialista tudományolvasat gyakran tart elég sok betegséget genetikai alapúnak, de ez inkább csak filozofikus elgondolás, mert ebben nem biztosak, tehát ez a tudomány egyfajta hitvallása. (Halkan mondom, hogy a törzsfejlődés is ilyen, mivel a teremtést a materializmus nem tudja értelmezni.) A genetikát a materialista természettudományos nézet inkább metafizikusan használja, mint természettudományosan. Másképp fogalmazva, természettudományos köntösbe bújtatva filozofál.

Ha gondolod, nézz utána a NARTH-nak, Joseph Nicolosinak. Youtube-on lehet gyógyulási bizonyságról videókat nézni.


Egy két forrás:

[link]

[link]


Bárhogy döntesz, én minden jót kívánok!

2017. febr. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 anonim ***** válasza:

"Rendben,akkor Isten buta,és teremtőjében kételkedő embert teremtett,akit meg is büntetett ezért,holott nem az ember tehetett róla.Így már sokkal értelmesebb a történet.

Van még valami,amit kihagytam a képletből?"


Részben igaz, az ember bután cselekedett, de ilyen a szabad akarat. Viszont mi hívők a bűn tudatával együtt sokkal tökéletesebbek leszünk a megszentelődésünkkor, és Isten szellemi fiai leszünk Jézus miatt, mert Jézusban az Isten az emberi család tagja lett, vagy fordítva. Az ember lett az isteni család tagja Jézusban. Pontosabban a hívő.

Ott hibázol, hogy az ember bizony tehet róla. ha nem tehetne, akkor magadat is egy nem felelősségteljes biorobotnak gondolod. De ez nem így van. Ezzel nem fogsz tudni az ítéletkor megállni Isten előtt, mert Neked is felfogással bíró elmét adott az Isten. Az állatok ösztönnel rendelkeznek, korlátozottak, de te bármit megtehetsz, persze a fizikai korlátokon belül. Viszont bármit elgondolhatsz, ez nincs korlátozva. Viszont ezért felelsz is magadért, a döntéseidért, a cselekedeteidért. az Isten folyamatosan a jóra és a megtérésre motivál mindenkit, ezzel biztosítva a szabad akaratot. Dönthetsz mellette, de ellene is. Ádám is döntött, Te is. Különbség az, hogy Neked még nem késő. Véleményem szerint bolond az az ember, aki nem törődik ilyen nagy üdvösséggel, amit Jézusban kínált fel az Isten. Isten örök életet kínál + ahhoz ad erőt, hogy csak a jót cselekedjük. Ezt választani marha nagy reszkír, nem?

2017. febr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:

"Nem, te nem tudhatod. Max azt hiszed magadról. Elég sok minden van a Bibliában, ami nem úgy történt, vagy ellentmondásos, vagy esetleg átírták."


Megint én. Ez szintén csak egy materialista olvasat. Minden "ellentmondás" feloldást nyert. Rengeteg kérdésnél magyaráztunk már meg "ellentmondásokat", olyannyira, hogy párszor már ateisták is mondják, hogy mely dolgok nem ellentmondásosak, ha valaki "kötekedik". Páran belátják nem hívőként is ezeket.


Tudod, a matematika tankönyv írja, hogy x=3, de máshol meg, hogy x=5. Önmagéban ellentmondás, de ismerve a matematika könyv lényegét, tudjuk, hogy miért nem ellentmondás még sem. Lsd. pl. a ne ölj parancsolat, és Isten parancsa, hogy öljenek meg bizonyos bűnösöket (ítélet -Ószövetség). Ez sem ellentmondás. Gondolod, hogy hinnék egy olyan könyvnek, ami tele van ellentmondással? Sőt, akkor sem hinnék, ha csak nyakatekert kimagyarázásai lennének ezeknek

2017. febr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!