Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívők! Mit lehet tenni a...

Istenhívők! Mit lehet tenni a homoszexualitás ellen? Isten mit gondol egy ilyen emberről? Milyen életvitelt kell folytatnia egy ilyen férfinak?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy meleg férfi vagyok és Istenhívő. Mi lenne Istennek a legkedvesebb mit gondoltok, ha férfival vagy nővel élnék?


Ez mindig is ilyen volt, mindig is az voltam. Sajnos be kell lássam, ez az igazság. Ha férfivel lennék, az Isten szemében rossz lenne, ha nekem boldogságot okozna? Isten azt akarhatja, hogy ennek ellenére nővel legyek? Mennyire elfogadható erkölcsileg, hogy egy nővel éljek, akihez igazából testileg nem vonzódok?


A hit nem változtat meg, én hittem benne, de semmi nem történt és felvetődött bennem a kérdés, lehet Isten azt akarja, hogy elfogadjam magam, mivel ilyennek születtem és az ő gyermeke vagyok.



2017. febr. 1. 15:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 A kérdező kommentje:

Fel nem tudom fogni, hogy a lenevelésnek önmagában mi értelme van, ha nem vesz 180° fordulatot a szexualitás. Evvel csak azt érik el az emberek, hogy egyedül legyenek.


Persze értékelem, hogy evvel segíteni akartál, de nagyon nagy butaságnak és idővesztegetésnek tartom..

2017. febr. 2. 16:10
 62/81 anonim ***** válasza:

"Ott hibázol, hogy az ember bizony tehet róla. ha nem tehetne, akkor magadat is egy nem felelősségteljes biorobotnak gondolod. De ez nem így van. Ezzel nem fogsz tudni az ítéletkor megállni Isten előtt, mert Neked is felfogással bíró elmét adott az Isten."


Most nem rólam van szó,hanem arról,hogy az ember teremtésével kapcsolatban butaságok kavarognak a fejedben,meg is indokoltam világosan,hogy miért.

2017. febr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 A kérdező kommentje:

De ha az ember tehet róla, akkor miért van az, hogy:


-minden meleg azt állítja, hogy ilyennek született, mindig is ilyen volt, kicsi korától kezdve az azonos nemű keltette fel érdeklődését.


-Sosem volt olyan, hogy valaki azt állította, hogy korábban heteroszexuális volt, de később lett meleg. Tehát nem az lett később saját döntésből, vagy esetleg különböző tényezőkből kifolyólag. Hanem eredendően.

2017. febr. 2. 17:01
 64/81 anonim ***** válasza:

"Adok magamnak egy kis időt"


S addig mivel fogod tölteni ezt az időt, ugyan is hanem töltöd meg az életedet olyan dolgokkal, amik elősegítik a tervedet, és a Teremtőt is kihagyod belőle, akkor bizony nehezebb lesz, és félsiker.


Hogyan tarthatom magam távol a homoszexualitástól?


A fiatalok kérdései gyakorlatias válaszok kiadványunk 28. fejezete bővebben beszél erről a problémáról és még tapasztalatok is vannak hogy némelyek, hogyan kezelték, vagy kezelik az ügyet.

Javaslom olvasd el, talán ez is segíthet.


[link]

2017. febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 A kérdező kommentje:
Természetesen Istentől fogom kérni a segítséget. Nem ölbe tett kézzel várakozni, mert akkor tényleg nem változna semmi. Adok magamnak időt, ezt úgy értettem, hogy dolgozok magamon. Nem félek igazából a kudarctól. Ha Isten is úgy akarja, akkor fogok tudni változtatni a nők irányába. Ha nem, ezt a dolgot kénytelen leszek elfogadni magamban. Ezt látom a legjobb alternativának, mert melegségleszoktató módok léteznek, aminek semmi értelme, heteroszexuálissá nevelő viszont nincsen. Legalább is nem tudok róla.
2017. febr. 2. 17:29
 66/81 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok olyan fiatal, de köszi.
2017. febr. 2. 17:31
 67/81 anonim ***** válasza:

A könyvet minden korosztály elolvashatja, és hasznos információt kaphat belőle.


Remélem sikeres leszel ebben.

2017. febr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 anonim ***** válasza:

Mit szólnátok ahhoz fórumtársak,ha imában megtámogatnánk a kérdező problémáját,hiszen a biblia azt írja,hogy:

Máté 18/19

Ha ketten közületek egy akaraton lesznek a földön ,bármely dolog felől,amit csak kérnek,megadja nékik az én Mennyei Atyám.

Máté evangálium 18/20

Mert ahol ketten vagy hárman egybegyülnek az én nevemben,ott vagyok közöttük.

De elsősorban arra lennék kíváncsi,hogy jóváhagyod-e nekünk ezt kedves kérdező,hogy imádkozzunk érted?

Mert az egységben elmondott imának hatalmas ereje van.És végre egy tökéletes alkalom arra,hogy a hívők, legyenek Jehova tanúi,vagy keresztények tegyünk a kérdező ügyéért.

2017. febr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/81 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért olyan fontos neked, hogy ellenkező neműekre izguljál. Csak gyötröd magad fölöslegesen, a sok erkölcsrendész pedig még zsarol is itt téged, hogy majd Isten megbüntet, meg mittudomén.
2017. febr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 anonim ***** válasza:

#68-as


hozzá szólásra reagálnék,

Igen erre Én is gondoltam, hogy ez is szükséges,ezért egyetértek a 68-as hozzászólóval.

2017. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!