Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minek ez a nagy muszlimozás?

Minek ez a nagy muszlimozás?

Figyelt kérdés

Felsorolok érveket, amiért értelmetlen hülyeség szidni a muszlimokat (ami sajnos a kormány propagandája miatt divat lett Magyarországon):

- a nagynénimék voltak már Tunéziába és Törökországba, pedig senki se bántotta Őket (pedig a nagynénimék keresztények)


- a barátnőm (de nem csajom, mert csak barátok vagyunk) volt már Boszniában, de senki se bántotta Őt


- az indonéziai muszlim papok a vadvilág mellett vannak: [link]


- a törökök szimpatizálnak a magyarokkal (talán az Orbán-féle uszítások miatt megutáltak minket)


- az iszlám régóta jelen van Európában (a menekültek nélkül is), lásd a bosnyákokat, albánokat (Koszovó népességének 95%-a muszlim), a tatárokat és a csecseneket


- az iszlám öt pillérébe benne van az adakozás, de a robbantás hiányzik onnan


- Malajzia és Dubai népszerű üdülőhelyek (bár a többség muszlim)


- a muszlimok is érzőlények, akárcsak mi


- gazemberek minden vallásban vannak


Ezek után mi bajod a muszlimokkal?



2017. máj. 11. 13:34
 61/100 anonim ***** válasza:
100%

Na most nem értem ezt az egészet. Tehát, azt én látom, hogy mindenki ír és ír. És most megint egy részletbe fogok belekötni, de hol a kérdező? :D Most ne kövezzen meg senki, és tényleg nem fikázás, de értitek, írunk és írunk, és ő (gondolom én) azért tette fel a kérdést, mert hát biztosan érdekli is a dolog. Namost, én és sok más keresztyén is válaszolt értelmesen a kérdésre, de ő mért nem reagál. Még egyszer mondom, hogy nem fikázás csak nem értem.


Amit mégjobban nemértek ...és lényegében emiatt is írtam újra ide... hogy írja, hogy mi ez a nagy muszlimozás... Nos, a keresztények meg kérdezhetnék, hogy mi ez a nagy pedofilozás, aminek már több száz éve vége van a papok részéről (ÁÁÁÁM, biztosan akad még egy-két beteg állat, aki kereszténynek kiadva magát gyerekeket molesztál). Vannak Afrikai, akik ugyan így jogosan kiakadhatnának, hogy mért Négerezik őket, mikor ők Afrikai-Amerikaiak. Én nem tudom elnézni...ahogyan ezt én megis említettem már... hogy Muszlimok mért vannak felháborodva? Tehát, ok, rendben, lehetnek azok is nem vérengző vadálatok, de mint mondottam volt, azok már nem muszlimok. Női muszlimok, meg csak bele született, bele kényszerített (férfiak által persze) Nő lehet. Illetve hát, ez az átlag. Na most, ha így gondolkozunk és valóban VÉRBELI muszlimról van szó, akkor nem értem a felháborodást? A muszlimok ugyebár olvasnak koránt, amiben (hát szerintem egyértelműen) írva van, hogy: "Akik nem hisznek az igaz vallásnak azt meg kell őlni, illetve Dzsihádot (szent háborút) kell indítani." (Korán 9.29) (szószerint így van benne egy fordítás szerint: "Harcolj azokkal, kiknek megadatott az Írás és nem hiszik Allahot, az Ítélet Napját, s nem tiltják azt, mit Allah és az Ő Hírnöke megtiltott, s nem vallják az Igaz Hitet addig, míg meg nem fizetik készséggel a sarcot, s lealacsonyodnak.") Aztán félelmet kell kellteniük azokban akik nemhiszik Allahot ("És készítsétek fel ellenük, amire csak képesek vagytok, az erőből, és a lovasságból, amit össze tudtok gyűjteni, hogy félelmet (terrort) keltsetek vele Allah ellenségeinek és a ti ellenségeiteknek szívében, és másokéban rajtuk kívül, akiket ti nem ismertek, de Allah ismeri őket. És bármit is költötök Allah útján, teljes mértékben vissza lesz az fizetve nektek, és nem fogtok semmiben igazságtalanságot szenvedni.) (Korán 8:60 szerint)" Tehát, nem értem kedves kérdező, szerintem teljesen jogos a Muszlimozás.

2017. máj. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/100 anonim ***** válasza:

Ha valaki "muszlimozik" még nem biztos,hogy szidja őket. Ez kb olyan,mint amikor a cigányok megsértődnek azon,hogy "cigány". Akkor most én is sértődjek meg,ha azt mondják,hogy "magyar"? Nem,mert egyszerűen az vagyok.

Nyugodjanak meg a muszlimok,mert már kezd az egész olyan lenni,mint a Jehova tanúinál,akiknek állandóan sír a szájuk,hogy mekkora üldözés áldozatai,csak mert az interneten valaki beszólt nekik. A verbális atombombánál a valódi egy cseppet rosszabb,szóval amíg nem fajul eddig,ne akadjunk ki,hogy ki mit szól be.

2017. máj. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/100 anonim ***** válasza:
Még annyit,hogy mindenki kap negatív megnyilvánulást,a katolikusokat állandóan a pedofil papokkal meg az inkvizícióval azonosítják,a zsidókról ne is beszéljünk,ilyet mindenki kap,nem csakis kizárólag egyetlen egy vallás,ezt felejtsük már el végre.
2017. máj. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/100 anonim ***** válasza:

Kedves Balinhun


"A muszlimok ugyebár olvasnak koránt, amiben (hát szerintem egyértelműen) írva van, hogy: "Akik nem hisznek az igaz vallásnak azt meg kell őlni, illetve Dzsihádot (szent háborút) kell indítani."


Ezek szerint 1,7 milliárd muszlim nem tudja jól értelmezni a Koránt mert nem indult hitetleneket gyilkolni, de te helyesen értelmezed annak ellenére hogy el sem olvastad és még pár ezer elmebeteg terrorista akik talán még olvasni sem tudnak.



"Nos, a keresztények meg kérdezhetnék, hogy mi ez a nagy pedofilozás, aminek már több száz éve vége van a papok részéről"


Vége van? :) Folyamatosan buknak le a pedofil papok annak ellenére hogy a keresztény egyház védi őket. A papok legalább 5% -a pedofil.



Azzal hogy hazudozol az iszlámról és hazudozol a saját vallásodról, csak magadat járatod le és ártasz vallásodnak. Szerintem részben a hozzád hasonló kamu hívők miatt fordulnak el sokan a keresztény vallástól.

2017. máj. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/100 anonim ***** válasza:

"Ezek szerint 1,7 milliárd muszlim nem tudja jól értelmezni a Koránt mert nem indult hitetleneket gyilkolni, de te helyesen értelmezed annak ellenére hogy el sem olvastad és még pár ezer elmebeteg terrorista akik talán még olvasni sem tudnak."


Nos, nem tudom kedves válaszoló, hogy szoktál-e híreket olvasni/nézni/látni, mert ha jól belegondolunk, a világ tán 80% köthető muszlim testveridhez. Lehet rosszúl értelmezem, tegyük fel, hogy valóban így van, de akkor megkérdezem az itt lévő embereket (válaszolókat), hogy meséljék el nekem ezt hogy másképp lehet érteni: Harcoljatok azokkal, akik nem hisznek Allahban és az Utolsó Napban, és nem teszik tiltottá azt, amit Allah és a Küldötte megtiltott – mivel ők nem gyakorolják az igaz vallást, az iszlámot, azok közül, akiknek a Könyv adatott (zsidók és keresztények) -, [harcoljatok] amíg készségesen megfizetik a dzsizját, megadva magukat. (korán 9:29)" Mert szerintem, úgy hogy mindenki aki nem imádja Allahot, és nem követi az igaz vallást, akkor azokkal harcoljatok és öljétek meg őket. Ugyanakkor valószínüleg, amit még leírtam, illetve szívesen leírhatom ide, amik még ugyan ennyire félreérthetelenűl van leírva a Koránban. Igaz, nem vagyok vérbeli Korán olvasó, de mivel olvasok és ugye van ez az úgy nevezett internet ahol utána lehet ennek nézni (mondjuk én fizikailag sokkal jobban szeretek olvasni), gondolom, maguk akik olvassák a Koránt azok nem mondhatnak annyira nagy baromságot, főleg ha összevetem a saját magam tapasztalataival.


"Vége van? :) Folyamatosan buknak le a pedofil papok annak ellenére hogy a keresztény egyház védi őket. A papok legalább 5% -a pedofil."


Akkor megpróbálom mégegyszer picit érthetőbben leírni neked. Tehát: "ÁÁÁÁM, biztosan akad még egy-két beteg állat, aki kereszténynek kiadva magát gyerekeket molesztál."


"Azzal hogy hazudozol az iszlámról és hazudozol a saját vallásodról, csak magadat járatod le és ártasz vallásodnak. Szerintem részben a hozzád hasonló kamu hívők miatt fordulnak el sokan a keresztény vallástól."


És ezt te tulajdonképp honnan veszed, tán te helyesen értelmezed a Bibliát? Te, aki koránt olvasol? Olvastál már Bibliát, hát én is a Koránt, mi a külömbség? Nem ugyan annyit tudunk mindketten a másikról? :)

2017. máj. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/100 anonim ***** válasza:
100%

Helyesbítek: "a világ tán 80% köthető muszlim testveridhez"


Erre: "a világ tán 80%-a a terror cselekményeknek köthető a muszlim testveridhez"

2017. máj. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/100 anonim ***** válasza:
87%

"Folyamatosan buknak le a pedofil papok annak ellenére hogy a keresztény egyház védi őket. A papok legalább 5% -a pedofil."


Hiteles statisztika adatokat hozzál és jelöld meg a forrást, mert ezzel így csak magadat és a vallásodat járatod le. Hasraütésből számokat mondani mindenki tud. A muszlimok 25 százaléka pedofil! Látod? Nekem is megy.

2017. máj. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/100 anonim ***** válasza:

Balinhun


"Nos, nem tudom kedves válaszoló, hogy szoktál-e híreket olvasni/nézni/látni, mert ha jól belegondolunk, a világ tán 80% köthető muszlim testveridhez."


Ahogy mondtam a hírekbe ezeket válogatják be, és a terroristák nem a testvéreim. Azt is mondtam hogy a nyugat pénzeli ezeket a terrorszervezeteket hogy az iszlám ellen fordítsa az embereket. Ez a 80% szintén hazugság. Csak 1 év alatt Németországban 3000 esetben támadtak meg menekülteket.



"Lehet rosszúl értelmezem, tegyük fel, hogy valóban így van, de akkor megkérdezem az itt lévő embereket (válaszolókat), hogy meséljék el nekem ezt hogy másképp lehet érteni"


Hát ha egy többszáz oldalas könyvből kiragadsz egyetlen mondatot és minden mást figyelmen kívül hagysz, bármit be lehet magyarázni. Láthattad hogy a Biblia esetében is meg lehet ezt csinálni vagy bármilyen törvénykönyv esetében. Kérdés, mennyire néznének hülyének ha valamelyik magyar törvénykönyvből kiragadnál egy mondatot és és azt kérnéd a bíróságon hogy csak ezt vegyék figyelembe? Na, te pontosan ezt csinálod a Korán esetében.



"Akkor megpróbálom mégegyszer picit érthetőbben leírni neked. Tehát: "ÁÁÁÁM, biztosan akad még egy-két beteg állat, aki kereszténynek kiadva magát gyerekeket molesztál."


Egy-két beteg állat? :) Megértem hogy véded a vallásod de ezzel a hazudozással csak magadat járatod le és ártasz a többi kereszténynek. Az utóbbi tíz évben 3400 pedofil eset miatt keresték meg a Vatikánt. Ferenc pápa nemrég kért bocsánatot az áldozatoktól és bírálta az egyházi vezetőket akik megpróbálták eltusolni ezeket. Ez a valóság, te meg azt állítod 1-2 beteg állatról van szó. Ez egy köztudott dolog, szóval nem hiszem hogy nem hallottál erről, inkább kamuzol. Én úgy tudom hogy a hazugság a keresztények szerint is bűn, neked pedig nehezedre esik az igazmondás, tehát ezzel magadnak ártasz.



"És ezt te tulajdonképp honnan veszed, tán te helyesen értelmezed a Bibliát? Te, aki koránt olvasol? Olvastál már Bibliát, hát én is a Koránt, mi a külömbség? Nem ugyan annyit tudunk mindketten a másikról? :)"



Hát nem. Úgy néz ki a Bibliát sem ismered. Az alábbi kérdésnél nem tudtál értelmes választ adni a keresztény vallás egyik alapkérdésére. Inkább hazugságokat írtál az iszlámról majd leléptél :)


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2017. máj. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/100 anonim ***** válasza:

Istvan35


A tiéd lehet hogy hasraütésre bemondott hülyeség de az enyém nem.


[link]


Cikk szerint 10 év alatt 3400 esettel keresték meg a Vatikánt. Persze ezek csak azok amik napvilágra kerültek. Ennek többszöröse lehet a tényleges szám, szóval az 5% kicsit sem túlzó, simán lehet hogy ennél is jóval több.

2017. máj. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/100 anonim ***** válasza:

"Ahogy mondtam a hírekbe ezeket válogatják be, és a terroristák nem a testvéreim. Azt is mondtam hogy a nyugat pénzeli ezeket a terrorszervezeteket hogy az iszlám ellen fordítsa az embereket. Ez a 80% szintén hazugság. Csak 1 év alatt Németországban 3000 esetben támadtak meg menekülteket."



Nem értem akkor, tehát, akik Muszlimnak mondják magukat és valóban azok is, és azt kiáltják, hogy: Allahu Akbar, tehát "Allah a legnagyobb", akkor ők nem muszlimok és nem a szent háborúban harcolnak?



"Hát ha egy többszáz oldalas könyvből kiragadsz egyetlen mondatot és minden mást figyelmen kívül hagysz, bármit be lehet magyarázni. Láthattad hogy a Biblia esetében is meg lehet ezt csinálni vagy bármilyen törvénykönyv esetében. Kérdés, mennyire néznének hülyének ha valamelyik magyar törvénykönyvből kiragadnál egy mondatot és és azt kérnéd a bíróságon hogy csak ezt vegyék figyelembe? Na, te pontosan ezt csinálod a Korán esetében."



Ahogyan már elmeséltem neked, hogy leírni az egész (a Bibliával kapcsolatban ugye) könyvet nem fogom leírni. :D Szerintem, teljesen egyértelmű mi áll ott. A "Harcoljatok" szót, akkor úgy kell érteni, hogy szeressetek? Vagy háborúban értendő harcot? mert ha a második, akkor megint nem értem, mert akkor még egyértelműbb hisz az áll ott, hogy Harcoljatok (ezek szerint háborúzzatok) azok ellen, akik nem imádják Allahot?



"Egy-két beteg állat? :) Megértem hogy véded a vallásod de ezzel a hazudozással csak magadat járatod le és ártasz a többi kereszténynek. Az utóbbi tíz évben 3400 pedofil eset miatt keresték meg a Vatikánt. Ferenc pápa nemrég kért bocsánatot az áldozatoktól és bírálta az egyházi vezetőket akik megpróbálták eltusolni ezeket. Ez a valóság, te meg azt állítod 1-2 beteg állatról van szó. Ez egy köztudott dolog, szóval nem hiszem hogy nem hallottál erről, inkább kamuzol. Én úgy tudom hogy a hazugság a keresztények szerint is bűn, neked pedig nehezedre esik az igazmondás, tehát ezzel magadnak ártasz."


Azt is elmeséltem neked, hogy NEM vagyok katolikus. Sok minden mást sem értettél meg, azzal kapcsolatban, amit írtam neked, de úgy látom neked még ez is kissé magas. Tehát, elmondom mégegyszer, hogy: Nem vagyok katolikus sem református vagy Jehova tanúja sem vagyok, Keresztény vagyok, ami azt jelenti, hogy Krisztus követője. Ezzel természetesen NEM azt mondom, hogy a Katolikusok vagy reformátusok közt nincs Keresztény, csak lehet kevesebb. Az, hogy nem akarod elhinni amit mondok az nem egyenlő azzal, hogy igazat mondok-e vagy nem. :) Igazat mondok, akkor is azt hiszed, hogy nem mondok igazat, akkor most tulajdonképp mi is a probléma?


"Hát nem. Úgy néz ki a Bibliát sem ismered. Az alábbi kérdésnél nem tudtál értelmes választ adni a keresztény vallás egyik alapkérdésére. Inkább hazugságokat írtál az iszlámról majd leléptél :)"


Nem értelek kedves Muszlim hozzászoló, hogy én nem ismerem a Koránt (lehetséges), se a Bibliát (lehetetlen, miközben itt van bennem a Szent Szellem, ebbe már nem óhajtanék újra bele kezdeni erről vitáztunk körülbelül 3-4 napot, a linkelt kérdés alatt). Tehát, én semmit nem értek és nem is olvasok, csak te és csak te érted helyesen. Ezt nem érzed kicsit nevetségesnek, hogy itt mindenki idóta, barom, állat, csak te vagy a helikpter? :)

2017. máj. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!