Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minek ez a nagy muszlimozás?

Minek ez a nagy muszlimozás?

Figyelt kérdés

Felsorolok érveket, amiért értelmetlen hülyeség szidni a muszlimokat (ami sajnos a kormány propagandája miatt divat lett Magyarországon):

- a nagynénimék voltak már Tunéziába és Törökországba, pedig senki se bántotta Őket (pedig a nagynénimék keresztények)


- a barátnőm (de nem csajom, mert csak barátok vagyunk) volt már Boszniában, de senki se bántotta Őt


- az indonéziai muszlim papok a vadvilág mellett vannak: [link]


- a törökök szimpatizálnak a magyarokkal (talán az Orbán-féle uszítások miatt megutáltak minket)


- az iszlám régóta jelen van Európában (a menekültek nélkül is), lásd a bosnyákokat, albánokat (Koszovó népességének 95%-a muszlim), a tatárokat és a csecseneket


- az iszlám öt pillérébe benne van az adakozás, de a robbantás hiányzik onnan


- Malajzia és Dubai népszerű üdülőhelyek (bár a többség muszlim)


- a muszlimok is érzőlények, akárcsak mi


- gazemberek minden vallásban vannak


Ezek után mi bajod a muszlimokkal?



2017. máj. 11. 13:34
 71/100 anonim ***** válasza:

Helyesbítenék, NEM vitáztunk igazán, hiszen én írtam válaszokat, te pedig nem akartad megérteni azt amit írok neked. Tehát, végülis 3-4 napunk volt arra, hogy én írok te pedig, nem értesz meg. A másik dolog, ami még ehhez eszembe jutott: "Egy-két beteg állat? :) Megértem hogy véded a vallásod de ezzel a hazudozással csak magadat járatod le és ártasz a többi kereszténynek. Az utóbbi tíz évben 3400 pedofil eset miatt keresték meg a Vatikánt. Ferenc pápa nemrég kért bocsánatot az áldozatoktól és bírálta az egyházi vezetőket akik megpróbálták eltusolni ezeket. Ez a valóság, te meg azt állítod 1-2 beteg állatról van szó. Ez egy köztudott dolog, szóval nem hiszem hogy nem hallottál erről, inkább kamuzol. Én úgy tudom hogy a hazugság a keresztények szerint is bűn, neked pedig nehezedre esik az igazmondás, tehát ezzel magadnak ártasz."


Én erre azt mondom, hogy ezek nem katolikusok igazából. Elhiszed?

2017. máj. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/100 anonim ***** válasza:

1 Már megint nem az alap kérdéssel foglalkoztok, hanem személyeskedtek.

2 Azt mondat kedves névtelen hogy a korán nem tartalmaz olyat hogy a keresztényeket ki kell irtani. De tartalmaz. Ez tény hiába vergődsz hogy az csak egy kiragadott rész. Benne van hiába tagadod.

3 A mostani bevándorlók minimum 40% sem írni sem olvasni nem tud a saját nyelvén sem. Ennek okán ők nem olvasták a koránt, hanem eljártak egy muszlim iskolába ahol az imám felolvasott nekik valamit. És ha az imám fanatikus volt akkor az összes diákja az lett.

4 A mostani bevándorlók egy része. Nem az összes. Egy része nem is tartja be a muszlim tanításokat. Részegen bedrogozva randalíroznak, erőszakolnak meg nőket. Ha meg elkapják őket a muszlim vallás mögé bújnak, holott nem is tárták be Allah szavát.

5 A háborús országok mellet van pár igen gazdag békés muszlim ország is. Mért nem engedik be oda a mostani bevándorlókat? Mért jönnek ide a mi vérünket szívni? Na erre adj nekem választ.

2017. máj. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/100 anonim ***** válasza:

"Cikk szerint 10 év alatt 3400 esettel keresték meg a Vatikánt."


A világon több mint négyszázezer katolikus pap szolgál. Forr.: [link]

Ehhez képest a 3400 még az 1 százalékot sem éri el. Most tényleg ennyire hülye vagy a matekhoz, vagy csak megint gerinctelenül hazudozol, remélvén, hogy senki nem fog utána nézni és lebuktatni?


"Persze ezek csak azok amik napvilágra kerültek. Ennek többszöröse lehet a tényleges szám, szóval az 5% kicsit sem túlzó, simán lehet hogy ennél is jóval több."


Csak hogy a "lehet hogy jóval több" az 1 százaléktól meg "a papok legalább 5% -a pedofil." állításások nem egymás szinonimái. Utóbbi egy fanatikus muszlim cseppet sem elfogulatlan becslése, ami cseppet sem tényeken alapul. Nézd csak mit ír a Wikipédia:


"A tanárok, edzők és mások által elkövetett visszaélések száma jóval magasabb, mint a papok által elkövetetteké (60 az 1- hez), de még a protestáns lelkészek is 2-10-szer több visszaélést követnek el, mint a katolikus papok."

[link]


Vagyis a valóság az, hogy a katolikus papok között jóval kevesebb pedofil

van, mint az átlagemberek között.

2017. máj. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/100 anonim ***** válasza:

Balinhun


"Nem értem akkor, tehát, akik Muszlimnak mondják magukat és valóban azok is, és azt kiáltják, hogy: Allahu Akbar, tehát "Allah a legnagyobb", akkor ők nem muszlimok és nem a szent háborúban harcolnak?"


Honnan tudod hogy valóban muszlimok? Kiderült hogy az európai támadásokért felelős emberek szinte mind alkohol vagy drogfüggő bűnözők voltak. Környezetük is úgy nyilatkozott róluk hogy nem éltek vallásos életet. Attól még hogy valaki egy vallásra hivatkozva gyilkol nem jelenti azt hogy az a vallás ezt helyesli. Érdekes ez a kettős mérce amit alkalmazol. A pedofil papokra azt mondod nem keresztények, pedig ők annak vallják magukat, a terroristákra viszont azt mondod biztos muszlimok.



"Ahogyan már elmeséltem neked, hogy leírni az egész (a Bibliával kapcsolatban ugye) könyvet nem fogom leírni. :D Szerintem, teljesen egyértelmű mi áll ott. A "Harcoljatok" szót, akkor úgy kell érteni, hogy szeressetek? Vagy háborúban értendő harcot? mert ha a második, akkor megint nem értem, mert akkor még egyértelműbb hisz az áll ott, hogy Harcoljatok (ezek szerint háborúzzatok) azok ellen, akik nem imádják Allahot?"



Nem ártana elolvasni a teljes Koránt. Ha igy tennél kiderülne hogy azok ellen kell harcolni akik támadják a muszlimokat. Továbbá az is benne van hogy egyébként jól és igazságosan kell bánni a más vallásúakkal és az is hogy erőszakkal nem lehet terjeszteni a vallást. Tehát amit állítasz rágalmazás és hazugság. Ha ismered a Bibliád, szerinted ezzel mekkora bűnt követtél el a vallásod szerint?



"Azt is elmeséltem neked, hogy NEM vagyok katolikus. Sok minden mást sem értettél meg, azzal kapcsolatban, amit írtam neked, de úgy látom neked még ez is kissé magas. Tehát, elmondom mégegyszer, hogy: Nem vagyok katolikus sem református vagy Jehova tanúja sem vagyok, Keresztény vagyok, ami azt jelenti, hogy Krisztus követője. Ezzel természetesen NEM azt mondom, hogy a Katolikusok vagy reformátusok közt nincs Keresztény, csak lehet kevesebb. Az, hogy nem akarod elhinni amit mondok az nem egyenlő azzal, hogy igazat mondok-e vagy nem. :) Igazat mondok, akkor is azt hiszed, hogy nem mondok igazat, akkor most tulajdonképp mi is a probléma? "



Az a probléma hogy nem mondasz igazat. Az hogy te nem tartod kereszténynek a katolikusokat, még nem változtat semmit. Ők kereszténynek vallják magukat és nagy számban vannak pedofilok a papjaik között. Ami szerinted 1-2 eset az valójában sok ezer.



"Nem értelek kedves Muszlim hozzászoló, hogy én nem ismerem a Koránt (lehetséges), se a Bibliát (lehetetlen, miközben itt van bennem a Szent Szellem, ebbe már nem óhajtanék újra bele kezdeni erről vitáztunk körülbelül 3-4 napot, a linkelt kérdés alatt). Tehát, én semmit nem értek és nem is olvasok, csak te és csak te érted helyesen. Ezt nem érzed kicsit nevetségesnek, hogy itt mindenki idóta, barom, állat, csak te vagy a helikpter? :)"


A másik kérdésnél nem tudtad megmagyarázni a kérdést, az egyes állításaid ellentmondásosak voltak, és mikor felhívtam a figyelmedet erre átmentél támadásba. Az iszlámról kezdtél hazugságokat írni, annak ellenére hogy semmi köze sem volt a témához. A Szent Szellem nem lehet benned mert a Biblia leirja hogy mi mindenre vagy képes ha tényleg benned van, de te nem rendelkezel ilyesmivel. Ez is kiderült a másik kérdésnél.

2017. máj. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/100 anonim ***** válasza:
0%

Istvan35


"Ehhez képest a 3400 még az 1 százalékot sem éri el. Most tényleg ennyire hülye vagy a matekhoz, vagy csak megint gerinctelenül hazudozol, remélvén, hogy senki nem fog utána nézni és lebuktatni?"



És szerinted ez a 3400 eset az összes? Nyilván nem, és az ilyen jellegű bűncselekményekre az jellemző hogy sokkal több a valós eset mint ami kiderül mert az áldozatok inkább nem hozzák nyilvánosságra mert szégyenlik, vagy az egyház nyomást gyakorol rájuk hogy ne derüljön ki.



"Csak hogy a "lehet hogy jóval több" az 1 százaléktól meg "a papok legalább 5% -a pedofil." állításások nem egymás szinonimái. Utóbbi egy fanatikus muszlim cseppet sem elfogulatlan becslése, ami cseppet sem tényeken alapul."


Ez nem az én becslésem hanem azoké akiknek nagyobb rálátása van a témára. amúgy még a pápa is úgy nyilatkozott hogy 2% érintett szóval ennél jóval több. Érdekes hogy a Balinhun nevü keresztény testvéred állítását, miszerint csak 1-2 eset, egyáltalán nem kommentelted pedig hát nyilván nagyon távol áll az igazságtól, ellenben szerinted én fanatikus vagyok és elfogult :) Biztos nem azért van mert ő keresztény én meg muszlim :)



"A tanárok, edzők és mások által elkövetett visszaélések száma jóval magasabb, mint a papok által elkövetetteké (60 az 1- hez), de még a protestáns lelkészek is 2-10-szer több visszaélést követnek el, mint a katolikus papok."



Hát ezt nehezen tudom elhinni. Wikipedia oldal írója jó eséllyel katolikus lehetett :) Egyértelmű hogy a papi nőtlenség okozza ezt a beteg hajlamot a katolikus papoknál. Tanároknál vagy protestáns lelkészeknél nincs nőtlenségi fogadalom ha jól tudom :)

2017. máj. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/100 anonim ***** válasza:

"És szerinted ez a 3400 eset az összes? Nyilván nem, és az ilyen jellegű bűncselekményekre az jellemző hogy sokkal több a valós eset mint ami kiderül mert az áldozatok inkább nem hozzák nyilvánosságra mert szégyenlik, vagy az egyház nyomást gyakorol rájuk hogy ne derüljön ki."


Ha a fele nem kerül nyilvánosságra, még akkor is csak 2 százaléknál járunk. Ez igen távol van még a "legalább 5 százaléktól".


"Érdekes hogy a Balinhun nevü keresztény testvéred állítását, miszerint csak 1-2 eset, egyáltalán nem kommentelted pedig hát nyilván nagyon távol áll az igazságtól, ellenben szerinted én fanatikus vagyok és elfogult :) Biztos nem azért van mert ő keresztény én meg muszlim :)


Pedig nem is áll az olyan távol, ha országra, vagy ne adj Isten országrészekre lebontjuk. Bár nem olvastam a válaszát, de ha teljes egyházra értette, akkor az tényleg elfogultságra, vagy legalábbis tájékozatlanságra vall. Veled viszont az volt a probléma, hogy minden alap nélkül, vagyis hasraütésből kijelented, hogy legalább ötször annyi pedofil pap van, mint amennyiről tudunk. Honnan veszed, hogy ennyi? Miért éppen ennyi? Ez kb. olyan hiteles így, mintha én azt mondanám, hogy a muszlimok legalább 20 százaléka pedofil. Ugyanannyira bizonyított, mint a te állításod.


"Egyértelmű hogy a papi nőtlenség okozza ezt a beteg hajlamot a katolikus papoknál."


Marhaság. A pedofil hajlam, csak úgy mint pl. a homoszexualitás, egy olyan betegség, ami már születésétől fogva benne van az ilyen személy génjeiben. Egy homokos sem attól vonzódik a saját neméhez, mert nem foglalkoztak vele a nők, így nem lehet felesége, vagy mondjuk mert sokat volt melegek között, hanem mert így született.

2017. máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/100 anonim ***** válasza:
89%

"Ők kereszténynek vallják magukat és nagy számban vannak pedofilok a papjaik között. Ami szerinted 1-2 eset az valójában sok ezer."


Na és a muszlimok között mennyi pedofil van? Ott kevesebb? Végeztek ilyen statisztikát? Ha igen, kíváncsi lennék rá. Ha viszont nem, akkor mi alapján gondolod, hogy nálatok kevesebb pedofil van? Ugye megint az a fránya elfogultság...

2017. máj. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/100 anonim ***** válasza:

"Honnan tudod hogy valóban muszlimok? Kiderült hogy az európai támadásokért felelős emberek szinte mind alkohol vagy drogfüggő bűnözők voltak. Környezetük is úgy nyilatkozott róluk hogy nem éltek vallásos életet. Attól még hogy valaki egy vallásra hivatkozva gyilkol nem jelenti azt hogy az a vallás ezt helyesli. Érdekes ez a kettős mérce amit alkalmazol. A pedofil papokra azt mondod nem keresztények, pedig ők annak vallják magukat, a terroristákra viszont azt mondod biztos muszlimok."


Na akkor most miről is beszélünk, kedves Muszlim barátom. Miről is beszélünk? :D Te sem tudhatod, hogy azok a pedofil beteg emberek, valóban hithű keresztény papok voltak. Gondolkozz már egy kicsit kérlek, nem veszed észre, hogy ugyan azzal vágsz vissza, amit nekem elmondasz? Elmondod nekem, nem ismerem a koránt és elolvashatnám, a részletes tudni valók miatt, de könyörgöm te a Kereszténységgel ugyan ezt csinálod. :D Biztosan olvasod a Bibliát, ezt nem cáfolhatom, mert nem vagyok melletted és különösebben nem érdekel, BÁRCSAK azt az egy könyvet olvasnád és testvéremnek hívhatnálak, de ez sajnos nem így van.


"Nem ártana elolvasni a teljes Koránt. Ha igy tennél kiderülne hogy azok ellen kell harcolni akik támadják a muszlimokat. Továbbá az is benne van hogy egyébként jól és igazságosan kell bánni a más vallásúakkal és az is hogy erőszakkal nem lehet terjeszteni a vallást. Tehát amit állítasz rágalmazás és hazugság. Ha ismered a Bibliád, szerinted ezzel mekkora bűnt követtél el a vallásod szerint?"


Kedves Muszlim válaszoló, szerintem ezt nem nagyon kéne, hiszen te épp így teszel, csak a kereszténységgel. Vádolsz olyan "papokat" akik egyáltalán nem keresztények voltak. És annak is nagy a valószínűsége, hogy mégcsak papok sem voltak, csak állítottak valamit. Végülis tök mindegy, hogy én mit írok erről, mert ebben sem vagyok annyira tisztában, mivel nem vagyok katolikus.


"Az a probléma hogy nem mondasz igazat. Az hogy te nem tartod kereszténynek a katolikusokat, még nem változtat semmit. Ők kereszténynek vallják magukat és nagy számban vannak pedofilok a papjaik között. Ami szerinted 1-2 eset az valójában sok ezer."


Na igen. És megint csak ismételném magam, hogy nem hogy nem tartom őket kereszténynek, mert ha valóban oda figyeltél volna, akkor láthattad, hogy azt írtam, hogy: "biztosan a többség keresztyén, hiszen a lényeg Krisztus Istensége és áldozata, ha ezt elfogadják ők is azok" (ÍGY talán még érthetőbb, mint ahogyan ezt az előzőekben leírtam), ha nem jegyezted meg akkor kérlek olvass vissza. Egyébként osztom Azulth666-nak a kommentjét, nem tudom, hogy milyen vallású, bár ez irreleváns, de teljesen jókat írt.


"A másik kérdésnél nem tudtad megmagyarázni a kérdést, az egyes állításaid ellentmondásosak voltak, és mikor felhívtam a figyelmedet erre átmentél támadásba. Az iszlámról kezdtél hazugságokat írni, annak ellenére hogy semmi köze sem volt a témához. A Szent Szellem nem lehet benned mert a Biblia leirja hogy mi mindenre vagy képes ha tényleg benned van, de te nem rendelkezel ilyesmivel. Ez is kiderült a másik kérdésnél."


Itt megint ott vagyunk, ahol elkezdtük kedves Muszlim hozzászóló. Tehát, összegezem az előző 3-4 napos eseményeket: TE kérdeztél, ÉN válaszoltam. TE nem hittél nekem, így újra kérdeztél ugyan azt, ÉN próbáltam finomítani próbáltam egyszerűsíteni, igékkel alátámasztani azt, amit írok, nem értetted meg. Nos, akkor megint, mért is folytatnám? :) Az iszlámról meg nem hiszem, hogy hazugságokat írtam volna, hiszen benne van ott van látom. Tehát, nekem az, elég egyértelmű, hogy keltsetek félelmet (terrort) az emberek szívében akik allah és a ti ellenségeitek is. Tehát, nekem ez egyértelmű. Ha Allah ellenségeit vesszük, akkor én is az vagyok, mert nem hiszem Allahot és nem fogadom el azt amit tanít. TEHÁT! Ellenem te indíthatsz harcot/háborút a Korán ezen része szerint: "Harcoljatok azokkal, akik nem hisznek Allahban és az Utolsó Napban, és nem teszik tiltottá azt, amit Allah és a Küldötte megtiltott – mivel ők nem gyakorolják az igaz vallást, az iszlámot, azok közül, akiknek a Könyv adatott (zsidók és keresztények) -, [harcoljatok] amíg készségesen megfizetik a dzsizját, megadva magukat. (korán 9:29)" Ezen rész ezt írja le, tehát ez nekem teljesen egyértelmű kedves Muszlim válaszoló.

2017. máj. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/100 anonim ***** válasza:

Istvan35


"Ha a fele nem kerül nyilvánosságra, még akkor is csak 2 százaléknál járunk. Ez igen távol van még a "legalább 5 százaléktól".


Ki mondta hogy a fele? Már a pápa is 2 százalékról beszélt, a valóság pedig a többszöröse szokott lenni az ilyen jellegű büntetetteknél. Nézd meg a Spotlight című filmet. Igaz történet alapján készült.



"Pedig nem is áll az olyan távol, ha országra, vagy ne adj Isten országrészekre lebontjuk. Bár nem olvastam a válaszát, de ha teljes egyházra értette, akkor az tényleg elfogultságra, vagy legalábbis tájékozatlanságra vall."



Országonként 1-2, persze :) Templomomként 1-2 az inkább lenne közelebb. Ne túlozzunk, de akkor is tény hogy katolikus egyházban gyakori és az egyház nem büntette.



"Marhaság. A pedofil hajlam, csak úgy mint pl. a homoszexualitás, egy olyan betegség, ami már születésétől fogva benne van az ilyen személy génjeiben. Egy homokos sem attól vonzódik a saját neméhez, mert nem foglalkoztak vele a nők, így nem lehet felesége, vagy mondjuk mert sokat volt melegek között, hanem mert így született. "



Na ez a marhaság. Senki nem születik melegnek vagy pedofilnak. Menet közben lesz az bizonyos helytelen körülmények között mint például a kötelező nőtlenség. Azoknál a keresztény egyházaknál fordul elő nagy számban akiknél elő van írva a papi nőtlenség, aminek semmiféle alapja vagy haszna nincs ellenben ilyen szörnyetegeket termel ki.



"Na és a muszlimok között mennyi pedofil van? Ott kevesebb? Végeztek ilyen statisztikát? Ha igen, kíváncsi lennék rá. Ha viszont nem, akkor mi alapján gondolod, hogy nálatok kevesebb pedofil van? Ugye megint az a fránya elfogultság."


Abból gondolom hogy az iszlámban nincs ilyen kötelező nőtlenség és kimondottan támogatja a házasságot. Persze ettől még vannak ilyen muszlim országokban is de nem olyan nagy számban mint a keresztény országokban mert kevesebb a negatív tényező ami ezt előidézné.



Egyébként jó újra hallani felőled :) Persze egy iszlámmal kapcsolatos kérdésnél bukkansz fel, mert ugye iszlám szakértő vagy :)

2017. máj. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/100 anonim ***** válasza:

Balinhun


"Na akkor most miről is beszélünk, kedves Muszlim barátom. Miről is beszélünk? :D Te sem tudhatod, hogy azok a pedofil beteg emberek, valóban hithű keresztény papok voltak. Gondolkozz már egy kicsit kérlek, nem veszed észre, hogy ugyan azzal vágsz vissza, amit nekem elmondasz?"


Azért van egy kis különbség. Azokat a papokat az egyház nevezte ki, tehát jogilag őket terheli a felelősség. Egyébként miből gondolod hogy ezek a pedofil papok nem keresztények? Talán te döntöd el? Ha őket megkérdeznék biztos azt mondanák keresztények. Továbbá tisztázzunk valamit. Én azt mondtam hogy a terroristák nem éltek vallásos életet és amit tettek az teljesen ellentétes az iszlámmal, de a fejükbe nem látok bele. Lehet hogy muszlimnak vallották magukat, de lehet hogy csak agymosott drogfüggők voltak.



"BÁRCSAK azt az egy könyvet olvasnád és testvéremnek hívhatnálak, de ez sajnos nem így van."


Talán az a baj hogy te csak azt az egy könyvet olvasod, de a másik kérdésnél kiderült hogy nem is érted igazán.



"Kedves Muszlim válaszoló, szerintem ezt nem nagyon kéne, hiszen te épp így teszel, csak a kereszténységgel. Vádolsz olyan "papokat" akik egyáltalán nem keresztények voltak. És annak is nagy a valószínűsége, hogy mégcsak papok sem voltak, csak állítottak valamit."


Tévedsz. Azokat a papokat az egyház nevezte ki. Te döntöd el ki keresztény és ki nem? Miért nem keresztények? Mert gyerekeke rontottak meg? Ezzel bűnt követtek el, de te is itt hazudozol az iszlámról amivel bűnt követsz el. Akkor te sem vagy keresztény?



"Itt megint ott vagyunk, ahol elkezdtük kedves Muszlim hozzászóló. Tehát, összegezem az előző 3-4 napos eseményeket: TE kérdeztél, ÉN válaszoltam. TE nem hittél nekem, így újra kérdeztél ugyan azt, ÉN próbáltam finomítani próbáltam egyszerűsíteni, igékkel alátámasztani azt, amit írok, nem értetted meg."


Kérdeztem, te erre írtál valamit, amire hoztam bibliai verseket, majd ezek hatására már változtattál a nézeteden, mikor felhívtam erre figyelmed visszatértél az első változathoz és jöttek a hazugságok az iszlámról :) Ez történt.



"Az iszlámról meg nem hiszem, hogy hazugságokat írtam volna, hiszen benne van ott van látom."


Tehát megint ott tartunk hogy 12,7 milliárd muszlim nem tudja helyesen értelmezni a Koránt de te igen, úgy hogy el sem olvastad :) Eddigi hozzászólásaid alapján tizenéves lehetsz. Legyen az a házi feladatod hogy megnézed a Bibliában Jézus mit mond a hazug emberről. Egyébként meg annál a kérdésnél az utolsó hozzászólásomban több Korán verset is hoztam amiket nem ártana elolvasnod:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2017. máj. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!