Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyes keresztényi...

Mi a helyes keresztényi viselet nőknek? Biblia alapján kötelező a kendő viselése?

Figyelt kérdés

1 Korintus 11:5 De ha egy nő imádkozik vagy prófétál, akkor be kell takarnia a fejét valamivel,



Nem tapasztaltam hogy a misére járó nők betakarnák a fejüket. Minden keresztény nőnek úgy kellene öltözni mint az apácáknak?



2017. máj. 31. 11:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
42%
Nézd, ha megkívánsz egy tortat, nagyon torkos vagy, akkor kidibod a tortát? Nem. Megpróbalod visszafogni a torkossagodat. Ugyanez igaz erre is. Nem nekünk kell elfedni magunkat, hanem a férfiaknak visszafogni a vagyaimat. Egyébként meg a fedetlen fej manapság már nem egy megbotránkoztató dolog. Szíved joga úgy bebugyolálni magad akarod, de én ezt semmi pénzért nem tenném meg, mert számomra az elnyomást, és az alárendeltséget szimbolizálja.
2017. jún. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
64%

Most komolyan ilyen csipcsup dolgokon kell problémázni? A francot se érdeklik az ilyen apróságok, Isten még annyira sem! Sokkal fontosabb, hogy mennyire gyakorlod a szeretet parancsát, mennyire tudsz megbocsátani, mennyit segítesz másokon stb stb, mint az a hülyeség, hogy kendőt kell-e hordani.

Ismertem egy fiatal vallásos lányt, aki strandra készülve azon problémázott (de valóban problémázott), hogy most bikinit vegyen fel, vagy egyberészes fürdőruhát. Hát most komolyan, ez annyira fontos?


Elképzelem, hogy Isten azt mondaná egy nőnek halála után:

Hát gyermekem, te valóban megtartottad az evangélium szellemiségét, adakoztál, segítettél, megbocsátottál stb stb, így érdemes is lennél az üdvösségre, DE mivel a strandon bikiniben voltál és az utcán nem viseltél kendőt, így elkárhozol. :-)

2017. jún. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
58%

#52, én egyet értek veled, tudom, nem ezen múlik az üdvösség. Én igenis felveszek strandra bikinit.


Szerintem abszolút felesleges ilyenekkel foglalkozni, nem ezen múlik milyen ember vagy.

2017. jún. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 A kérdező kommentje:

"Szerintem abszolút felesleges ilyenekkel foglalkozni, nem ezen múlik milyen ember vagy."


Szerinted ez felesleges, más meg mondhatja hogy szerinte egy másik vers felesleges. Érted mi ezzel a gond?

2017. jún. 2. 11:24
 55/71 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon roaszul fogja fel a kereszténységet az, aki az ilyen külsőségekkel törödik.


Egy keresztény ne öltözzön így, egy keresztény ne csinálja ezt, egy keresztény ne olvasson fantasyt, egy keresztény ne hallgasson rockzenét, egy keresztény ne így, ne úgy...

A kereszténysegünk nem ebből áll.

Kérdező, ha valóban a kendőn múlna az üdvösség, nem gondolod, hogy a papok megkövetelnék? Még a protestáns lelkésznőkön sem láttam sosem fejfedőt, pedig ők tényleg a Bibliához való visszatérést vallják.

2017. jún. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 A kérdező kommentje:

"Kérdező, ha valóban a kendőn múlna az üdvösség, nem gondolod, hogy a papok megkövetelnék? Még a protestáns lelkésznőkön sem láttam sosem fejfedőt, pedig ők tényleg a Bibliához való visszatérést vallják."


Nem papok döntenek az üdvlövésedről. Talán úgy gondolod ők helyesen cselekszenek minden esetben? Van nekik is sok minden a számlájukon.


Te azt mondod kilóghat a hajad, más meg az hogy kicsit lehet hazudni, a harmadik meg hogy keveset lehet lopni stb stb.


Érted mi ezzel a gond?

2017. jún. 2. 11:52
 57/71 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, jól állna neked az iszlám vallás. Te felőlem hordjad a kendőt, de én nem fogom. Már az irani muszlim nők is kűzdenek ellene, te meg keresztény nőkre akarod ráerőszakolni??


[link]

2017. jún. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 A kérdező kommentje:
Ki akarja rád erőszakolni? Az ige viszont egyértelműen fogalmaz. Jelen helyzetben te küzdesz a Biblia ellen. Nem is az a kérdés hogy kell-e hordani, hanem az hogy csak imádkozáskor vagy általánosságban.
2017. jún. 2. 12:02
 59/71 anonim ***** válasza:
58%
Én ismerem a Bibliát. Kérdező, neked pedig azt kívánom, hogy ismerd meg Jézus tanítását, és fogadd be a szívedbe. Akkor nem fogsz ilyeneken gondolkodni. :)
2017. jún. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 A kérdező kommentje:
Ismered csak nem tartod be.
2017. jún. 2. 12:30
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!