Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyes keresztényi...

Mi a helyes keresztényi viselet nőknek? Biblia alapján kötelező a kendő viselése?

Figyelt kérdés

1 Korintus 11:5 De ha egy nő imádkozik vagy prófétál, akkor be kell takarnia a fejét valamivel,



Nem tapasztaltam hogy a misére járó nők betakarnák a fejüket. Minden keresztény nőnek úgy kellene öltözni mint az apácáknak?



2017. máj. 31. 11:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 A kérdező kommentje:

"Nemár, a kendő nem az isteni kinyilatkoztatás része, hanem Szent Pál ajánlása a korintusiaknak."


Hogy döntöd el mi isteni kinyilatkoztatás és mi ajánlás? Ha a kendő ajánlás, miért volt a keresztény női öltözet része sok száz évig? Egészen pontosan a közelmúltig.

2017. máj. 31. 14:42
 12/71 anonim ***** válasza:
49%

"4-es, A Biblia előír valamit, amit te önkényesen nem tartasz be. Szerinted így üdvözülhetsz?"


Kérdező, a Biblia ír valamit, amit te önkényesen előírásnak tekintesz. Szerinted ez az útja az üdvözülésnek?

2017. máj. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
37%

"Kérdező, szoktál maszturbálni? Vagy csak osztod itt az észt valami képzelt erkölcsi piedesztálról?:D"

Látom, nagyon érdekel ez a téma. Javaslom a szexualitás témát és keress ott a saját fantáziáidhoz erre vevő alanyokat...

2017. máj. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
42%

"Látom, nagyon érdekel ez a téma. Javaslom a szexualitás témát és keress ott a saját fantáziáidhoz erre vevő alanyokat..."


Nyugodtan válaszolj arról a nickedről, amiről kiírtad a kérdést.:D

2017. máj. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
100%

az adott kor és hely ismeretében lehet eldönteni hogy az pál ajánlása, manapság az öltözködés és a hajviselet nem sokat jelent akkor és ott ezeknek volt jelentése vagy laglább sugalmazott valamit, kb mintha ma azt mondanánk "ne borotváljátok a fejeteket mert neonácinak néznek"


az, hogy ez nem egy kötelezően végrehajtandó parancs 2 dolog is igazolja:


1: számos más helyen a bibliában olvashatsz más haj és ruha viseletről, akkor most melyik az igaz? Nyilván mindig az adott helyre és korra vonatkozott és sosem önmagában a ruha volt a lényeg.


2: Jézus pont az ilyen mechanikus a mélyebb tartalmat elkerülő és mindent csak betűre betartani akaró valásosság ellen szólalt fel amikor a farizeusokat kritizálta


a harmadik szempont ami alapján eldönthető pedig hogy a biblia nem lepottyant az égből rajta egy felirattal hogy "kedves [a neved]majd sok-sok év múlvah a elolvasod akkor önállóan belemagyarázhatsz bármit ami jól esik és magadat mint az igazság birtokosát állíthatod be" hanem abban a közösségben keletkezett amiben tovább is élt, és mivel a keresztények sosem ragaszkodtak ilyenekhez igazán az ókortól a napjainkig ezért nyilván nem úgy kell értelmezni hogy ez egy fontos etikai parancs


de ott van még a puszta logika is, vannak olyan részek hogy pl "kérem vissza a köpenyemet mert jön a tél" meg "amúgy ödvözöl titeket X Y illetve Z is" ezek is értelmezhetőek komoly Istenki kinyilatkoztatásnak amiből árad a magas teológia és az etika?

2017. máj. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 A kérdező kommentje:

"Nyugodtan válaszolj arról a nickedről, amiről kiírtad a kérdést.:D"


Semmi közöm a 70 %-os elmebeteghez.


Én nem látom hogy a mi korunkra miért nem érvényes a kendő viselésének előírása? Arra sem jött válasz hogy az előző kb 2000 évben meg miért volt a keresztény öltözék része.

2017. máj. 31. 23:19
 17/71 anonim ***** válasza:
34%

Nőként írom:

A kendő viselése az engedelmesség, a szeretet és az egonk visszaszorításának a jele.

Engedelmesség az ige iránt, amit nem kérdőjelezek meg, nem keresem a kiskaput. Ez manapság nagyon divatos.

A szeretet jele mások felé. Mert nem azért megyek templomba vagy imaházba, hogy a gyönyörű hajam mutogassam, esetleg másban olyan érzést keltsek, ami őt bűnre csábítsak. Nem csak a férfi tehet arról, ha hosszabban megnéz egy nőt, nagy önuralom kell nekik a mai világban, borzalmasan sok a kísértés a testi dolgokban és egy keresztény nő legalább templomban vigyázzon rájuk.

Az ego pedig ugyanez. Szebben, csinosabban akarnak a nők öltözni a másiknál, képtelenek uralkodni ezen még templomokban, imaházakban is.


A 70%osnak: látom ezzel van tele a fejed. De míg a kendő viselésének a leírt igéjéről beszélgetünk, addig te nem hoztál a problémádra igét. Mutasd meg, hogy a Bibliában hol van leírva az, ami miatt is gúnyolod a kérdezőt és azt is megbeszéljük.

2017. jún. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
70%

#17, szerintem meg az elnyomás jele, az alárendeltségé. Muszlimoknál ugyanez. A férj, vagy apa elvárja, hogy ne nézegesse senki az ő tulajdonát (mert igen, a nőket tulajdojnak tartják). Európai kultúraban ugyanez, a férjes asszonyoknak kendőt kellett viselni, hogy senki se nézegesse az ő nőjüket, mert foglalt.


Értem én a te érvedetet, de ezzel az erővel a férfiaknak mért nem kellett eltakarni magukat egyik kultúrában sem? Szerinted a nők nem nézik meg a férfiakat? Templomba meg jó esetben nem azért megy valaki, hogy másokat bámuljon, hanem hogy Istenre figyeljen. És szerencsére ma, a mi kultúránkban már amugysem számít izgatónak egy női haj.

2017. jún. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
52%

Nem olvastad végig a kommenteket?

"Kendőt én semmi pénzért nem vennék fel, számomra ez az elnyomást szimbolizálja, azt a régi gondolkodást, hogy az asszony takarja el a haját, hogy senki rá se nézhessen, hiszen foglalt."


Erre reagáltam. De látom a Biblia nem nagyon ér semmit, ha a magamutogatásról van szó.

2017. jún. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
52%

#19, az én voltam. Az #1-es, és a #18-as kommentelő is én vagyok. Szerintem az, hogy szabadon van a hajam, nem magamutogatás. Magamutogatás köldökig kivágott felsőben lenni, meg olyan rövidgatyában, amiből az ember fél feneke kint van. De az, hogy szabadon van a hajam, semmi esetre sem magamutogatás, pláne a XXI. században. És én semmi esetre sem venném fel az elnyomást jelképező kendőt, ami ellen már a muszlim nők ia küzdenek.

[link]

2017. jún. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!