Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyes keresztényi...

Mi a helyes keresztényi viselet nőknek? Biblia alapján kötelező a kendő viselése?

Figyelt kérdés

1 Korintus 11:5 De ha egy nő imádkozik vagy prófétál, akkor be kell takarnia a fejét valamivel,



Nem tapasztaltam hogy a misére járó nők betakarnák a fejüket. Minden keresztény nőnek úgy kellene öltözni mint az apácáknak?



2017. máj. 31. 11:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
38%

"Jézus nem mondott ilyet, és számomra az ő szava a döntő"


Akkor olvasd el, mit mondott Pálról:)

2017. jún. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 A kérdező kommentje:

"Csak ismételni tudom magamat, Jézus nem mondott ilyet, és számomra az ő szava a döntő."


Akkor számodra csak a Biblia bizonyos részei elfogadhatóak. A többit nem tekinted hitelesnek vagy csak nem értesz egyet?

2017. jún. 1. 11:54
 43/71 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon jó a kérdésed, mert az általad idézett igehely is mutatja, hogy a Bibliát nem szabad szó szerint értelmezni. Pont az ilyen kiragadott mondatokra hivatkozva ítélnek el bizonyos embereket. A Biblia egy ókori írás, így a benne szereplő szabályokat az adott kor és társadalom szűrőjén keresztül kell értelmezni.
2017. jún. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
58%
Nézd kérdező, szamomra a teljes Szentírás elfogadható, de Jézus szavát tartom elsődlegesen fontosnak. Egyébként meg, még a protestáns lelkésznők sem viselnek fejfedőt, pedig ők tényleg tanítanak is.
2017. jún. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 A kérdező kommentje:

"Nagyon jó a kérdésed, mert az általad idézett igehely is mutatja, hogy a Bibliát nem szabad szó szerint értelmezni. Pont az ilyen kiragadott mondatokra hivatkozva ítélnek el bizonyos embereket. A Biblia egy ókori írás, így a benne szereplő szabályokat az adott kor és társadalom szűrőjén keresztül kell értelmezni."


Egészen a közelmúltig a kendő része volt a nők öltözékének. Ha mai szemmel nézzük szerinted miért nem indokolt a kendő viselése ugyanakkor közel 2000 évig miért miért volt hétköznapi elvárt viselet?

2017. jún. 1. 12:59
 46/71 anonim ***** válasza:
58%

Egészen a közelmúltig a kendő része volt a nők öltözékének. Ha mai szemmel nézzük szerinted miért nem indokolt a kendő viselése ugyanakkor közel 2000 évig miért miért volt hétköznapi elvárt viselet?


Mint már mondtam, férfiközpontú elvárás, hogy senki rá ne nézzen az ő asszonyukra. Európai kiltúrkörben férjes aaazonyok hordták, de nem minden korban és minden társadalmi rétegben. Pl. Mária Terézia, vagy Sissi királyné sem viselt kendőt, tehat már megbukik az elképzelésed, hogy 2000 évig folyamatosan viselték.


És csak ismételni tudom magam, ha te azt gondolod, hogy az üdvösseg elnyerése ilyen külsőségeken múlik, tévúton jársz.

2017. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 A kérdező kommentje:

"Mint már mondtam, férfiközpontú elvárás, hogy senki rá ne nézzen az ő asszonyukra. Európai kiltúrkörben férjes aaazonyok hordták, de nem minden korban és minden társadalmi rétegben. Pl. Mária Terézia, vagy Sissi királyné sem viselt kendőt, tehat már megbukik az elképzelésed, hogy 2000 évig folyamatosan viselték."



Senki sem mondta hogy mindenki viselte, de általánosságban elvárt viselet volt. Nézd meg a Mária ábrázolásokat. Kendőben látható.


"És csak ismételni tudom magam, ha te azt gondolod, hogy az üdvösseg elnyerése ilyen külsőségeken múlik, tévúton jársz."


Ezt már mondtad. Én pedig azt kérdezem hogy üdvözülhetsz-e ha önkényesen nem tartasz be, sőt felülbírálsz bibliai igéket?

2017. jún. 1. 14:03
 48/71 anonim ***** válasza:
58%

És te gondolod űdvözülhetsz úgy hogy másokat megítélsz?


Egyébként ezt megkérdezhetnéd mondjuk egy protestáns lelkésznőtől is, ők se hordanak kendőt, pedig tanízanak is, ráadásul férfiakat.

2017. jún. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 A kérdező kommentje:

Nem ítéltelek meg. Egy Bibliai igéről beszélek, nem rólad, de igaz hogy te ezt megszeged, vagy inkább önkényesen úgy állítod be mintha nem lenne előírva.


Nem neveztem meg egy irányzatot sem. Általánosságban kérdeztem.

2017. jún. 1. 14:44
 50/71 anonim ***** válasza:
26%

Nőként mindent megteszek azért, hogy semmivel se botránkoztassak meg senkit és semmiféleképpen ne legyek kihívó, legfőképpen nem az imaházban. Mert Jézus ezt várja el tőlem. Neked azt mondta, hogy már az is bűn, ha kívánsággal tekintesz egy nőre (Jézus szavai), így az én dolgom az, hogy ez ne következhessen be.

Van férjem, neki akarok tetszeni, nem másnak. Ez az én döntésem, senki nem erőltette rám, kár ezen lovagolni.

Ha Pálnak azt mondta Isten, hogy jobb az, hogy be van kötve a fejem, akkor nem fogom megkérdőjelezni. Ezt azok teszik, akik nem képesek arra, hogy ne akarjanak másnak tetszeni. Ez nem ítélkezés, hanem tény.


Hogy női lelkészek miért nem kötik be a fejük, azt én tudom és nem értek egyet ezzel a tanításukkal.

2017. jún. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!