Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyes keresztényi...

Mi a helyes keresztényi viselet nőknek? Biblia alapján kötelező a kendő viselése?

Figyelt kérdés

1 Korintus 11:5 De ha egy nő imádkozik vagy prófétál, akkor be kell takarnia a fejét valamivel,



Nem tapasztaltam hogy a misére járó nők betakarnák a fejüket. Minden keresztény nőnek úgy kellene öltözni mint az apácáknak?



2017. máj. 31. 11:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
58%
Mért te hotdasz kendőt?
2017. jún. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
*hordasz
2017. jún. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 A kérdező kommentje:
A te üdvösséged azon múlik hogy én hordok kendőt vagy sem?
2017. jún. 2. 12:47
 64/71 anonim ***** válasza:
58%

Csak kíváncsi vagyok. Ha ennyire e kendőt propagálod, és közlöd, hogy én figyelmen kívül hagyom a Szentírás szavait, te ugyan viselsz-e kendőt??


De gyanítom, nem, mivel férfi vagy. Ha nő lennèl, eszedbe se jutna ilyet megkérdezni.

2017. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 changename ***** válasza:
0%

A kérdező nem köti az üdvösséget a kendő használatához hanem az Isten iránti engedelmességhez köti és többen a hozzászólók közzül is.


Ha Pál apostol "Istentöl indittatva" szólott, akkor mi a jutalma annak az embernek aki semmibeveszi és kimagyarázza Pál szavait a saját önkényes gondolkodásmódja és meglátása szerint?


Egy felhívás!

Jel 22:19 És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet könyvéből, és a szent városból, és azokból, amik e könyvben megírattak.

2017. jún. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
58%
Isten iránti engedelmesség? Isten meztelenül is lát bennünket, így teremtett, szerintem nem várja el, hogy kendöt viseljünk. Ez egy emberi szokás volt...
2017. jún. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 changename ***** válasza:
0%

"Isten iránti engedelmesség?"


Igen


"Isten meztelenül is lát bennünket, így teremtett,"


Most már tudjuk mindanyian. Azért ezt Pál is tudta, nem?


"szerintem nem várja el, hogy kendöt viseljünk."


Isten nem szerinted várja el hanem erre felvilágosit az ígékben.

Ajánlás.

Róm 12:2 És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.


" Ez egy emberi szokás volt..."


Igen, az angyalok előtt és a férj előtt.

Vagy már nem léteznek angyalok vagy modernizálódtak ők is?

2017. jún. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
87%

Ezt nem Isten mondta, hanem Pál.


Ezek emberi szokások, egy patriarchális, férfiközpontú világ termékei, célja a nőt, mint tulajdont megjelölni. Ha valóban Isten akarata lenne, akkor nem csak a nőknek, a férfiaknak is kéne viselniük.

2017. jún. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 changename ***** válasza:
0%

""Ha valóban Isten akarata lenne, akkor""


Alternativák a Bibliábol


Máté 4:3,6,9

1Mózes 3:1

2017. jún. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
73%

#55 Ámen! Magam is ugyanezekkel az előítéletekkel/korlátokkal szembesülök, a legtöbbet egyszerűen ostobának és nevetségesnek tartom. ("Nem vagy keresztény, mert fantasyt és sci-fit olvasol," ez a kedvencem. De a rockzenés se kutya.)


On:

Sosem értettem, mitől olyan nagy szám egy nyilvánvalóan nem intim testrész (jelen esetben a haj), hogy az bárki fejében tisztátalan gondolatokat keltsen.

Nekem is vannak "fétiseim", szeretem a kellemes beszéd- és énekhangokat meg az elegáns férfikezeket, mégsem "esem kísértésbe", ha ilyet tapasztalok, nyugtázom, hogy szép, és továbblépek. Olyannyira idegen tőlem ez a téma, hogy fel sem merül bennem, mások mit találhatnak "izgatónak", és nem érzem kötelességemnek az ő esendőségükkel számolni, minden percben azt lesni, *más* milyen bűnbe eshet a *saját* idiótasága miatt. Ha az én részemről is közrejátszana némi hiúság vagy magamutogatás, akkor persze másképp festene a dolog, de maradjunk a valóságnál.

Az öltözködésem meglehetősen "erkölcsös", nem hordok szűk, rövid, kivágott ruhákat, de ezek nem "férfierkölcs-mentő", tudatos döntések, egyszerűen így kényelmes. Kendőt is csak akkor kötök, ha el akarok kerülni egy kiadós napszúrást és leégést.


Nem tartom örök érvényűnek a külsőségekre vonatkozó bibliai tanításokat, nem ebben látom az Úr igaz útmutatását, nem is ez alapján élem az életem, így nem aggódom egy aprócska ruhadarab viselése vagy nem viselése miatt.

Függetlenül attól, megtaláltam-e Istent az életemben, rövid hajú, tetovált, "férfi" ruhában járó lányként ígyis-úgyis elkárhozom…(?)


/hívő, bár már nem a szó klasszikus értelmében vett vallásos, 20/

2017. jún. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!