Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyes keresztényi...

Mi a helyes keresztényi viselet nőknek? Biblia alapján kötelező a kendő viselése?

Figyelt kérdés

1 Korintus 11:5 De ha egy nő imádkozik vagy prófétál, akkor be kell takarnia a fejét valamivel,



Nem tapasztaltam hogy a misére járó nők betakarnák a fejüket. Minden keresztény nőnek úgy kellene öltözni mint az apácáknak?



2017. máj. 31. 11:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 A kérdező kommentje:
20-as, neked lehet hogy a haj kiengedése nem számít magamutogatásnak, de ugyanezt mondhatja az is akinek ki van a fél feneke. Pont ezért a vallási előírások nem "szerintem" kategóriák. A vers világosan fogalmaz. Be kell takarni a fejet, és mindegy hogy az I. vagy a XXI. században vagyunk.
2017. jún. 1. 08:08
 22/71 anonim ***** válasza:
73%
No, hát akkor kössél kendőt a fejedre. Ki akadályoz benne?
2017. jún. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, szerintem valami középkorú pasas lehetsz, aki csalódott az összes nőben, és így akarod őket büntetni.
2017. jún. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
32%
Tehát ha egy férfi gerjed a hosszú, gyönyörű hajra és ez miatt a templomba a te hajad bámulja, és igencsak házasságtörő gondolatok jutnak eszébe, akkor te kicsit sem vagy hibás, hanem mindenki mutogasson őrá?
2017. jún. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
31%

Látod, ezért írtam azt, hogy a szeretetet is meg lehet ezzel mutatni a másik iránt, hogy törekszünk arra, hogy legalább a templomban, imaházban Isten szavára tudjon figyelni, ne pedig a csinos nőket bámulja ott is.

De látom hiába magyarázom.

2017. jún. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
52%
Nem hinném, hogy a mai világban egy férfinek egy női hajzuhatagot látva házasságtörő dolgok jutnak eszébe, amennyiben mègis, takarja el ő a szemét, ha képtelen uralkodni testi vágyain. Nem az én hibám az, ha ő a hosszú, női hajra gerjed. Hallgatag, te úgy burkolózol kendőbe, ahogy csak akarsz, de ezt ne akarja meg senki rám erőltetni.
2017. jún. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 A kérdező kommentje:

"Kérdező, szerintem valami középkorú pasas lehetsz, aki csalódott az összes nőben, és így akarod őket büntetni."


Honnan tudod hogy pasas vagyok mikor nem írtam? A kérdés szempontjából mit számít hogy férfi vagyok vagy nő? Nem akarok senkit sem büntetni, a bibliai ige egyértelműen fogalmaz. A kérdésem erre vonatkozik.

2017. jún. 1. 10:31
 28/71 A kérdező kommentje:
hallgatag nevű válaszolóval értek egyet.
2017. jún. 1. 10:31
 29/71 anonim ***** válasza:
87%

En viszont nem értek egyet hallgataggal. Nehogymár az én hibám legyen az, hogy valaki hajfétises, ezért én burkolózzak kendőbe??


Kérdező, nagyon farizeusi az, ahogy gondolkodsz. Az üdvösséget valami külső előírásokhoz kötöd, miközben csak az számít, hogyan élsz, milyen vagy a másik emberhez. Szetintem az afrikai törzsekben élő, szinte meztelen nők is ugyanannyira üdvözülhetnek. Csak az számít, hogyan élsz.

2017. jún. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
19%

A bibliából szerintem kiderül a kérdésre a válasz, és szerintem értelmezhető, hogy általános érvényű-e, vagy csak a korintusiakra vonatkozik. Beszéljenek az igék:


1 Kor

11,5 Minden asszony pedig, a ki befedetlen fővel imádkozik avagy prófétál, megcsúfolja az ő fejét, mert egy és ugyanaz, mintha megnyiretett volna.


11,6 Mert ha az asszony nem fedi be fejét, nyiretkezzék is meg, hogy ha pedig éktelen dolog asszonynak megnyiretkezni, vagy megberetváltatni, fedezze be az ő fejét.


11,7 Mert a férfiúnak nem kell befednie az ő fejét, mivel ő az Istennek képe [1 Móz. 1,26.27.] és dicsősége; de az asszony a férfiú dicsősége.


11,8 Mert nem a férfiú van az asszonyból, hanem az asszony a [1 Móz. 2,18.21.] férfiúból.


11,9 Mert nem is a férfiú teremtetett az asszonyért, hanem [1 Móz. 2,18.23.] az asszony a férfiúért.


11,10 Ezért kell az asszonynak hatalmi jelt viselni a fején az angyalok miatt.



Nyilván nem az üdvösségkérdés kategóriában kell tárgyalni.

Egy gyilkos is üdvözülhet, de nem mondhatja, hogy tovább gyilkolhatok, mert nem cselekedetek által, hanem hit által van üdvösségem ...

A hitet a cselekedetek, az engedelmesség mutatja meg.


Jézus pont ezért kérdezte ezt:

Lukács

6,46 Miért mondjátok pedig nékem: Uram! Uram! ha nem [Mát. 7,21-23.] mívelitek, a miket mondok?


Vagy:

Máté

7,21 Nem [Róm. 2,13. Jak. 1,22.25.2,14.] minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.


Jakab

1,22 Az ígének pedig megtartói legyetek és ne [Mát. 7,26. Róm. 2,13.] csak hallgatói, megcsalván magatokat.

2017. jún. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!