Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyes keresztényi...

Mi a helyes keresztényi viselet nőknek? Biblia alapján kötelező a kendő viselése?

Figyelt kérdés

1 Korintus 11:5 De ha egy nő imádkozik vagy prófétál, akkor be kell takarnia a fejét valamivel,



Nem tapasztaltam hogy a misére járó nők betakarnák a fejüket. Minden keresztény nőnek úgy kellene öltözni mint az apácáknak?



2017. máj. 31. 11:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
58%

#30, igen, ismerem ezt a részt a bibliából. De ezt Pál írta, egy patriarchális világabn. Ő talán nem tévedhetetlen?

Jézus sosem mondott ilyet.

2017. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:

" #30, igen, ismerem ezt a részt a bibliából. De ezt Pál írta, egy patriarchális világabn. Ő talán nem tévedhetetlen?

Jézus sosem mondott ilyet."


Ki hogyan viszonyul a Bibliához. Én a Biblia alapján közelítettem meg a kérdést, ha Te nem fogadod el Pált, az már egy másik téma. Szíved joga.

Én annyit tehetek, hogy leírom a meggyőződésemet:

Pál teológiája alap a pogányból lett keresztényeknek. Jézus a zsidókhoz szól, Pál pedig pontosítja, hogy mi a teendője, hogy gondolkodjon, viselkedjen, értelmezzen a "pogány" keresztény

2017. jún. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


A fej befedése – Mikor és miért szükséges?

Útmutatással szolgál, hogy jó döntéseket tudjunk hozni, olyanokat, amelyek tiszteletet szereznek Istennek (1Korintusz 11:3–16). Pál három tényezőt említ, amelyet meg kell vizsgálnunk: 1. a tevékenység, amely megkívánja, hogy egy nő befedje a fejét; 2. a környezet, amelyben így kell tennie; és 3. az indíték, amely meghúzódik amögött, hogy követi ezt az irányadó mértéket.

1. A tevékenység. Pál kettőt említ: az imát és a prófétálást (4., 5. vers). Az ima természetesen azt jelenti, hogy az imádatunk kifejezéseként Istenhez fordulunk. Ma a prófétálás minden olyan, Biblián alapuló tanításra utal, amelyet egy keresztény szolga végez. Vajon Pál arra céloz, hogy egy nőnek mindig be kell fednie a fejét, amikor csak imádkozik vagy a bibliai igazságot tanítja valakinek? Nem. Minden attól függ, hogy milyen az a környezet, amelyben a nő imádkozik vagy tanít.

2. A környezet. Pál szavai kétféle környezetre, azaz tevékenységi körre utalnak: a családra és a gyülekezetre. Ezt mondja: „az asszony feje pedig a férfi . . . minden asszony pedig, aki fedetlen fővel imádkozik vagy prófétál, megszégyeníti a fejét” (3., 5. vers). A családi elrendezésben Jehova a férjet jelölte ki a nő fejének. Amennyiben egy nő nem ismeri el kellőképpen a férje hatalmát, megszégyeníti a férjét azzal, ha olyan felelősségeket lát el, melyekkel Jehova a férjét bízta meg. Például ha szükségessé válna, hogy egy feleség a férje jelenlétében vezessen bibliatanulmányozást, akkor a feje befedésével ismerné el a férje hatalmát. Ezt attól függetlenül is megtenné, hogy a férje meg van-e keresztelkedve vagy sem, mivel ő a család feje.* Ha egy nőnek a kiskorú, megkeresztelt fia jelenlétében kell imádkoznia vagy tanítania, akkor is befedi a fejét, nem azért, mintha a fia lenne a család feje, hanem a miatt a hatalom miatt, mely a keresztény gyülekezet megkeresztelt férfi tagjainak adatott.

3. Az indíték. A 10. versben két okot találhatunk, amiért egy keresztény nő szeretne eleget tenni ennek a kívánalomnak: „az asszonynak hatalmi jelet [kell] viselnie a fején az angyalok miatt.” Először is figyeljük meg a ’hatalmi jel’ kifejezést. A nő azzal, hogy befedi a fejét, kimutatja, hogy elismeri a gyülekezet megkeresztelt férfi tagjainak hatalmát, melyet Jehova adott nekik. Ezáltal az Isten iránti szeretetének és lojalitásának adja tanújelét. A második okot a következő szavak mutatják meg: „az angyalok miatt.” Milyen hatással van ezekre a hatalmas szellemteremtményekre egy nő, ha befedi a fejét?

Az angyalok érdeklődéssel figyelik, hogy Jehova szervezetében – égen és földön – miként ismerik el Isten hatalmát. Abból is hasznot merítenek, ha megfigyelik a tökéletlen emberek példáját ezen a téren. Elvégre nekik is alá kell rendelniük magukat Isten elrendezésének – ebben a próbában a múltban az angyalok közül nem is kevesen elbuktak, ahogyan arról a Júdás 6 ír.

2017. jún. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
84%

Elfogadom Pált, de ezt a hímsoviniszta szöveget nem.


Tovabbra is úgy gondolom, a mai világban nincs szükség arra, hogy egy keresztény nő kendőt viseljen.

2017. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:

"Elfogadom Pált, de ezt a hímsoviniszta szöveget nem. "


Akkor ezt Pállal vitasd meg, vagy a Szentlélekkel:)

2017. jún. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
0%

"Vajon Pál arra céloz, hogy egy nőnek mindig be kell fednie a fejét, amikor csak imádkozik vagy a bibliai igazságot tanítja valakinek? Nem. Minden attól függ, hogy milyen az a környezet, amelyben a nő imádkozik vagy tanít. "


Egyetértek! Az ige elég világos

2017. jún. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
58%
Zitus, és te be szoktad fedni a fejed?
2017. jún. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:

"Zitus, és te be szoktad fedni a fejed?"


Bocs, h beleszólok, de az igéhez való viszonyunkat nem befolyásolhatja mások viselkedése. Jézus ilyet nem tanított. Ha Zitus hazudott valaha, akkor nekem is van kreditem hazudni?

2017. jún. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 A kérdező kommentje:

"Zitus, és te be szoktad fedni a fejed?"


Szerintem ne menjünk bele személyeskedésbe, jó?

Ahogy korábban is írtam, az a kisebbik rossz ha valaki tudja hogy be kell fedni a fejét de nem teszi, mintha kijelentené hogy ez nem előírás vagy hogy a XXI. században szükségtelen. Ez utóbbi olyan mintha felülírná a bibliai igét.

2017. jún. 1. 11:33
 40/71 anonim ***** válasza:
52%
Csak ismételni tudom magamat, Jézus nem mondott ilyet, és számomra az ő szava a döntő.
2017. jún. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!