Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos embereknek általában...

Vallásos embereknek általában az a véleményük az ateistákról hogy nem ismerik a vallásokat, ezért nem hisznek. Ateisták meg tudják ezt cáfolni?

Figyelt kérdés
Tehát arra lennék kíváncsi, az ateisták meggyőződésből lettek azok, vagy csak azért mert nem ismerik a vallásokat? Én személy szerint nem nagyon találkoztam olyan ateistával aki nagy tudással rendelkezne ilyen téren, de sok olyannak akik egyes hívők alapján ítélték meg a vallást. Nyilván nem várható el hogy minden vallásról tudjon mindenki, de mondjuk a 3-4 legnagyobb vallást mennyire ismeritek?
2017. júl. 27. 11:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 anonim ***** válasza:
70%
Bocs, lemaradt egy nulla :D De egyik sem nagyobb botorság a másiknál, mégis képesek elhinni néhányan.
2017. júl. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/89 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk azért mert engem annyira hidegen hagy a vallás hogy még a könyvei sem érdekelnek? Ha valami nem érdekel azt minek olvasgassam? Te olvasgasd, keress benne magyarázatokat, fohászkodj akihez jól esik, sok sikert hozzá!
2017. júl. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/89 anonim ***** válasza:
0%

Megteheted, Kalap úr, csak így esetleg kihagysz egy nagyon jó lehetőséget, tehát akkor nem meggyőződésből vagy ateista.

Persze más a helyzet, ha más forrásból tájékozódsz előtte, ahogy írtam.

2017. júl. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/89 anonim ***** válasza:
100%

#5: "Nyilván provokáció, hisz ha megnézzük a 2. választ, erre még csak nem is céloztam. Lássuk: a tapasztalat azt mutatja, hogy ha valaki nem hisz, attól még nem lép át egy másik rendszertani egységbe, tehát megfigyeléseim szerint ember marad. Te hogy érzed? Ha nem tartod embernek magad, kérlek ne az én nyakamba varrd, semmi közöm hozzá"


Nyilván provokáció? Szerintem meg csak adódott a megfogalmazásmódodból. Elvégre azt írtad, hogy "Minden ember tudja, hogy van Isten, érzi, hogy a Biblia több, mint könyv,". Nos, az ateisták nem így érzik, nem így tudják. Tehát logikailag két következménye lehetséges a megállapításodnak: vagy szerinted az ateista nem ember, vagy pedig minden ateista hazudik. Nos, én tudom magamról, hogy nem hazudok, tehát kizárásos alapon marad az, hogy te nem tartasz embernek. Én nem varrok semmit se a nyakadba, csupán máskor óvatosabban bánj az általánosításokkal, mert ilyen félreérthetőségek adódhatnak belőle.


Egyébként pedig amilyen joggal te tartod provokációnak a reflektálásomat, én pontosan ugyanolyan joggal tarthatom provokációnak a te megnyilvánulásodat. Konkrétan kiprovokáltad vele belőlem a provokatívnak tűnő válaszom.


De ezen nem veszünk össze, látod, elsőre fel sem tűnt nekem a dolog, csak így újra átfutva akadt meg ezen a szemem.

2017. júl. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/89 anonim ***** válasza:
82%

Hello. Egy dolog nagyon megkapta a szemem, és az, hogy "nem nagyon találkoztam olyan ateistával aki nagy tudással rendelkezne ilyen téren."


Ez nagyon vicces, hiszen a keresztények többsége intellektuálisan nagyon alul képzett, és elfogultság övezi a hitüket. Ha a keresztények tanulnának vallástörténelmet rájönnének, hogy a kereszténység a régi több isten hitű rendszereket volt hívatott felváltani, de semmiféle felsőbb hatalom nem irányítja ezt. A kereszténység rengeteg elemet átemelt egyiptomi, görög, római, és még sok más nagy birodalom vallásából, a Biblia tele van átemelt történetekkel, amik már régen papírra lettek írva más vallásokban. A tíz parancsolat, megtalálható az egyiptomi halottak könyvének egyik fejezetében, az özönvíz a Gilgameshi eposzban, de Jézus életének történései, a születésének körülményei, életének munkássága, is megtalálható más mitológiai alakok életében. A Biblia önmagában nagyon sok hibát tartalmaz, és az a furcsa, hogy a hívők, még az olyan dolgokat sem veszik észre, mint, hogy József és Jézus élete szinte teljesen azonos. Még arra sem vették a fáradtságot a Biblia írói, hogy gondosan odafigyeljenek a részletekre, ne legyen feltűnőek az átemelések, és a felhasznált elő források. Ja igen, és most jöhetnek a lepontozások, a sok elvakult hívőtől.

2017. júl. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/89 anonim ***** válasza:
74%

Melyik vallást? A keresztènysèget? Annak melyik ágát? :)

Így nehèz tudósnak lenni külsőskènt, ha az egyik keresztèny ezt állítja, a másik azt. Ha állítok valamit, amit mondjuk egy Jehovistától tudok, akkor már rámsütnèd, hogy nem ismerem a vallásod, így nem meggyőződèssel vagyok nem hívő?



#22,#23. A gyenge ateista is meggyőződèses ateista. Nagyjából amit vallanak: Istennek ezeddig zèró ráhatása volt az èletemre, így számomra semleges, hogy lètezik-e vagy se, ès nem is szállok vitába ezzel kapcsolatban, mert nincs az a vitamennyisèg, ami bizosan el tudná dönteni az egyik vagy másik oldal igazát. Angolban jobb kifejezès van rá: apatheist, az apátia ès az ateista szavak ötvözèse.

2017. júl. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/89 anonim ***** válasza:
81%
Azèrt kíváncsi lennèk egy igazi felmèrèsre, amiben a legnagyobb vallásokról lennènek kèrdèsek, hogy ki tudna többet, az ateisták vagy a keresztènyek?
2017. júl. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/89 anonim ***** válasza:
23%

"A gyenge ateista is meggyőződèses ateista."

Nem.

Az még nem meggyőződés, hogy a dolgoknak csak nagyon kis töredékét vizsgálja meg, ez csak lustaság.

Meggyőződéses az az ateista, amelyik pl. a természettudományok átfogó ismerete és legalább néhány alapvető vallás ismerete alapján dönt.


Másrészt ilyen szempontból nem különül el a gyenge és az erős ateista - szerintem te itt kevered ezeket a fogalmakat.

2017. júl. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/89 anonim ***** válasza:
100%
Én olvasom a Bibliát, a metaforáit szépnek tartom, és kifejezetten érdekes mű. Ha az ember eleget foglalkozik vele egy bonyolult és igzalmas történetháló bontakozik ki belőle. Minden tiszteletem azoknak akik betéve tudják! A saját döntésem volt amikor elkezdtem olvasni, és azelőtt is ateista voltam, ez pedig nem változott meg azóta sem. Ha a teljes megismerés a hittel is jár akkor viszont egy ateista sem meggyőződéses... Szeretem a Bibliát, de nem hiszek benne. Tehát akkor én sem vagyok meggyőződve arról, hogy ateista akarok lenni?
2017. júl. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 anonim ***** válasza:
83%
Nem olvastam vegig a valaszokat, de en Ausztriaban elek, itt lehetöseg van elhagyni az egyhazat. Tehat babakorban a 90%-ot megkeresztelik, megkapjak a vallasos nevelest, es sokan felnöttkent döntenek ugy, hogy ök nem akarnak az egyhazhoz tartozni ( föleg azert mert nem hisznek es nem akarnak egyhazadot fizetni). Rajuk szerintem nem lehet mondani, hogy nem ismerik a vallast ( jo nyilvan nem az összeset ismerik, de a hivö is csak a sajatjat ismeri legtöbbször)
2017. júl. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!