Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos embereknek általában...

Vallásos embereknek általában az a véleményük az ateistákról hogy nem ismerik a vallásokat, ezért nem hisznek. Ateisták meg tudják ezt cáfolni?

Figyelt kérdés
Tehát arra lennék kíváncsi, az ateisták meggyőződésből lettek azok, vagy csak azért mert nem ismerik a vallásokat? Én személy szerint nem nagyon találkoztam olyan ateistával aki nagy tudással rendelkezne ilyen téren, de sok olyannak akik egyes hívők alapján ítélték meg a vallást. Nyilván nem várható el hogy minden vallásról tudjon mindenki, de mondjuk a 3-4 legnagyobb vallást mennyire ismeritek?
2017. júl. 27. 11:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 A kérdező kommentje:

"De még az is elképzelhető, hogy a jövőben rengeteg új világot fedezünk fel, ahol egyikben sem lesz élet. Vagy éppen a saját világunkban minden 100. naprendszerben életet fogunk felfedezni. Akkor mit fogsz mondani? "


Te tényleg nagyon korlátozott vagy. Ki mondta hogy más bolygókon nem lehet élet? Ez miért zárja ki Istent?



"Egyértelműen spontán. Ezen vita nincs (nem veszekedésről beszélek, hanem ÉRVEKKEL és TÉNYEKKEL alátámasztott VITÁRÓL). "


Érvekről és tényekről beszélsz de egyet sem látok tőled :) Tudósok is inkább azt mondják hogy tudatos tervezés eredménye. Nemrég láttam egy filmet a genetikáról, ott például ezt mondták.

2017. júl. 28. 10:20
 62/89 anonim ***** válasza:
0%

"Ettől még lehet létrehozott világ - de NEM értelmesen tervezett! Akkor ez egy kísérlet, hogy milyen világ keletkezik, ha ilyen és ilyen feltételekkel elindítjuk. "


Te figyi. Nem az a tény, ha valamit nagybetűvel írunk:))) A világ tervezettségéről vitatkozunk, így nyilván az nem bizonyító erejű érv, hogy: "NEM értelmesen tervezett". Ha hatvanszor leírod, akkor sem lesz bizonyító erejű, csak a te véleményed. Ha nagybetűvel írod le később, az sem számít semmit


"Akkor ez egy kísérlet, hogy milyen világ keletkezik, ha ilyen és ilyen feltételekkel elindítjuk."

Feltételezed? Ehhez materialista világnézet kell előfeltételezésként. Feltételezést pedig nem lehet feltételezéssel bizonyítani

2017. júl. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 anonim ***** válasza:
87%

"más bolygókon nem lehet élet? Ez miért zárja ki Istent? "

Mert a keresztény vallás igen furán nézne ki, ha 1000 milliárd bolygón lenne élet, de pl. nem értelmes, vagy nem hinnének a keresztények istenében.


"Érvekről és tényekről beszélsz de egyet sem látok tőled"

Itt most tényleg keveset írtam, de már máshol leírtam, te meg nem kérdezed, csak simán tagadod, ill. butaságokat mondasz, pl.:


"Tudósok is inkább azt mondják hogy tudatos tervezés eredménye."

NEM!

Tudósok nem mondanak ilyet! Ha így gondolod, akkor nem tudod, hogyan működik a tudomány.


"Nemrég láttam egy filmet a genetikáról, ott például ezt mondták."

Ja, akkor biztos igaz is.


Sajnos, kérdező, te csak vérmérsékletben különbözöl a 44%-ostól, meg talán nem vagy annyira elvakult. Kár pedig, mert sokkal értelmesebbnek tűntél.

2017. júl. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/89 A kérdező kommentje:

"Mert a keresztény vallás igen furán nézne ki, ha 1000 milliárd bolygón lenne élet, de pl. nem értelmes, vagy nem hinnének a keresztények istenében."


Ki beszélt a keresztény vallásról? Én biztos nem. Amugy meg ha nem értelmes élet vagy nem hisznek akkor sem zárná ki Istent.



"Itt most tényleg keveset írtam, de már máshol leírtam, te meg nem kérdezed, csak simán tagadod,"


Kérdeztem, de nem válaszoltál. Honnan tudod hogy Isten léte nem kötelező a világ működéséhez? Hogy ezt bizonyítsd létre kellene hoznod egy ugyanilyen világot.


Azt kimutatták hogy Isten nem létezik? Ki tudod zárni?


Ha ez egy spontán létrejött világ, milyen a tervezett? Meg mit jelent az hogy spontán? Az ősrobbanást valami elindította.



"Tudósok nem mondanak ilyet! Ha így gondolod, akkor nem tudod, hogyan működik a tudomány."


De bizony hogy mondanak ilyet. Miért zárható ki hogy Isten hozta létre azt amit a tudomány vizsgál?



"Sajnos, kérdező, te csak vérmérsékletben különbözöl a 44%-ostól, meg talán nem vagy annyira elvakult. Kár pedig, mert sokkal értelmesebbnek tűntél."


Ne haragudj, te tudományról beszélsz de egyetlen érvet sem látok tőled. Ilyen lehet egy elvakult ateista.

2017. júl. 28. 12:11
 65/89 anonim ***** válasza:
82%

Ne haragudj, de a kèrdès az ateisták vallásismeretère vonatkozott, ès Isten lètezik/nemlètezik vitába torkollott. Most kíváncsi vagy rá mennyit tud egy ateista, vagy csak újból be akarjátok bizonyítani, hogy ki tèved, ki nem?

Amúgy ez hogy van, egy ateista legyen szakèrtője a világvallásoknak, ès csak utána lehet ateista? Keresztènyek is szakèrtők?

2017. júl. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/89 anonim ***** válasza:
81%

"Ki beszélt a keresztény vallásról? Én biztos nem."

De, amikor Istent mondasz. Vagy nem vagy magyar? Akkor még valamennyire érthető lenne.


"Amugy meg ha nem értelmes élet vagy nem hisznek akkor sem zárná ki Istent."

Csak azt mondtam, hogy igen fura lenne így.


"nem válaszoltál. Honnan tudod hogy Isten léte nem kötelező a világ működéséhez?"

De, leírtam, csak nem értetted: NEM LEHET RÁJÖNNI. Sehol sem látunk olyan folyamatot, ahol EGYÉRTELMŰ lenne, hogy ez CSAKIS isteni beavatkozással működik.

A fizikai törvényekből pedig egyértelműen következik a világunk létrejötte és fejlődése - tehát HA ilyenek a törvények és a kezdőfeltételek, AKKOR létrejön a világunk, további beavatkozás nélkül. Azt, hogy ki vagy hogy indította, nem tudjuk.


"Hogy ezt bizonyítsd létre kellene hoznod egy ugyanilyen világot."

Nem kell. Neked sem kell létrehoznod a saját bizonyításodhoz egy másik világot, ami sajnos porrá omlik, mivel ott nincs isteni beavatkozás.


"Azt kimutatták hogy Isten nem létezik? Ki tudod zárni?"

Igen, kizárható. Nem akarom itt leírni, mert az én érveim ugyan rövidek, de a hívők 50 oldalon keresztül magyarázkodnak utána, a te kérdésedhez viszont mindegy, nem számít.

Legalább ötször volt már a téma, keresd vissza.


"Ha ez egy spontán létrejött világ, milyen a tervezett?"

CÉLSZERŰ!

Ezen kívül van egy pár ismérve, amit máshol már szintén leírtam. Röviden: tervező műhely, tervek, védjegyek és az értelmes tervezés ismérvei (pl. célszerűség).


"Az ősrobbanást valami elindította."

Erről semmit nem tudunk, így vitatkozni sem lehet rajta, csak találgatni. De megint csak nem tudod bizonyítani, hogy egy ősrobbanást KÖTELEZŐEN CSAK egy isten tud indítani.

Sőt: ahogy a gyorsítók fejlődnek, elképzelhető, hogy mi is képesek leszünk rá.


"De bizony hogy mondanak ilyet. Miért zárható ki hogy Isten hozta létre azt amit a tudomány vizsgál?"

Te most megint kevered a dolgokat. NEM MONDJÁK, hogy kizárható!

Én se mondom amúgy, és ezt már le is írtam. Elolvastad?

2017. júl. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/89 anonim ***** válasza:
0%

"Tudósok nem mondanak ilyet! Ha így gondolod, akkor nem tudod, hogyan működik a tudomány. "

Debizony.

A materialista tudós eleve kizárja Istent, így kénytelen a törzsfejlődésben hinni. A törzsfejlődés tudományosan nem bizonyított


A hívő és az elfogulatlan tudós pedig belátja, hogy az élőlények maguktól nem alakulnak ki és nem fejlődnek ki, így következtet az értelmes tervezésre. Abban hisz.


Látható, hogy az ID sokkal tudományosabb, mint a törzsfejlődés


"Sajnos, kérdező, te csak vérmérsékletben különbözöl a 44%-ostól, meg talán nem vagy annyira elvakult. Kár pedig, mert sokkal értelmesebbnek tűntél."

Már rég mondtam, hogy neked az a hülye, aki nem fogadja el a saját definícióidat, levezetéseid, ami persze elég messze van a tudománytól

2017. júl. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/89 anonim ***** válasza:
0%

"De, leírtam, csak nem értetted: NEM LEHET RÁJÖNNI. Sehol sem látunk olyan folyamatot, ahol EGYÉRTELMŰ lenne, hogy ez CSAKIS isteni beavatkozással működik."

Bár a DNS-ben lévő információ nem folyamat, mégsem jöhet létre pusztán természetes folyamatok által. Következésképp természetfeletti alkotónak kellett létrehoznia. Ez logikus, nem?

A materialista persze azt mondja, hogy majd a tudomány ezt is megválaszolja. Ez pedig a tudományba vetett hit, de ettől még nem lesz a törzsfejlődés tudományos.

2017. júl. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 anonim ***** válasza:
85%

"Bár a DNS-ben lévő információ nem folyamat, mégsem jöhet létre pusztán természetes folyamatok által."

Nézd, 44%-os, nem unod, hogy egyre nagyobb butaságokat másolsz be ide?

Nem akarok egyesével reagálni, mert a normális válasz sok oldal lenne, de pl. az RNS spontán, magától létrejön.

Légy szíves, ne írogass ide, mert zavarod a normális embereket, nem lehet követni tőled a válaszokat, és amúgy a kérdéshez sem kapcsolódik. Írj ki új kérdést, ott beszélhetünk.

2017. júl. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/89 anonim ***** válasza:
0%

"Nézd, 44%-os, nem unod, hogy egyre nagyobb butaságokat másolsz be ide? "

Nem értem ezt a bizonyítékot. Csak nem megint a másik hülye, én meg okos elvvel próbálkozol


"de pl. az RNS spontán, magától létrejön"

:))) Ez olyan megható. Hogyan jöhet létre valami spontán, magától, mikor előtte nem létezett? Paradoxon

Hogy értsd: magamat létrehoztam a semmiből, mielőtt még léteztem volna. Ezt mondtad. Mit is írtál nekem? "nem unod, hogy egyre nagyobb butaságokat másolsz be ide?"


"Légy szíves, ne írogass ide, mert zavarod a normális embereket, nem lehet követni tőled a válaszokat, és amúgy a kérdéshez sem kapcsolódik. "

Csak téged zavarlak. Akkor csak te vagy normális? Gondoltam:)


"Írj ki új kérdést, ott beszélhetünk."

Ezt tőlem nyúltad. Szeretem, ha majmolnak:)


Már pár hónapja itt trollkodsz a vallási rovatban. Egyszer olvashatunk majd tőled logikus levezetéseket is, vagy maradsz a kijelentéseidnél, melyek szerinted azért igazak, mert te írod őket. Nem csak én kérem ezt tőled...


Pl: az RNS spontán létrejön magától. Ennyi, pont, kész, leírtad, akkor az így van. Még ha paradoxon is, de ez kell, hogy a törzsfejlődést életben tartsuk. Tudományosan:)

2017. júl. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!