Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos embereknek általában...

Vallásos embereknek általában az a véleményük az ateistákról hogy nem ismerik a vallásokat, ezért nem hisznek. Ateisták meg tudják ezt cáfolni?

Figyelt kérdés
Tehát arra lennék kíváncsi, az ateisták meggyőződésből lettek azok, vagy csak azért mert nem ismerik a vallásokat? Én személy szerint nem nagyon találkoztam olyan ateistával aki nagy tudással rendelkezne ilyen téren, de sok olyannak akik egyes hívők alapján ítélték meg a vallást. Nyilván nem várható el hogy minden vallásról tudjon mindenki, de mondjuk a 3-4 legnagyobb vallást mennyire ismeritek?
2017. júl. 27. 11:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 anonim ***** válasza:
81%

Engem is zavarsz.


Többiek: ne etessük.

A kèrdezőnek szívesen válaszolunk.

2017. júl. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/89 anonim válasza:
81%

Te jó ég, ti felnőtt emberek vagytok? Tudom, hogy ez nem olyan kis apróság, mint hogy ki ette meg az utolsó csokit, de nem hiszem, hogy érdemes lenne róla veszekedni. Nincs sok értelme, hisz aki eddig nem hitt Istenben, az ez után sem fog, nem?


Bár igaz, hogy én keresztény vagyok és keresztény iskolába járok (bár itt Ausztriában nem veszik annyira szigorúan a hittant, mint Magyarországon, az tény) mégis jobban hiszek a tudományban. Viszont amikor néha elgondolkodom azon, hogy hogyan jött létre az univerzum meg minden, olyankor a SZÁMOMRA logikus magyarázat Isten.

De ez mindenkinél más és semmi értelme sincsen erről vitatkozni, hiszen abból, hogy mindenki csak mondja a magáét nem fogjuk megtudni, vajon tényleg kell-e valami emberfeletti ahhoz, hogy forogjon a föld. Kétlem, hogy bárki befogja tudni bizonyítani, hogy van-e Isten.


Lehet lepontozni, meg leszólni, hiszen "csak" egy gyerek vagyok, de valamiért mégis úgyéreztem, ezt le kell írnom.


És bocsánat, hogy nem választ írtam a kérdésre...

2017. júl. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 anonim ***** válasza:
100%
Vallásosnak tekintem magam, és nincs különösebb véleményem az ateista emberekről. Hacsak nem annyi, hogy mindenkinek szíve-joga eldönteni miben hisz vagy nem.
2017. júl. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/89 KZitus ***** válasza:
0%

50-es hsz!


"Buddhával, Allahhal, Jehovával meg ki tudja még hány istennel mi van? " - az itt felsoroltak közül csak egynek ismerem a véleményét, és azt itt leírom neked:

ezt mondta Jehova a népének - „Ímé, megtisztítottalak, de nem úgy, mint ezüstöt, megpróbáltalak a nyomor kemenczéjében. Enmagamért, enmagamért cselekszem; mert hogyan szentségteleníttetnék meg nevem?! És dicsőségemet másnak nem adom” Ézsaiás 48:10, 11


Jehova SOHA nem fogja hagyni a nevét megszentségteleníteni:

Ezékiel 20:9

Cselekedni kezdtem a nevemért, nehogy megszentségtelenítsék azt a körülöttük levő nemzetek szeme láttára, mert megismertettem velük magamat a szemük láttára, kivezetve őket Egyiptom földjéről.

Róma 2:24

Mert „az Isten nevét miattatok káromolják a nemzetek között”, mint ahogy meg van írva.


Ézsaiás 42:8

Én vagyok Jehova. Ez a nevem, és senki másnak nem adom dicsőségemet, sem dicséretemet a faragott képmásoknak.

2017. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/89 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Bocsi kérdező a kitérőért.

Én vallásos ember vagyok, viszont azt tapasztaltam az évek során, hogy az ateisták a vallások miatt "ábrándultak" ki Istenből, az ott látott számukra helytelenségek miatt. Viszont Istent egyáltalán nem ismerik. Ezért könnyű ateistává válniuk.


Persze egészen biztosan van más vélemény is, ettől eltérő, de nekem ez a tapasztalatom velük.

Egyébként privátban írt nekem egy teista évekkel ez előtt, és azóta is tudunk egymásnak mit írni, nincsenek közöttünk a kommunikációban problémák.

2017. júl. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 A kérdező kommentje:
Én inkább azt tapasztaltam, és ebben az itt válaszoló ateisták is megerősítettek, hogy nem ismerik a vallásokat, vagy legfeljebb csak felszínesen. Sokszor az a válaszuk hogy nem Isten hozta létre az élőlényeket hanem a kémiai folyamatok. Ilyenkor visszakérdezek hogy a kémiai folyamatokat ki hozta létre. Na ilyenkor megáll a tudományuk.
2017. júl. 31. 14:39
 77/89 anonim ***** válasza:
74%

"ilyenkor megáll a tudományuk."

Egyelőre.

Te hihetsz egy olyan istenben, aki elindította az ősrobbanást, aztán szépen magára hagyta.

Erre az ateisták MOST MÉG nem tudnak mit mondani, csak azt, hogy lehetséges.

De azt ugye tudod, hogy ez NEM a keresztények istene, és hogy ez bármikor megdőlhet?

No nem holnap reggel, hanem majd akkor, ha megismerjük, hogyan keletkezett az ősrobbanás.

Mit fogsz csinálni, ha esetleg majd kiderül, hogy természetes oka volt?

2017. júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/89 anonim ***** válasza:
81%
Felteszi azt a kérdést, hogy na és az ősrobbanás okát ki teremtette? Ezt bárhányszor fel lehet tenni, és előbb-utóbb eljutni a tudomány határaihoz vele. Aztán a tényt, hogy a tudománynak egyelőre nincs válasza rá, hurcolászni mint a véres kardot: "Na ilyenkor megáll a tudományuk."
2017. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 A kérdező kommentje:

"Mit fogsz csinálni, ha esetleg majd kiderül, hogy természetes oka volt?"


Mi az hogy természetes oka? :) Az ősrobbanás elmélete szerint nem volt semmi, csak egy nagyon sűrű pont. Hogy került az oda? Mi indította be a robbanást, hmm?


Mit fogsz csinálni, ha esetleg majd kiderül, hogy létezik Isten? Egyébként nem írtam konkrétan egy vallást sem, mert nem az most a kérdés melyik vallás az igazi.

2017. júl. 31. 15:59
 80/89 anonim ***** válasza:
74%

"ha esetleg majd kiderül, hogy létezik Isten?"

Akkor megpróbálok majd kérdezni néhány dolgot tőle.


De tényleg kíváncsi lennék, hogy TE mit fogsz csinálni, ha kiderül, hogy az ősrobbanás magától jött létre? Pl. úgy, ahogy egy fekete lyuk is magától keletkezik, egy csillag összeomlása során.

2017. júl. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!