Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, mi a bizonyítéko...

Jehova tanúi, mi a bizonyítékotok, arra hogy angyal lenne-e Jézus?

Figyelt kérdés
Tudom, rengetegszer tettük fel a kérdést, de még mindig nem kaptunk rá válasz mi, akik kérdezzük ezt tőletek. Tehát, azt mondjátok Mihály arkANGYAL (mint a rangjából is látható, FŐ angyalról van szó) egyenlő a Fiúval. Hogyan? Mért? Mi a bizonyíték erre? A Bibliában mi vezetett rá erre titeket? !!!KIZÁRÓLAG A JEHOVA TANÚIT KÉRDEZEM, NEM ATEISTÁKAT, NEM ADVENTISTÁKAT, NEM BUDHISTÁKAT ÉS NEM SÁTÁNISTÁKAT!!! (a nagybetű nálam csupán kiemelést jelöli és nem az üvöltést, szóval ne legyen ez bántó senki számára) Értelmes válaszokat várok, akinek az inteligenciája kimerül abban, hogy hülyék a keresztények, az könyörgöm felejtse el a kérdést. Köszönöm!

2017. nov. 26. 14:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
41%

Miért nem erről vitáztok?


"(János 17:21) 21 hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem"


Mert olyan jól kijelentitek, hogy Jézus azt mondta, hogy ő és az Atya egyek, tehát Jézus =Isten, de ezt az idézetet mégis olyan jól semmibe veszitek...

2017. nov. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos a Biblia versei sem győzték meg, hát itt már nincs mit tenni.
2017. nov. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 A kérdező kommentje:
Tévedsz kedves utolsó válaszoló, nem hagytam én ezt figyelmen kívül, hiszen leírtam, hogy Jézus kijelentéséért, a zsidók megakarták Őt kövezni! Ne felejtsd el, hogy amikor Krisztus azt mondta, hogy mi emberek is egyek legyünk Ő vele, mint Ő az Atyával. A Farizeusok, jól tudták mire értette ezt Jézus, Jól tudták, hiszen kiemelték, hogy nem amiatt akarják őt megőlni, mert jót tett, hanem azért, mert káromolta az Urat és magát egyenlő szintre hozta Istennel, ezt láthatod János evangéliuma 10:32-33 versekben. Tehát, itt nem volt félre értés egyik részről sem, és nem siklottunk el, én úgy érzem e vers felett sem, hiszen Coccolinó pontosan ezt akarja a dologból kihozni. De, ez nem volt válasz semmire, hiszen ez még mindig csak köntör falazása annak, hogy van-e ige vagy megvan-e úgy szólítva a Bibliában Jézus, hogy Mihály, mint ahogyan a kérdés is szól. :)
2017. nov. 26. 18:25
 14/83 anonim ***** válasza:
Tehát a Biblia leírja, hogy Jézus és az Atya egy, hogy egyáltalán nem egyenlő Mihállyal és azt állítja, hogy a kérdezőt nem győzi meg a Biblia. :D
2017. nov. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 A kérdező kommentje:
Kedves Coccolinó, verseket nem hoztál, illetve olyan verseket, amikre megkértelek titeket. Pontos vers arra nézve, hogy megvan-e szólítva Mihályként Jézus, vagy van-e vers arra a számotokra cáfolhatalan tényre, hogy Jézus valóban Mihály. Teszem azt, például így: "Én és Mihály Főangyal egy vagyunk!" A választ már az első hozzászólásodban megkaptam, hogy a vers erre számotokra a 1Theszolónika 4:16, de ez logikailag és Bibliailag is téved.
2017. nov. 26. 18:30
 16/83 A kérdező kommentje:
"Ne felejtsd el, hogy amikor Krisztus azt mondta, hogy mi emberek is egyek legyünk Ő vele, mint Ő az Atyával." Ezt kiegészíteném még annyival, hogy: Jézust leborúlva imádják! Hiszen a Biblia írja, hogy MINDEN térd megrogy Jézus hallatán és Ő nem szól az imádatért sohasem! Viszont emberek (pl.: Pál és Barnabás) szóltak az imádatért, méghozzá ruhájukat megtépve! Angyalok (pl.: Jelenések 22:9-ben) szólnak az imádatért, megfeddve azt aki eléjük térdel és imádják őket, hiszen csak szolgák ők is.
2017. nov. 26. 18:37
 17/83 anonim ***** válasza:
100%

" Sajnos a Biblia versei sem győzték meg, hát itt már nincs mit tenni. "


Hacsak nem tudsz mutatni egy verset,ami leírja,hogy Jézus és Mihály egy,úgy,ahogy Jézusról és az Atyáról mondja,akkor tényleg nincs mit tenni. Erre nincs vers és ami nincs,azo hogyan győzné meg a kérdezőt?

2017. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen mindegy, a farizeusok mire hogy reagáltak, hiszen semmit nem értettek, amit Jézus mondott.

Jézus pontosan elmondta, hogy bizony nem tette magát egyenlővé Istennel:


34. Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok?

35. Ha azokat isteneknek mondá, a kikhez az Isten beszéde lőn (és az írás fel nem bontható),

36. Arról mondjátok-é ti, a kit az Atya megszentelt és elküldött e világra: Káromlást szólsz; mivelhogy azt mondám: Az Isten Fia vagyok?!


Isten fia kifejezés mindenkire értendő, ki Isten akaratát cselekszi, ezt maga Jézus jelentette ki.


Lk 6,35

Hanem szeressétek ellenségeiteket, és jól tegyetek, és adjatok kölcsönt, semmit érte nem várván; és a ti jutalmatok sok lesz, és ama magasságos Istennek fiai lesztek: mert ő jóltévő a háládatlanokkal és gonoszokkal.


De számos helyen szerepel Isten fia kifejezés ami nem Jézusra vonatkozik. Például angyalokra csakhogy kapcsolódjon a kérdésedhez:


Jób 2,1

Lőn pedig, hogy egy napon eljövének az Istennek fiai, hogy udvaroljanak az Úr előtt. Eljöve a Sátán is közöttök, hogy udvaroljon az Úr előtt.


Tehát pusztán egyetlen kifejezést kiemelve magyarázni, mint Atya = Jézus, tehát szentháromság pipa, pont ugyan az a felállás, miszerint egy idézetből adódóan Jézus = Mihály.


Figyelmen kívül hagytad az idézetet, mivel az kimondja, hogy legyünk egyek, ahogy Jézus is egy az Atyával és mi őbennük. Te folyton azt hozod fel, semmibe véve Jézus előbbi kijelentését, hogy a farizeusok mit értettek az én és az Atya egyek vagyunk kifejezésre, holott ugyan ezt kérte Jézus a tanítványoktól.


Nem vagyok tanú, de biztos, hogy kell idézet nektek? Azt mondjátok, ha nincs benne, akkor az nincs is. A szentháromság sincs benne...


Szerintem elég a Mihály név jelentése is, és a mellette lévő arkangyal kifejezés is. Mihály jelentése aki olyan, mint Isten, aki nem nagyon lehet más, csakis Jézus.


Az angyal nem egy ufó, egy lény meghatározása, miszerint vannak növények, állatok, emberek, angyalok, Isten, hanem egy pozíció, miszerint Isten egyik fia, kinek küldött szerepe van. A jelentése is annyi: Isten hírnöke, küldött. Ez nem kicsinyítés, hiszen ettől függetlenül Jézus az Úr, ki megkapott (!) minden hatalmat, azaz az ítéletet is,aminek vége is lesz:


IKor 15

24.

Aztán a vég, mikor átadja az országot az Istennek és Atyának; a mikor eltöröl minden birodalmat és minden hatalmat és erőt.

25.

Mert addig kell néki uralkodnia, mígnem ellenségeit mind lábai alá veti.

26.

Mint utolsó ellenség töröltetik el a halál.

27.

Mert mindent az ő lábai alá vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alája van vetve, nyilvánvaló, hogy azon kívül, a ki neki mindent alávetett.

28.

Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, a ki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.


De Jézus nem tette egyenlővé magát az Atyával :


Jn 14,28

Hallottátok, hogy én azt mondtam néktek: Elmegyek, és eljövök hozzátok. Ha szeretnétek engem, örvendeznétek, hogy azt mondtam: Elmegyek az Atyához; mert az én Atyám nagyobb nálamnál.

2017. nov. 27. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 anonim ***** válasza:
A Mikeás névnek is ugyanaz a jelentése, úgyhogy ez rossz érv. Az pedig, hogy emberként nem nagyobb az Atyánál, miközben ő és az Atya EGYEK, teljesen természetes. Írja János, emberré lett érted, hogy megmentsen, mert ilyen a mi Istenünk, ennyire szeret téged. Erre egyetlen teremtett lény sem képes, csakis a Teremtő (mert minden általa lett teremtve).
2017. nov. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem elég a Mihály név jelentése is, és a mellette lévő arkangyal kifejezés is. Mihály jelentése aki olyan, mint Isten, aki nem nagyon lehet más, csakis Jézus."


Nem szeretnék okoskodónak tűnni, mint aki a héber nyelv nagy szakértője, mert egyáltalán nem vagyok. Viszont könnyen utána lehet olvasni, hogy helytelenül tudod.

A Mihály név egy kérdés, nem pedig egy kijelentés. Kérdés; "ki olyan, mint Isten?". Azért ez elég jelentős különbség.


Gábriel neve pedig Isten ereje, Ráfael neve Isten orvossága, róluk is így vélekedsz akkor?


Meg ne feledd, Dániel könyvében olvashatod, hogy több Mihályhoz hasonló főangyal van, mennyei fejedelem, Krisztusból pedig csak egy, Aki semmihez sem fogható, csak Istenhez.

2017. nov. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!