Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, mi a bizonyítéko...

Jehova tanúi, mi a bizonyítékotok, arra hogy angyal lenne-e Jézus?

Figyelt kérdés
Tudom, rengetegszer tettük fel a kérdést, de még mindig nem kaptunk rá válasz mi, akik kérdezzük ezt tőletek. Tehát, azt mondjátok Mihály arkANGYAL (mint a rangjából is látható, FŐ angyalról van szó) egyenlő a Fiúval. Hogyan? Mért? Mi a bizonyíték erre? A Bibliában mi vezetett rá erre titeket? !!!KIZÁRÓLAG A JEHOVA TANÚIT KÉRDEZEM, NEM ATEISTÁKAT, NEM ADVENTISTÁKAT, NEM BUDHISTÁKAT ÉS NEM SÁTÁNISTÁKAT!!! (a nagybetű nálam csupán kiemelést jelöli és nem az üvöltést, szóval ne legyen ez bántó senki számára) Értelmes válaszokat várok, akinek az inteligenciája kimerül abban, hogy hülyék a keresztények, az könyörgöm felejtse el a kérdést. Köszönöm!

2017. nov. 26. 14:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 követ62 ***** válasza:
17%

Bár én nem vagyok tanu, de ugyan azt hiszen. Ezért úgy gondolom tudok érdemben válaszolni.


Jézus nem teremtett angyal. Hanem a szó jelentés értelmében. Angyal (angelos) = küldött, követ.

Ennek értelmében bárki lehet angyal.

(A következő gondolat menet ugyan eltér a tanuktól, mert én hiszem, hogy Jézus a második isteni személy).

Valamint a Mihály (Mika El) jelentése Ki olyan mint Isten. És ugyan ki? Egyedül Jézus Krisztus.

Az Immanuel is Jézus. Velünk az Isten.

Ha megnézed Ésaiásnál több neve is van.


A Mihály név mindig akkor kerül elő amikor Sátánnal küzd (kb. 5-6 szor a Bibliaban). És kinek volt a legnagyobb küzdelme Sátánnal? Jézusnak (az az Istennek). Mert Sátán is az embereket akarja és Jézus is. Persze különböző okokból.

2017. nov. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 anonim ***** válasza:
100%
Igen,emberként kisebb volt az Atyánál,és? Ez az érved arra,hogy akkor nem lehet Isten,mert annál kisebb? Akkor meg foglak lepni,a Biblia azt is írja,hogy még az angyaloknál is kisebb volt,szóval ezzel a logikával Mihály sem lehet,mert nála is kisebb.
2017. nov. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 anonim ***** válasza:
0%

"Igen,emberként kisebb volt az Atyánál,és?"


Nem, Jézus szóval sem mondta, hogy emberként. Ti hiszitek, hogy emberré lett, de nem így van. Egy ember nem támaszt fel halottakat, nem gyógyít meg halálos betegeket csupán a gondolatával nem olvas más gondolatában, főleg nem egy komplett csoportéban, nem gyógyul meg senki, csupán a ruháját megérintve, miközben nem tudja ki volt, de erőt érzett kiáramolni magából, nem ad néhány hallal és kevés kenyérrel sok ezer embernek ételt, hogy degeszre tömjék magukat. Szó sincs itt emberről. Ez a NEM ember volt és van kisebb az Atyától, akinek visszaad minden hatalmat.

2017. nov. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim ***** válasza:
100%
Arra viszont nem válaszoltál,hogy ha szerinted azért nem azonos az Atyával,mert nála kisebb,akkor hogy lehet azonos egy angyallal,mikor nála is ugyanúgy kisebb?
2017. nov. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:

Jaj, megjött az adventista verzió is. Sebaj, majd ti is jól megmagyarázzátok neki, ha előtte álltok, hogy:

Tessék szépen tudomásul venni, hogy neked, mint Istennek nem is volt arra hatalmad, hogy a sátánt még meg is dorgáld, mikor Mihály néven Mózes teste felett ment a móka!


Mikor először találkoztam ezzel az elmebeteg tanítással és a magyarázatokkal, akkor nem hittem el, hogy van ember, aki ezt el is hiszi. De hát van.

2017. nov. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó,őszintén szólva,mikor én először hallottam,nem tudtam eldönteni,hogy ez a verzió meredekebb,vagy a tanúk verziója. Mert az egyikben Istent nevezik angyalnak,a másikban meg egy angyalt Istennek,aki ráadásul nem mert ítéletet mondani,mert ráhagyta saját magára. Akik szerint a Jézus=Atya skizofrén dolog,az csak nézze meg ezt,ez akkor mi,ha nem totális skizofrénia?
2017. nov. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
100%

52%-os,neked meg szerintem igazán felesleges volt hozzászólni a témához,mivel te a múltkor még fennhangon hirdetted,hogy nem is fogadod el a Bibliát,mert Isten nem íratott könyvet. Ehhez képest mindenhova odamész,kereszténynek mondod magad,holott ha Páltól idézünk,akkor ő a hamis tanító,egyik nap már Salamon is hülye volt,ha meg már olyantól idézünk,akire nem tudod ráfogni,hogy hamis tanító,akkor már jön az,hogy Isten nem ihletett semmilyen könyvet,akkor most miről is vitatkozol,azt legalább tudod? De ha a saját teológiádat kell alátámasztanod,akkor egyből előkerül az a bizonyos nem ihletett Biblia. Vagy csak az sugalmazott belőle,ami neked tetszik? Még jóhogy Isten nem kérte ki a véleményedet a Bibliáról,hogy elég jó lesz-e,mert csak akkor tárja a nyilvánosság elé,ha te rábólintasz. Alapból nincs értelme egyik igét a másik fölé helyezni,de úgy,hogy el sem fogadod,csak úgy,mint egy Agatha Christie regényt,így még kevesebb értelme van az egésznek. De akkor lássuk a logikát:

Jézus nem lehet azonos az Atyával,mert kisebb nála,viszont többször le van írva,hogy egyek.

Jézus azonos Mihállyal,pedig az angyaloknál is kisebb a Biblia szerint és még csak az sincs leírva,hogy egyek lennének. Páratlan.

2017. nov. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:

Mint már itt is írtam kedves adventisták és jehovisták, a Mihály név továbbra is egy kérdés.


Ki olyan, mint Isten?


Mint azt követ62 jól meglátta, gyakran akkor jön elő Mihály személye, amikor a sátánnal harcol. Innen nem nehéz kitatlálni a többit. Ki akar olyan lenni, mint Isten? A sátán szeretne. Lényegében Mihály nem más, mint Isten válasza a sátán gőgjére: ki merészel olyan lenni, mint Isten?


Nem beszélve arról a számtalan versről, ami nyíltan kimondja, hogy Jézus nem angyal. Még csak nem is Mihály. Jézus nem egy követ, akit az Atya küldött, hanem Jézus maga az Isten, a teremtő Logosz, aki önként és irántunk való szeretetből vállalta a megtestesülést és a keresztfán való megváltást.

2017. nov. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 anonim ***** válasza:
0%

"Jézus nem egy követ, akit az Atya küldött, hanem Jézus maga az Isten, a teremtő Logosz, aki önként és irántunk való szeretetből vállalta a megtestesülést és a keresztfán való megváltást."


Ja, Neked is vannak ám ismereteid!


Jn 7,28

Kiálta azért Jézus a templomban, tanítván és mondván: Mind engem ismertek, mind azt tudjátok, honnan való vagyok; ÉS ÉN MAGAMTÓL NEM JÖTTEM, DE IGAZ AZ, A KI ENGEM ELKÜLDÖTT, a kit ti nem ismertek.


Jézus egyáltalán nem magától jött önszántából a szava szerint, hanem KÜLDTE az Atya, Tehát küldött, azaz angyal!

2017. nov. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 A kérdező kommentje:
Kedves 52%-os, nem igaz! :) Jézus pontosan ellenkezőleg tett: "Én és az Atya egy vagyunk." Ez teljes és pontos, mért is cáfolnánk meg azt, amit lehetetlen megcáfolni? :) Mihállyal azon Jézus? Nem tudjuk, hiszen Jézus magát vele nem tette egyenlővé, sem pedig Mihály Főangyal sem nevezte magát SOHA Isten Fiának. Akkor szerintem jogos a kérdés, mért is gondolod azt, hogy ezt mondta, holott nincs leírva a Bibliában, vagy pedig nincs is rá utaló nyom. Nem értitek a Bibliát ez a gond. :)
2017. nov. 27. 20:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!